Smaki ryb odrzańskich – wyniki konkursów podczas Żabnickiego Lata z Rybką 2017

  • 11.06.2017, 21:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Smaki ryb odrzańskich – wyniki konkursów podczas Żabnickiego Lata z Rybką… TWS, organizator
W regionalnym konkursie „Smaki Ryb Odrzańskich” zorganizowanym 10 czerwca 2017 r. w ramach Żabnickiego Lata z Rybką zaprezentowano 21 potraw. Wszystkie przygotowywane przez uczestników konkursu potrawy były przyrządzone z ryb występujących w rejonie Międzyodrza, a zastosowane dodatki musiały być produktami występującymi w najbliższej okolicy.

Na podium znaleźli się: Magdalena Gorzkowska za „karpia z pieczarkami i ziemniakami zapiekanego w maśle”, która zdobyła III miejsce, Elżbieta Kosicka za „pasztet z ryb mieszanych ”, która uzyskała II lokatę, a Iwona Stachów za „suma wędzonego”  zwyciężyła w tegorocznej rywalizacji.

Tradycyjnie już oprócz konkursowych zmagań odbył się pokaz profesjonalnego przyrządzania ryb słodkowodnych - tym razem był to sum w sosie chrzanowym przygotowany przez restaurację „Zalipie”.

Nie zabrakło zawodów wędkarskich, w których 11 uczestników złowiło ogółem ponad 40 kg ryb. Największy był leszcz o wadze prawie 2 kg.

Tegoroczną nowością był  konkurs fotograficzny, którego motywem przewodnim była praca rybaka wpisana w krajobraz Międzyodrza. W  konkursie tym zwyciężyli: w kategorii dzieci do 12 lat – Maja Zielińska, w kategorii młodzieży do 18 lat – Dominika Piasecka oraz w kategorii dorosłych od 18 lat – Daria Chalewska z Pacholąt.

Organizatorzy jak zwykle promując zawód śródlądowego rybaka łodziowego wręczyli pamiątkowe statuetki osobom z tą profesją związanym. W tym roku powędrowały one do rąk Łukasza Zielińskiego oraz Piotra i Rafała Kubisów, którzy reprezentują już trzecie pokolenie śródlądowych rybaków łodziowych w gminie Gryfino.

 Wiele było stoisk lokalnych wystawców, gdzie  królowały słodkowodne ryby w każdej postaci. A wśród wielu innych atrakcji imprezy były: wielobój sprawnościowy przygotowany jak zwykle przez LKS Piast Gryfino, pokaz motorowodniaków z Gryfina oraz rejsy jachtem motorowym organizowane przez Szczeciński Klub Motorowodny „Ślizg”. Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano dmuchany zamek, zabawy z klaunem i malowanie twarzy oraz możliwość strzelania z broni pneumatycznej, którą to atrakcję przygotował ASG Team Widuchowa.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy, Janek Rybicki, Weronika Słonecka, Tadek Wasilewski oraz zespół ludowy „Lipka” z Kobylanki. Imprezę zakończył tradycyjnie  „Bal rybaka” przy muzyce na żywo.

Impreza odbywała się po raz szósty. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorem było sołectwo Żabnica przy współudziale Szkolnego Koła TPD przy miejscowej Szkole Podstawowej.

Honorowy patronat po raz kolejny przyjęli: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, starosta gryfiński oraz burmistrz Gryfina. Nagrody dla uczestników konkursu kulinarnego zostały  zakupione ze środków województwa zachodniopomorskiego.

Patronat medialny nad imprezą sprawowało igryfino.

 

Tutaj można obejrzeć wcześniejszą fotorelację:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/23502,zabnickie-lato-z-rybka-2017-fotorelacja

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (49)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przemek.
Przemek. 19.06.2017, 21:10
Brawo dla organizatorów !
żołądek
żołądek 13.06.2017, 12:57
Rybka - zdrowa rzecz!
żabka
żabka 12.06.2017, 09:08
Zazdraszczają imprezy inni i się wyzłoszczają.
1
1 11.06.2017, 23:59
Firma Zieliński tak, natomiast Firma K prosze dajcie spokój nie porozumienie .
smakosz
smakosz 11.06.2017, 22:21
Pyszności taki sum. Mniam!
?
? 12.06.2017, 08:52
pani Pieczyńska ostatnio bardzo aktywna medialnie i zawsze z p Dudar, resztę sobie można dośpiewać
TS
TS 13.06.2017, 12:40
albo dojeść
do pisiora
do pisiora 12.06.2017, 08:55
Działalność społeczna, ani polityczna nie są w Polsce zabronione. Jeszcze nie, czy się mylę?
strach się bać
strach się bać 12.06.2017, 17:17
Oby nie wykrakać w złą godzinę. Wtedy myśleć nie po linii rządzących będzie nawet strach.
?
? 12.06.2017, 09:05
pani pisiorko ,jasne,pogadaj sobie może ci ktoś uwierzy

Pozostałe