Społeczność tej szkoły uratowała honor Gryfina [FOTO]

  • 17.12.2017, 15:34 (aktualizacja 17.12.2017, 19:01)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Społeczność tej szkoły uratowała honor Gryfina [FOTO] fot. TWS
Snują mi się po głowie wspomnienia, jak to jeszcze kilka lat temu bywało. Na placu Barnima w Gryfinie tuż przed świętami było gwarnie i wesoło. Jarmarki, kiermasze, stragan przy straganie, kolorowe ozdoby na choinkę i do przystrojenia stołu, rękodzieło rywalizowało z rękodziełem, bombki, aniołki, wazoniki. Do wyboru do koloru. Obok kół gospodyń swoje wyroby prezentowali indywidualni wystawcy. O stoiskach z przysmakami już nie wspomnę. Bywały ciasta, czasem wędliny, a i pierogi dla samotnych się znalazły. A dziś? Na placu Barnima… parking. Ani kolędowych nutek, ani stoisk, no bo i po co? Czy komuś chce się w takie przygotowania angażować? No to co, że w innych gminach jak Banie, Widuchowa, Cedynia, Moryń, Mieszkowice, Chojna albo Stare Czarnowo bożonarodzeniowe jarmarki są organizowane? To ich sprawa – zdają się myśleć niektórzy w Gryfinie. Mam wrażenie, że lepiej nie chwalić się dobrą pamięcią, bo i żal i ślinka na wspomnienie owych specjałów cieknie.

Honor bożonarodzeniowego kiermaszu w Gryfinie uratowała Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 3. Społeczność tej placówki mieszczącej się przy ul. Iwaszkiewicza 17 grudnia 2017 r. zorganizowała świąteczny kiermasz.

Przepyszne domowe wypieki, piękne stroiki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów. Ponadto rękodzieła, biżuteria, dekoracje świąteczne. W tle kolędy i pastorałki.

-Ruch jest duży. Zainteresowanie szczególnie rośnie w czasie wychodzenia ludzi z kościoła - opowiada nam Monika Nerlo – jedna z mam.

Gratulujemy społeczności SP 3 pomysłowości, zaangażowania i pracowitości.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krętactwa czerepacha
krętactwa czerepacha 18.12.2017, 11:01
Czerepach, po to POSTAWIŁEŚ CHOINKĘ, że teraz SCENA KTÓRA była „ZAWSZE NA WOŚP” nie zmieści się w tym miejscu?

TAKĄ INTRYGĘ UKNUŁEŚ, ŻEBY SCENY NA FINAŁ WOŚP NIE BYŁO???

taka ich logika Dzisiaj, 00:06 Skoro nie można było postawić choinki na mikołajki „bo tam impreza dla dzieci była” to pewnie nie można robić jarmarku, „bo choinka stoi”

Nemezis 14.12.2017, 18:25

Mieliśmy postawić tę choinkę na przykrytej scenie gdzie były całe występy? Ogarnij się z tym kwiczeniem :(

zwykła mieszkanka 14.12.2017, 18:59

Nemezis - znowu ten durny argument - A KTO KAZAŁ PRZYKRYTĄ SCENĘ AKURAT TAM STAWIAĆ?
Trochę w bok, z drugiej strony pod budą z kurczakami?

A WYSIĘGNIK POD DRZEWEM W CZASIE IMPREZY TO TEŻ "SPECJALNIE I GENIALNIE" WŁADZA ZAPEWNIAŁA?
Jak fontanny w sierpniu włączali "bo deszczowe lato było"?



Nemezis Dzisiaj, 09:48 O co ciebie chodzi warchlaku kwiczący cytatami wklejający psychopato ? Do kogo ty masz debilu pretensje że scena stała tam gdzie od ponad 10 lat stoi?
ale numer!
ale numer! 18.12.2017, 11:41
Tłumaczyć że na imprezę dla dzieci nie zrobili dekoracji „bo przeszkadzały”! Ale może właśnie tą choinką chcą zniszczyć WOŚP?
obłęd!
obłęd! 18.12.2017, 12:27
Ustawić choinkę na parkingu, żeby nie było gdzie postawić sceny na finał WOŚP – to tylko czerepach mógł wymyślić!
blokada finału WOŚP na placu Barnima?
blokada finału WOŚP na placu Barnima? 18.12.2017, 14:12
Chciał czerepach w durny sposób wytłumaczyć opóźnienie w dekorowaniu miasta - wyszło na jaw, że chce uniemożliwić finał WOŚP na placu Barnima!

