Tysiąc miejsc parkingowych obiecuje burmistrz. Czy to początek kampanii wyborczej?

  • 13.06.2017, 21:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tysiąc miejsc parkingowych obiecuje burmistrz. Czy to początek kampanii wyborczej?
-Jesteśmy na etapie projektowania parkingów, jak ten przed urzędem miejskim. Mamy już zaprojektowanych kilkadziesiąt miejsc. Oceniamy, że w ciągu kilku lat w Gryfinie może powstać około tysiąca miejsc parkingowych – mówi Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina.

Burmistrz obiecał, że powstaną miejsca parkingowe „przy rozbieraniu starej substancji mieszkaniowej”. Problem jednak w tym, że starej substancji mieszkaniowej w Gryfinie jest niewiele.

Podczas ostatniego spotkania z mediami burmistrz Mieczysław Sawaryn nawiązał do swoich pomysłów z okresu, gdy był w opozycji i kierował Radą Miejską w Gryfinie. Gdy doszedł do władzy, to część miejsc parkingowych została zlikwidowana, a niewielka część powstała. Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jednak rośnie, a oznak nowej polityki nie widać. Burmistrz zaczyna jednak składać obietnice. Nie omieszka przy okazji skrytykować poprzednie władze.

-Zarówno ja, jak i pan Trzepacz w ostatnich 12 latach wielokrotnie interpelowaliśmy, zgłaszaliśmy te problemy. Niestety poprzednik nie zostawił nawet żadnych projektów. Procesy budowlane, procesy planistyczne trwają. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość – dodał burmistrz. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (281)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:(
:( 27.06.2017, 15:25
Panie Henryku, niech Pan wraca! Sawaryn nasz zastrasza i nami manipuluje. Swoje obowiązki zaniedbuje, a co uda mu się zrobić to wielkie „hallo” i jaki on boski bo nam łaskę zrobił i powinniśmy mu strupki całować.
maciuś wykopany
maciuś wykopany 19.06.2017, 20:44
fszystkiemu to winne som rzydy , ocieplenie klimatuf, safaryny i inne nieudaczniki co siem dophały do koryta i teras czarujom gupi narut
nuda!
nuda! 19.06.2017, 21:16
A weź już sobie zmień leki, bo podszywanie się pod kogoś, łamanie zasad ortografii przez tyle lat jest już nudne!
nierób
nierób 19.06.2017, 20:16
jakos nie mogę sobie przypomnieć jaki to gostek mówił trzy lata temu że sprawi ze nas w Gryfinie i gminie przybędzie,który to gostek?
Podpowiedź
Podpowiedź 19.06.2017, 20:24
Liczbę mieszkańców obiecał zwiększyć gość ze zdjęcia
500 plus
500 plus 19.06.2017, 20:38
Tyle lasek od razu chyba nie poderwie ;)
honorowy
honorowy 19.06.2017, 20:33
Ja obiecał to chyba słowa dotrzymał?
rozbawiona
rozbawiona 19.06.2017, 07:54
Śmieszne jest narzekanie w trzecim roku rządów, że poprzednik nie zostawił żadnych planów i dlatego nie zdążyli przygotować. Czyli wszystkie dotychczasowe inwestycje tej kadencji to się udały dzięki poprzednikom?
a obiecanki "tysiąca miejsc parkingowych" i potem głupawe tłumaczenia zwolenników, że burmistrz mówił co innego to już zupełny kabaret.
babcia klozetowa
babcia klozetowa 19.06.2017, 19:12
Heniu podobno zostawił plany w urzędzie,żle szukacie ptysie.Podobno sa ukryte w sedesie na II pietrze,wystarczy zakasać rękawy i łapka poszperać
podobno
podobno 19.06.2017, 20:40
Babciu kochana, a ja słyszałem, że te plany ludzie Piłata ukryli za lustrem co to zniknęło wraz z salą ślubów w UMiG!
:):):):):):):):):):
:):):):):):):):):): 19.06.2017, 19:33
Bym się zakichał ze śmiechu, jakby niedługo zaczęli remont instalacji sanitarnej w urzędzie:):):)
kabaret
kabaret 19.06.2017, 09:48
Do wyborów jeszcze trochę, jak teraz już tysiąc miejsc parkingowych burmistrz zapowiada, że wybuduje - to co będzie dalej? Tunel do Mescherin? Metro?
pytanie
pytanie 19.06.2017, 18:13
