Szczyt głupoty kontra zaangażowanie

  • 29.11.2017, 14:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szczyt głupoty kontra zaangażowanie fot. TWS
Wóz strażacki stojący przed budynkiem dworca kolejowego w Gryfinie może nieco dziwić. Na szczęście strażacy nie gaszą tam żadnego pożaru. Pomagają w przeprowadzce. Prawie wszystkie stowarzyszenia mające do niedawna swoje siedziby w budynku dworca „poupychały” swój majątek w Rybakówce na nabrzeżu, czekając na… kolejną przeprowadzkę. Pozostało jeszcze do „przetransportowania” gryfińskie muzeum.

Wczorajszy widok pomieszczenia Towarzystwa Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej mógł przyprawić o zawrót głowy. Tylko ktoś kompletnie pozbawiony wyobraźni nie mógłby zrozumieć ile czasu i jakiej pracy wymaga przygotowanie do przeprowadzki takiej ilości eksponatów. Karton na kartonie, pudło na pudle i tylko parę osób - członków Towarzystwa. Chciałoby się zapytać gdzie są ci przeważnie niewiele robiący, a wiecznie niezadowoleni i krytykujący.

Szczytem głupoty popisała się pewna osoba, zastanawiająca się czy ktoś czasem… nie wywiezie któregoś eksponatu za granicę! Czy ktoś przyszedł zapytać: A może wam pomóc w pakowaniu i przymusowej przeprowadzce? Dobrze, że chociaż można liczyć na strażaków.

Pamiętam, jak powstawało to muzeum, ile radości sprawiał każdy zdobyty przedmiot, ile starań wymagało pozyskanie pomieszczenia na spełnienie marzeń o tym, by Gryfino miało chociaż malutkie muzeum i jaka była radość, że staje się ono coraz bogatsze w zbiory.

Dlatego trudno się dziwić tym wszystkim pracującym dziś przy kolejnej przeprowadzce, że jest przykro słuchać bzdur na temat TMHZG. Ma się wrażenie, że wielu z tych „plotkarzy” nie ma pojęcia na jakich zasadach działają stowarzyszenia.

Proszę Państwa, członkowie stowarzyszeń, w tym TMHZG, poświęcają swój czas, nikt im za to nie płaci, a często jeszcze dorzucają swój grosz. Nie podaję ani imion, ani nazwisk tych społeczników. Znamy ich. Znamy ich pracę. Oni oczekują od nas gryfinian tylko jednego - dostrzeżenia ich pracy i zaangażowania, czasami słowa „dziękujemy” i zainteresowania tych osób, którym przede wszystkim powinno zależeć na tym aby muzeum trwało i rozwijało się.

Cóż, na razie jest przykro….

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (132)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 02.12.2017, 22:01
Stowarzyszenia działają w oparciu o własny statut i na własny rachunek. Są to z założenia organizacje pozarządowe oparte na zasadzie non profit więc nie mogą wymuszacz korzyści majątkowych od organów władzy czy instytucji, urzędów. Łączenie więc ich działań z krytyką Nikitińskiego jest więc nieporozumieniem i podłą propagandą odsuniętych od władzy komunistów i złodziei.
zdziwiony
zdziwiony 02.12.2017, 22:22
Paweł ty naprawdę nie rozumiesz?
diagnoza
diagnoza 02.12.2017, 23:42
Choroba psychiczna odbiera rozum.
schizofrenia paranoidalna?
schizofrenia paranoidalna? 02.12.2017, 19:40
Zauważyliście, że jak tylko pojawia się jakaś krytyka Nikitińskiego zaraz zaczyna się obrzydliwy atak na ludzi zmarłych?
Kto tak kocha i wielbi wicka? Nienawidząc każdego - żywego i zmarłego?
detoks
detoks 02.12.2017, 20:02
A co ma wspólnego jakiś Nikitiński z dekomunizacją i dehiotyzacją?
bełkot
bełkot 02.12.2017, 20:37
Paweł, bełkoczesz tym razem całkiem bez sensu!

detoks Dzisiaj, 20:02 A co ma wspólnego jakiś Nikitiński z dekomunizacją i dehiotyzacją?
Paweł
Paweł 02.12.2017, 21:38
To ty bełkocie bełkoczesz bez sensu
bełkot Dzisiaj, 20:37


Paweł, bełkoczesz tym razem całkiem bez sensu!

