Pofrunęły do nieba niebiesko i różowe baloniki. Marsz Życia w Gryfinie [FOTORELACJA]

  • 30.09.2017, 21:25 (aktualizacja 01.10.2017, 10:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pofrunęły do nieba niebiesko i różowe baloniki. Marsz Życia w Gryfinie [FOTORELACJA] TWS
Członkowie Stowarzyszenia Amazonek „Ewa” w Gryfinie, a także sympatycy i przyjaciele różowej oraz niebieskiej kokardki spotkali się dzisiaj, 30 września na Marszu Życia. Podobnie jak w poprzednich latach, poprzedzony grupą motocyklistów ruszył ulicami Gryfina „Masz Życia”.

Uczestnicy zatrzymali się na placu Barnima, gdzie Ewa Olejarz witając zebranych podziękowała  nie tylko za przybycie, ale także za pomoc i wsparcie. Wyjaśniła również cel, jaki przyświeca  działalności stowarzyszenia oraz organizacji marszu. Mówiła o wiedzy, profilaktyce, które nie tylko pomagają, ale również często ratują życie.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn podziękował pani Ewie i stowarzyszeniu za ich działalność i pomoc osobom zmagającym się z chorobą. Wspomniał o tych mieszkańcach Gryfina, którzy już  odeszli.

W części artystycznej wystąpił zespół „Macierzanka”, który towarzyszył uczestnikom w całej   marszowej drodze. Wśród występujących znalazły się  również maluchy z Przedszkola nr 2 im. „Misia Uszatka” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Uczniowie Elżbiety Blok z klasy I b  zaprezentowali dawno niewidzianego i niesłyszanego „kazaczoka”. Nie zabrakło również Tadka Wasilewskiego i jego podopiecznej z poetyckim słowem - pani Natalii z „Wigora”. Nie zapomniano o pięknym hymnie „Amazonek” oraz o wypuszczeniu baloników, które pomknęły do nieba, aż zrobiło się niebiesko i różowo. A białe kwiaty mówiły o tych, którzy już nie wrócą…    

Wśród uczestników marszu było sporo znanych osób, a szczególnymi gośćmi były stowarzyszenia „Amazonek” z Chojny, Szczecina i Schwedt.   

