Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Zabronili "młodszej młodzieży" rozgrywania meczów na placu zabaw

  • 19.07.2017, 21:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zabronili "młodszej młodzieży" rozgrywania meczów na placu zabaw czytelnik igryfino
Spółdzielnia Mieszkaniowa Regalica w Gryfinie poinformowała mieszkańców o zakazie kopania piłki (rozgrywania regularnych meczów) przez młodszą młodzież na placu zabaw przy ul. Iwaszkiewicza 18 - 28. Spółdzielnia poucza, że do tego typu rozgrywek służą boiska np. przy gimnazjum na Górnym Tarasie.

Wielu mieszkańcom zdziwionych jest tym zakazem.

-Są wakacje. Dobrze, że dzieci spędzają wolny czas w ruchu na świeżym powietrzu, a nie siedzą przed komputerami. Szkoda, że niektórzy dorośli zapomnieli, jak to jest, gdy było się dzieckiem - komentują niektórzy.

-Uszkodzona moskitiera, rozbita doniczka połamane kwiaty w skrzynkach - to skutki rozgrywanych meczów na placu zabaw - argumentują inni.

-Na waszym miejscu zebrałabym grupę dorosłych i zrobiła mecz  - żartując radzi pani Julita.

-Możemy rozegrać meczyk. Wszak zakaz dotyczy tylko młodszej młodzieży, więc my możemy kopać - podchwyciła żart pani Agnieszka.

-A ja załatwię kibiców - dodaje pan Adam.

-Ten zakaz to nie wszystko. Z placu zabaw zniknęły dwie ławki, bo ponoć młodzież siedzi do późna i hałasuje. Miałam te ławki pod oknem a okno cały dzień i noc otwarte i jakoś nie słyszałam, żeby ktoś hałasował - włącza się do dyskusji pani Ania.

-Ławki zniknęły, w piłkę grać dzieci nie mogą, młodzież hałasuje. Niedługo zniknie cały plac zabaw, a dzieciaki niech siedzą przed komputerami ogłupione, będzie cisza i spokój. Napiszmy petycje aby ławki wróciły. Przychodzi mama z maluchem i ma siedzieć na trawie czy na piachu?!  - odpowiada pani Agnieszka.