A przez ile lat te tysiąc miejsc parkingowych ma powstawać? Bo określenie burmistrza "w najbliższych latach" jest pojemne. A i ostatnio liczba miejsc się zmniejszała...
kabanos:)
kabanos:) 19.06.2017, 18:57
Trzy lata zajęło szukanie planów po poprzedniku, teraz sam burmistrz mówi, że długo zajmie projektowanie - przed wyborami zobaczymy "wizję" parkingów...
Zdziwiony
Zdziwiony 18.06.2017, 19:24
Fakt że burmistrz mówi szczerze, a potem jego "wyznawcy" usiłuje odkręcić i wpierać, że to co słyszymy i czytamy nie jest tym, co myślał burmistrz jest trochę kabaretowe!
Zarzuty, że burmistrz mówiąc o tysiącu miejsc parkingowych, które wybudują, jak się ogarną myślał o czym innym są podobne do tego, jak mówił o burzeniu zabytkowych i urokliwych budynków, jeśli nie dostanie pieniędzy z zewnątrz na ich remont!
tak!
tak! 18.06.2017, 19:30
Fakt, z takimi "pomocnikami" to ma facet problem!
gość
gość 18.06.2017, 11:01
A gdzie ty się Mieciu estetyki uczyłeś, że ci to dziadostwo pasuje? Na Linii Maginota chyba...
prokura
prokura 18.06.2017, 09:29
Kabaretowo robi się gdy obrońcy Sawaryna brobią go bezdurno. Ten chlapnie głupotę a ci ją jeszczy durniej tłumaczą.
paradoks
paradoks 18.06.2017, 11:00
Pytanie, czy jak mówisz "chlapnie głupotę", to przypadkiem nie mówi szczerze? I co zrobić? Ganić za szczerość, chwalić efekty tej szczerości? Ot paradoks...
karma
karma 18.06.2017, 13:25
Przecież każdy może przeczytać wypowiedzi burmistrza o burzeniu pałacyku, komendy czy kamienic. I o tysiącu miejsc parkingowych też! Albo to jest cyniczne czarowanie rzeczywistości albo faktycznie zaślepienie, żeby zarzucać innym manipulacje i brak zrozumienia "guru"!
hazard
hazard 18.06.2017, 14:51
Wyburzyć komendę albo pałacyk to skrajne marnotrawstwo. No ale jak już są kupcy zainteresowani terenem, to trudno, zbliżają się wybory...
szum w głowie:)
szum w głowie:) 18.06.2017, 10:03
Bo to nie obrońcy a wyznawcy:)
Guru powiedział, a oni i tak wiedzą lepiej, co mówił i co myślał że mówi, jak mówił co innego niż myślał...
Są przekonani, że wiedzą, co mu w głowie gra...
rozumiemy się, Hochwander?
rozumiemy się, Hochwander? 17.06.2017, 09:31
Oczywiście, że można osiągnąć efekty taniej i szybciej. Ale jak taniej, to mniejszy przetarg – rozumiecie? Zlecanie niepotrzebnych robót to może być niezły „pomysł na Gryfino...” Z kolei wydaje mi się, że proste prace typu roboty ziemne, wyspanie gruzu na ścieżkę rowerową może robić każdy, kładkę z windami i schodami już raczej specjalistyczna firma, więc nikt „ciekawy”...
miś
miś 17.06.2017, 16:28
Tylko który tu Ochódzki a który Hochwander?
kpt wagner
kpt wagner 17.06.2017, 16:49
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
ochódzki
ochódzki 17.06.2017, 17:22
Śmiecisz. A coś w temacie?
miś
miś 17.06.2017, 17:33
"Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział!"
Postać: sprzątaczka w toalecie Klubu „Tęcza”
Opis: o Prezesie Ochódzkim.
fakt
fakt 17.06.2017, 14:22
Metoda na "duże wydatki" - to taki nowy pomysł na Gryfino? Roboty na kilkadziesiąt milionów i publiczne pieniądze wyrzucone w błoto na nikomu niepotrzebne prace? Zmarnowana okazja do zrobienia przyjaznej mieszkańcom przestrzeni!
@
@ 17.06.2017, 08:34
Odwal się od Nikity jest to, najlepszy zastępca Burmistrza od bardzo dawna.
lusterczko, powiedz przecie:)
lusterczko, powiedz przecie:) 17.06.2017, 11:02
A co, zaczęli zarzucać "manipulację" to ich wyśmiali? Każdy może znaleźć wypowiedź o POWSTANIU tysiąca miejsc parkingowych, o burzeniu pałacyku i komendy i "starej substancji mieszkaniowej" - czyli kolejnych przedwojennych kamienic!
Swoją droga ten "zwolennik tylko rzetelnych mediów" przy okazji skomplementował igryfino - no bo przecież nie udzielałby się w mediach "nierzetelnych", prawda;)