detoks Dzisiaj, 20:02 A co ma wspólnego jakiś Nikitiński z dekomunizacją i dehiotyzacją?
sens
sens 02.12.2017, 23:52
"Poprzednio rządzili złodzieje" "obecnie rządzą złodzieje"

Jak może bełkotać z sensem, jak cytuje wypowiedź bez sensu?
Olo
Olo 02.12.2017, 19:56
To prawda. Choroba psychiczna jak nic. A i odwracanie tematu od własnej nieudolności z organizacją przenosin, w której używają i samochodów do przewozu niepełnosprawnych i wozów PSP!
Bo pan "złota rączka" nie wyrabia z robotą na trzydzieści "frontów"!
Kura nioska
Kura nioska 02.12.2017, 19:52
Na czym opierasz tę swoją manię prześladowczą?
uderz w stół...
uderz w stół... 02.12.2017, 19:59
Na urządzaniu kpin ze zmarłych opisując ich tekstami, jak wyjętymi z Korei Płn. Albo zrzucaniem winy na zmarłych (armata).
Paweł
Paweł 02.12.2017, 21:39
To szczera prawda!
Santo subito!!!
Santo subito!!! 02.12.2017, 17:22
Przypominam że nasze wspaniałe gryfińskie muzeum zostało uroczyście otwarte na pół roku przed ostatnimi wyborami samorządowymi i było pięknym zwieńczeniem wieloletnich wysiłków naszego Słońca Gryfina ŚP. Pana Henryka Piłata jakich dokonał był on dla naszej kultury i historii. Niestety dzisiejszy zarząd miasta nie ma nic wspólnego z historią i kulturą zapewne dlatego dziedzictwo i dokonania naszego Wielkiego Nauczyciela i Kustosza Henryka nie są należycie doceniane, a wszystkie nieliczne gryfińskie zabytki są w opłakanym stanie. Jedynie armata plot ma się dobrze. My naród żądamy należnej czci i wyniesienia na ołtarze naszego ŚP Pan Burmistrza na burmistrze i należytej dbałości czyli kilkunastomilionowych nakładów na naszą historię której nie pozwolimy sobie odebrać!!!
Bronek
Bronek 02.12.2017, 19:22
Już za te lata spędzone na cmentarzu i na mszach, że nie wspomnę o tym cośmy razem wypili- należy mu sie beatyfikacja
Karma wraca!
Karma wraca! 02.12.2017, 19:46
No tak.Tym władzom ani "zarzucić" nie można chodzenia po mieście ani odwiedzania grobów bliskich na cmentarzu a z chodzeniem do kościoła też w dwóch trzecich "czyści"...
miałem pomysł na...
miałem pomysł na... 03.12.2017, 00:21
Karma, przed wyborami czerepach ze swoim Koziołem dyrdali po targu, obiecywali, że "kwestia kilku miesięcy" i będzie cud miód malina.

Mamy tercet. Tylko który cud, który miód a który malina?
Kura nioska
Kura nioska 02.12.2017, 19:54
Realne działania zamiast płytkich zagrywek propagandowej nie powinny nikogo dziwić w dzisiejszych czasach
uderz w stół...
uderz w stół... 02.12.2017, 20:01
Pójście do kościoła czy na cmentarz to "płytka zagrywka propagandowa"? A pan Nikitiński chodził i chyba nadal chodzi do kościoła...
detoks
detoks 02.12.2017, 20:11
i co z tego?
gminny tercet
gminny tercet 02.12.2017, 20:39
Idź na detoks, skoro nie widzisz co piszesz! "płytkie zagrywki propagandowe"?

Karma wraca! Dzisiaj, 19:46 No tak.Tym władzom ani "zarzucić" nie można chodzenia po mieście ani odwiedzania grobów bliskich na cmentarzu a z chodzeniem do kościoła też w dwóch trzecich "czyści"...

Kura nioska Dzisiaj, 19:54 Realne działania zamiast płytkich zagrywek propagandowej nie powinny nikogo dziwić w dzisiejszych czasach
Paweł
Paweł 02.12.2017, 21:42
zagrajcie coś nowego może z repertuaru Tercetu egzotycznego?



gminny tercet Dzisiaj, 20:39
Idź na detoks, skoro nie widzisz co piszesz! "płytkie zagrywki propagandowe"?

Karma wraca! Dzisiaj, 19:46 No tak.Tym władzom ani "zarzucić" nie można chodzenia po mieście ani odwiedzania grobów bliskich na cmentarzu a z chodzeniem do kościoła też w dwóch trzecich "czyści"...

