Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Bądźmy dumni – jesteśmy Polakami

  • 10.11.2017, 23:10
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Bądźmy dumni – jesteśmy Polakami TWS
Brzozy, opadłe z drzew złoto, brązowe liście. Jesienny polski krajobraz. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie od lat zaprasza na uroczystą wieczornicę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Koncert nigdy niezapomnianych pieśni zaprezentował utwory bojowe, pełne miłości do ojczyzny i ducha walki, a także tęskne, z humorem i zawsze dające nadzieję. Kiedy wolności nie było, to zawsze była ona - wolna pieśń towarzysząca żołnierzom gdy zwyciężali i gdy ginęli. Każde takie spotkanie przypomina nam, jak cenna jest wolność.

- Jak dumnie brzmią słowa: Jestem Polakiem. Na sali różne pokolenia. I ci najstarsi - kombatanci. Oni wiedzą ile znaczy niepodległość i ile znaczy wolna ojczyzna. Młodzi się tego uczą. Bardzo dziękuję za piękną lekcję patriotyzmu - powiedział burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Słowacki, Chopin, Mickiewicz. Biała róża i bagnety. Symbole i słowa tak pełne treści. Przez salę snuły się wspomnienia i melodie. Chór szkolny wystąpił wspólnie z bardzo lubianym, prowadzonym przez Grzegorza Handkego gryfińskim chórem Res Musica. Piękny koncert, przemyślany i doskonale przygotowany przez Ulę Mróz wraz z zespołem.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (81)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prezes
prezes 14.11.2017, 20:41
Nein - ty musisz strasznie wyglądać z pustym monomózgiem.
max
max 12.11.2017, 20:41
Niektórzy najpierw czarny protest a potem polskie święto narodowe. Takie tam preteksty do integracji :-D
nein
nein 12.11.2017, 20:13
Ta dziewczynka z monobrwią wygląda strasznie...
zdziwiony
zdziwiony 12.11.2017, 20:31
Co to jest monobrew?
Magda
Magda 12.11.2017, 11:45
Piękna wieczornica!
widz
widz 12.11.2017, 10:38
Było miło dla oka i dla ucha. Dziękuję!
paula
paula 12.11.2017, 10:31
wieczornicę przygotowała też pani Ania i inni nauczyciele .....śpiew ....czytanie ....stoły z poczęstunkiem....a program racja zawsze to samo ...można puścić teksty na ekranie niech ludzie też śpiewają?
Patrząc z boku
Patrząc z boku 12.11.2017, 11:39
Niektórzy ludzie tak mają. Potrzebują ciągłych pochwał, zachwytów. Robią dużo szumu wokół własnej osoby. Przy okazji załatwiają swoje rodzinne sprawy ( składanie życzeń urodzinowych mężowi). Jakby te złożone w rodzinnym gronie były mniej ważne. Większość to ludzie, którzy robią coś , bo tego chcą, bo czują taką potrzebę. Udział w takich wydarzeniach to dla nich przejaw patriotyzmu, przyjemność.W wieczornicy udział wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaprzyjaźniony chór. Wszyscy poświęcili wiele godzin własnego czasu. Mogli go poświęcić na inne sprawy- zabawę, bycie z najbliższymi. Zwykła skromność nie pozwala im na wyjście na środek i lansowanie siebie. Pani Ania Sieńczak, pracowita, skromna osoba, nie ma potrzeby 'wychodzenia przed szereg" tych wszystkich, z którymi współpracowała. Pani Ula taką potrzebę ma i spełnia ją przy każdej, nadarzającej się okazji. Przyszły rok pokaże, czy da się zmienić formułę wieczornicy, aby zaangażowała widzów, nie była zbyt długa, przez co wkrada się nuda. Przyznać jednak trzeba, że poziom wydarzenia jest wysoki, zaangażowanie artystów ogromne, a przecież o to chodzi.
uczeń
uczeń 12.11.2017, 08:36
a ten pan bez włosów caly czas urywał sobie guziki od marynarki jak stał i przemawiał
Lenin wiecznie żywy
Lenin wiecznie żywy 12.11.2017, 09:36
Pewnie wściekły że nie był odczytany Apel Smoleński!!!
mama
mama 12.11.2017, 09:52
Trema...
Znawca
Znawca 12.11.2017, 06:49
Może już czas żeby ula odpuścił i dopuściła innych ponieważ robi złą robote dla szkoly i szkoda ze tego sama nie widzi a niby nauczycielka
Polsko nie jezdeś jusz niewolnicom...