jaźń
jaźń 17.06.2017, 09:29
A w czyjej jaźni to najlepszy zastępca? Może delfin? Brrr, wezmę lepiej leki, tobie też radzę:)
nie delfin
nie delfin 17.06.2017, 09:54
Poczytaj o delfinach hihi "sliczne zboczone ssaki"
napolełon
napolełon 17.06.2017, 10:13
delfin w rozumieniu dynastycznym, chociaż może i masz rację, na jedno wychodzi:)
dziwne
dziwne 17.06.2017, 08:00
Zadziwiająca prawidłowość – jak absurdalnie duże kwoty na równie absurdalne marnotrawstwo typu „węzeł przesiadkowy” lub „tysiąc miejsc parkingowych”, „autostrada w las”, „ślepa uliczka osiedlowa o jakości tranzytówki” (ul. 9 maja) to władza nad wyraz chętna i nad wyraz ślepa na sens takich wydatków. A jak drobiazgi typu uruchomienie fontann na czas, skoszenie trawy, podlanie kwiatków, żeby nie zeschły, ustawienie koszy na śmieci, czy nawet ustawienie na Parkowej samochodów na skos, żeby więcej weszło, itp. – NIEMOC TOTALNA!
"ale o co chodzi"?
"ale o co chodzi"? 17.06.2017, 11:16
"ale o którą trawę chodzi?, ale o jaką fontannę chodzi? ale o jakie parkowanie na Parkowej (!:)) na skos chodzi?, ale o jakie kwiatki chodzi? ale o jakie kosze na śmieci chodzi?" "poproszę mapkę".
Ale jak w grę wchodzi kilkaset tysięcy publicznych pieniędzy - to jakoś im nie potrzeba wskazówek...
pod wrażeniem
pod wrażeniem 17.06.2017, 11:31
"ale o co chodzi" - trafione w punkt!
punkt!
punkt! 18.06.2017, 20:41
Oj tak. Czego się ostatnio nie dotkną, to wychodzi, jacy z nich "świetni i profesjonalni"...
fakt
fakt 17.06.2017, 14:19
Fakt! "ale o co chodzi", to kolejny po "nie moja kompetencja" przydomek. Jak napełni się fontannę "zgodnie z harmonogramem" będzie w sam raz lodowisko, trawa, kwiatki i tak na zimę zeschną...
A mieszkańcy to się czepiają i czepiają - już przecież było kilka wpisów "wyznawców" którzy oburzali się że "czepiają się władz i ciągle tego samego żądają"...
A tu bach i władza robi "śliczną" ścieżkę rowerową - i znowu się czepiają. A taka Maja Włoszczowska to sobie po gorszych kamieniach jeździ i tylko czasami się wywraca!
jaźń
jaźń 17.06.2017, 09:32
Pomysł z Parkową i parkowaniem na skos byłby dobry, ale skoro pomalowanie pasów na parkingu przed urzędem zajmuje trzy lata, bo "poprzednik nie zostawił planów", to czego oczekiwać?
gospodarność po gryfińsku
gospodarność po gryfińsku 17.06.2017, 10:17
Problem w tym, że jak chodzi o coś małego, taniego, co z kolei ułatwiłoby życie mieszkańców to ta niemoc jest faktem. Ale jak zaczną rozwijać pomysł na Parkową, to jeszcze tam autostradę wybudują. Bo fajnie jest rozdawać publiczne pieniądze różnym firmom? Zamiast ten gruz wywozić na ścieżkę do lasu, trzeba było utwardzić teren między ulicą Parkową a płotem liceum! Ale za tanio, za mało...
lustereczko, powiedz przecie...
lustereczko, powiedz przecie... 17.06.2017, 11:04
Boję się, że jak ze ścieżką rowerową: jakby się zabrali za zmiany na Parkowej, zrobiliby autostradę... Z zakazem parkowania:)
Po co? Bo faktycznie "fajnie jest rozdawać publiczne pieniądze różnym firmom".
juras
juras 16.06.2017, 18:10
jest to możliwe jeżeli burmistrz i urzędnicy nie będą przyjeżdżać do '' pracy '' samochodami
Baba z wozu
Baba z wozu 16.06.2017, 17:52
Piszta piszta ludziska jeszcze co wam leży na wątrobie,piszta
ciekawe, czy to władze chcą tak ukryć?
ciekawe, czy to władze chcą tak ukryć? 16.06.2017, 16:36
zgroza! Dzisiaj, 10:15 Spośród różnych postów, ten zwrócił moją szczególną uwagę! Po zajrzeniu do źródła to faktycznie zgroza!
dla Anzelma 2 dni temu, 12:39 Nasze geniusze sp.. nawet to potrafią. Anzelmie, muszę cię rozczarować. Nasi geniusze nie będą czerpać z dobrych rozwiązań z innych miast. Polecam artykuł i pasjonującą dyskusję przy nim: http://www.igryfino.…

