Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

W sprawie angielskiej roboty zeznawał świadek z UMiG

  • 30.01.2018, 23:58 (aktualizacja 31.01.2018, 09:27)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W sprawie angielskiej roboty zeznawał świadek z UMiG Zdjęcie z rozprawy odbywającej się przed Sądem Rejonowym w Gryfinie 30.01.2018 r.
-Po tym remoncie, gdzie wykonawca oszukał gminę, nie wprowadzono do dziś żadnych procedur – mówił dziś świadek na sali rozpraw. W Sądzie Rejonowym w Gryfinie odbyła się dziś (30 stycznia 2018 r.) rozprawa w sprawie tzw. angielskiej roboty, czyli nieudanego remontu ulic Sportowej i Rapackiego w Gryfinie przez firmę z siedzibą w Manchesterze.

To jeszcze Mieczysław Sawaryn jako przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie zgłosił temat do prokuratury, a po latach sprawa znalazła się w sądzie. Przypomnijmy też, że swego czasu sprawę o niedotrzymanie warunków robót nazwanych angielską robotą skierował do sądu burmistrz Henryk Piłat. Wyrok zapadł z korzyścią dla gminy, ale sprawę skierowano potem przeciwko zleceniodawcom. Formalnie robotę zlecały gmina oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Decyzja miała jednak zapaść jednoosobowo w gabinecie burmistrza – jak stwierdził dziś jeden ze współoskarżonych.

Dziś, 30 stycznia 2018 r. pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie opowiadał, co wydarzyło się w marcu 2012 r., gdy prace na ulicach Sportowej i Rapackiego w Gryfinie wykonano.

-To nie była inwestycja, to był remont – mówił świadek. –Zakres prac realizowany był ekspresowo. Trwało to może dwa, trzy dni. Po wykonaniu na drugi dzień udaliśmy się na ulice i dokonaliśmy wizualnego odbioru – powiedział świadek.

-Czy ktoś sprawdzał stan tej drogi po remoncie? – pytała sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan.

-Sprawdzaliśmy drogę, jeżdżąc samochodem i przechodząc po nawierzchni. Dało się przejechać i grys się nie rozsypywał – opowiadał świadek. – Wykonawca przed remontem nie przedstawił atestu materiałów. Dokumenty miały być dostarczone później. Nie zostały – przypominał sobie świadek. -Przy remontach nie jest to obowiązkowe. Na tamtym etapie jakość robót nie budziła wątpliwości -stwierdził świadek.

Przesłuchiwany dziś w sądzie nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak szybko zapłacono za robotę.

-Kiedy okazało się, że są mankamenty? - dociekała sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan.

-Dopiero po jakimś okresie okazało się, że zakres prac nie był wykonany należycie. To nie ja to oceniałem. Wspólnie z inspektorem nadzoru wystąpiliśmy do wykonawcy o poprawę. Z tego co pamiętam, nie zastosowano odpowiedniej ilości spoiwa. Wystąpiliśmy o naprawę gwarancyjną, która przysługiwała. Po którymś bezskutecznym monicie zwróciliśmy się do sądu o odszkodowanie na rzecz gminy z tytułu nierzetelnego wykonania prac. Następnie zapadł wyrok, w wyniku którego uzyskaliśmy możliwość ubiegania się u wykonawcy o zwrot należności – wyjaśniał świadek.

 

O rozprawie sprzed pół roku napisaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,24233,byly-burmistrz-nie-przyszedl-bo-jest-ciezko-chory.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

