Pijany ukradł rower i grozi mu teraz 5 lat więzienia

  • 17.11.2017, 17:37 (aktualizacja 17.11.2017, 19:36)
  • KWP Szczecin
Pijany ukradł rower i grozi mu teraz 5 lat więzienia
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał po ulicy rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że jednoślad został skradziony dwie godziny wcześniej. Za popełnione wykroczenie 51-letni świnoujścianin otrzymał 500-złotowy mandat karny, natomiast w związku z przestępstwem stanie przed sądem.

Pełniący służbę na terenie Świnoujścia funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie patrolujący w miniony wtorek po godzinie 16.00 ulice miasta zauważyli jadącego rowerzystę, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna może znajdować się w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali go do kontroli.

51-letni mieszkaniec Świnoujścia miał bełkotliwą mowę, problemy z utrzymaniem równowagi, ponadto z jego ust była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, iż ma on w organizmie blisko 2,2 promila.

W trakcie prowadzonej kontroli policjanci otrzymali komunikat od dyżurnego komendy dotyczący poszukiwań roweru, który został skradziony około dwóch godzin wcześniej. Jego opis idealnie odpowiadał wyglądowi kontrolowanego właśnie jednośladu. W rozmowie ze stróżami prawa 51-latek przyznał się do kradzieży.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

Następnego dnia policjanci przedstawili 51-latkowi zarzut zaboru mienia o wartości 600 zł, do którego się przyznał. Mężczyzna wkrótce stanie przed sadem, gdzie zostanie skierowany akt oskarżenia. Za ten czym kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Dodatkowo mundurowi wyciągnęli w stosunku do zatrzymanego konsekwencje prawne kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, nakładając mandat karny w kwocie 500 zł.

KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lll
lll 18.11.2017, 10:05
Napisz czy coś wydarzyło się w Zamościu.
heh
heh 17.11.2017, 19:39
Pechowiec!
pyt
pyt 17.11.2017, 18:57
Gdzie byli rodzice? No pytam sie gdzie byli

Pozostałe