Kładka będzie od 9 maja na Kolejową (za to w najwyższym miejscu, a co tam koszty) (potem do tunelu siup).
Parkingów na Kolejowej nie przybędzie a ubędzie! Za to forsa pójdzie na podwyższanie o metr poziomu ulicy Kolejowej (fajnie będzie - stromizna przy rondzie koło wiaduktu).

Kolejowa będzie dwukierunkowa (rewelacja, jak sobie przypomnimy, jak niebezpiecznie było w zeszłym roku przechodzić z tunelu na schody – a wtedy przy przejeździe była mijanka, więc ruch był mniejszy) a 9 maja ślepa (chociaż w zeszłym roku wyremontowano ją do poziomu gruntu, a nie jakby wypadało uliczkę osiedlową – niezły patent na przepływ publicznych pieniędzy, nie?).

Zmiana organizacji ruchu spowoduje konieczność ponownego przerobienia skrzyżowania Kolejowej i 9 maja przy Intermarche – czyli prują nową nawierzchnię.

Kładki przez tory nie będzie, dworzec autobusowy: górkę wybiorą do poziomu Sprzymierzonych, naruszą skarpę z torami i zrobią cztery perony autobusowe obok siebie na wysokości przedszkola (skąd tyle autobusów wezmą, po co tyle chodników, kto to obliczył?).