Polsko nie jezdeś jusz niewolnicom... 12.11.2017, 09:38
Jak można zobaczyć belkę we własnym oku skoro drzazgi w cudzym lepiej widać?
Tupolew
Tupolew 11.11.2017, 22:58
Brzozy były?
zenia
zenia 11.11.2017, 15:56
nuda, co roku to samo
zenia
zenia 11.11.2017, 15:55
co roku to samo , nuda
Adam jest bohaterem trzech narodów. Litwy, Białorusi i Polski.
Adam jest bohaterem trzech narodów. Litwy, Białorusi i Polski. 11.11.2017, 11:31
Litwo ! Ojczyzno moja. Pisał Adamus Miczkieviczius.
33
33 11.11.2017, 09:54
Świętowanie Dnia Niepodległości powinno być radosne, a nie, z minami jakby nastąpił IV rozbiór Polski, który i tak wcześniej czy później nastąpi.
Historia lubi się powtarzać, tym bardziej, że władzę zdobywają ci, którzy nie potrafią wyciągać wniosków z przeszłości.
cyt. - Jak dumnie brzmią słowa: Jestem Polakiem.
< jestem całkowicie innego zdania.
Ciekawe, czy dumni Polacy wiedzą, jaki kraj na świecie, uznał jako pierwszy Polskę jako państwo ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/…
Starszy brat Jezusa
Starszy brat Jezusa 11.11.2017, 11:15
Czy był to Watykan?
Chłopak w czarnej sukience
Chłopak w czarnej sukience 11.11.2017, 21:10
Watykan przeciwko niepodległości Polski

Po wybuchu I wojny światowej, Watykan nie był zainteresowany odrodzeniem niepodległej Polski w jej historycznych granicach. Roman Dmowski ( 1864-1939 ) szukając poparcia dla naszej sprawy, chciał rozmawiać z papieżem Benedyktem XV ( 1914-1922 ), ale w kurii rzymskiej odradzano mu poruszanie tej kwestii. Ówczesny sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Gaspari, usłyszał od Dmowskiego : - Sądzę, że Polska może pozostawać pod obcymi rządami dopóki jest podzielona. Gdy będzie zjednoczona, będzie niepodległa. Kardynał Gaspari roześmiał się i odpowiedział : - Polska niepodległa ? Ależ to marzenie, to cel nieziszczalny... Wasza przyszłość jest z Austrią... W obozie państw centralnych istniały dwa projekty odnoszące się do sprawy Polski. Watykan popierał koncepcję austriacką, mówiącą o połączeniu Galicji i ziem zaboru rosyjskiego w odrębne królestwo, pod berłem Habsburgów. Ponieważ wojna, ( wbrew pobożnym życzeniom papieża), przyniosła klęskę Austro-Węgier, wówczas Stolica Apostolska zaczęła popierać zamiary niemieckie, optujące za utworzeniem państwa polskiego, powiązanego bardzo ściśle z niemiecką monarchią, ale ograniczonego do obszarów byłego zaboru rosyjskiego, a więc zgodnie z niemieckimi planami tzw. Królestwa Polskiego. Watykan kierował do narodu polskiego będącego pod zaborami apele o dochowanie wierności i posłuszeństwa "prawowitej władzy", propagując przy tym zasadę trójlojalizmu, czyli bezwzględną uległość wobec zaborców...
Zanim nadeszła wolność...
W latach 1881 - 1885 Watykan zawarł konkordaty z trzema zaborcami Polski : Austrią, Rosją i Prusami. Stały się one dla Polaków pod zaborami ową zasadą trójlojalności, co stawiało naszych rodaków w tragicznej sytuacji.... W zależności od zaboru, Polacy musieli być wierni i posłuszni swoim panującym, nie wyłączając tu służby w ich armiach i strzelania do siebie. Zadziwia zgodność negatywnej polityki kolejnych papieży wobec Polski. Papież Leon XIII (1878 1903) ściskając i błogosławiąc Wilhelma II (1888-1918), rzekł doń: "Przyrzekam Waszej Cesarskiej Mości imieniem wszystkich jego poddanych katolickiego wyznania wszystkich szczepów i wszystkich stanów, iż będą zawsze wiernymi poddanymi cesarza niemieckiego i króla pruskiego..." Wcześniej, 19 marca 1894 r., papież Leon XIII encykliką przypomniał polskim biskupom o obowiązku posłuszeństwa. Tym razem nie chodziło o posłuszeństwo wobec głowy Kościoła, ale zaborcom... „Poddani powinni panującym okazywać cześć i wierność... (...) Poddani powinni stosować się święcie do przepisów państwa. (...) W wierze świętej czerpiąc podnietę do wierności względem Państwa i monarchów. (...) Wy, co rosyjskiemu podlegacie berłu. Nie przestańcie wytężać usiłowań nad utrwalaniem wśród kleru i ogółu poszanowania dla zwierzchności i przestrzegania karności publicznej. (...) Wy, którzy podlegacie przesławnemu domowi Habsburskiemu, miejcie na baczeniu, ile zawdzięczacie Dostojnemu Cesarzowi w najwyższym stopniu do wiary przodków przywiązanemu. Udowodnijcie tedy z każdym dniem jawniej swoją względem niego wierność i pełną wdzięczności uległość.
