Jak wypadł u nas EDWARD

  • 22.09.2017, 19:59 (aktualizacja 22.09.2017, 20:19)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jak wypadł u nas EDWARD KPP Gryfino
Trwająca w dniu 21 września 2017 roku we wszystkich krajach europejskich druga edycja akcji pod nazwą EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych, na terenie naszego powiatu zakończyła się sukcesem. W trakcie trwania akcji na terenie powiatu gryfińskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniały jedynie dwie kolizje drogowe. Do jednej z nich doszło w Gryfinie, druga natomiast miała miejsce na terenie Chojny.

Ze strony Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w działaniach uczestniczyło łącznie 9 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy kontroli poddali 54 użytkowników ruchu. Policjanci ujawnili 26 przypadków przekroczenia prędkości, w związku z czym na 25 kierujących nałożono mandaty karne. W jednym przypadku sprawcy kolizji drogowej zatrzymano prawo jazdy.

Efekty przeprowadzonych w dniu 21 września 2017 roku działań są budujące. Niewielka ilość zdarzeń drogowym świadczyć może o coraz wyższych umiejętnościach kierowców i dowodzi, że rośnie grupa kierujących zachowująca się na drogach ostrożnie i odpowiedzialnie. Niemniej jednak, jak wskazują wyniki, po drogach poruszają się osoby, które nie przestrzegają podstawowych zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że zbliżający się okres jesienno-zimowy to czas utrudnionych warunków drogowych i wymagający od wszystkich uczestników ruchu drogowego wzmożonej czujności, a także odpowiedzialności i życzliwości wobec innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Grzegorz Klimek

oficer prasowy KPP w Gryfinie

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe