Wesołe wieści o pieniądzach dla placówek

  • 07.08.2017, 23:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wesołe wieści o pieniądzach dla placówek
Szkoły podstawowe w Mieszkowicach i Zielinie otrzymały ponad pół miliona złotych na działania edukacyjne w tych placówkach. Ponadto projekt „Wesołe Przedszkole” uzyskał dofinansowanie w kwocie 344 tys. zł.

Te dwie dobre wiadomości musiały uzyskać akceptację Rady Miejskiej w  Mieszkowicach. Stąd też nadzwyczajna sesja, o której informowaliśmy wcześniej.

-Projekt jest na tyle istotny, że pozwala na zakup bardzo nowoczesnych narzędzi dydaktycznych - mówi Remigiusz Rzepczak, dyrektor mieszkowickiego gimnazjum, a od przyszłego roku szkolnego połączonej szkoły podstawowej w Mieszkowicach.

Wiele osób w gminie pracowało aby przygotować projekt ostatecznie zaakceptowany przez Urząd Pracy w Szczecinie. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na wsparcie szkół i placówek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 20120.

Dla szkół podstawowych łączna wartość projektu wynosi 588 tys. zł. Z tego 90 proc. to pieniądze z Unii Europejskiej. Dla szkół to nie tyko dodatkowy sprzęt, ale i atrakcyjne zajęcia, których do tej pory nie było. Ze szkoleń, warsztatów i studiów podyplomowych będą mogli skorzystać także nauczyciele.

Projekt dla przedszkola ma wartość 405 tys. zł. Środki z Unii Europejskiej, które wpłyną na konto gminy to 344 tys. zł. W przedszkolu powstanie dodatkowych 25 miejsc. Dzieciaki będą miały dodatkowe zajęcia. Mieszkowickie przedszkole zostanie znacznie doposażone.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotrus
Piotrus 08.08.2017, 16:58
jak bym mniał tyle pieniendzy to wszystkie bym wydał na wódke i dzifki a wy co byśta s tymi pieniendzmi zrobili?
Mnieszkowice
Mnieszkowice 08.08.2017, 08:34
Hip, hip! Hurra!

Pozostałe