Windy mają być z peronów do tunelu, co musi zablokować jeden ciąg schodów na perony.

Kładki łączącej Górny Taras z Dolnym i zejściami i windami na perony 1, 2, 3 nie będzie (po co powtarzać pomysł z ulicy Gdańskiej i szybkiego tramwaju, jak będziemy „oryginalni”?)

Postój taksówek, który czasy „komuny” przetrwał jak pan Bóg przykazał przy węźle komunikacyjnym (autobusy i pociągi i taksówki razem) teraz geniusze chcą wywalić. Jeszcze nie wiedzą gdzie. Czy ktoś im powiedział, na czym polega „węzeł przesiadkowy”, który za grube miliony chcą robić?

Nie będzie połączenia dworca z peronami, dla niepełnosprawnych trasa od kasy do tunelu ma wyglądać tak samo jak teraz. Przy wyjściu z tunelu od strony Sprzymierzonych nie będzie windy, tylko „pochylnia”

A i jeszcze zlikwidują peron pierwszy, chociaż w planach kolei metropolitalnej bardzo się podkreślało, że atutem węzła Gryfino są „cztery krawędzie peronowe”, w tym dwie nie blokujące ruchu na magistrali nadodrzańskiej. Co przy wzroście przewozów towarowych i tranzytowych pasażerskich może spowodować zagrożenie ograniczenia połączeń lokalnych (brak miejsc postojowych dla pociągów miejscowych).

Kto nie wierzy, niech poczyta artykuł i dyskusję: http://www.igryfino.…

do roboty! Dzisiaj, 13:47 Wystarczyłoby przestać z „nie moja kompetencja” i się dogadać jak przystało na gospodarza miasta. Wzdłuż Kolejowej można zwiększyć parking. Nawet kosztem zwężenia części peronu trzeciego. Zostawić tunel i zrobić kładkę bezpośrednio z Górnego Tarasu na Dolny. A nie projektować dziwolągi kładkę z 9 maja na chodnik przed tunelem na Kolejowej, bo „kolej to nie moja kompetencja” albo „powiat, to nie moja kompetencja”, albo „GDDKiA to nie moja kompetencja”!

Anna Dzisiaj, 15:15 Zamiast wywalać miliony na głupie obniżanie poziomu skarpy z przystankiem autobusowym do poziomu Sprzymierzonych a Kolejowej podwyższania o metr, zamiast głupich wind z tunelu na perony (żeby wszystkim było gorzej się na te perony dostawać) lepiej zrobić kładkę od 9 maja na dół. Ze schodami i windami na perony 1,2,3 i na Dolny Taras. Kładka też może być niżej a nie w najwyższym punkcie górki – przesunięcie kładki w stronę parku załatwiłoby problem. Nie trzeba jakichś wymysłów – podobnych kładek jest parę na trasie szybkiego tramwaju w Szczecinie – też cztery zejścia i cztery windy! Można prościej i taniej.

zgroza! Dzisiaj, 10:19 "9 maja ślepa (chociaż w zeszłym roku wyremontowano ją do poziomu gruntu, a nie jakby wypadało uliczkę osiedlową – niezły patent na przepływ publicznych pieniędzy, nie?)"

To szczególnie zastanawiające, oprócz oczywiście absurdów z tym centrum przesiadkowym, to sposób na przepływ publicznych pieniędzy!

pompka Dzisiaj, 10:52 Przepompować grube miliony za nierozsądne prace? Faktycznie, poprzednicy mogliby się nauczyć. Tylko czy nam mieszkańcom akurat chodziło o taką „sprawność”?
Czy jak z konkursami na stanowiska, gdzie przed ogłoszeniem wiadomo kto wygra tak i już niektórzy wiedzą, kto "wygra" teren po zburzeniu komendy albo "starej substancji mieszkaniowej - czytaj kamienic"?

