Do zobaczenia, Henryku Piłacie – Burmistrzu zwykłych ludzi! Pożegnanie na cmentarzu

  • 04.08.2017, 17:11 (aktualizacja 04.08.2017, 21:44)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Do zobaczenia, Henryku Piłacie – Burmistrzu zwykłych ludzi! Pożegnanie na cmentarzu
Burmistrz Henryk Piłat pozostanie w pamięci wielu mieszkańców gminy Gryfino jako skromny człowiek, pochylający się nad problemami zwykłych ludzi. Dzisiaj, 4 sierpnia 2017 r. ciało śp. Henryka Piłata złożone zostało do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie.

Nie mówimy: „Żegnaj!". 

Chcielibyśmy Ci powiedzieć: „Do zobaczenia!”

 

 

Nasze poprzednie artykuły poświęcone ceremonii pogrzebowej można znaleźć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24319,gryfino-zegna-wieloletniego-burmistrza-henryka-pil

oraz 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24320,henrykowi-pilatowi-w-ostatniej-drodze-towarzyszyly

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (82)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 05.08.2017, 18:54
Piękna fotorelacja. Żenada, bo na innym portalu zamiast obiektywnego pokazania uroczystości, pokazali lans obecnej władzy. Nie zamieścili ani jednego zdjęcia z pożegnania burmistrza przez Panią Beatę i Pana Marszałka. Wstyd!
Izka
Izka 05.08.2017, 22:38
I bardzo dobrze bo nie ma co pokazywać :)
obrzydliwe!
obrzydliwe! 05.08.2017, 22:24
Cóż, poziom Burmistrza Zwykłych Ludzi widać w kulturze, z jaką 7 lat temu, po wygranych wyborach mówił o pomysłach przegranych odnośnie ulicy Słonecznej jako obwodnicy Gryfina.
666
666 05.08.2017, 17:54
Tekst na poziomie przedszkolaka.Pan redaktor ma chyba IQ żuka gnojarza.
L.
L. 09.08.2017, 12:24
Tekstów o panu Piłacie to chyba z 10 napisali. Aż za dużo tych słów i komentarzy.
do cioty miecia
do cioty miecia 05.08.2017, 22:40
a ty *** od miecia pedała jeszcze niższy.
Prawnik
Prawnik 05.08.2017, 22:45
Uważaj!!!!!
obrzydliwe!
obrzydliwe! 05.08.2017, 22:20
Nie wystarczy wam zaszczuwania? Tekst jest złożony z komentarzy Zwykłych Ludzi! Którzy opłakiwali swojego Burmistrza!
Przynajmniej nie ma tam półgodzinnego tokowania bez sensu!!!
fan igryfino
fan igryfino 05.08.2017, 20:31
Ja się domyślam konkurencja popisała się tym komentarzem. Zarówno treść tego komentarza jak i decyzja o miejscu jego zamieszczenia (pod artykułem o pogrzebie śp. Henryka Piłata) oddaje w pełni obraz autora tego wpisu. Proszę administratora aby nie usuwał komentarza wpisanego przez osobę, która przybrała znamienny nick 666 na dowód jak działają ci ludzie i na jaki poziom reprezentują.
obrzydliwe!
obrzydliwe! 05.08.2017, 22:22
Tak, przypominam tekst, zamieszczony dwa dni przed śmiercią Burmistrza, gdy uważano, że "symuluje chorobę", bo "ma układy z lekarzami"
Obrzydliwość - ale potrzebna, żeby pokazać prawdziwe oblicze niektórych!
Fakt
Fakt 05.08.2017, 12:42
Żenujące przedstawienie samorządowca wykarmionego na piersi Henryka.Brak godności,brak honoru.O wójcinie nie wspomnę.Taka elyta.
czarny
czarny 05.08.2017, 11:40
Jestem bardzo zadowolony, że nikt nie ,,piał , ,nad grobem ŚP. HENRYKA ! Pochowany z zadumą i godnością ! Nie potrzebne fanfary.. Niech każdy zapamięta GO zgodnie z swoim sumieniem .. Moim zdaniem , miał w sobie dużo dobroci i uczciwości oraz przyjażni do ludzi , bez względu na ich status społeczny ... Niech SPOCZYWA w POKOJU ! CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!
szkoda
szkoda 05.08.2017, 11:55
A mnie zabrakło mowy pogrzebowej na cmentarzu...
Ja
Ja 05.08.2017, 12:42
Mowy pogrzebowe były w kościele
uczestnik
uczestnik 05.08.2017, 13:59
Na cmentarzu ktoś z rodziny mówił, ale nie wiem co, bo było słychać.
słyszałam!
słyszałam! 05.08.2017, 22:26
Bardzo krótko, ciepło podziękował za pożegnanie ich Taty i Dziadka! Praktycznie jedno zdanie. I pięknie i wzruszająco!
Piotr
Piotr 05.08.2017, 09:05
Nie było przemowy obecnych władz bo pewno bali się gwizdów.
Ania
Ania 05.08.2017, 08:47
Czy ja dobrze widziałam na cmentarzu byłego ministra Arłukowicza?
1998
1998 04.08.2017, 22:15
Jestem przrerażony postawą władz w osobach burmistrza, zastępców burmistrza czy przewodniczącej Rady Miejskiej. Jak można było nie powiedzieć chociaż dwóch zdań ze strony obecnych władz. Wielki WSTYD burmistrzu Sawaryn. Jestem przekonany' że ŚP Henryk Piłat nigdy nie postąpiłby podobnie wobec Pana csy innych oponentów politycznych. WSTYD!
styl
styl 05.08.2017, 23:44
1998 Wczoraj, 22:15
Jestem przekonany' że ŚP Henryk Piłat nigdy nie postąpiłby podobnie wobec Pana csy innych oponentów politycznych. WSTYD!