-Wychowałem się na tym podwórku i chciałbym zaznaczyć, że kiedyś zamiast dużego parkingu było boisko znacząco oddalone od balkonów. Obecnie dzieci grają na małym skrawku tuż pod balkonami. I piłka notorycznie odbijana o płytę bloku jest uciążliwa dla mieszkańca parteru. Dodatkowo piłka bardzo często wpada na balkon i niszczy kwiaty. Jedna z "bramek" to żywopłot, o który od wielu lat dba sąsiad - niestety jest niszczony. Skrawek trawy, na którym grają dzieci zlokalizowany jest też tuż przy parkingu i wielokrotnie piłka obija samochody - argumentuje z kolei pan Jan.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwuje
Obserwuje 22.07.2017, 15:13
Coś rozgrzewki nie widać. Co to za demokracja? DOBRZE napisane wcześniej lepiej palić pety przed klatka przez rodziców Niz zabrać ma stadion
Waha
Waha 22.07.2017, 18:54
Dali walkower ha ha
Zosia
Zosia 22.07.2017, 16:54
Jakoś bie zauważyłam żeby rodzice stali pod klatkami i fajki palili. Ale moze po prostu nie robie za osiedlowy monitoring.
Rysiek
Rysiek 22.07.2017, 14:17
Dziś o 16 mecz zobaczymy zaangażowanie rodziców czy tylko na forum. Są cwaniakami.
Aga
Aga 22.07.2017, 14:41
Jakby rodzice grali to wszyscy byście bez szyb zostali. Dlatego zostawiamy tą przyjemność dzieciom. Niech Wam skoszą żywopłoty :D
Obserwuje
Obserwuje 22.07.2017, 14:48
Właśnie Aga odpowiedziałaś sobie na pytanie. Dorośli rodzice dzieci zrezygnowali bo o szyby się boją a dzieciaka pozwalaja.
Aga
Aga 22.07.2017, 15:00
Poza tym nikt z niczego nie rezygnował, bo nikt niczego takiego nie planował. Ktoś poniżej rzucił raczej żartem o tym kiedyś odbędzie sie mecz.
Aga
Aga 22.07.2017, 14:53
A wybiło Ci któreś dziecko okno?
zosia samosia
zosia samosia 22.07.2017, 10:42
do zosi.moze u ciebie w przed pokoju lub zmarnowanych stadionie energetyku
....
.... 22.07.2017, 12:05
I ciekawe co zrobicie dzieciakom jak bedą grać? Pogadać sobie możecie.
Janek
Janek 22.07.2017, 14:12
Ja na przykład niezycze sobie żeby piłka obijala mi się o karoserii auta i płytę balkonu. Zglosze o uszkodzenie lakieru i w tedy droga matko ciekawe co zrobisz jak tysiąca. Wywalisz
...
... 22.07.2017, 14:52
Straszne rzeczy. Zainwestuj w słownik.
M.Z.
M.Z. 01.08.2017, 09:21
Choć miejsce inne to sytuacja podobna.Wybito mi szybę i gdy wyegzekwowałem naprawę szkody to kobieta,której dzieciak był sprawcą szkody przestała "cwaniaczyć".Nagle,w sumie ni aż tak wielka kwota okazała się jednak dla niej istotna.Wielu jest takich cwaniaczków do momentu gdy coś się stanie a oni faktycznie będą musieli pokryć szkody.
Problemem jest też to,że niejeden rodzic i jego pociecha to zwykli tchórze.Zamiast przyjść,przeprosić i zaoferować gotowość do pokrycia szkód udają,że o niczym nie wiedzą lub przerzucają winę na innych.Teraz to jednak nie problem "namierzyć" takich.
m
m 22.07.2017, 10:49
Zgodnie bowiem z § 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690) odległość placów zabaw dla dzieci, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m. Jeżeli zatem plac zabaw został zlokalizowanych w mniejszej odległości od okien przeznaczonych na pobyt ludzi nastąpiło naruszenie przepisów prawa budowlanego w zakresie warunków technicznych, jakim powinien odpowiadać plac zabaw. W takiej sytuacji ma miejsce samowola budowlana określona w art. 50 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z treścią tego przepisu samowola budowlana może polegać na wykonywaniu robót budowlanych w sposób istotnie odbiegający od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę bądź w przepisach. Regulacja ta wprowadza
podworko
podworko 22.07.2017, 10:32
Zgodnie bowiem z § 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690) odległość placów zabaw dla dzieci, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m. Jeżeli zatem plac zabaw został zlokalizowanych w mniejszej odległości od okien przeznaczonych na pobyt ludzi nastąpiło naruszenie przepisów prawa budowlanego w zakresie warunków technicznych, jakim powinien odpowiadać plac zabaw. W takiej sytuacji ma miejsce samowola budowlana określona w art. 50 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z treścią tego przepisu samowola budowlana może polegać na wykonywaniu robót budowlanych w sposób istotnie odbiegający od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę bądź w przepisach. Regulacja ta wprowadza
rysiek