skala Dzisiaj, 15:22 No, zdaje się skala to jest ogromna! A to "węzeł przesiadkowy" a to ulica osiedlowa, a to ulica w las, a to parking za 200 tysięcy...
co by było gdyby
co by było gdyby 18.06.2017, 07:38
Jakby w poprzedniej kadencji wywalili tyle milionów na remont ulicy 9 maja, która po roku ma być ślepą osiedlową to co mówiliby?
fakt
fakt 18.06.2017, 08:09
Zgłosiliby tradycyjnie jak zawsze do prokuratury
grubo...
grubo... 17.06.2017, 15:23
Jeśli przejdą od planów do realizacji tego centrum przesiadkowego to będzie grubo...
No chyba że wydadzą na zrobienie różnych "koncepcji, strategii, misji, marek" - a zostanie po staremu...
szkoda
szkoda 17.06.2017, 21:23
Szkoda, że miliony, które mogły posłużyć nam wszystkim, pójdą na jakieś głupie przekopywanie miasta. W dodatku, jak podkopią skarpę z dworcem i torami, to im pociąg może zawitać do urzędu. Tylko szkoda byłoby ludzi!
miś
miś 17.06.2017, 16:30
Nie chciało mi się wierzyć, ale po zajrzeniu do artykułu to jest przerażające! Przy tym wszystko, co było do tej pory to pikuś!
Anna
Anna 17.06.2017, 10:18
Ciekawe, że jak nie mają pomysłu na nabrzeże, to czekali, żeby mieszkańcy przyszli z opracowanymi własnymi projektami. A przy wydawaniu kilkudziesięciu milionów już o zdanie mieszkańców nie chcą pytać? Dlaczego zamiast wywalania forsy w błoto nie zrobi się kładki z 9 maja na dół i na perony? Takiej, jakie są na trasie szybkiego tramwaju? Bo co, to za bardzo specjalistyczne, więc tortu nie skosztują ci, co powinni? Skandal!
lustereczko powiedz przecie...
lustereczko powiedz przecie... 17.06.2017, 11:07
Centrum przesiadkowe bez postoju taksówek i bez kładki nad torami? Hmm...
A czemu tu nie chwalą się tak genialnymi pomysłami, jak te opisane powyżej? Sami wiedzą, że przegięli?
???
??? 17.06.2017, 09:34
Może to jakieś kompleksy z tymi gigantycznymi i nikomu niepotrzebnymi wykopkami przy dworcu?
dziamga bez konkretów - kto to może być:)?
dziamga bez konkretów - kto to może być:)? 16.06.2017, 16:30
Zarzut manipulacji. Ale gdzie. Czy słowa o tym, że "w najbliższych latach może powstać tysiąc..." to kłamstwo? Gdzie tu mowa o jakichś "potrzebach"?
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów Dzisiaj, 13:19 Bo na pewno nie burmistrza który nie użył w swojej wypowiedzi że wybuduje tyle parkingów a że potrzeba
zwolennik uczciwych władz
zwolennik uczciwych władz 16.06.2017, 16:14
Sądziłem, że ta ekipa coś zacznie robić, ale srodze się na niej zawiodłem!
prawda
prawda 16.06.2017, 14:34
Wypowiedź burmistrza jest jak jest i nikt nie będzie narzucał jak należy ją interpretować!
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 14:59
Jednym słowem mówiąc jesteś zwolennikiem manipulacji.
jestem zwolennikiem krótszych nicków:)
jestem zwolennikiem krótszych nicków:) 16.06.2017, 15:17
Jaka manipulacja? No to może powie ktoś, co miał burmistrz na myśli z tymi parkingami? Przecież powiedział wyraźnie „w najbliższych latach może powstać tysiąc...”
jestem zwolennikiem braku adwokatów:)
jestem zwolennikiem braku adwokatów:) 16.06.2017, 16:24
„w najbliższych latach może powstać tysiąc...” to słowa burmistrza. I żadne czarowanie, podobnie jak ze słowami o burzeniu pałacyku nie pomogą! Blamaż!
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 15:23
To pytanie do Pana redaktora.