Ale pan Burmistrz Piłat, nawet mając inne zdanie, ani nie obrażał ludzi o innym zdaniu, ani nie traktował własnego jak nieomylnej prawdy objawionej...
Stąd też w danej sytuacji mógłby z czystym sumieniem wypowiadać się nad trumnami wszystkich swoich oponentów!!!
Różnica stylów nie do określenia...
2017
2017 05.08.2017, 23:08
Wystarczy że jego "lojalni" pracownicy przemawiali. Większej siary to nie widziałem od lat i to na pogrzebie.
styl
styl 05.08.2017, 23:45
Umarł Piłat, czas zająć się grillowaniem następnych? To kto pierwszy? Ten co się odezwie? Niczego się nie nauczyliście?
!!!
!!! 05.08.2017, 22:27
Wydaje mi się, że porównywanie tych panów nie jest dobre...
Prawda
Prawda 05.08.2017, 11:14
Racja dobrze napisane chodź to przykre
Mieszkanka
Mieszkanka 05.08.2017, 10:44
Oni są bez wstydu.
dygas
dygas 05.08.2017, 08:39
Pewno czuli, że każdy na nich wilkiem parzy.
przechodzień
przechodzień 04.08.2017, 21:28
Spotkałem dziś starsza panią koło Netto . Czytała nekrolog. Pytała mnie czy to prawda, że zmarł burmistrz. Zapytała jeszcze raz dla upewnienia "nasz Piłat"? Mówię, że tak. A ona, że jeszcze niedawno rozmawiała z nim na ulicy. I zdziwiona, że nic nie wiedziała o śmierci i pogrzebie.
Krystyna
Krystyna 04.08.2017, 21:58
Pogrzeb odbył się tak szybko, że wielu ludzi się nawet nie zorientowało. W środę wiadomość, a w piątek już pogrzeb. Jakby była niedziela, to ludzie z ambony by się dowiedzieli,. A tak, to tylko ci co mają internet.
gość
gość 04.08.2017, 22:23
Z tego wniosek, że należy codziennie i dokładnie czytać klepsydry!
Irena
Irena 04.08.2017, 20:02
Nabrzerze winno byc nazwane sp.Henryka Pilata ,a ulica sp.ks Kozlowskiego.Niech spoczywa w spokoju .
propozycja
propozycja 05.08.2017, 22:31
To, że nabrzeże powinno być imienia Henryka Piłata wydaje mi się naturalne. Ale moim zdaniem, obaj by się cieszyli, gdyby nabrzeże od mostu w stronę elektrowni było pana Piłata, a od mostu w stronę nadleśnictwa księdza Kozłowskiego.
To byłby taki miły gest, dla pamięci o dwóch ludziach, którzy na historii Gryfina odcisnęli bez wątpienia trwały ślad!
Windykator gminnych długów
Windykator gminnych długów 05.08.2017, 22:50
A w domu wszyscy zdrowi?
poszukiwać gminnej madrości zarządczej
poszukiwać gminnej madrości zarządczej 05.08.2017, 23:49
Nic dziwnego, że nie rozumiesz ekonomicznego narzędzia jakim jest kredyt. Widać dostajesz tyle, że stać cię na wszystkie zachcianki bez brania kredytów.
Normalni ludzie wiedzą, że kredyt, to norma. A spłata kredytu też.
wiem
wiem 04.08.2017, 21:05
Przecież już tak ludzie mówią.
evans
evans 04.08.2017, 19:52
Obecne władze nie dały sobie psychicznie rady przemówić nad grobem? Oj niedyplomatycznie, nie mówiąc już o innych aspektach..
Pp
Pp 04.08.2017, 21:13
evans, Wypowiedź P Beaty była wzruszająca i mądra, jak zawsze z klasą,a z obecnych włodarzy to niby kto i co miał mówić?
Bez komentarza
Bez komentarza 04.08.2017, 21:02
?????????.
przyjaciel
przyjaciel 04.08.2017, 19:46
Co prawda poszedłem na pogrzeb bo tak wypadało. Ale głównie dlatego, że był moim przyjacielem, będzie mi brakować jego bezinteresowności, częstych pogawędek jak jeszcze mógł rozmawiać..... Potem mimo że ciało odmawiało posłuszeństwa, umysł pracował wyśmienicie, emanował siłę i charyzmę do końca.
inter
inter 04.08.2017, 19:26
Henryk Piłat powinien mieć piękny biogram na Wikipedii
Danuta
Danuta 04.08.2017, 17:59
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

Pozostałe