Ferie się kończą :(

  • 25.01.2018, 13:27 (aktualizacja 25.01.2018, 14:25)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ferie się kończą :( fot. TWS
Czas jakby przyśpieszył i jeszcze tylko dzień - dwa i ferie przejdą do wspomnień. Gryfiński Dom Kultury i Biblioteka Publiczna bardzo się starały, żeby dzieci, które niestety nie mogły nigdzie wyjechać, nie nudziły się.

Mariusz Kiełtyka każdego dnia miał dla nich inną propozycję. Wczoraj dzieci odwiedził dwuosobowy teatr „Gwitajcie”: Jakub Gwit i Maciej Marcinkowski. Było o wierszach, instrumentach, o tym, który jest blaszany i czy klarnet da się złożyć.

W Pałacyku pod Lwami gromadka dzieci wraz z Kamillą Gadomską „wędrowała” po Polsce i Europie. Ta gromadka dzieciaków była wyjątkowo zainteresowana geografią. Z jakimi krajami graniczy Polska, a gdzie leży Dania i jak się nazywa stolica Holandii? Może będzie kusił świat, a na razie musi wystarczyć globus i mapa przed noskiem.

W Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej Maria Piznal prowadzi warsztaty recytatorskie. Mówi dzieciom, że poezja to wyobraźnia, wrażliwość, że słowem można malować świat.

Ktoś powiedział, że malarstwo to milcząca poezja, a poezja to mówione malarstwo”. Jak mówić wiersz, żeby słuchający „zobaczył” to, o czym słucha? A niektóre z dzieci uczestniczących w warsztatach pani Mari nawet same próbują pisać wiersze!

Od poniedziałku czeka szkoła.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cycek
cycek 25.01.2018, 17:45
Ferie się kończą :( Dziękujemy władzom Gryfina za LODOWISKO.
Nepotyzm i układziki
Nepotyzm i układziki 25.01.2018, 17:24
Te dzieciaki na feriach to wszystkie załapały się po znajomości z Nikitińskim który musi odejść!!!
Sawa
Sawa 25.01.2018, 15:06
Bieda panie Nikitiński straszna bieda.
bazzi
bazzi 25.01.2018, 14:37
Ferie są stanowczo za krótkie!

Pozostałe