Działania TRUCK & BUS na terenie powiatu gryfińskiego

  • 06.02.2018, 21:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Działania TRUCK & BUS na terenie powiatu gryfińskiego fot. KPP Gryfino
Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i Komisariatu Policji w Chojnie 5 lutego 2018 r. przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków.

W ramach ogólnopolskich działań TRUCK & BUS kontrolą w szczególności objęto kierujących ciągnikami siodłowymi z naczepą.

W trakcie przeprowadzonych kontroli nie ujawniono nietrzeźwych kierujących.

W sytuacji, w której kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi kilkudziesięciotonowy pojazd ciężarowy, jest to śmiertelne zagrożenie na drodze. Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie apeluje o rozwagę i rozsądek wszystkie osoby wsiadające za kierownicę. Okres zimowy to czas, w którym na drodze często możemy zastać zróżnicowane warunki atmosferyczne. Priorytetem jest dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, oraz właściwa ocena sytuacji podczas wykonywania manewrów na drodze, np. wyprzedzania. Brak świadomości takiego postępowania, w połączeniu z alkoholem, są jednymi z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Przypominamy, że zgodnie z art. 178 § 1 kodeksu karnego osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadząc pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo wymierzając karę, sąd zastosuje na takiego kierującego środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zadbajmy o życie i zdrowie własne i innych uczestników ruchu drogowego - apeluje asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy w KPP Gryfino .

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gajus
gajus 09.02.2018, 22:06
Ściema! Ci od drzewa nie trzeźwieją! Ale kto policjantom przywiezie drewno gdy odbiorą prawko za alkohol?
harris
harris 06.02.2018, 22:37
Aż strach hamować na takiej drodze.
Gość
Gość 06.02.2018, 22:05
Wystarczyłoby gdyby stanęli na drodze z Czepina do Żabnicy i zobaczyli, jak piesi muszą w krzaczory uciekać, bo ciężkie samochody, jadące z drzewem do fabryki, nie zjadą. To nagminny proceder. Zresztą jadąc samochodem osobowym także trzeba zjeżdżać na pobocze, bo królowie szosy jadą prawie środkiem. No niestety, siła wielkiego na małego, w starciu nie ma szans.
Cyna
Cyna 07.02.2018, 17:52
Nie widze problemu mozesz naginac przy torowisku przez czarna droge nie widze problemu a drzewo musimy dowozic

Pozostałe