Zmień nick i miej odwagę bezpośrednio zapytać redakcję.
administrator
nie pouczaj, tylko odpowiedz
nie pouczaj, tylko odpowiedz 16.06.2017, 16:34
Ty nie pouczaj, kogo kto ma pytać, tylko jak pytają ciebie a nie redaktora to odpowiadaj! Zdaje się, że masz z tym pewien problem?
Co ma do tego redaktor? Czy to on wpiera że burmistrzowi nie chodziło o to, co każdy czyta?
adwokat adwokata:)
adwokat adwokata:) 16.06.2017, 16:23
Ot obrońca burmistrza - zarzuca manipulację, ale jak proszą, żeby wskazał konkretnie na czym polega, to nagle ma odpowiadać redaktor! A co to, wiceburmistrz Miler zawinił w tej sprawie, żeby się tłumaczyć?
prawda
prawda 16.06.2017, 15:33
Każdy widzi jaka jest prawda i urząd nie musi mi pomagać w interpretacji.
kosa
kosa 16.06.2017, 14:31
Nikita weź się chłopie do roboty bo trawniki zarosły!
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 15:00
Odwal się od Nikity i nie zmieniaj tematu.
to ten sam temat!
to ten sam temat! 16.06.2017, 16:26
Ale nieładnie reagujesz, Pawełku...
Rzekł burmistrz: ale o które trawniki pani chodzi? Albo coś podobnego!
Zarzucasz manipulację, powiedz, co jest tą manipulacją w zdaniu „w najbliższych latach może powstać tysiąc...”
Jestem zwolennikiem prawdy która cię wyzwoli
Jestem zwolennikiem prawdy która cię wyzwoli 16.06.2017, 13:39
Napoleonie, skoro słowo się powiedziało, to kobyłka u płotu. Jeśli burmistrz się przejęzyczył to niech przeprosi i powie co miał na myśli. A tak wygląda, że zamieniliście się rolami: mecenas mówi, a Napoleon go broni :)))))
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 13:44
I tu jesteś w błędzie nie Napoleon burmistrza broni ale człowiek uczulony na manipulację i na manipulatorów. I będę bronił każdego kto będzie ofiarą tego portalu.
:):):):)
:):):):) 16.06.2017, 15:18
Napoleon, zwany również "wójtem Gryfina" nie broni burmistrza? ŚWIAT SIĘ WALI, PANI POPIOŁKOWA!
nic dodać!
nic dodać! 16.06.2017, 13:43
chi, chi Dzisiaj, 12:11 Jak burmistrz sam osobiście mówi, że zburzy pałacyk, jak nie dostanie forsy, zwolennicy mówią, że burmistrz kłamie. Jak mówi, że zrobi tysiąc miejsc parkingowych, zwolennicy mówią, że nie zrobi. To właściwie kto mówi prawdę: burmistrz, czy jego zwolennicy?
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 13:47
nic dodać zapomniałeś tylko dodać że manipulujesz wypowiedzią;)
co autor miał na przepraszam za słowo - myśli:)?
co autor miał na przepraszam za słowo - myśli:)? 16.06.2017, 15:20
Ty skończ z tymi zarzutami o manipulacji i powiedz wreszcie: czy słowa burmistrza o burzeniu pałacyku, jak nie dostanie forsy to kłamstwo, czy prawda. Czy słowa burmistrza o powstaniu w najbliższych latach tysiąca miejsc to kłamstwo czy prawda?
idzie zmiana
idzie zmiana 16.06.2017, 14:10
Sami nie rozumiecie co chcecie powiedzieć!
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 13:19
Proszę bardzo jak to można manipulując wypowiedzią burmistrza zwiększyć sobie poczytalność strony. To potrafi tylko jedna osoba w tej gminie I czyja to jest kiełbasa wyborcza? Pytam ? No właśnie Panie redaktorze czyja? Bo na pewno nie burmistrza który nie użył w swojej wypowiedzi że wybuduje tyle parkingów a że potrzeba i to jest chyba różnica? Czy dla Pana jest to samo? Manipulowanie informacjami to zła droga jaką Pan obrał. Dobry dziennikarz dla zwiększenia poczytalności nie musi się posuwać do takich intryg. Ale czy to chodzi tylko o zwiększenie poczytalności??
to w końcu jak?
to w końcu jak? 16.06.2017, 13:45
Zwolenniku, czyli BURMISTRZ NIE WYBUDUJE MIEJSC PARKINGOWYCH? Rewelacja z tym tłumaczeniem, co ma burmistrz na myśli jak mówi. I myśli, że mówi. o rany, pogubić się w tej głębi psychiki można:):):)
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 14:11
Zadaj to pytanie Panu Redaktorowi.
:)
:) 16.06.2017, 15:16
To nie w tych mediach jest wspólnota krwi...:)
dokładny
dokładny 16.06.2017, 13:36
7 Dni Gryfina dokładnie ten sam cytat przedstawiło i sprostowania nie było. Czyli jednak burmistrz tak powiedział. A teraz chce odwracać kota ogonem?!
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 14:18
7 Dni Gryfina i IGryfino to jest to samo.
to nie korumpuj
to nie korumpuj 16.06.2017, 14:30
7 Dni Gryfina i IGryfino to jedyne niezależne media w Gryfina nie powiązane politycznie i rodzinnie z władzami. To prawda. I dlatego władze tak panicznie reagują na słuszną krytykę.
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 15:03
Ja się nie wypowiadam w imieniu władz tylko własnym. Brzydzę się manipulacją nie krytyką.
delfin?:)
delfin?:) 16.06.2017, 13:46
Oceniamy, że w ciągu kilku lat w Gryfinie może powstać około tysiąca miejsc parkingowych – mówi Mieczysław Sawaryn

