Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Sambor na starej pocztówce - wernisaż wystawy

  • 15.09.2017, 11:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sambor na starej pocztówce - wernisaż wystawy Biblioteka Publiczna w Gryfinie
Na wernisaż wystawy „Sambor na starej pocztówce”, który odbył się 14 września 2017 r. przybyli przedstawiciele wszystkich gryfińskich stowarzyszeń sybirackich i kombatanckich. Nie brakowało wzruszeń i wspomnień . Wystawę otworzyła Sylwia Mencel, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Wystąpił również Antoni Rak, prezes Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków, który powiedział: „Podczas swojego pobytu w Samborze rozmawiałem z merem miasta, któremu od lat przypominam, że pora powrócić do przedwojennego herbu miasta – galopującego jelenia ze strzałą, która przypominała polowanie Anny Jagiellonki w okolicznych lasach. Teraz obiecał mi zmienić herb”. Strzałę usunięto w latach pięćdziesiątych, w dobie stalinizmu.

Podczas wystawy gryfiński kolekcjoner i pasjonat historii Henryk Tabaka przekazał na ręce dyrektor Sylwii Mencel wygrawerowane przez siebie na szkle godło Polski.

Wystawa zawiera zbiór dawnych, czasem bardzo nietypowych widokówek z Sambora, świetnie oddających polski, przedwojenny klimat miasta.

Wystawa będzie czynna w godzinach pracy biblioteki do końca października. Wstęp wolny.

Grupy zorganizowane proszone są o kontakt telefoniczny +91 416-26-39 w. 14.

Adres: Gryfino, ul. Kościelna 24 (obok kościoła).

Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O co chodzi ?
O co chodzi ? 16.09.2017, 22:40
To na Ukrainie.
CÓRKA
CÓRKA 16.09.2017, 00:03
Nie wiem czy ktoś jeszcze z Widuchowej pamięta, ale na ulicy Grunwaldzkiej mieszkała dziedziczka majątku Sambor. Wiem bo była chrzestną mojego ojca. Opowiadał mi co ona jemu opowiadała o majątku i o selwpich braciach.
karczycho
karczycho 15.09.2017, 18:28
Doktor Sambor z Leśnej Góry?

Pozostałe