Spotkanie zakończyło się w Klubie Nauczyciela, gdzie na gości czekały stoliki z ciastem i kawą przygotowane przez Elę Smirnow. Piękną kasztanową dekorację przygotowała Jola Kluj. Był śpiew, była muzyka i była droga z uśmiechem. Do życia.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (115)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bzdet
Bzdet 01.10.2017, 15:34
Za rok wybory , to i coraz więcej "politycznych twarzy" widać. Po wyborach zapomną.....
walkiria
walkiria 01.10.2017, 14:08
Do tej pory była posucha, a teraz na imprezach zaczną pokazywać się polityczni celebryci.
nadchodzą wybory ?
nadchodzą wybory ? 01.10.2017, 13:28
Co na tej "socjalistycznej" imprezie robi nasz wolnorynkowy radny z powiatu który zawsze powiadał że leczyć to się każdy powinien za swoje a publiczna służba zdrowia winna być zlikwidowana?
kapiszon
kapiszon 01.10.2017, 13:31
Jak to co? Nawet Gładkow już czuje, że za rok wybory!
wyborca
wyborca 01.10.2017, 14:19
Nawet tak skrajne poglądy można zmienić. Człowiekowi brawo! Kto przyszedł na polityczny lans - na pewno zostanie oceniony. Kto przyszedł z własnej potrzeby albo towarzysząc chorym bliskim - szacunek!
Ewcia
Ewcia 01.10.2017, 09:57
Bardzo fajna akcja, tylko bardziej uwypuklić trzeba przesłanie!
Artur
Artur 01.10.2017, 14:16
Przesłanie jest jedno - trzeba się lansować przed wyborami do koryta
kabaretowy duet
kabaretowy duet 01.10.2017, 01:02
Miecio z Ewcią pokazują się na uroczystościach, ale i tak bidulki chowają się po kątach. Wstydu nie mają.
Wstyd
Wstyd 30.09.2017, 23:18
Po ostatnich wpadkch pojawił się burmistrz, ale złe wspomnienia i tak zostaną !!
Propos
Propos 02.10.2017, 11:29
Solidna praca burmistrza wkurza byłych notabli.
publiczka
publiczka 01.10.2017, 10:03
Nikitiński nie przyszedł, bo bał się, że jak będą przechodzić koło targowiska, to ludzie zapałają wdzięcznością!
Ostatnio WSZYSTKIE złożone projekty otrzymały finansowanie - a "wójt Gryfina" nie złożył...
sensoswny
sensoswny 01.10.2017, 10:31
publiczka a dlaczego czepiasz się wiceburmistrza Nikitińskiego za targowisko. Płacone za to, żeby zajmować się inwestycjami ma wiceburmistrz Tomasz Miler!
nie moja kompetencja
nie moja kompetencja 01.10.2017, 10:43
"nie moja kompetencja" - tak jest, że targowisko podlega pod Nikitińskiego! Nie pytaj, jaki sens, ale tak jest! I to Nikitiński powoływał zespoły, które miały nadzorować w zeszłym roku remont. Remont miał zakończyć się w grudniu 2016 - niedługo rok, a jakoś nawet nie pochwalił się efektami pracy powołanego zespołu!
sensoswny
sensoswny 01.10.2017, 10:31
publiczka a dlaczego czepiasz się wiceburmistrza Nikitińskiego za targowisko. Płacone za to, żeby zajmować się inwestycjami ma wiceburmistrz Tomasz Miler!
nie moja kompetencja
nie moja kompetencja 01.10.2017, 10:45
jąkasz się;)?
Targowisko jest w gestii Nikitińskiego. I on jest odpowiedzialny, że nie złożyli wniosku, mimo że wszyscy, którzy złożyli, dostali.
wójtowe gadanie?
wójtowe gadanie? 01.10.2017, 12:57
Jak przychodzi do konkretów - słabiutko. Targowisko, wcześniej sprawa burzenia pałacyku pod lwami i brak pozyskanych środków. Ostatkiem sił prą do durnego pomysłu hali kosztem boiska i parku. O mieszkańcach nie wspominając.
prawda
prawda 01.10.2017, 11:43
nie moja kompetencja, dobry nick. Nie wiesz nic, piszesz głupoty i próbujesz zakłamać rzeczywistość.
Paweł Nikitiński to chyba najlepszy i najbardziej skuteczny człowiek na stanowisku, które mu powierzono. Tyle dobrych inicjatyw i spraw załatwionych w obszarze którym zarządza nigdy nie było. Ataki na tego człowieka, tylko świadczą o jego sile i dobrze wykonywanej pracy.
Taka rola opozycji, tylko zalecam trochę uczciwości w ocenie bardzo dobrych inicjatyw które funkcjonują dzięki Pawłowi Nikitińskiemu.
Dudi
Dudi 01.10.2017, 14:32
Dana daj se siana.
Fakt
Fakt 01.10.2017, 13:48
buahahahaha... żart trzylecia
wyborca
wyborca 01.10.2017, 14:11
A jaka lojalność wobec całej drużyny! Wszystko co dobre, to ten jeden zbawca, wszystko co złe, to „ci pozostali”.

Fakt Dzisiaj, 13:48 buahahahaha... żart trzylecia
wójtowe gadanie?
wójtowe gadanie? 01.10.2017, 12:55
Cóż. Podejrzewano, że to dziennikarz odpowiadał za propagandę ekipy z „pomysłem na...” przed ostatnimi wyborami. Chyba jednak to był błędny trop.
wyborca
wyborca 01.10.2017, 14:14
Też mi się wydaje, że tak było i tak jest nadal. Tuba głosi co w nią ktoś powie, sama niekoniecznie...
lustro
lustro 01.10.2017, 12:38
I to wszystko ci powiedział ten cudowny i wspaniały gość po drugiej stronie lustra;) Fajnie:)