Jeśli to oznacza, że te tysiąc miejsc MOŻE POWSTAĆ tylko wtedy, kiedy ta ekipa odejdzie, to rozumiem to wpieranie, że burmistrz nie mówił, że wybuduje te tysiąc miejsc. No chyba że już w zaciszu gabinetu namaścił DELFINA:)
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów
Jestem zwolennikiem tylko rzetelnych mediów 16.06.2017, 14:19
Nudzisz.
:):):)
:):):) 16.06.2017, 15:21
Delfin - dobre! I takie francuskie:):):)
Anzelm
Anzelm 16.06.2017, 11:10
Na realizacje takich planów trzeba mieć kasę. Jeżeli nie ma na wykoszenie trawników, to znaczy, że to wszystko kiełbasa wyborcza.
To taka sama prawda jak rozbudowa elektrowni, obwodnica Gryfina, remont peronów. Obiecanki,cacanki , a głupiemu radość. Poprzedni burmistrz , zrobił trochę inwestycji, ale zadłużył miasto. Obecna ekipa może tylko obiecywać, bo z pustego nie naleje.
konstruktywna, chi chi
konstruktywna, chi chi 16.06.2017, 12:12
Jakby burmistrz mniej szukał w szufladach pomysłów po poprzedniku zobaczyłby, że bardzo tanim kosztem i szybko można zrobić sporo miejsc parkingowych. Ulica Parkowa – teraz samochody parkują równolegle. Gdyby stawały ukośnie, można znacznie zwiększyć ilość miejsc! Wystarczyłoby czymś utwardzić dawny kwietnik przed płotem liceum! Wcale nie trzeba milionowych inwestycji! Można? Można, jak się chce!

Pozostałe