A co - ksiądz proboszcz nie pozwolił, czy on świętszy od proboszcza?
po owocach go poznacie
po owocach go poznacie 17.12.2017, 22:24
Sawaryn był przeciwny kiermaszowi to teraz zbiera owoce swojej polityki.
taka ich logika
taka ich logika 18.12.2017, 00:09
Wysłać pisma z zapytaniem radnych mu się nie chce, to jeszcze by mu się plątali jacyś organizatorzy?
pietrek
pietrek 17.12.2017, 22:00
Podobno kiedyś w Gryfinie było tak źle, nieraz beędziemy jeszcze tęsknić za tym co było.
Mariola
Mariola 17.12.2017, 20:41
Bardzo fajna i pozytywna impreza!
kol.
kol. 17.12.2017, 19:09
Napracowali się, ale nie było ludzi.
Precz z kiermaszami
Precz z kiermaszami 17.12.2017, 18:54
PIS to ZŁO , dla Polski , dla polskiego społeczeństwa.

Manipulacja, faszyzacja,teokracja.
Niskie standardy, pokazy pogardy.
Kumoterstwo i nepotyzm.
Ogrom hejtu i głupoty
Plac Barnima
Plac Barnima 17.12.2017, 18:30
Co za głupoty piszecie w tytule. Jarmark czy kiermasz by był gdyby się tylko burmistrz zgodził!
kiermasz
kiermasz 17.12.2017, 20:32
A po co komuś kopać się z osłami? Skoro ostatnio władze były przeciw, to komu się chce przekonywać przemądrzalców? Pojechali do innych miejscowości!
jaki jarmark?
jaki jarmark? 17.12.2017, 22:30
Pewnie że nikt nie chce. Przecież gdzie indziej organizują i chętnie przyjmują wystawców. A tu władzom się nie chce!
Jarmark
Jarmark 17.12.2017, 21:49
A ja myślę że nie ma chętnych do zorganizowania i po co pomawiać władze? Nie ten adres "kiermasz" nie zganiaj wszystkiego na władze chyba że chcesz im po prostu dowalić a nie wiesz już jak ;)
Anna
Anna 18.12.2017, 10:38
No tak, bo "to nie ich kompetencja"? Wszystkie gminy wokół robiły jarmarki w tym tygodniu! Tylko nasi nie byli w stanie!
Nemezis
Nemezis 18.12.2017, 09:42
No dokładnie,
pustka
pustka 18.12.2017, 09:36
"pomawiać władze"? Ty się weź wyspowiadaj z bałwochwalstwa! We wszystkich gminach wokół władze zrobiły, tylko lenie w Gryfinie nie!
Nemezis
Nemezis 18.12.2017, 09:44
Władze nie robią żadnych jarmarków bo władze nie są od prowadzenia podwórkowej gastronomi Ogarnij się kwiczący knurze
ale numer!
ale numer! 18.12.2017, 11:43
Władze są od jeżdżenia hitlerowskimi czołgami po moście, "kwiczący knurze"?

Nemezis Dzisiaj, 09:44 Władze nie robią żadnych jarmarków bo władze nie są od prowadzenia podwórkowej gastronomi Ogarnij się kwiczący knurze
krętactwa czerepacha
krętactwa czerepacha 18.12.2017, 10:57
Czerepach, władze na pewno nie są od wyzywania innych od kwiczących knurów!

I wiem, że wy tylko nażreć się za darmo do gospodyń wiejskich chodzicie, a sami "podwórkową gastronomią" gardzicie!
ale numer!
ale numer! 18.12.2017, 11:45
Jak Sawaryn idzie do gospodyń w oczy "ale fajne". Ale poza oczami, to czerepach "podwórkowa gastronomia" tak?
obłęd
obłęd 18.12.2017, 12:29
To taka natura tercetu gminnego - gardzić każdym, komu chce się coś robić! Określać jarmarki świąteczne pogardliwie "podwórkową gastronomią" - gdy te jarmarki są w całej Europie!
a od czego są władze?
a od czego są władze? 18.12.2017, 10:02
Nie nazywaj czerepach wszystkich wokół kwiczącymi knurami, bo do ciebie przylgnie! Banie, Mieszkowice, Cedynia, Moryń. I to nie wszystko...

Nemezis Dzisiaj, 09:44 Władze nie robią żadnych jarmarków bo władze nie są od prowadzenia podwórkowej gastronomi Ogarnij się kwiczący knurze
jaki jarmark?
jaki jarmark? 17.12.2017, 22:28
Nie ma chętnych, bo burmistrze pogonili. Ich chęci i umiejętność współpracy jest ogólnie znana. Wszystkie sukcesy przypisują sobie a porażki „nie ich kompetencja”
Nemezis
Nemezis 18.12.2017, 09:45
Nie ma chętnych bo nie ma, Gdyby byli to by zrobili PROSTE?
obłęd
obłęd 18.12.2017, 12:31
W poprzednich latach byli, to burmistrz nie chciał pozwolić. To teraz nic dziwnego, że pojechali gdzie indziej!
Anna
Anna 18.12.2017, 10:39
"nie ma chętnych bo nie ma" - no i już wyjaśnione, czemu nikt nie chce z tymi władzami współpracować!
do czerepacha
do czerepacha 18.12.2017, 10:04
Nie ma chętnych, bo na to zapracowały nadęte władze, które nie chciały sobie robić kłopotów!
Nemezis
Nemezis 17.12.2017, 18:58
Jak się miał zgodzić skoro nikt nie chciał czegoś takiego organizować i nie występował o żadną zgodę? Nadmienię ze podstawowa różnica między systemem komunistycznym a kapitalistycznym sprowadza się do tego że : w komunizmie wolno to na co się ma zezwolenie a w kapitalizmie wolno to co nie jest zabronione
do Nemezis
do Nemezis 17.12.2017, 19:52
„nikt nie występował o żadną zgodę” – a ty skąd taka pewna jesteś? Korespondencję przechwytujesz?
Nemezis
Nemezis 18.12.2017, 09:46
A co to ciebie obchodzi moje życie? Swojego nie masz?
Anna
Anna 18.12.2017, 10:41
Od kiedy fakt, że ktoś zna zawartość biurka burmistrza to "prywatna sprawa"?
twoje życie? Fuj!
twoje życie? Fuj! 18.12.2017, 10:05
Jak mówisz z taką pewnością o zawartości biurka burmistrza, to to nie jest twoja prywatna sprawa!