Kura nioska Dzisiaj, 19:54 Realne działania zamiast płytkich zagrywek propagandowej nie powinny nikogo dziwić w dzisiejszych czasach
miałem pomysł na...
miałem pomysł na... 03.12.2017, 00:23
Paweł, jeśli dla ciebie "Tercet egzotyczny" to coś nowego, to ty mentalnością jeszcze w epoce przed Gomułką!
Bo zespół powstał w 1963 roku!

Paweł Wczoraj, 21:42 zagrajcie coś nowego może z repertuaru Tercetu egzotycznego?
stul ryj
stul ryj 02.12.2017, 18:31
Ty najarany ćpunie. O boskiej nieomylności Nikitińskiego już nie piszesz? Będziesz jechał tekstami jak z Korei Płn. o zmarłym Burmistrzu?
gminny tercet
gminny tercet 02.12.2017, 20:41
Sponiewierane dobre imię Towarzystwa. Sponiewierana pamięć o zmarłych (którzy bronić się nie mogą). Bo ktoś śmiał skrytykować wóz strażacki jako przeprowadzkę i samo zamieszanie i dezorganizację z tymi przeprowadzkami!
88
88 02.12.2017, 07:30
Amber Gold też wzbudzał zaufanie. Politycy uwiarygadniali działalność sympatycznego pana Marcina. Jak się skończyło to wszyscy wiedzą. Winni nic nie pamiętają.
Juzuś
Juzuś 01.12.2017, 21:28
Debilu przestań pisać sam z sobą !!!!
Chyba ktoś cie skrzywdził jak byłeś ministrantem !!
chciałeś być ministrantem i cię nie przyjęli?
chciałeś być ministrantem i cię nie przyjęli? 01.12.2017, 22:17
Ty za to widać piszesz do kogoś tylko że w nowym wątku - więc ty nawet do siebie nie piszesz:):):):)
gmina firma meblarsko przeprowadzkowa
gmina firma meblarsko przeprowadzkowa 01.12.2017, 21:00
Jedyne co władzom Gryfina wychodzi to meblowanie i przeprowadzki. Ale Państwowa Straż Pożarna jako firma przeprowadzkowa to trochę przegięcie!
pyta
pyta 01.12.2017, 21:23
PSP przeprowadzało stowarzyszenia na wniosek władz?
błądzi:)
błądzi:) 01.12.2017, 22:19
Albo potraktowali władze gminy jako klęskę żywiołową i usuwali skutki:)
czytelnik
czytelnik 01.12.2017, 17:04
Na forum jest więcej hien i bydlaków, którzy szargają imię zmarłych.
proste
proste 01.12.2017, 17:15
Rozumim, ze siebie masz na mysli. Oczywiste, zę ciebie nikt nie zna tak, jak ty sam siebie.
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 01.12.2017, 19:09
Paweł, znowu gadasz do lustra?
trzeba mieć sumienie!
trzeba mieć sumienie! 02.12.2017, 18:33
Żeby tylko do lustra gadał. Gorzej, że plecie trzy po trzy publicznie...
Ziutka
Ziutka 01.12.2017, 12:20
Sprawa armat była w sądzie i faktów nie można teraz wymazać.
nie do wiary!
nie do wiary! 02.12.2017, 00:15
Armaty? To ile armat było, i o co tu chodzi? Czy ktoś z Towarzystwa oszalał, czy co?
fortepian Szopena
fortepian Szopena 02.12.2017, 16:26
Jak się zamieszcza "wiernopoddańcze" teksty niczym w szafie prezesa z Misia - to są efekty. Atak na śp. Mariana to potwierdza. Jakoś do tej pory im nie przeszkadzało. Teraz znaleźli winnego zniknięcia armaty?

