Zmiany w Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. Piotr Nosul komendantem. Struktury przeniesione do Chojny

  • 28.01.2018, 23:23 (aktualizacja 29.01.2018, 00:15)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmiany w Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. Piotr Nosul komendantem. Struktury przeniesione do Chojny fot. dost. Piotr Nosul
Początek roku 2018 przyniósł zmiany w strukturach Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie po wielu latach postanowił dokonać zmian na stanowisku komendanta SSR w powiecie gryfińskim. Do końca 2017 r. funkcję tę pełnił wieloletni komendant SSR Adolf Kiepura.

Z początkiem roku 2018 r. funkcję komendanta Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego powierzono Piotrowi Nosuli, m.in. wieloletniemu strażnikowi SSR Gryfino. Nowo powołany komendant został m.in. pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie koła powiatu gryfińskiego, co również miało duży wpływ na podjętą decyzję przez Okręg PZW w Szczecnie.

Zmiana na stanowisku komendanta SSR to nie jest jedyną zmianą, jaka dotyczy Społecznej Straży Rybackiej w powiecie gryfińskim. Okręg PZW w Szczecinie zdecydował również, że po wielu latach struktury SSR powiatu gryfińskiego zostaną przeniesione z Gryfina do Chojny. Tym samym zarządzanie administracyjne, finansowe czy sprawowanie kontroli nad działalnością struktur Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego zostało powierzone dla Koła wędkarskiego nr 84 PZW ODRA Chojna.

Decyzja podjęta przez władze Okręgu PZW Szczecin powoduje, że zarówno przed nowo powołanym komendantem i zarządem Koła Odra Chojna dużo pracy organizacyjnej. Sprawą priorytetową dla zarządu Koła Odra Chojna jest doposażenie strażników SSR w niezbędne narzędzia umożliwiające i ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków strażnika. Bolączek z pewnością jest wiele, jednak aby je wyeliminować, potrzeba wytężonej pracy i środków finansowych, które można pozyskiwać chociażby w ramach różnych projektów czy dofinansowań. Stąd też najbliższe miesiące to ciężka praca strażników, zarządu koła czy władz Okręgu, a wszystko to w słusznej sprawie, która w konsekwencji ma zapobiegać kłusownictwu czy dewastacji środowiska naturalnego w powiecie gryfińskim.

prezes Koła nr 84 PZW Odra Chojna
Paweł Bucyk

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutne to
smutne to 29.01.2018, 02:04
To Gryfino już nie jest stolica powiatu?
Będzie więcej spokoju i mniej kontroli.
Będzie więcej spokoju i mniej kontroli. 29.01.2018, 00:22
W Gryfinie nie było żadnego poparcia ze strony władz. To nie była ich kompetencja.

Pozostałe