Dyrektor Kroczak próbowała ukryć wizytę wicekuratora?

  • 23.06.2017, 23:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dyrektor Kroczak próbowała ukryć wizytę wicekuratora? TWS
W Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie na korytarzach panował dzisiaj, 23 czerwca 2017 r. radosny gwar. Miało się wrażenie, że od parteru do ostatniego piętra unosi się uczucie ulgi z zakończenia zajęć oraz radość, że wreszcie nadchodzą wakacje i odpoczynek po całorocznej pracy uczniów oraz nauczycieli. W sali zaproszeni zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak oraz komendant powiatowy policji w Gryfinie mł. insp. Kazimierz Piotrowski. Świątecznie ubrani uczniowie, bukiety kwiatów, stojący na baczność poczet sztandarowy, odśpiewany hymn narodowy. I na tym w zasadzie kończy się moja ukradkowa relacja z zakończenia roku szkolnego w gryfińskiej „Jedynce”.

Dlaczego ukradkowa? Pomimo wcześniejszego umówienia się i zgody dyrektor szkoły Jolanty Kroczak na zrobienie fotorelacji z zakończenia roku szkolnego, pani dyrektor nagle zmieniła zdanie. Paniom z sekretariatu poleciła przekazać, że… nie życzy sobie obecności dziennikarki podczas uroczystości. Pracownice wykonały więc polecenie skrupulatnie i bardzo stanowczym tonem. Kiedy zapytałam o powód zmiany decyzji, Jolanta Kroczak próbowała się tłumaczyć rzekomą ochroną wizerunku uczniów i „poradziła” zajrzeć do innych  szkół. Czy miała na myśli Zespół Szkół Ogólnokształcących, gdzie na zakończenie roku udał się burmistrz Mieczysław Sawaryn?

Zachowanie i decyzja dyrektor Kroczak zabraniająca przekazania mieszkańcom relacji z tak ważnego i radosnego spotkania, jakim jest zakończenie roku szkolnego są co najmniej niezrozumiałe, dziwne i zaskakujące, żeby nie powiedzieć szokujące.

Mottem Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej przy ul. Łużyckiej w Gryfinie jest „Szkoła naszym oknem na świat”. Jak dyrektor Kroczak zrealizowała dzisiaj to przesłanie?

Tłumaczenie, że niektórzy rodzice rzekomo nie wyrażają zgody na upowszechnianie wizerunku swoich dzieci jest mało przekonywująca. Na internetowej stronie placówki jest mnóstwo zdjęć m.in. z apelu podsumowującego wyniki w nauce w drugim półroczu i z wręczania nagród. Każdy może je obejrzeć. Szkoła znana jest z organizowania bardzo ciekawych spotkań patriotycznych, na których bywają przedstawiciele mediów. Czy wtedy nie istnieje potrzeba ochrony dziecięcych wizerunków?

Zważywszy, że szkoła nie jest finansowana z prywatnego portfela pani dyrektor, może warto żeby ktoś poprosił dyrektorkę o przemyślenie w przyszłości swoich zupełnie niezrozumiałych decyzji dotyczących zakazu wpuszczania dziennikarza na uroczystość?

Jolancie Kroczak przypominamy, że jako dyrektor jest osobą publiczną i można jej robić zdjęcia w związku z pełnieniem funkcji bez pytania i bez uzyskiwania zgody. Podobnie zgoda nie jest wymagana, kiedy fotografuje się ludzi biorących udział w imprezie masowej, np. na festynie, procesji, koncercie, apelu. Według prawa nie wymaga zezwolenia publikowanie wizerunku osób stanowiących jedynie szczegół całości, takiej jak zgromadzenie czy publiczna impreza.

Ciekawe, co na osobliwe zachowanie dyrektor Jolanty Kroczak powiedziałby zachodniopomorski kurator oświaty, który zaszczycił 23 czerwca swoją obecnością uroczystość zakończenia roku szkolnego w gryfińskiej „Jedynce”?

Jak zareaguje na tę sytuację organ prowadzący szkołę, czyli gmina Gryfino i burmistrz Mieczysław Sawaryn? Takie postępowanie dyrektor Kroczak podczas jednej z najważniejszych uroczystości szkolnych, zważywszy, że  uczestniczył w niej wicekurator, a my nie mogliśmy Państwu tego zrelacjonować, uważamy za skandaliczne. Polecamy więc pani dyrektor obejrzenie na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty fotorelacji z wizyty wicekuratora Jerzego Sołtysiaka podczas wczorajszych obchodów 70-lecia cedyńskiej oświaty oraz jak godnie i przy błyskach dziennikarskich fleszy przyjmowana była dzisiaj kurator oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogardzie.