prawda Dzisiaj, 11:43 nie moja kompetencja, dobry nick. Nie wiesz nic, piszesz głupoty i próbujesz zakłamać rzeczywistość.
Paweł Nikitiński to chyba najlepszy i najbardziej skuteczny człowiek na stanowisku, które mu powierzono. Tyle dobrych inicjatyw i spraw załatwionych w obszarze którym zarządza nigdy nie było. Ataki na tego człowieka, tylko świadczą o jego sile i dobrze wykonywanej pracy.
Taka rola opozycji, tylko zalecam trochę uczciwości w ocenie bardzo dobrych inicjatyw które funkcjonują dzięki Pawłowi Nikitińskiemu.
wyborca
wyborca 01.10.2017, 14:09
Osiągnięcia? Powiedzenie o zburzeniu pałacyku, jak nie dostaną środków zewnętrznych. I napisanie złego projektu, który odpadł. Dwie wizyty telewizji w tym roku w związku z niepełnosprawnymi i szczególnym rozumieniem pojęcia troska. („ale czego się pan spodziewa” albo coś podobnego i wzruszenie ramion).
Skandal i afera z puszczeniem kortów w dzierżawę bez żadnego przetargu i rozeznania.
Budżet obywatelski – tak sknocony, potem rozwalany przez wpychanie projektów typu utrzymanie szkół i boisk.
Pacyfikacja stowarzyszeń i organizacji, wpychanych po kilka do jednego pokoju, w sytuacji gdy urząd się tak rozrasta, że zajmuje bibliotekę i bank.
Brak złożenia wniosku o targowisko - BO TO TARGOWISKO JEST W KOMPETENCJI WÓJTA!.
Tyle z mi się przypomniało wójtowych „osiągnięć” z tego roku, chociaż pewnie było tego więcej....
Fakt
Fakt 01.10.2017, 13:50
buahahahaha... żart trzylecia
wójtowe gadanie?
wójtowe gadanie? 01.10.2017, 12:55
Gościu ma nieźle wyrąbane ego! No i ten styl – zero konkretów, mnóstwo słów...
ciekawy
ciekawy 30.09.2017, 23:49
Czy burmistrzowi przeszło przez usta nazwiska Nieobecnych na tym marszu Henryka Piłata i ks. Kozłowskiego, czy tylko tak smędził ogólnie?
Heniutek
Heniutek 01.10.2017, 13:17
Było być na marszu i okazać solidarność i wsparcie z walczącymi z nowotworami, zamiast się napinać przy kompie
wyborca
wyborca 01.10.2017, 14:16
Jakbyś pomyślał, to byś wiedział, że nie wszyscy mogą przyjść. Ale pogarda wobec słabszych też jest charakterystyczna.
Ja nie mam złudzeń... Już nie...
Mniecia
Mniecia 01.10.2017, 13:38
No właśnie, niektórzy już nie pojawią się na marszu, a byli na każdym. Ten który pomógł przejść na drugą stronę teraz próbuje znowu oszukać ludzi.
publiczka
publiczka 01.10.2017, 10:03
Nie wiem, ale nie sądzę. Nie ta klasa człowieka...
Halina
Halina 30.09.2017, 23:30
To cud, że burmistrz przyszedł!
Roźa
Roźa 01.10.2017, 08:32
To nie cud to konieczność. Zaraz wybory,ale nie przekona ludzi. Zresztą było widać tak w kościele jak na marszu.Co do p Ewy zawsze jest tam gdzie jest zapraszana i zawsze z prezentami i pomocną. Nie slyszałam aby komuś odmówiła Pisz uczciwie ( kabaretowy...
precyzja
precyzja 01.10.2017, 09:31
Jest tam gdzie wyślą ją, tak jest prezyzyjnie. Boi się własnego cienia.
Odp do 9.31
Odp do 9.31 01.10.2017, 14:04
Piszesz o p sekretarz Sznajder ,a tu mowa o p Dudar, bo było kilka Ew
precyzja
precyzja 01.10.2017, 18:11
Oczywiście, że mowa o tej z umig galarecie.
Gitara
Gitara 01.10.2017, 00:38
Już za rok wybory, już za rooooczek....
Marzena
Marzena 30.09.2017, 22:57
Brawo panie z Pniewa!
macierzanek
macierzanek 30.09.2017, 22:46
i nasze cudowne Macierzanki tez tam były

Pozostałe