TMHZG 10.11.2017, 14:08

TMHZG od pewnego czasu nie placi czynszu, ani za media. O eksponaty prosze sie nie martwic. Nareszcie bedziemy mieli stala siedzibe , to jest najwazniejsza widomosc dla nas i naszych sympatykow. To dzieki tej wladzy bedziemy miec po 17 latach dzialalnosci stale miejsce. Czasami nie wszystko idzie z planem i te kilka miesiecy nie wplynie negatywnie na dalsza nasza dzialalnosc. Dlatego wielu wpisow nie rozumiemy. Nawet trudno jest komentowac. Prosimy nie wypowiadac sie w naszym imieniu.

http://www.igryfino.pl/wiadomo…
trzeba mieć sumienie
trzeba mieć sumienie 02.12.2017, 18:35
Ciekawe czy inne stowarzyszenia też miały takie fory? I czy to dlatego TMHZG siedzi cichutko?
Nikitiński odrzucił wniosek BO o renowację chociaż kawałeczka murów!
88
88 01.12.2017, 11:43
yolo Wczoraj, 18:54 Hahah w zniknięcie armat był zamieszany śp pan Marian przez co jego stosunki z TMHZG się lekko mówiąc pogorszył

<To już jest draństwo, aby pomawiać zmarłego który nie może się bronić.
Skoro TMHZG poniosło stratę to powinni powiadomić organy ścigania.
W chwili obecnej ,wygląda to na przekręt. Armata to nie igła w stogu siana.Nie wiem o jaką armatę chodzi, ale to nie jest rzecz, którą można swobodnie handlować. Ktoś tą informację powinien rozszerzyć, aby uciąć plotki i nie szargać dobrego imienia Mariana Anklewicza i jego rodziny.
gminna firma meblarsko przeprowadzkowa
gminna firma meblarsko przeprowadzkowa 01.12.2017, 21:02
Witaj w krainie czerepacha, "88".
Każdy argument wykorzysta, żeby pogrążyć wszystkich swoich "wrogów". Żywych czy martwych!
:(
:( 01.12.2017, 22:21
No cóż, po prostu ktoś się chciał wybielić według zasady "oni TEŻ kradną". Szkoda, że zmarły nie może się bronić...
do darczyńców
do darczyńców 30.11.2017, 19:23
TMHZG nie jest muzeum, jest stowarzyszeniem. Działa na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach, nie na podstawie ustawy o muzeach. W statucie TMHZG nie ma słowa o obowiązku zabezpieczania eksponatów przez utraceniem bądź zniszczeniem, co nie znaczy, że członkowie stowarzyszenie tego nie robią, choć nie muszą. Darowizna (a ta akurat jest ujęta w statucie) staje się majątkiem stowarzyszenia.
Łowca zelotów
Łowca zelotów 30.11.2017, 20:27
Skoro to "muzeum" POwstało za czasów Henia no to chyba normalne że jest ono nielegalne. Dziwne tylko że przez tyle lat gmina finansowała tę kryminalną działalność
łowca zelotów czerepacha:)
łowca zelotów czerepacha:) 30.11.2017, 21:04
Jakubek, zeloto czerepacha, zapytaj szefa, co to zelota – albo doczytaj w książkach! Jakich zelotów ma ten czerepach, że używają słów, których nie znają?
szwindel!
szwindel! 30.11.2017, 19:55
Czyli to nie były depozyty do muzeum, tylko przekazanie własności? Czyli formalnie towarzystwo żeby opłacić czynsz może wystawiać eksponaty na sprzedaż i nic nikomu do tego?
ubojnia drobiu
ubojnia drobiu 30.11.2017, 21:12
Skoro eksponaty stały się własnością towarzystwa to formalnie stanowią jego majątek. Podlegają obrotowi, licytacji komorniczej. To się czerepach popisał z tym atakiem!
Łowca zelotów
Łowca zelotów 30.11.2017, 20:27
Ich małpy ich cyrk - nic nam do tego
ubojnia drobiu
ubojnia drobiu 30.11.2017, 21:12
Ich małpy ich cyrk - mówisz o przekazywanych eksponatach?
!!!
!!! 30.11.2017, 20:19
Jeśli faktycznie eksponaty są własnością stowarzyszenia - to byłby faktycznie skandal! I przekręt!