 

Za usłyszane dzisiaj słowa sympatii, poparcia i uznania dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i pedagogom.

Życzymy słońca, ciepłego wiatru i wspaniałych wakacji.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hehe
hehe 04.07.2017, 04:13
Już kilka razy usunęli mi komentarz ale i tak napiszę znowu :)
Jeśli tą dziennikarką była ta starsza kobieta w czerwonych włosach to się nie dziwię, że ją wyprosili...Robi brzydkie zdjęcia.
Btw. Mój komentarz jest usuwany bo obrażam dziennikarkę ale Kiczkową w komentarzach można jechać od góry do dołu.
Moderatorze, musisz być niezłym hipokrytą ;)
multi
multi 29.06.2017, 22:09
Hipokryzją daleko nie zajedziesz.
Lulek
Lulek 26.06.2017, 22:44
Dyrektorka szykuje sie na radną albo burmistrza.
Ma dosyc szkoly" do ratusza pragnie dusza"
Materac
Materac 27.06.2017, 13:58
Przecıez zaradna juz 5 lat temu zdementowala plotkı o romansıe z Henıem
Rafal i Jacek
Rafal i Jacek 27.06.2017, 05:01
Mafıa postkomunıstyczna chce wykozystac lenistwo naiwnego mietka aby reanimowac bbs i tak jak za henia doic nas przez wiele kadencji
zdziwiony
zdziwiony 26.06.2017, 22:48
Znaczy ambitna jest. To dobrze, ale skoro chce być radną to dlaczego strzela takie babole?
koleżanka
koleżanka 26.06.2017, 21:29
Jola, co ty odwalasz za numery?!
ocena niedostateczny
ocena niedostateczny 26.06.2017, 10:34
Mnie decyzja Kroczak nie dziwi, od dawna bawi się w politykę. Jak widać w brudną politykę, czyli taką o której społeczność nie wie i stąd strach przed mediami.
xxx
xxx 25.06.2017, 21:37
dzieci stoją za plecami dorosłych i nic nie widzą , a przecież to ich uroczystość
wok
wok 25.06.2017, 21:59
Tak jest od lat że dzieciaków sadzają z tyłu i nic nie widzą.
kwasniewski
kwasniewski 25.06.2017, 20:45
Pani dyrektor, nie krocz tą drogą!
obiektywnie
obiektywnie 25.06.2017, 13:47
To był błąd wielki wyprosić media z uroczystości. Miały do tego prawo. Pani dyrektor widać po zachowaniu jest osobą z elastycznym kręgosłupem, ale nie mogę uwierzyć, że burmistrz nie wiedział o gościach z zewnątrz. Uważam, że to była jego swoista manifestacja i niestety ucierpieli na tych zagrywkach nauczyciele, dzieci i rodzice. List burmistrza przy tej okazji zupełnie nie na miejscu.
szok
szok 25.06.2017, 15:54
Jak zwykle ,prywatne rozgrywki burmistrza i dyrektorki na tle szkoły,rykoszetem dostają niewiedzący
kostek
kostek 25.06.2017, 14:23
Gdyby burmistrz wiedział o przyjeździe wicekuratora, to by albo sam też przyszedł albo oddelegował któregoś z wiceburmistrzów lub panią sekretarz. To według mnie katastrofalna zagrywka dyrektorki.
kłamstwo
kłamstwo 25.06.2017, 20:02
Kłamiesz albo celowo wprowadzasz czytelników w błąd. Poprzednik wprowadził dobry zwyczaj, że na zakończenie roku szkolnego delegował do każdej szkoły swego przedstawiciela. Czy ten pomysł został zaniehany przez obecną władzę tylko dlatego że wymyślił go poprzednik? Niech burmistrz teraz nie udaje Greka i oszukanego, bo sam sobie jest winny!
prezes
prezes 25.06.2017, 10:46
krótka piłka-do zwolnienia!!!!!!!!!!!!!!!!!
Małgocha
Małgocha 25.06.2017, 10:29
Przykre, że z takim zacofaniem można się właśnie spotkać w szkole.
wrobel
wrobel 25.06.2017, 13:37
Do SP nr 1 zdecydowanie trzeba wnieść kaganek oświaty.
owner
owner 25.06.2017, 13:46
Chyba kaganiec!
Zawiedziona
Zawiedziona 24.06.2017, 22:52
Decyzja słaba, bo wstyd tak zmieniać zdanie. Jestem rodzicem dziecka z SP1 i wiem, że szkoła boi się wypłynięcia niedoskonałości szkoły i rozgłosu w mediach, a byłoby o czym pisać. Niestety nie uczniowie są najważniejsi. A hasło "odkrywcy talentów" zwabia, ale niestety nikt nie robi nic dla ich odkrywania, jedynie tylko rodzice.
Titanic
Titanic 25.06.2017, 09:45
Płynie z impetem ku katastrofie
he
he 25.06.2017, 00:44
Niedoskonałości? Babole!
łowca debili
łowca debili 24.06.2017, 22:34
łowca idiotów ma złoty medal
Doris
Doris 24.06.2017, 21:11
Pani Kroczak, niech pani pamiętam, że dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest. Przestanie pani pełnić tę funkcję i jak się będzie pani czuła na ulicy, kiedy będą od pani odwracać wzrok?
rodzic
rodzic 24.06.2017, 20:36
U nas w SP3 w klasie 3c było tak: nauczycielka mojego dziecka, która pełniła obowiązki wychowawcy przez ostatnie 7,5 miesiąca nie pozwoliła wejść do klasy i uczestniczyć w rozdawaniu świadectw i nagród wychowawczyni, która przed nią przez ponad 2 lata miała tę klasę, a po tym czasie odeszła na urlop zdrowotny, a na zakończenie roku przybyła na zaproszenie rodziców. Większego chamstwa nie widziałam jak żyję. W szkole, na oczach dzieci, rodziców. Szok! Z kim moje dziecko miało do czynienia?!