rysiek 22.07.2017, 10:24
do rodzica .A gdzie sie gra w tenisa ,w pilke reczna,w siatkowke,skok w dal itp?przed balkonami metr?czy na obiektach do tego przystowowanych?moze na balkonnie bedzie stal bramkarz?zabierzcie swoje pociechy nad morze bo tu to nuda wieje
rodzic
rodzic 22.07.2017, 08:38
A gdzie mają dzieciaki grać? Tylko nie piszcie, że na stadionie miejskim!
jacek
jacek 21.07.2017, 23:11
zobaczymy czy jutro ten mecz ciekawe kto bedzie tak krzyczeli.macie ławeczke ale w pile i tak nikt grac nie bedzie kolo balkonow.
Zosia
Zosia 22.07.2017, 07:41
Dzieci bedą grać. Jak tylko najdzie je ochota :)
empatia
empatia 22.07.2017, 08:05
Nie ma jak to empatia mamuśki! To że są ludzie, którym przeszkadza hałas i że mogą poniszczyć coś tą piłką nie obchodzi?
Zosia
Zosia 22.07.2017, 12:08
Każdemu cos przeszkadza. Jednym dzieci, innym samochody, a jeszcze innym zwierzęta.
jacek
jacek 21.07.2017, 10:25
ale oczym dyskusja i temat ławek i tak jak pociechy sie bawia lub rozgrywaja mecz o zywoplot to opiekunoowie siedza w kuchni spalaja dwie paczki petow i chlodzacy browarek.
Zosia
Zosia 22.07.2017, 07:40
Dzieci bedą grać. Jak tylko najdzie je ochota :)
Zosia
Zosia 21.07.2017, 19:26
Nie, nie siedze w kuchni wypalając fajki i pijąc browary. Nie mierz wszystkich swoją miara. Często spoglądam przez okno, żeby sprawdzić co robi moje dziecko, ale uciszac go nie zamierzam. Z młodszymi dziećmi rodzice wychodzą na plac zabaw, żeby sprawować nad nimi nadzór, ale bez przesady żeby wychodzić z 7 czy 8 latkiem.
Kutno
Kutno 20.07.2017, 23:28
Sędzia będzie mama Patryka Przez okno.
pukanie
pukanie 20.07.2017, 23:29
Stuk stuk! Kto tam?
Jacek
Jacek 20.07.2017, 23:25
Tak krzyczycie tak naprawdę plac zabaw ma być 15metrow od zabudowań mieszkalnych regulamin. O 16 gra pogoń Szczecin i mam gdzieś wasz mecz fajtlapy
sedzia
sedzia 20.07.2017, 22:46
chętnych na mecz zapraszamy w sobotę o godz.16 :) kibice również są mile widziani
Zosia
Zosia 20.07.2017, 23:01
Czuje, ze zbierze sie tyle osób, co wczoraj pod sejmem Haha :P
piłka
piłka 20.07.2017, 21:24
Na Batyckiej jest mieszkanka która jak zobaczy dzieci z piłką to najpierw krzyczy na nie a potem wzywa policję lub straż miejską, każdego zaczepia i gdera o chuliganach ( 6,7,latkach) którzy walą piłką i ona nie ma spokoju....zacznijmy patrzeć najpierw na nasze zachowania
janek
janek 20.07.2017, 19:36
niech pani Romaniuk sobie przed balkonami naprzeciwko lawke postawi zeby jeszcze bokiem do mieszkancow to ok.
Umum
Umum 20.07.2017, 18:32
Chyba ławkę zamiast na dziecko to na balkony brawo za pomysł.
pokopał by sobie
pokopał by sobie 20.07.2017, 17:08
Kiedy i o której ma ten mecz dla dorosłych ma być rozegrany bo zamierzam przyjść i wystąpić w którejś drużynie.
!
! 20.07.2017, 17:49
Podpisuje się pod pytaniem
lll
lll 20.07.2017, 17:03
Niech się spółdzielnia zajmie poważniejszymi sprawami np. biegającymi szczurami pod klatkami i na placu zabaw gdzie bawią się nasze dzieci !!!!
barbie
barbie 20.07.2017, 16:45
Chyba ktoś tu zapomniał ze też był dzieckiem i też miał dzieci...a teraz ma wnuki, które tez jakby grały w piłkę nie było by żadnych dyskusji...a po drugie te dzieci nie rozgrywają 90 minutowego meczu ludzie zastanówcie się
Ona26
Ona26 20.07.2017, 16:06
Montują właśnie ławki !!!! Brawo
Zosia
Zosia 20.07.2017, 22:59
Niestety jedna jak dobrze zauważyłam, ale to już cos :D
33
33 20.07.2017, 14:44
można teraz bez kłopotów pograć w piłkę na boisku przy liceum ?
Za PRL, skakaliśmy przez płot i nikt nas stamtąd nie gonił. Ale to złe czasy były i ludzie inni.
złe czasy są teraz...
złe czasy są teraz... 20.07.2017, 16:25
Potem zaspawali furtki od Niepodległości i zamknięto na kłódkę od parku. A nasi genialni burmistrze, planują zlikwidować boisko i postawić halę sportową. Zamiast boiska! I nie dociera do nich nawet, że to szkoła własność powiatu...
jacek
jacek 20.07.2017, 11:23
w regulaminie jest ze 15 metrow od zabudowan ma byc plac zabaw a nie pod samymi oknami.Rodzice z malymi dziecmi zalatwiaja sprawy pod balkonami czyli siku:0.Tam sa tez starszli ludzie i osoby po nocnym zmianach pracy dziekuje.
Barbie
Barbie 21.07.2017, 16:51
Przecież to nie rodziece wytyczali teren placu zabaw więc do kogo pretensje!!!!!
ruda barbi
ruda barbi 22.07.2017, 10:29
plac zabaw jak nazwa mowi plac do zabawy dla dzieci a nie do uprawiania rozgrywek sportowych

Pozostałe