Aksamitny Festiwal w kwiatowej wiosce

  • 24.09.2017, 12:49
  • Admin Admin
Aksamitny Festiwal w kwiatowej wiosce
W sobotę, 23 września 2017 odbyła się 5 edycja „Aksamitnego Festiwalu”, który jest finałem konkursu na „Aksamitną Zagrodę”. Mariusz Cysewski były niestety, nieżyjący już sołtys Mirowa, sześć lat temu wziął udział w projekcie pod nazwą „Akademia Sołtysa”. Ten moment można uznać za początek zabawy w wioskę kwiatową.

W zabawie wzięło udział 9 gospodarstw: Iwona Hirt, Mirosława Korman, Marzena Orzełko-Witkiewicz, Aneta Korman- Matoszko, wspólnie Natalia Depta i Małgorzata Musiał, Lech Witkiewicz, Henryka Skrycka, Dorota Pohorecka, Renata Cysewska.

W tym roku tytuł „Aksamitnej Zagrody”, zdobyła po raz drugi pani Mirosława Korman.

Zwycięzcę wytypowano w tajnym głosowaniu uczestników tegorocznego festiwalu, każdy z przybyłych gości i mieszkańców, mógł oddać  swój głos. Głosowanie poprzedził spacer po wsi Mirowo i prezentacja zgłoszonych do konkursu posesji. Przewodnikiem był pan Przemek Tylus, który w trakcie spaceru przybliżył nam historię Mirowa.

W trakcie „Aksamitnego Festiwalu” pojawiły się oczywiście atrakcje jak strzelnica LOK Moryń, strzelnica Paintball, do której sprzęt udostępnił pan Sławek Jasek. Można było spotkać się z zaprzyjaźnioną grupą motocyklistów, obejrzeć mini wystawę starego sprzętu domowego i gospodarczego. Na stoiskach festiwalowych pojawił się miód chojeński pana Jerzego Klosa. Ela Grygorcewicz z Morynia pokazała jak sprawnie robi się przepiękne sztuczne kwiaty. Nasz mirowski rzeźbiarz i autor głównej nagrody w konkursie na „Aksamitną Zagrodę” Janek Andrzejczak, był opiekunem stoiska rzeźbiarskiego. Można było pod jego fachowym okiem porzeźbić w drewnie. U pani Antonina Czepkiewicz można było zaopatrzyć się w nasiona i krzewy, do domowego ogródka

Oczywiście było ciasto, kawa, herbata i ciepły posiłek przygotowane przez mirowskie gospodynie. Zachmurzone niebo nie odstraszyło naszych młodych artystek Hani Cieślak i Amelki Matoszko, które zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.

 

Wyjątkową atrakcją tegorocznego spotkania w Mirowie było odsłonięcie drogowskazu, czyli efektu warsztatów rzeźbiarskich, które odbyły się 12 sierpnia. Warsztaty natomiast to część  projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia ” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

 

Sołtys Mirowa i organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować  wszystkim mieszkańcom Mirowa zaangażowany w organizację festiwalu oraz fundatorom nagród Sławomirowi Domaradzkiemu Józefowi Piątkowi i Jerzemu Klosowi, Anieli i Pawłowi Orłowskim, Lidii Bosak i Tomaszowi Baranowi. Dziękujemy również Zespołowi Składnic Lasów  Państwowych w Stargardzie oddział Chojna za pomoc w zorganizowaniu warsztatów rzeźbiarskich

Admin Admin

Zdjęcia (87)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zośka
Zośka 25.09.2017, 22:52
Brawo, że komuś chciało się zorganizować coś dla mieszkańców.
sołtys
sołtys 25.09.2017, 09:16
Musi to być naprawdę fajna zgrana wioska. Jako sołty z sąsiedniej gminy wiem jak trudno coś takiego zorganizować.
Ela
Ela 24.09.2017, 20:19
Wielkie uznanie dla organizatorów imprezy i za ich trud oraz gratulacje dla laureatów na najpiękniej ukwieconą zagrodę. Do zobaczenia za rok.
pozdrowionka
pozdrowionka 24.09.2017, 14:55
Jak widze pan starosta z małżonką był w komisji :)
uczestnik
uczestnik 25.09.2017, 09:09
Głosowali wszyscy, którzy uczestniczyli w spacerze po Mirowie
Staroczarnowianka
Staroczarnowianka 24.09.2017, 14:17
Nie ma co, fajny pomysł!
gloria
gloria 24.09.2017, 14:02
Gratulacje dla zwyciężczyni pani Mirki.

Pozostałe