Obiecali, że drogę naprawią, ale słowa nie dotrzymali

  • 07.08.2017, 19:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Obiecali, że drogę naprawią, ale słowa nie dotrzymali czytelniczka igryfino
opublikowaliście artykuł na temat jednej z dróg w Babinku. Jednak niestety nic z tym władze nie zrobiły. Jedyne co to tylko zakleili dziury kamyczkami, które po czasie i tak znów zostaną usunięte przez użytkowanie. Droga, o którą mi chodzi, jest w bardzo złym stanie technicznym, a podkreślę jeszcze raz, że jest to droga powiatowa – napisała do nas mieszkanka Babinka w gm. Gryfino.

Na drodze jest mnóstwo dziur i to nie pojedynczych, a jedna przy drugiej. Po deszczach droga zamienia się w rwący mały potok, po którym zostają ślady widoczne na zamieszczonych zdjęciach. Trasa jest użytkowana między innymi przez ciężkie sprzęty dojeżdżające do pól uprawnych, do których użytkownik mógłby jeździć innymi drogami. Już nie wspomnę o tym, że miał ten Pan naprawić  drogę.

Ostatnio na drogę zostały wysypane gruzy (pustaki, cegły itp.), by zasypać dziury. Niestety nie był to za dobry pomysł, gdyż samochody niszczą opony przez ostre krawędzie znajdujące się w gruzie. Wózkami i rowerami nie można przejechać bez przeszkód, gdyż są wystające nie tylko te krawędzie, ale i kamienie. Na jednym z załączonych zdjęć widać działki, na których mieszkańcy uprawiają rośliny. Wzdłuż drogi powinien iść tam rów, lecz pewnego roku użytkownicy tych działek zasypali go i utworzyli sobie podjazdy do działek. Obecnie między innymi przez to przy ulewach tworzy się potok.

Koleją sprawą jest chodnik, który kilkanaście lat temu był jeszcze istniał. Dzisiaj rośnie tam trawa i nie jest on zdatny do użytkowania. Rok temu jedna z mieszkanek przy tej drodze chciała postawić sobie nowy płot, więc wybrała się do starostwa aby dowiedzieć się, kiedy będą mieli zamiar naprawić drogę. Uzyskała odpowiedź, że do 2017 roku droga będzie robiona i będzie odnowienie granic drogi. Mamy rok 2017, a droga nie wygląda jakby było coś na niej robione.

Ludzie próbują naprawić drogę, wysypując na nią ziemię ze swoich podwórek, ale po ulewach to wszystko wypływa. Niektórzy też zimą wysypują do tych dziur popiół, w którym są gwoździe... Mieszkańcy Żarczyna pracujący w Gryfinie muszą codziennie nadrabiać kilka kilometrów więcej, gdyż gdyby jeździli przez Babinek, ich auta bardzo szybko zostałyby wyeksploatowane.

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby zrobią w końcu coś z tą drogą.

Mieszkanka Babinka

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trawnik
trawnik 10.08.2017, 22:11
Będzie super jak spadnie śnieg ,mimo odśnieżenia drogi ,prosze sobie wyobrazić jej nawierzchnię.Dlaczego zimą droga jest odsniezana, a latem trawa przy drodze nie jest wykaszana ,moze trzeba zapytać odpowiednie osoby z powiatu ,WSTYD .
w.....y podatnik
w.....y podatnik 07.08.2017, 21:33
Powiatowe nieroby Konarski z resztą spotkamy się w sądzie za zniszczenie samochodu na wyrwach przed Piasecznem od Bań
gość
gość 07.08.2017, 21:31
w Binowie podobnie, dziura na dziurze
genialne planowanie
genialne planowanie 07.08.2017, 23:01
Tak wygląda droga powiatowa? A w Gryfinie powiat do spółki z gminą remontuje drogi, które wcale nie są w najgorszym stanie! Albo jak ul. 9 maja – całkowicie, do poziomu gruntu wymienili za miliony – a niecały rok później zaślepią ją i nie będzie przejazdu w stronę cmentarza! I ulica, którą remontowali jako tranzytową, po kilku miesiącach stanie się ślepą osiedlową uliczką!
I to się nazywa genialne planowanie!
Hipopotam
Hipopotam 08.08.2017, 03:18
Na wycieczki do Cannes to ich zawsze stac pasozytow jednych
Mela
Mela 07.08.2017, 21:08
Pan Durma obiecal w lutym ze w Szaczawnie bedzie utwardzona i wyrownana deoga walcem jak tylko puszcza mrozy.za chwile przyjdzie zima i znow nie wyrownaja .Peoponije zaczac brac faktury wystawiane imiennie na powiat za napraww naszych aut,moze wtedy wreszcie wezma sie za robote a nie tylko obiecuja .
;););)
;););) 07.08.2017, 23:00
No i co się czepiasz precyzyjnej wypowiedzi? Obiecał, że jak mrozy puszczą, to będą robić drogę. A że zima była łagodna, to czekają na mrozy, żeby nadeszły i jak puszczą, to zrobią drogę:) No przecież musi dotrzymać słowa;)

Pozostałe