Wiceburmistrz bardziej dba o sprawy gminy czy gazety?

  • 04.07.2017, 21:53 (aktualizacja 05.07.2017, 19:00)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiceburmistrz bardziej dba o sprawy gminy czy gazety? Wiceburmistrz Tomasz Miler na ostatniej sesji
Mój brat Kamil Miler ma ciągle jeszcze wolny etat w gazecie. Propozycja przejścia z igryfino jest dla pani ciągle aktualna – taką propozycję złożył jednej z naszych dziennikarek Tomasz Miler, zastępca burmistrza Gryfina.

Rozmowa odbyła się po zaproszeniu naszej dziennikarki do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Chodziło wówczas o wyjaśnienie incydentu, kiedy to naczelnik wydziału zakazała robienia zdjęć nowego biura w budynku banku. Wiceburmistrzowi zależało na załagodzeniu sprawy. Razem z urzędniczką próbował tłumaczyć jej zachowanie. Przeproszono nas za przykry incydent.

Po zakończeniu spotkania w budynku banku, Tomasz Miler nagle z wiceburmistrza stał się bardziej opiekunem swojego brata- właściciela gazety. Zaproponował pracę naszej dziennikarce w gazecie, którą niedawno sam jeszcze prowadził.

Prowadził - właśnie, czy należy użyć tutaj czasu przeszłego?

 

Aktualizacja z 05.07.2017 r.:

W związku z dzisiejszym stwierdzeniem przez Tomasza Milera, iż nie użył dokładnie takich słów w rozmowie z  naszą dziennikarką, informujemy, że jednak taki był ogólny przekaz jego wypowiedzi.

Zastępca burmistrza Gryfina Tomasz Miler dał do zrozumienia jednej z naszych dziennikarek, że jego brat Kamil Miler ma ciągle jeszcze wolny etat w gazecie i że propozycja przejścia naszej dziennikarki z igryfino jest ciągle aktualna.