Niestety, szkoły są często po pierwsze miejscem pracy nauczycieli, a dopiero po drugie miejscem nauki dla uczniów. W zawodzie nauczycielskim nie istnieją prawa rynku, czyli normalna zdrowa konkurencja, w wyniku której tylko najlepsi pozostają w tym zawodzie. W zamian za to często istnieje zawiść i zazdrość. Tych, którzy wysoko podnoszą poprzeczkę (oddanych, kreatywnych, pracowitych,) eliminuje się metodami delikatnie mówiąc niedopuszczalnymi. Ich miejsce zajmują przeciętni, żeby nie powiedzieć mierni. Za taki stan rzeczy niewątpliwie odpowiadają rządzący, którzy nie mają odwagi zmienić Karty Nauczyciela. Ponadto wieloletnie zarządzanie placówką przez jedna osobę jest zjawiskiem niedobrym a wręcz patologicznym.
Chcę również dodać, że z zażenowaniem wysłuchałam listu od pana burmistrza, w którym mowa o gwarancji zatrudnienia. Niczego dobrego to nie rodzi na przyszłość Uważam, że nie miejsce to i czas na czytanie takich listów.
czytelnik
czytelnik 25.06.2017, 14:24
o co chodzi z ta sp 3. kto kogo nie wpuscil do klasy. co na to dyrekcja
Gosc
Gosc 25.06.2017, 12:50
Dlaczego piszesz anonimowo a podajesz szkole i klase ? Brak odwagi ? I klamiesz na dodatek .
drwal
drwal 25.06.2017, 13:33
do Gosc: A co jest według ciebie kłamstwem? Może tak nie było?
Gosc
Gosc 25.06.2017, 14:46
A nie weszła stara wychowawczyni do klasy ? Weszła przecież ????
styl
styl 25.06.2017, 15:55
Najpierw upokorzyć, przetrzymać pod drzwiami - a gdy się oburzyli rodzice i robił dym - zrejterować? Jakie to... gminne...
mniej ciekawy komentarz
mniej ciekawy komentarz 24.06.2017, 17:20
Do :to ciekawy komentarz" - rzeczywiście to ciekawy komentarz :) bo lepszych bzdur dawno nie czytałem. Powtarzasz się w tych swoich komentarzach w kółko to samo. Masz słabego doradcę radzę ci go jak najprędzej zmieć bo robi z ciebie idiotę albo sam robisz go z siebie.
czytelnik
czytelnik 24.06.2017, 19:08
Która część komentarza według Ciebie jest bzdurą?
kropkaa
kropkaa 24.06.2017, 18:32
mniej ciekawy komentarz Dzisiaj, 17:20 Do :to ciekawy komentarz" - Masz słabego doradcę radzę ci go jak najprędzej zmieć bo robi z ciebie idiotę albo sam robisz go z siebie.