winni powinni być ukarani!!!
winni powinni być ukarani!!! 31.01.2018, 19:08
kładli to badziewie przy stadionie,po południu wszystko się rozsypywało,więc niech nikt nie mówi ,że po jakimś czasie,całe Gryfino śmiało się z tego g...a
styl retro:)
styl retro:) 31.01.2018, 20:38
Potem śmiech przeszedł, jak zobaczyliśmy wyczyny następców – i drogi jak techniczne z lat budowy elektrowni...
Ja
Ja 31.01.2018, 14:21
Drogi zrobione obecnie zostaną , a angielskie zmiecione.
no takiej drogi nikt nie ukradnie:)
no takiej drogi nikt nie ukradnie:) 31.01.2018, 16:59
No na tej ulicy gminnej po wstawieniu lamp ulicznych w zeszłym roku „spoiwa” na pewno nie brakuje...
http://www.igryfino.pl/wiadomo…
POsadzić ich zanim umrą!
POsadzić ich zanim umrą! 31.01.2018, 12:03
Po tym procesie - gdzie wina POprzedników nigdy nie budziła wątpliwości- widać jak bardzo potrzebna jest reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości. W normalnym kraju taki oczywisty proces trwałby nie dłużej jak pół roku i zakończyłby się karami bezwzględnego więzienia, dożywotnim zakazem zajmowania stanowisk i pełnienia funkcji publicznych, konfiskatą mienia bądz obowiązkiem wyrównania gminie wyrządzonej szkody.
A w tym przypadku jedyną karą jaką POnieśli w ciągu minionym pięciu lat jest jedynie to że ich angielski wspólnik w tym przekręcie był większym cwaniakiem i nie odpalił im umówionej działki w wysokości 20 % zlecenia.
wybierz sobie...
wybierz sobie... 31.01.2018, 17:03
fake news - albo miałeś obiecane udziały w tych "20%" albo kłamiesz i pomawiasz - lub zatajasz dowody przestępstwa
Ich und du
Ich und du 31.01.2018, 13:16
Tak, masz racje i jeszcze taki typ będzie udowadniał swoją krzywdę.
śmiechu warte
śmiechu warte 31.01.2018, 12:14
Według was to za każde pomówienie więzienie? Ale dla kogo? Może dla pomawiających? Wyroki wydawaliście już na sali obrad. Ale sie zdziwicie jak nic z tych waszych oskarżeń nie będzie. 4 lata szukania w szufladach i nic hahahahaha
POsadzić ich zanim umrą!
POsadzić ich zanim umrą! 31.01.2018, 12:44
Co ty pierdzielisz w liczbie mnogiej złodzieju i o kim?
fe!
fe! 31.01.2018, 14:49
Pawełku, nerwy puszczają... Brzydko się wyrażasz...
POsadzić ich zanim umrą!
POsadzić ich zanim umrą! 31.01.2018, 20:23
Nie zmieniaj tematu gównojadzie i odpowiadaj!
procedura z kosmosu
procedura z kosmosu 31.01.2018, 10:59
Były angielskie drogi a teraz sa płytowe drogi Milera. Ta technologią i jej procedurami się lepiej zajmijcie bo to jest dopiero europejski ewenement w budowie dróg gminnych!
:)
:) 31.01.2018, 11:34
Widać po to te płytowe teraz robią, żeby nikt o "spoiwo" ich w sądzie potem nie pytał:)
bezbłędność
bezbłędność 31.01.2018, 17:05
Za źle wykonane remonty gminnych dróg to obecni do sądów na pewno nie pójdą;) Chyba że za brak remontów...
rózga
rózga 31.01.2018, 10:30
"Tylko ten się nie myli,co nic nie robi" no i masz odp "Fakt. " P burmistrz to wrażliwy gosc na krytykę, łatwo się wkurza,no i wybrał mniejsze zło.czyli NICNIEROBIEMIE
Karzeł
Karzeł 31.01.2018, 18:56
Pan burmistrz wrażliwy gość? wrażliwa to jesteś ty "rózga" jak szybko się pojawiasz tam gdzie twoich kopią :))) boli???
rózga
rózga 31.01.2018, 19:27
Ale jesteś głupi KARZEŁ. No i nie ma co się dziwić, rozum blisko dapy ...Nie potrafisz czytać i nie rozumiesz tego co czytasz heh , uważasz, że mam się zachowywać tak jak Kamiński i Zwoliński , a może jak Skrzypiński ??
Fakt
Fakt 31.01.2018, 10:10
Za Sawaryna nie ma procedur,nie ma odbiorów jakościowych,nie ma problemów z remontowanymi drogami,bo nie ma harmonogramu i remontów
lepszy fakt
lepszy fakt 31.01.2018, 18:59
o takiej ilości dróg co zrobiono za Sawaryna to poprzednia mogła tylko pomarzyć
Fakt
Fakt 31.01.2018, 22:32
Wymieniaj zaczynając od harmonogramu
zdziiwiony
zdziiwiony 31.01.2018, 19:02
Mówisz też o tej betonowej Opolskiej co to trudno droga nazwać?
che che
che che 31.01.2018, 10:47
Trudno żeby gmina żądała napraw gwarancyjnych od... gminy jak wszystkie remonty bezprzetargowo robi „złota rączka”...
napoleon
napoleon 31.01.2018, 10:52
che che a jeszcze zainteresowani wiedzą czyim jest krewniakiem.
Arsmus
Arsmus 31.01.2018, 10:31
Jakieś tam drobne remonty są ale gdzie są inwestycje? Za Piłata były kilkadziesiąt razy większe!
POsadzić ich za życia!!!
POsadzić ich za życia!!! 31.01.2018, 12:06
Za Piłata były kilkadziesiąt razy większe!