do darczyńców Dzisiaj, 19:23 nie ma słowa o obowiązku zabezpieczania eksponatów przez utraceniem bądź zniszczeniem, co nie znaczy, że członkowie stowarzyszenie tego nie robią, choć nie muszą. Darowizna (a ta akurat jest ujęta w statucie) staje się majątkiem stowarzyszenia.
do darczyńców
do darczyńców 30.11.2017, 20:31
Proszę przeczytać statut stowarzyszenia. Zawsze warto wiedzieć komu i na jakich zasadach przekazuje się własne pamiątki. , uniknie się niepotrzebnych pretensji. TMHZG nie zajmuje się handlem, z tego, co się orientuję dba o eksponaty, jest jedynym stowarzyszeniem w gminie, które prowadzi taką działalność. Tym niemniej, nie jest muzeum, nie podlega żadnej jednostce samorządowej, ani ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, co oznacza, że nie podlega kontroli tychże. Oprócz odpowiednich przepisów dotyczących stowarzyszeń, działa na zasadzie zaufania. I jak dotąd, tego zaufania nie zawiodło. Także jestem darczyńcą.
z dawnych czasów:)
z dawnych czasów:) 30.11.2017, 21:05
Jak w ruskim banku - nie propadziot no nie połuczisz:)
TMHZG
TMHZG 30.11.2017, 17:45
Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej nie zostało jeszcze rozwiązane. Nawet nikt o tym nie pomyślał.Nasza działalność została na kilka miesięcy zawieszona, ze względu na brak siedziby.Eksponaty będące w posiadaniu TMHZG zostały zdeponowane i zabezpieczone do momentu otrzymania nowej siedziby. Pomoc przy przeprowadzce zaproponowała nam jedna miła Pani, ale w tym momencie akurat ta pomoc nie była potrzebna.
Nie ma na czynsz?
Nie ma na czynsz? 30.11.2017, 18:15
To pisała ta sama osoba co ten wpis?

TMHZG od pewnego czasu nie placi czynszu, ani za media. O eksponaty prosze sie nie martwic. Nareszcie bedziemy mieli stala siedzibe , to jest najwazniejsza widomosc dla nas i naszych sympatykow. To dzieki tej wladzy bedziemy miec po 17 latach dzialalnosci stale miejsce. Czasami nie wszystko idzie z planem i te kilka miesiecy nie wplynie negatywnie na dalsza nasza dzialalnosc. Dlatego wielu wpisow nie rozumiemy. Nawet trudno jest komentowac. Prosimy nie wypowiadac sie w naszym imieniu.
:(
:( 01.12.2017, 22:23
Pytanie brzmi - kto w takim razie płacił, skoro nie towarzystwo?
ubojnia drobiu
ubojnia drobiu 30.11.2017, 21:14
Skoro towarzystwo nie płaciło za czynsz i media to znaczy że ma długi?
Łowca zelotów
Łowca zelotów 30.11.2017, 22:43
Wszyscy mamy długi PO trzech Heniowych kadencjach
pustynia, ruina i chwasty
pustynia, ruina i chwasty 30.11.2017, 23:26
Za to po jednej mietkowopawłowotomkowej - jak u tego kandydata z Białegostoku - NIC NIE BĘDZIE!
przechodny
przechodny 30.11.2017, 18:58
Zapewne tak. Widząc co się dzieje w tym stowarzyszeniu po śmierci poprzedniego prezesa stwierdzam, że to początek jego końca.
Iza
Iza 30.11.2017, 08:06
szanowna Pani. Chyba Pani. Widocznie propozycja pomocy nie była zbyt przekonywująca, lub w danym momencie nie konieczna. . O Stowarzyszeniu , które przestało istnieć i jego szefowej Igryfino pisało bez końca. Nie wiadomo właściwie dlaczego się rozwiązali. Odnoszę wrażenie, że komentująca osoba nie bardzo wie jakie znaczenie ma " obecność" muzeum.
różnica
różnica 30.11.2017, 18:19
Rozwiązali się, bo robili w swoim prywatnym czasie i za swoje pieniądze co chcą. Ich sprawa.
Natomiast TMHZG to inna sprawa, bo oprócz ludzi jest też majątek i wzięta odpowiedzialność za eksponaty przekazane przez mieszkańców - NIE PO TO, ŻEBY LEŻAŁY W PIWNICY!!!
był ktoś kto mi pomógł
był ktoś kto mi pomógł 30.11.2017, 14:55
no to trzeba mieć tupet p Izo a może p Tamaro? lub być ignorantką, jak miałam przekonywać pani zdaniem o tym że chcę pomóc? A skoro tyle było o tym zamkniętym stowarzyszeniu, a pani nadal nie wie dlaczego się rozwiazali, to jak mam panią nazwać? Kłamczuchą ?!
cwaniaczysz!
cwaniaczysz! 30.11.2017, 15:19
Ty nie bądź taki cwany. Artykuł jest o dziele Nikitińskiego, który wywala muzeum do magazynu! A ty nie skręcaj z tematem cwaniaku!
krecik
krecik 30.11.2017, 16:50
Czytaj ze zrozumieniem,bo kto"skręca" z tematu?. Ja czytam, że ktoś odpowiada.innej osobie na zarzuty. Ty nie? No to masz problem
różnica
różnica 30.11.2017, 18:20
No tak, tylko to brzmi jak rozmowa z wiceburmistrzami - jeden o jednym, drugi o drugim a żaden na temat artykułu:):)
Przyganiał kocioł garnkowi
Przyganiał kocioł garnkowi 30.11.2017, 18:56
A w tym twoim bełkotliwym wpisie to niby co jest na temat artykułu?
Kopernik była kobietą!:)
Kopernik była kobietą!:) 30.11.2017, 19:13
Jak może być na temat, kiedy post jest na temat, że poprzednie posty są nie na temat???:)
Łowca zelotów
Łowca zelotów 30.11.2017, 20:30
A Curie-Skłodowska też?
Albercik
Albercik 30.11.2017, 21:20
To nie był najlepszy przykład, Maksiu!
Najciemniej pod latarnią.
Najciemniej pod latarnią. 30.11.2017, 00:55
Pani mówi, że szczytem głupoty jest zastanawianie się ...... czy ktoś nie wywiezie eksponatów zagranicę. A niby na jakiej podstawie ta pani tak mówi ? W TMHZG nie takie rzeczy ginęły. Do dzisiaj nie odnaleziono przekazanej im w depozyt armaty z Czarnówka. TMHZG wiedziało z wyprzedzeniem o wyprowadzce a jednak nie zadbało o przeniesienie muzeum do innych pomieszczeń muzealnych. Dziwne to. Dlaczego ?Jak się więc czują darczyńcy , którzy w dobrej wierze przekazali eksponaty do muzeum, które następnie zniknęło. TMHZG powinno samo oddać te eksponaty i nie czekać na żądania darczyńców , którym okazano niewdzięczność i zlikwidowano muzeum.
yolo
yolo 30.11.2017, 18:54
Hahah w zniknięcie armat był zamieszany śp pan Marian przez co jego stosunki z TMHZG się lekko mówiąc pogorszyły
ohyda!
ohyda! 01.12.2017, 09:06
Zrzucanie winy za sprawę armaty na zmarłego śp. Mariana jest ohydne i cwaniackie – zmarły się nie obroni. A co inni z Towarzystwa? Wiedzieli i milczeli? Dopiero teraz chcą się sami wybielić?
skandal i ohyda!
skandal i ohyda! 01.12.2017, 09:13
Dokładnie! Ile jeszcze zaginionych eksponatów będą zrzucać na zmarłych? A żyjący wiedzieli i nic nie robili?
Faktycznie ohyda!


