Policyjny Spider-Man uratował dziecko

  • 16.10.2017, 17:59
  • Admin Admin
Policyjny Spider-Man uratował dziecko
Gdy przyjechał do pożaru, zobaczył matkę klęczącą nad dzieckiem. U chłopca doszło do zatrzymania krążenia. Policjant Jarosław Szuba sprawnie udzielił pomocy medycznej poparzonemu dziecku. Funkcjonariusz reanimował chłopca do czasu przyjazdu karetki.

Sierżant sztabowy Jarosław Szuba zwany jest już przez niektórych Spider-Manem. Często znajduje się właśnie tam, gdzie pomoc jest potrzebna.  To już kolejny raz, gdy ruszył na ratunek.  Dziś Jarosław Szuba z Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą spotkał się z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem.

To już kolejna sytuacja, kiedy sierż. szt. Jarosław Szuba z Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą ruszył na pomoc mieszkańcom naszego miasta ratując ich zdrowie i życie. Tym razem udzielał pomocy medycznej poparzonemu chłopcu. U dziecka podczas pożaru doszło do zatrzymania krążenia. Policjant reanimował chłopca do czasu przyjazdu karetki.

Policjant z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, na każdą służbę zabiera specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Wielokrotnie niósł pomoc osobom potrzebującym w tym: dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Swoją wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego dzieli się z innymi funkcjonariuszami podczas prowadzonych przez niego szkoleń.

Do pożaru doszło w minioną niedzielę na terenie Szczecina. Około godz.8:30 drogą radiową przekazana została informacja dotycząca pożaru jednego z mieszkań na poddaszu. Sierż. szt. Jarosław Szuba właśnie rozliczał się z zakończonej służby, kiedy usłyszał komunikat. Natychmiast wraz z załogantem ponownie pobrał radiowóz i pojechali pod wskazany adres.

Kiedy przyjechali na miejsce zdarzenia wraz z strażą pożarną rozpoczęto akcję ratowniczą. Z poddasza  budynku wydobywały się kłęby dymu i promienienie ognia a ludzie wybiegali na zewnątrz z mieszkań bloku. Na podwórku policjanci zauważyli kobietę klęczącą przy mocno poparzonym chłopcu.  Sierż. szt. Szuba ocenił stan poszkodowanego i rozpoznał u chłopca nagle zatrzymanie krążenia i natychmiast przy użyciu sprzętu specjalistycznego min. defibratora  udzielał mu pomocy medycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Wspólnie z kolegą opatrywali dziecku poparzone części ciała.

Poszkodowany małoletni został przewieziony do jednego ze szczecińskich szpitali. Sierż. szt. Jarosław Szuba uczestniczył dalszej akcji ratowniczej, prowadząc segregacje osób poszkodowanych i biorąc udział w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

To kolejna interwencja policjanta z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zakończona udzielaniem pomocy osobie, której zdrowie i życie było zagrożone. Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego wielokrotnie w trakcie wykonywania obowiązków  służbowych  ratował mieszkańców Szczecina. Zawsze, kiedy słyszy w stacji informację że potrzebna jest pomoc medyczna natychmiast jedzie na miejsce zdarzenia i pojawia się tam często przed przyjazdem karetki pogotowia.

Wie, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta a jakakolwiek zwłoka może doprowadzić do tragicznego finału. Sierż. szt. Jarosław Szuba jest wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami dzieli się z mundurowymi z jego jednostki oraz z  Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizuje cyklicznie szkolenia dla funkcjonariuszy, podczas których prowadzi szkoli ich z pomocy przedmedycznej i ratownictwa.

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jucha
jucha 17.10.2017, 21:02
A dzisiaj cała Polska nazywa go Supermenem. W Onecie napisali:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj…
brawo
brawo 17.10.2017, 11:05
nieliczny funkcjonariusz "z ludzką twarzą"
panna
panna 16.10.2017, 21:09
Skoro taki poważny artykuł, to ja napiszę że szukam chłopaka. Jak fajny to może być policjat
TOMEK
TOMEK 16.10.2017, 20:42
Brawo Szubi ;)
MACZO
MACZO 16.10.2017, 19:26
JARKU JESTEŚ WIELKI,,,,,
wygląd
wygląd 16.10.2017, 19:26
jak on wygląda.. nie mówią w policji o porządnym wyglądzie?????
Gabi
Gabi 16.10.2017, 19:34
Widocznie nie wygląd się liczy a serducho!

Pozostałe