Oj, widać, widać - przestań patrzeć w lustro...
Smutne ale prawdziwe kropkaa
Smutne ale prawdziwe kropkaa 24.06.2017, 18:51
Dzisiaj obchodzimy Dzień Mózgu.
Niestety nie wszyscy mogą go świętować.
biolog
biolog 24.06.2017, 19:38
Mylisz rozum z mózgiem. Ale to nic dziwnego, jak ci trawa nie chce poczekać z rośnięciem a lato na uruchomienie fontanny. Przyroda to nie jest twoja specjalność:)
ha ha
ha ha 25.06.2017, 02:08
Dobre!
to ciekawy komentarz
to ciekawy komentarz 24.06.2017, 16:47
Na miejscu pani dyrektor każdy mądry zrobiłby to samo! Sawaryn z ekipą robił szopkę w szkołach. Czytaliście list Sawaryna i przewodniczącej rady Kasprzykowej do dzieci na zakończenie roku???????? Jakim trzeba być idiotą, żeby na zakończenie roku pisać w liście do rodziców i uczniów pierdoły, że podpisali porozumienie ze związkami i nie będą zwalniać?! Wszyscy wiedzą, że to pic na wodę, bo nie przedłużają umów z nauczycielami, więc zwalniają ludzi owijając w bawełnę nazewnictwo! Panie Sawaryn! Na zakończenie roku dziękuje się WSZYSTKIM i życzy bezpiecznego i udanego wypoczynku wakacyjnego! Takie listy trzeba było dawać na zebraniach rodziców, a nie na akademiach! Ale widać, że tu też ma pan takich samych doradców jak ci, którzy trawie rozkazywali by nie rosła i kolejnych specjalistów od harmonogramów remontów fontann, które zadziałają na jesieni, bo biedaki zapomnieli, że będzie lato.

  http://www.wrotagryf…
bez kitu
bez kitu 24.06.2017, 15:53
Pani kroczak proszę zrobić ten krok i podać się do dymisji, czy pani jest wyrocznią kto może a kto nie może relacjonować Naszej uroczystości, czy ulica Mysia wróciła na ulicę Łużycką, taką miejska urzędniczkę władze powinny odstawić na odpowiednie miejsce, czy w gryfinie, bo nie pytam o Polskę, mamy demokrację czy rządy jakiś mianowanych?dyrektorów ?
pasuje
pasuje 24.06.2017, 17:19
Arogancką mamy władzę, to i reszta się dopasowuje.
czytelnik
czytelnik 24.06.2017, 14:03
Proponuję w Gryfinie wymienić wszystkich dyrektorów szkół, może coś się zmieni. Dyrektorowanie przez wiele lat to pewność siebie i brak współpracy z rodzicami. Myślę, e niejeden rodzić przyznałby mi rację, zwłaszcza w okresie przed zakończeniem roku szkolnego. Pozdrawiam.
sld
sld 24.06.2017, 20:00
szczegolnie komunistkę z góry
monte
monte 24.06.2017, 15:27
Władza deprawuje i własnie butę widać u pani dyrektor.
wymiana
wymiana 24.06.2017, 14:09
Jak rodzic chce zaczynać "współpracę" dopiero przed końcem roku, to już trochę za późno. To nie ilość lat, tylko charakter człowieka ma znaczenie. Jeden będzie dwadzieścia lat i będzie dobry, inny rok - i już pokaże swoje oblicze.
Ola
Ola 24.06.2017, 15:49
No to pani Kroczak pokazała swoje prawdziwe oblicze i przyznam, że wyciągam z tego smutne wnioski.
Szczepkoska
Szczepkoska 24.06.2017, 13:59
Komuna tu jeszcze nie upadła!
Lulek
Lulek 24.06.2017, 14:21
Na to wychodzi.
xxx
xxx 24.06.2017, 13:34
SP 1 to szkoła z beznadziejną atmosferą .... szkoda , kiedyś było inaczej
Szkoda dzieci
Szkoda dzieci 24.06.2017, 18:25
Cierpią na tym dzieci. Trzeba koniecznie zaprowadzić porządek w tej placówce!
bzdura
bzdura 24.06.2017, 19:12
Dlaczego cierpią dzieci? Co za bzdury?
Zrozum
Zrozum 24.06.2017, 20:44
Dziecko funkcjonujące np. w patologicznym środowisku domowym jest nieszczęśliwe. Podobnie źle odbija się na jego rozwoju toksyczna relacja w środowisku szkolnym. Ryba psuje sie od głowy. Teraz jaśniej???

Pozostałe