To była impreza! Wszyscy bawili się znakomicie

  • 14.06.2017, 10:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To była impreza! Wszyscy bawili się znakomicie organizator
Wrzawa, śmiech, mnóstwo sportu i wspaniała zabawa – te określenia w pełni charakteryzują festyn rodzinny, który został zorganizowany przy Publicznym Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach.

Po wejściu do szkoły oczom ukazywał się kiermasz, na który składały się prace uczniowskie – m.in. obrazy z filcu czy ręcznie wyszywane narzuty na plecy. Tuż obok  usytuowano loterię fantową cieszącą się sporym powodzeniem! Jedni wygrywali kubki, zaś inni – pluszowe maskotki czy zakładki do książek. Słodki zapach zachęcał do odwiedzin kolejnego stoiska – tutaj można było kupić pyszne ciasta przygotowane przez niezawodne mamy gimnazjalistów.

Festyn rozpoczął się  9 czerwca 2017 r. na I piętrze, gdzie można było poczuć się jak w małym teatrze. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, Ireneusz Nabywaniec, który przywitał zaproszonych gości: zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców, a także przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, zastępcę burmistrza Emiliana Osetka oraz przewodniczącą Rady Rodziców – Justynę Ziółkowską. Głos zabrał również sołtys Góralic – Robert Kowalski, przypominając o historii festynu rodzinnego. Kolejne chwile należały do występu koła teatralnego, które rozśmieszyło nas do łez występem kabaretowym opowiadającym o szkole w krzywym zwierciadle.

Tuż po skeczu goście zostali zaproszeni na plac apelowy, który na chwilę zamienił się w studio programu muzycznego Jaka to melodia?. Uczestnicy zabawy musieli uważnie wsłuchiwać się w melodie nucone przez  gimnazjalistki. Przerwy między kolejnymi rundami okraszono uczniowskimi wykonaniami znanych i lubianych hitów. Najlepszym melomanem okazał się nasz uczeń – Maciej Iwanów, który wyprzedził panią Justynę Ziółkowską oraz panią Zofię Kwiecień. Następną konkurencją były kalambury budzące ogromne emocje! Zwycięzcą została drużyna w składzie: Katarzyna Gralak, Nikola Tyrcha oraz Beniamin Rutkowski.

Festyn rodzinny to również czas, w którym królował sport. W trakcie jego trwania odbywał się również turniej piłki nożnej oraz siatkowej. W turnieju piłki nożnej zwyciężyła klasa 2b, zaś w siatkówce – reprezentacja klas trzecich. Najmłodsi również zmierzyli się ze sobą w drużynach. Kiedy brakło sił, można było posilić się pyszną kiełbaską z grilla. 

Bardzo miłą niespodzianką okazały się pokazy policji oraz straży pożarnej. Ci odważniejsi wchodzili do samochodów, włączali sygnały świetlne, a nawet wołali swoje babcie przez megafony! Wielką radość wśród najmłodszych wywołała również Anna Bielawska-Wilk, przygotowując roztwór oraz sprzęt do robienia ogromnych baniek mydlanych.

Kiedy nadszedł koniec festynu, Ireneusz Nabywaniec wyróżnił najsmaczniejsze ciasta. W tym roku podium należało do trzech mam o imieniu Ewa – Ewy Vreeswijk, Ewy Katarzyny Białko oraz Ewy Ożarowskiej.

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach serdeczne podziękowania kierują do: Wioletty Nowak, Edyty Kruk (Kebab Trzcińsko-Zdrój), Jacka Białki, Bogdana Gębali (Piekarnia Trzcińsko-Zdrój), Żanety i Dariusza Kosterów oraz do rodziców, którzy upiekli ciasta. Bez Was impreza nie byłaby tak udana!

Dziękujemy za przybycie! Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Mikołajczyk

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prof.
prof. 14.06.2017, 13:37
No i fajnie.

Pozostałe