-Dla mnie było jasne, że wiceburmistrz namawia mnie do pracy w gazecie swojego brata. Sam potwierdził, iż wie o składanych mi przez Kamila Milera propozycji pracy  – opowiada nasza współpracownica. –Tomasz Miler nawiązując do tego faktu powiedział w rozmowie ze mną: „Na pewno da pani sobie radę. Niepotrzebnie się pani obawia. Trzeba spróbować” – relacjonuje dziennikarka igryfino.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chech
chech 10.07.2017, 19:56
Gazety? raczej gadżety!
taka prawda
taka prawda 09.07.2017, 22:21
Każdy dba o to z czego żyje.
prosta prawda
prosta prawda 10.07.2017, 10:02
Ale jak się żyje z publicznych pieniędzy, to trzeba dbac o publiczne interesy.
Truteń
Truteń 07.07.2017, 14:25
Czy potrzeba trzech burmistrzów? To dlaczego ich jest trzech?
pistolet
pistolet 07.07.2017, 14:27
Trzech zawsze raźniej jeden pisze, drugi czyta, a trzeci rozkazuje podpisywać.
rock
rock 07.07.2017, 14:01
Tą gazetą Millera to można w razie braku normalnego papieru dopę podetrzeć.Oczywiście nie czytając bo nie ma o czym.
irys
irys 06.07.2017, 22:59
Ale to chyba nie jest normalne żeby w pracy taką prywatę uprawiać?
rafal
rafal 06.07.2017, 21:52
Mozecie sie jakos merytorycznie wypowiedziec na jakis istotny dla naszej gminy, powiatu, miasta temat zamiast szukac sensacji z takiego byle newsa? Nie znamy konteksu wypowiedzi, zapytania czy tez jak tu postawiono teze, propozycji pracy, a podnieta poszla konkretna. Zeby zaraz nie było, ze jakis obronca ze mnie Pana vice, bo osobiscie zranil mnie na wskroś przechodzac "na druga strone" , ale zeby az tak sie obruszac? Serio to najistotniejszy wątek tego spotkania? Co by bylo jakby burmistrz zaproponowal na spotkaniu kawe? ...Tomasz Miler nagle z wiceburmistrza stal sie bardziej baristą ;)
wyobraź sobie...
wyobraź sobie... 07.07.2017, 05:33
Dziecko drogie, to sobie wyobraź: Przychodzi w poprzedniej kadencji dziennikarz z gazety pana Milera i od Piłata dostaje propozycję porzucenia pracodawcy i przejścia "pod skrzydła" pana Piłata!
To jak sobie myślisz - BYŁABY TO WTEDY ISTOTNA SPRAWA DLA NASZEJ GMINY? Redaktor naczelny stwierdziłby, że to to samo, co zaproponowanie kawy gościowi?
rafal
rafal 07.07.2017, 12:50
Chodziło mi głównie o to, że opieramy się tylko o doniesieniu jakiejś dziennikarki, bo nikt sie tu z imienia i nazwiska nie podpisał. Nie wiemy jak "rzucone" były te propozycje, może złośliwie, może nie, a jest straszne podniecenie sprawą. I daruj sobie to "dziecko drogie" bo chciałem jak zaznaczyłem wyrazić swoje zdanie na temat, moim zdaniem zbyt rozdmuchany. Pan vice ma pewnie konkretniejsze "grzechy" czy też możnaby zarzucić Mu może jakieś zaniedbania lub nieumiejetnosci w działaniu o ktorych mozna by podyskutować merytorycznie.
niesmak
niesmak 07.07.2017, 13:24
Masz rację, że opieramy się na słowach jednej strony, ponieważ wieloryby nie zniżają się do komunikowania się z planktonem...
obserwator sesyjny
obserwator sesyjny 07.07.2017, 08:39
Wyobrażam sobie, że na najbliższej sesji słynny tercet nie zostawiłby na panu Piłacie suchej nitki. Przekupstwo! - krzyczeliby. Korupcja! - dodawaliby inni. Czym zajmuje się urzędnik pracujący za nasze, podatników pieniądze? Takich okrzyków spodziewałbym się z mównicy. I wiele innych nie mających ze sprawą nic wspólnego.A na koniec: oddajemy sprawę do prokuratury! I podjęliby kolejną już uchwałę o przekazaniu sprawy do prokuratury. I latami prokuratura i sądy miałyby robotę. Skąd my to znamy?
maciuś wykopany
maciuś wykopany 07.07.2017, 09:18
pszeciesz fszyscy to znamy bo tszy kadencje pszy korycie skutkujom potem czema wyrokami za kratami
depolonizator
depolonizator 06.07.2017, 22:34
A możesz po polsku?
rafał
rafał 06.07.2017, 23:58
Pisałem na telefonie i zjadało mi polskie znaki. Myślałem że dasz radę.
mis
mis 06.07.2017, 18:43
Zadzwońcie do rady ministrów, że zaraz tam jadę.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 06.07.2017, 14:59
Chyba on jednak nie rozróżnia skoro roznawia na takie tematy w czasie pracy. Bo rozumiem że w urzędzie była ta oficjalna rozmowa.
Szczepkoska
Szczepkoska 06.07.2017, 05:49
Ogłaszam początek komunizmu w tej gminie.
jożin z bażin
jożin z bażin 05.07.2017, 23:44
jakie gazety, jacy dziennikarze, jakie redaktory?!ludzie no dajcie spokój to amatorka kompletna
zamykam dyskusję
Marek
Marek 06.07.2017, 01:48
To sobie zamykaj. Propozycja dla dziennikarki żeby przeszła do konkurencji składana przez wiceburmistrza a dotycząca rodzinnej gazety śmierdzi. Niezależnie od poziomu prasy i dziennikarstwa w gminie!
BB
BB 05.07.2017, 21:24
A co to nie można już zaproponować lepiej płatnej pracy?
fenix
fenix 05.07.2017, 20:54
I z Urzędem Pracy jeszcze zatrudnili.
czytelnik
czytelnik 05.07.2017, 20:15
Po co im Tamara, skoro mają Zbyszka, który robi zdjęcia sportowe i na każdej imprezie okolicznościowej?
obstrkcjonista
obstrkcjonista 05.07.2017, 17:38
Nie wiem czy wiecie ale dzis na gazete e cos tam coś tam zrobiłem stolca.
poinformowany
poinformowany 05.07.2017, 17:29
To nie była pierwsza propozycja ze strony braci M.
Rysiu z kranu
Rysiu z kranu 05.07.2017, 17:34
Przepraszam czy chodzi o braci Mroczków?
czikita
czikita 06.07.2017, 23:00
o pomroczków!
K.
K. 05.07.2017, 17:08
A może szanowna pani,, dziennikarka,, ma jakieś nagranie czy inny dowód, bo tak na słowo to słaba prowokacja. Każdy może wejść do gabinetu i potem trajlować że mu Miler niemoralne propozycje składał.
kicha:)
kicha:) 05.07.2017, 17:13
Adwokacinko, to niech najpierw publicznie powie, że to nieprawda, że dziennikarka kłamie, cha, cha!
Taktykę linii obrony chcecie dostosować? I znowu kicha:)
mis
mis 05.07.2017, 13:49
Z twarzy podobny do nikogo
zsdfcxx
zsdfcxx 06.07.2017, 22:06
zupełnie
Paskal
Paskal 05.07.2017, 12:35
Skandaliczne! Jeśli to prawda, to burmistrz S. powinien zareagować. Ale jak znam gryfińskie piekiełko, nie zrobi kompletnie nic.
laryngolog
laryngolog 07.07.2017, 09:13
on jest ślepcem internetowym, również woli nie widzieć
Lewy
Lewy 05.07.2017, 13:16
Manipulacja goni manipulację tyle w tym temacie. Brawo panie redaktorze jest pan w tym mistrzem.
Prawy
Prawy 05.07.2017, 13:54
Lewy, otóż Miler nie jest już redaktorem a urzędnikiem podległym burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi. A z tym mistrzem to się zgadza.
szczyt
szczyt 05.07.2017, 17:06
Jak złodziej przyłapany na kradzieży zaczyna wrzeszczeć "łapaj złodzieja" to szczyt bezczelności! Zarzucać jakąkolwiek manipulację, gdy zostali przyłapani na chachmętach z budynkiem komendy i na tej propozycji pracy!
Perez
Perez 05.07.2017, 13:03
A skąd wiesz, że nie zareagował?
Kebab
Kebab 05.07.2017, 13:33
Bo naiwny jest?
obywatel
obywatel 05.07.2017, 12:04
W polityce gminnej jedno jest pewne. Wszystko co powiesz będzie rozliczone, nieważne czy jest jeden burmistrz czy trzech udziałowców - wokół masz setki, tysiące ludzi, którzy też się czują obywatelami, żyją tym, gromadzą informacje i oceniają. Ludzie jednak oceniają przez pryzmat załatwienia najdrobniejszych spraw, które jednak są bardzo ważne bo stanowią o jakości życia. W tak bogatej gminie, gdzie podatki płyną z Elektrowni i innych dużych firm potrzebne są duże wyzwania. Co by nie mówić o poprzedniku to zostawił strefę i nabrzeże. A jaki pomysł ma ta ekipa? Nie ważne co i jak ładnie mówisz o strategii. Albo jesteś skuteczny, albo nie. A apetyt rośnie w miarę jedzenia.
dream
dream 05.07.2017, 11:55
One team, one dream.

Pozostałe