do Nemezis Wczoraj, 19:52 „nikt nie występował o żadną zgodę” – a ty skąd taka pewna jesteś? Korespondencję przechwytujesz?
taka ich logika
taka ich logika 18.12.2017, 00:06
Skoro nie można było postawić choinki na mikołajki „bo tam impreza dla dzieci była” to pewnie nie można robić jarmarku, „bo choinka stoi”

Nemezis 14.12.2017, 18:25

Mieliśmy postawić tę choinkę na przykrytej scenie gdzie były całe występy? Ogarnij się z tym kwiczeniem :(

zwykła mieszkanka 14.12.2017, 18:59

Nemezis - znowu ten durny argument - A KTO KAZAŁ PRZYKRYTĄ SCENĘ AKURAT TAM STAWIAĆ?
Trochę w bok, z drugiej strony pod budą z kurczakami?

A WYSIĘGNIK POD DRZEWEM W CZASIE IMPREZY TO TEŻ "SPECJALNIE I GENIALNIE" WŁADZA ZAPEWNIAŁA?
Jak fontanny w sierpniu włączali "bo deszczowe lato było"?
Nemezis
Nemezis 18.12.2017, 09:48
O co ciebie chodzi warchlaku kwiczący cytatami wklejający psychopato ? Do kogo ty masz debilu pretensje że scena stała tam gdzie od ponad 10 lat stoi?
Anna
Anna 18.12.2017, 10:43
Tylko debil, psychopata i "kwiczący warchlak" nie zauważa - ŻE SCENY NA PLACU BARNIMA (którą postawiono jeszcze za Długoborskiego) NIE MA OD KILKU LAT!

Nie obrażaj Nemezis innych, bo twoje wyzwiska pasują jak ulał do ciebie!
!!!
!!! 18.12.2017, 09:39
Tłumaczyć że nie ozdobili na mikołajkową zabawę dla dzieci "bo scena przeszkadzała choince"! Full wypas odlot!
krętactwa czerepacha
krętactwa czerepacha 18.12.2017, 10:58
Czerepach, człowieku ogarnij się, przecież sceny na placu Barnima, którą postawili jeszcze za Długoborskiego NIE MA OD KILKU LAT!

Nemezis Dzisiaj, 09:48 O co ciebie chodzi warchlaku kwiczący cytatami wklejający psychopato ? Do kogo ty masz debilu pretensje że scena stała tam gdzie od ponad 10 lat stoi?
piśmak
piśmak 17.12.2017, 20:40
Cicho bądź, Ewa wie co pisze!
Nemezis
Nemezis 18.12.2017, 09:49
Może i wie ale co to ma do rzeczy?
taka ich logika
taka ich logika 18.12.2017, 00:08
nie ten adres, nie ten adres:)
kiermasz
kiermasz 17.12.2017, 20:31
Buchacha - to dlatego tacy ciągle zdziwieni, że ktoś ich posądza o unikanie odpowiedzi? Bo im podbierają pocztę???
teleekspres ekstra
teleekspres ekstra 17.12.2017, 17:19
Najwyższy czas kończyć z tymi wiejskimi obciachowymi kiermaszami będącymi utrapieniem sanepidu. Mam jednocześnie nadzieje że nasze władze na stałe odeszły również od zasyfiania w sylwestra powietrza i trucia mieszkańców chińskimi fajerwerkami
i żeby nic nie było
i żeby nic nie było 17.12.2017, 19:54
"i mamy wreszcie nadzieję, że wreszcie tu nic nie będzie"
rada
rada 17.12.2017, 18:13
To zaproś teleekspres sanepid do swojej kuchni!
nie moja kompetencja
nie moja kompetencja 17.12.2017, 17:08
Dziękuję panie burmistrzu. Po tym jak zabroniłeś organizacji kiermaszu przed wielkanocą i targów nikomu nie chce się już organizować kolejnych kiermaszy.
Monika
Monika 17.12.2017, 17:05
Brawo SP 3!

Pozostałe