yolo Wczoraj, 18:54 Hahah w zniknięcie armat był zamieszany śp pan Marian przez co jego stosunki z TMHZG się lekko mówiąc pogorszyły

ohyda! Dzisiaj, 09:06 Zrzucanie winy za sprawę armaty na zmarłego śp. Mariana jest ohydne i cwaniackie – zmarły się nie obroni. A co inni z Towarzystwa? Wiedzieli i milczeli? Dopiero teraz chcą się sami wybielić?
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 01.12.2017, 19:11
Czasem podłość jak bumerang wraca do wysyłającego, "yolo"!
szczyt
szczyt 30.11.2017, 16:50
To prawda. Jacy z nich miłośnicy historii ziemi gryfińskiej, jak siedzą cichutko w sprawie odrzucenia przez gminę ich wniosku BO w dodatku cicho w sprawie ZEROWEJ troski o zabytki?
p
p 30.11.2017, 00:02
Ja ponownie za pytam się komu obiecano te pomieszczenia na dworcu bez powodu nie każą się wnosić tych pomieszczeń dziwa i tajemnicza sprawa
Kura nioska
Kura nioska 30.11.2017, 00:13
Ja ponownie odpowiem że budynki należące do PKP są budynkami PKP i to ich małpy i ich cyrk. Nasza gmina jest tak zrujnowana po tych POronionych rządach POprzedników że nie powinna dzierżawić tam jakichkolwiek powierzchni bo szkoda na to pieniedzy publicznych którymi można spłacać długi POpaprańców
komu niesiesz?
komu niesiesz? 30.11.2017, 00:31
Poroniona kur.o niosko rządów popapranych następców! (z goebbelsowską propagandą)
1. Kiedy już "odpowiadałaś"
2. "ludzi nie obchodzi, kto zarządza, to burmistrz jest gospodarzem" - mawiał pewien radny. Zanim przestał być radnym.
3. JAKOŚ WYNAJMOWANIA BANKU NA URZĄD TO NIE OBEJMUJE?
Kura nioska
Kura nioska 30.11.2017, 19:00
A trochę grzeczniej POtrafisz POpaprany zdrajco?
grzeczniej
grzeczniej 30.11.2017, 19:39
Proszę bardzo kłamco i manipulancie
do schizofrenicznego goebbelsowskiego popapranego zdrajcy
do schizofrenicznego goebbelsowskiego popapranego zdrajcy 30.11.2017, 19:16
A ty masz atak schizofrenii, że nie zauważasz, że "niegrzeczne słowa" to cytaty z twojego wpisu?