Duduś
Duduś 11.11.2017, 22:44
Czyżby dlatego na akademii zabrakło przedstawicieli watykańskiego okupanta?
33
33 11.11.2017, 12:01
Pudło, były to Niemcy.
Watykan niepodległość odzyskał dopiero w 1929 roku, w wyniku haniebnych traktatów laterańskich podpisanych przez Benito Mussoliniego, na których wzorowano w 1993 roku, konkordat między Polską a Watykanem. Rewizja zapisów traktatów, nastąpiła dopiero w 1984 roku, wtedy to usunięto z nich zapis o uznaniu religii katolickiej za panującą we Włoszech oraz wprowadzono podatek kościelny w miejsce finansowania Państwa Watykańskiego przez Włochy.
Jak wprowadzą korzystne dla Polski zmiany w konkordacie i wprowadzą podatek kościelny , to wtedy mogę mówić, że jestem dumnym Polakiem.
masakra jakaś
masakra jakaś 11.11.2017, 14:31
Chcesz powiedzieć że to nie Watykan ( wcześniej Państwo Kościelne) jest naszym najwspanialszym i jedynym sojusznikiem?
ten troll znowu nadaje
ten troll znowu nadaje 12.11.2017, 21:08
Ten osobnik - zabawny ignorant, ale bardziej chyba troll, bo już którys raz to pisze - nie ma pojęcia o całej misternej polityce Piłsudskiego w czasie I wojny światowej, przypierającej zaborcze mocarstwa do ściany, o Powstaniu Wielkopolskim, o II powstaniu na Śląsku, o powstaniu sejneńskim, o wojnie z bolszewikami, która ściśle była dalszym ciągiem walczenia o niepodległość. A przykład dzisiejszych chaotycznych lub częściowo suwerennych Ukrainy czy Białorusi pokazuje, że naród musi byc dojrzały, zdolny do do odebrania daru wolności. Polska owszem, wykorzystała międzynarodowa koniunkturę, ale też nie dopuściła do jej zaniku oraz ją współkształtowała, np. poprzez grę Piłsudskiego z Austrią, Niemcami czy przez politykę właśnie w USA, gdzie działał nasz świetny muzyk i wielka gwiazda światowej kultury, Paderewski - lobbujący za decyzjami Wilsona. No i dodam na końcu role R.Dmowskiego. Gdyby nie te wielkie postacie polskiej historii, nie byłoby dziś nas.
33
33 11.11.2017, 09:42
Świętowanie Dnia Niepodległości powinno być radosne, a nie z minami jakby nastąpił IV rozbiór Polski, który i tak wcześniej czy później nastąpi.
Historia lubi się powtarzać, tym bardziej, że władzę zdobywają ci, którzy nie potrafią wyciągać wniosków z przeszłości.
cyt. - Jak dumnie brzmią słowa: Jestem Polakiem.
< jestem całkowicie innego zdania.
Ciekawe, czy dumni Polacy wiedzą, jaki kraj na świecie, uznał jako pierwszy Polskę jako państwo ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/…
Polak
Polak 11.11.2017, 09:30
Bądźmy!
er
er 11.11.2017, 08:18
A jednak hala widowiskowo-sportowa jest w Gryfinie.
Monika
Monika 12.11.2017, 09:53
Celna złośliwość!
Znicz
Znicz 11.11.2017, 01:02
Czy oprócz wspaniałej strawy duchowej była też wyżerka i tradycyjny tort dla p. Burmistrza?

Pozostałe