piątek, 26 kwietnia 2024 10:31
News will be here

Pobili 18 życiowych rekordów

Nowy sezon pływacki. zawodnicy UKP Marlin zainaugurowali w sobotę 7 października 2017 r. Ogólnopolskimi Zawodami Pływackimi o Puchar KS Warta (edycja jesienna). Do Poznania klub wystawił 15 przedstawicieli, którzy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych z 652 zawodnikami i zawodniczkami z 40 klubów z całej Polski.

Autor: UKP Marlin

Biorąc pod uwagę, że przez przeszło 2 tygodnie we wrześniu br., z uwagi na zamknięcie basenu,  nie trenowali, wyniki jakie osiągnęli należy uznać za bardzo dobre. W klasyfikacji końcowej nasz klub uplasował się na 8 miejscu, z 5 medalami, w tym 2 złotymi. Do Gryfina zawodnicy wrócili z 18 rekordami życiowymi. Dodatkowo czworo naszych reprezentantów w klasyfikacji na najlepszego zawodnika i zawodniczki zostało sklasyfikowanych w pierwszej dwudziestce. Najwyższe 6 miejsca zajęły Aleksandra Szewczuk i Hanna Zielińska, Weronika Małolepsza zakończyła zawody na 11 pozycji, a Mikołaj Rosiak na 16.

W najmłodszej kategorii wiekowej wystartował Mikołaj Rosiak, który zajął 8 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym i 12 na 50 m stylem dowolnym.

Aleksandra Szewczuk, w kategorii 10 lat,  zaliczyła fantastyczny start przywożąc do domu 3 medale. Dwa brązowe zdobyła na dystansie 100m stylem zmiennym i grzbietowym, a srebro wywalczyła na 50m motylkiem. Weronika Małolepsza była 5 na 50m motylkiem, 6 na 100m dowolnym i 13 na 100m zmianą. Jan Staszak wywalczył 14 miejsce na 100m stylem dowolnym i 20 na 100m stylem zmiennym. Wiktoria Iwan była 16 na 100m stylem dowolnym i 19 na 100m stylem zmiennym.

Wśród dzieci 11-12 lat Hanna Zielińska dwukrotnie była najlepsza na dystansie 100m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym, zaś na 50m stylem dowolnym była 7. Mateusz Rozmiarek był dwukrotnie 9 na dystansie 100m stylem klasycznym i motylkowym. Jagoda Kujawa wywalczyła 8 miejsce na 100m motylkiem i 33 na 100 metrów klasykiem. Michał Mężyński dopłynął jako 13 na dystansie 100m stylem klasycznym i 21 na 100m stylem grzbietowym.

W przedostatniej kategorii wiekowej Krzysztof Rosiak wywalczył 16 pozycję na dystansie 100m stylem klasycznym i 28 na 200m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej najlepsza była Maja Stróżyk, która przypłynęła jako 13 na dystansie 200m zmianą i 18 na 100m motylkiem, zaś Christopher Wiczkowski zajął 13 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i 18 na 100m stylem motylkowym.

Pozostali nasi zawodnicy w swoich poszczególnych startach zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.