Świętowali działkowcy [FOTO]

  • 21.08.2017, 13:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Świętowali działkowcy [FOTO]
-Kochamy swoje ogródki. Prawie wszyscy dbamy o nie i staramy się, żeby każdego roku były piękniejsze. Nasze ogrody są bogate w warzywa, kwiaty, drzewa owocowe. Często po działkach biegają ulubione zwierzęta, ale najważniejszy jest człowiek – gospodarz. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale z dumą prezentujemy nasze plony. Niedawno odszedł nasz kolega działkowiec. Może myśl o przemijaniu ostudzi niepotrzebne konflikty, które nigdy nie pomagają. Może zastanówmy się i cieszmy życiem oraz otaczającym nas pięknem – witając zebranych powiedział Ryszard Potapiński, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. gen. A. Zawadzkiego w Gryfinie. Pogoda dopisała. Nic więc dziwnego, że sobotnie (19 sierpnia 2017 r.) Święto Działkowca zgromadziło bardzo licznych gości i działkowiczów, co zaskoczyło nawet samych organizatorów.

Święto plonów jawi się kolorami, kształtami, roślinami i wszystkim tym, co wyhodował człowiek. Dziwił w związku z tym reprezentacyjny stół, na którym wystawiono rękodzieła - serwetki, dzbanuszki, butelki. Zupełnie jakby zabrakło tego, co rośnie na naszych poletkach i czym się chwalimy. Honor warzywny ratowała przepiękna, ogromna dynia i trzy ogórki.

Zgodnie z tradycją starościna i starosta wiceburmistrzowi Tomaszowi Milerowi ofiarowali kosz z plonami, za który w imieniu burmistrza Mieczysława Sawaryna podziękował T.Miler. 

Jak zawsze przy takich okazjach były życzenia, gratulacje m.in. od byłego prezesa Czesława Skoneckiego. Były również nagrody dla wyróżniających się właścicieli działek. Po części oficjalnej była grochówka, kiełbaski no i jak zawsze tańce.

Dzień Działkowca to radosne święto, to takie podsumowanie  całorocznej pracy, starań, troski i prawie codziennego podglądania oraz cieszenia się z każdej wyrastającej roślinki.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (66)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lucjusz
lucjusz 24.08.2017, 16:01
drodzy wyborcy ani amator wojen ani pismakk
nie nadaja sie na takie stanowiska !
mam nadxieje ze juz dostrzezono zlo ktore plynie od obu z przewaga Pawelka i na wyborach zostana docenieni za caloksztalt
inwestycje po gryfińsku
inwestycje po gryfińsku 24.08.2017, 16:29
Zgadzam się z Tobą. Zerwana umowa na dzierżawę kortów, co rok remont elewacji urzędu- za rok będzie to samo, bo dalej tynk leci i widać gołą cegłę; przetargi z negocjacjami- śmierdząca sprawa; likwidacja siedziby organizacji pozarządowych; niekompetencja w pisaniu wniosków o dofinansowanie remontu Pałacyku; brak pomysłu na budynek komendy; martwe nabrzeże a każdy z obecnych we władzach wcześniej miał receptę na wszystko. Panie Sawaryn- gdzie są te domki Słowian czy Wikingów na nabrzeżu, gdzie miał kwitnąć handel? Gdzie jest nowe targowisko? Gdzie jest nowy dom kultury? Ile osób nazatrudnialiście dodatkowo w urzędzie, że potrzebowaliście dodatkowych bur w banku za grubą kasę?
samorząd
samorząd 22.08.2017, 19:29
Bo jest tak, żę bogaty nie stanie za biednym, mądry nie podyskutuje ze słabym a zdrowy nie zrozumie chorego. A do tego złodziej i kombinator będzie drwił z okradanego.
samorządowy
samorządowy 22.08.2017, 09:29
Bardzo słabym urzędnikiem jest Tomasz Miler, który ewidentnie nie ogarnia swojego zakresu obowiązków. Trudno żeby były dziennikarz umiał nadzorować inwestcje, a w dodatku ma manierę robienia mieszkańców w bambuko. Ze względu na brak swoich sukcesów przypisuje sobie cudze osiągnięcia.
luzi
luzi 22.08.2017, 09:00
Miler sobie nie radzi. Taki Nikitynski przy Milerze to kocur, bo przynajmniej mu się chce i jest uczciwy
Wyborca
Wyborca 22.08.2017, 19:45
Jakie porównanie. T , M niedorasta do P , N.
awans
awans 22.08.2017, 19:54
Wyborco to już od dawna było wiadomo a teraz mamy potwierdzenie.
luźnygościu
luźnygościu 22.08.2017, 15:15
Nie wiem czy kocur ale prostak to na pewno
Pp
Pp 22.08.2017, 11:46
No Nikityńskiemu się chce ,tylko ciekawe co ? A z uczciwością to sprawa mocno dyskusyjna tak jak z dotrzymywaniem słowa..
trzy kropki
trzy kropki 22.08.2017, 11:09
łech, łech - delfiny zaczynają się podgryzać. Nikitiński BARDZO chce. I tyle....
haha
haha 22.08.2017, 08:43
A w koszyku zwiędłe buraki :))))
wie cha
wie cha 22.08.2017, 08:54
Chyba się spóźnił ze trzy dni skoro te rośliny w koszyku tak zwiędły.
Mieszkaniec Gryfina.
Mieszkaniec Gryfina. 22.08.2017, 08:24
Do pracy , nie prezentować się z kwiatkami.
lubicz
lubicz 21.08.2017, 21:17
Napić się każdy lubi.
działkowicz1/2
działkowicz1/2 21.08.2017, 21:07
Niech żyje towarzysz Miler!!!!!Niech żyje , niech żyje niech żyje w górę ch,,,,a niech żyje;))))))
dżdżownica
dżdżownica 21.08.2017, 20:21
był tylko Miler?
za rok zlecą się jak muchy do g....
Działkowicz
Działkowicz 21.08.2017, 19:14
Jak co roku nic nie pamiętam.
gliwiec
gliwiec 21.08.2017, 15:56
Ładną pogodę trafili.
miki
miki 21.08.2017, 15:04
Dużo ludzi.

Pozostałe