Kura nioska Dzisiaj, 00:13 Poronionych rządach Poprzedników Popaprańców

komu niesiesz? Dzisiaj, 00:31 Poroniona kur.o niosko rządów popapranych następców! (z goebbelsowską propagandą)
Kura nioska
Kura nioska 30.11.2017, 20:33
Co ty tak ciągle wsPOminasz tego swojego mentora Goebbela POpierdułko odstawiona od koryta?
ubojnia drobiu
ubojnia drobiu 30.11.2017, 21:08
Ty się doucz nazwiska ministra propagandy III Rzeszy, popierdułko swojego mentora kurczowo trzymającego się "koryta" jak nazywa służbę publiczną!
szczyt
szczyt 30.11.2017, 16:54
Jednocześnie wywalać z dworca "bo oszczędności" ale remontować cudze pomieszczenia w banku na urząd i remontować platana i zatrudniać straż pożarną jako firmę przeprowadzkową (I TO CHYBA PAŃSTWOWĄ STRAŻ, NIE OCHOTNIKÓW!), wreszcie przerabiać za grubą forsę pomieszczenia pod platanem i w tym czasie organizować (i przecież remontować) inne pomieszczenia na "tymczasowe siedziby"?
Ile te "oszczędności" kosztują i będą kosztować?
oj tam oj tam
oj tam oj tam 30.11.2017, 20:17
Oj tam oj tam, przecież takie krętactwa to raj dla "kokosków" - poda się "wielką oszczędność" - opłatę dworca - zamilczy się o reszcie kosztów...
debilizm
debilizm 29.11.2017, 20:24
Za całe zamieszanie i koszty przeprowadzki powinien zapłacić Nikitynski-stanowiskiem i odpowiedzialność karna za wykorzystywanie służby ratowniczej do przeprowadzek. Co na to komendant powiatowy i minister spraw wewnętrznych?
Kura nioska
Kura nioska 30.11.2017, 20:35
Minister POwinien zamknąć to towarzystwo za prowadzenie nielegalnej działalności POd pretekstem "muzeum"
ubojnia drobiu
ubojnia drobiu 30.11.2017, 21:10
Znowu ta goebbelsowska propaganda? Czemu Polak, Polska, polszczyzna nie piszesz zgodnie z tą zasadą wielkimi DWIEMA literami?
Kura nioska
Kura nioska 02.12.2017, 19:48
PISzesz :-) i co POprawiło ci się gebelsowska gnido?
uderz w stół...
uderz w stół... 02.12.2017, 20:06
kur.o do lustra gadasz?