Taaaak :-))) Były kilkadziesiat razy wieksze długi a afera z angielskimi drogami i darowizną 10 mln za wycięty las przy Lagunie bezwzględnie ukazała złodziejską naturę ówczesnego zarządzania miastem
fe!
fe! 31.01.2018, 14:51
Pawełku - a ile wziął Sawaryn działki - bo jakoś nie złożył zawiadomień...
NO TO ANI CHYBI OBECNI WSPÓLNICY I ZATAJAJĄ:)

Pomówienia to fake newsy.
Rozterka
Rozterka 31.01.2018, 09:01
Jak to jest... ? Na czym to polega.... ? Jedni ludzie pomimo swoich ułomności i błędów dadzą się lubić, a inni pomimo swojej doskonałości o to lubienie bezskutecznie zabiegają.
różnica
różnica 31.01.2018, 09:33
raczej przekonani o swojej doskonałości... A to duuuża różnica
a propos Napoleon
a propos Napoleon 31.01.2018, 10:31
...i niemomylności.
deja vu
deja vu 31.01.2018, 08:33
Jak czytam o tych „problemach angielskich” a potem np. o lampach pośrodku bajora albo o blokach w zabudowie jednorodzinnej to NIE MOGĘ OPRZEĆ SIĘ WRAŻENIU, ŻE W TEJ KADENCJI TAKI OPOZYCYJNY SAWARYN DOPIERO NAROBIŁBY SIĘ Z ZAWIADOMIENIAMI DO PROKURATURY...

http://www.igryfino.pl/wiadomo…
niestety
niestety 31.01.2018, 17:13
Ale w tej kadencji najwyższą odwagą radnego jest wstrzymać się od głosu I NIE PRZEPRASZAĆ ZA TO BURMISTRZA...
Obywatel
Obywatel 31.01.2018, 08:24
,,W Sądzie Rejonowym w Gryfinie odbyła się dziś (31 stycznia 2018 r.) rozprawa..." to wstęp do artykułu dzisiejszego ranka(31 stycznia 2018 r.) dobra zmiana, teraz sądy działają o wiele szybciej nawet po północy.
beka
beka 31.01.2018, 10:59
Znaczy się news dnia ;)))))))))))
Ja
Ja 31.01.2018, 07:52
Takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy, nikt nie wstrzymał wypłaty za fuszerkę , zmowa milczenia , odebrano , zapłacono, .....i zamieciono kamyczki .....za ile!!!!
mistrzostwo zmowy milczenia
mistrzostwo zmowy milczenia 31.01.2018, 17:09
Prawdziwą zmowę milczenia masz przy bezprzetargowych „złotorękich” remontach – nie wiesz, za ile, kto robi, czy najtaniej, skąd materiały, czy najtaniej – a po gwarancje to potem do kogo?
POsadzić ich za życia!
POsadzić ich za życia! 31.01.2018, 12:08
Za 20 % wartości zlecenia ..... ale koleś z Menchesteru ich wyciulał :)))
fe!
fe! 31.01.2018, 14:52
Wziąłeś coś z owych 20%? Masz dowody, to je podaj - bo inaczej to fake news i pomówienie...
sowa
sowa 31.01.2018, 00:47
Skoro nie ma procedur to znaczy, ze historia może się powtórzyć.
Obserwator
Obserwator 31.01.2018, 10:14
Raczej nie bo ta ekipa nic nie robi. Lenistwo triumfuje.
Cebula płakała jak zeznawała
Cebula płakała jak zeznawała 31.01.2018, 01:11
Są procedury i zawsze były - Heniu je złamał i dlatego jest sprawa.
ajaks
ajaks 31.01.2018, 10:36
Przecież z tej sprawy nic nie będzie. Chodziło o zrobienie dymu!
sprzeczność wewnętrzna
sprzeczność wewnętrzna 31.01.2018, 02:04
Sugerujesz że urzędnik kłamał, czy że pracownik urzędu nie zna obowiązujących procedur - bo ich nikt nie przestrzega ani teraz ani przedtem?
POwiesić ich!!!
POwiesić ich!!! 31.01.2018, 02:15
Sugeruję że za ten Heniowy nieudany przekręt dostaniesz wyrok skazujący za brak należytego nadzoru i złamanie procedur.
zaślepia cię nienawiść...
zaślepia cię nienawiść... 31.01.2018, 17:12
Jeśli za to chciałbyś wieszać, to jaka kara dla tercetu choćby za dzierżawę kortów?

Powiesić ich!!! Dzisiaj, 02:15
deja vu
deja vu 31.01.2018, 08:17
Wygląda na to, że i za Sawaryna tych procedur nikt nie łamie - bo ich nie ma...
Marek