Kura nioska Dzisiaj, 19:48 Piszesz :-) i co Poprawiło ci się gebelsowska gnido?
popieram!
popieram! 30.11.2017, 00:04
Najgorsze, że ludzie nie po to przekazywali swoje pamiątki, żeby leżały w piwnicy. I mają prawo być rozgoryczeni, bo wątpię, czy przekazywaliby, gdyby wiedzieli, że wylądują w tej mokrej piwnicy pod platanem!
Rychu
Rychu 30.11.2017, 19:39
A wie Pan w jakim stanie jest piwnica pod dworcem?
Zbychu
Zbychu 30.11.2017, 19:54
Jakoś nikt się nie skarżył. A i w czasie odwiedzin stęchlizną nie jechało! Teraz będą uzasadniać durną decyzję "złymi warunkami"?
piwnica pod dworcem
piwnica pod dworcem 30.11.2017, 19:53
Piwnica jest w dobrym stanie, dlatego założono tam gryfińska izbę pamięci
Kolekcjoner
Kolekcjoner 30.11.2017, 00:43
A skąd wiesz gdzie one teraz są ? Jakaś pani się zaklina , że są ? Darczyńcy powinni odwołać te darowizny.
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 01.12.2017, 19:14
Jak uprzejmie powiedział ktoś z towarzystwa, kto naiwny przekazał, to się pożegnał. A rzeczy stały się majątkiem towarzystwa...
xYz
xYz 29.11.2017, 20:14
Widzę, że większość piszących tutaj to osoby, które miały wcześniej styczność z TMHZG ale im coś nie podpasowało i teraz wymyślają. Po kilku komentarzach widać, że pisze je jedna osoba. Być może to ta której nie podobało się, że siedzibę nad nimi miało koło pisu i oburzona publikowała zdjęcia z jego otwarcia w użyczonym przez TMHZG pomieszczeniu na ten czas.
abc
abc 29.11.2017, 21:54
A to ty zamieściłeś ten wpis pisząc za wszystkich członków towarzystwa?
TMHZG 10.11.2017, 14:08

TMHZG od pewnego czasu nie placi czynszu, ani za media. O eksponaty prosze sie nie martwic. Nareszcie bedziemy mieli stala siedzibe , to jest najwazniejsza widomosc dla nas i naszych sympatykow. To dzieki tej wladzy bedziemy miec po 17 latach dzialalnosci stale miejsce. Czasami nie wszystko idzie z planem i te kilka miesiecy nie wplynie negatywnie na dalsza nasza dzialalnosc. Dlatego wielu wpisow nie rozumiemy. Nawet trudno jest komentowac. Prosimy nie wypowiadac sie w naszym imieniu.

http://www.igryfino.pl/wiadomo…
xYz
xYz 30.11.2017, 18:51
~abc nie to z pewnością nie ja
smutek
smutek 29.11.2017, 23:45
Stowarzyszenie przez lata było neutralne dla jakiejkolwiek władzy czy opozycji. Zachciało się "romansu" z wiceburmistrzem i śpiewów do szafy Ochódzkiego - no to i są efekty!

TMHZG 10.11.2017, 14:08
Lesotho
Lesotho 29.11.2017, 20:33
Masz na mysli pizzermana Marka B ?
abc
abc 29.11.2017, 21:55
Tamten obronił innych przed pizzą. A tym pomogło?:):):)
bonzo
bonzo 29.11.2017, 20:09
Tanie przeprowadzki.Kontakt pod nr .tel.998 lub 112.Ewentualnie zapraszamy do siedziby firmy pod adresem Łużycka 1 tj. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.
Ciekawe ,czy strażak kierowca miał zastępstwo na podziale bojowym? Czy były zachowane stany osobowe na podziale podczas jego nieobecności w koszarach?
Takie cyrki tylko w Gryfinie.....
xYz
xYz 29.11.2017, 20:18
weź się panie H.. za robotę a nie trolujesz
abc
abc 29.11.2017, 21:56
Panie N. – jesteś ostatnim, który innych może pouczać o robocie.
ogniowy
ogniowy 29.11.2017, 20:46
A H cię to obchodzi trollu!
xYz
xYz 29.11.2017, 20:16
panie H... weź skończ wstydu oszczędź sobie.
abc
abc 29.11.2017, 21:56
Panie N. – jesteś ostatnim, - sorry, poprawka: JEDNYM Z TRZECH OSTATNICH:)...
Yyy
Yyy 29.11.2017, 19:02
Szykuje mi sie przeprowadzka hym zadzwonie do straży może przyjadą
Duch Mariana
Duch Mariana 29.11.2017, 18:57
Muzeum mamy w Gryfinie? No ja cie przepraszam ale miedzkam tu od 1970 i pierwsze słysze. A gdzie ono się mieści i kiedy jest otwarte? Zawsze myślałem że będzie coś takiego w bramie bańskiej albo w tym starym młynie przy Krzywoustego
usuwanie skutków klęsk żywiołowych!
usuwanie skutków klęsk żywiołowych! 29.11.2017, 17:47
A ja uważam, że straż była na miejscu. Usuwała skutki klęski żywiołowej na terenie gminy o nazwie Nikitiński i jego pomysły:)
ciekawy tytuł:)
ciekawy tytuł:) 29.11.2017, 19:19
Szczyt głupoty kontra zaangażowanie = Nikitiński kontra niszczone stowarzyszenia?

Pozostałe