Wyrok dla dyrektorki Domu Dziecka [FILM i ZDJĘCIA tylko na igryfino]

  • 22.03.2018, 23:30 (aktualizacja 23.03.2018, 10:31)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyrok dla dyrektorki Domu Dziecka [FILM i ZDJĘCIA tylko na igryfino] Podczas rozprawy 22.03.2018 r. sędzia poleciła odtworzenie nagrania z przesłuchania świadka. Przesłuchanie to odbyło się w innym budynku sądu.
Zakończył się proces toczący się przed Sądem Rejonowym w Gryfinie w sprawie naruszenia przez dyrektorkę Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chojnie nietykalności cielesnej wychowanka. Dzisiaj 22 marca 2018 r. zapadł nieprawomocny wyrok. Dyrektor Róża K. została skazana. Dziennikarz z igryfino był jedynym przedstawicielem mediów podczas ogłaszania wyroku przez sędzię Agnieszkę Brodzińską.

Zastępca prokuratora rejonowego prok. Irena Kęska-Leońska domagała się dla oskarżonej 3-letniego zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych oraz wykonywania zawodu nauczyciela, a także zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Sąd w dużej mierze uwzględnił wnioski prokuratury.

 

Oto fragment nagrania sentencji wyroku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

-Sąd uznaje oskarżoną winną tego, że w dniu 20 marca 2017 r. na terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chojnie naruszyła nietykalność cielesną Krzysztofa B. w ten sposób, że dwukrotnie uderzyła go otwartą dłonią w twarz, a następnie popchnęła go na meble, tj. czynu z art. 217 par. 1 Kodeksu karnego i za ten czyn na podstawie przywołanego przepisu wymierza jej karę grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych po 30 zł każda. Orzeka wobec oskarżonej zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i zakaz wykonywania zawodu nauczyciela na okres dwóch lat. Na poczet orzeczonego zakazu zalicza się okres stosowania środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia czynności służbowych dyrektora i wykonywania zawodu nauczyciela od dnia 28 marca 2017 r. i zasądza od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe, w tym 300 zł tytułem opłaty – takiej treści wyrok wobec Róży K. ogłosiła 22 marca 2018 r. sędzia Sądu Rejonowego w Gryfinie Agnieszka Brodzińska.

 

-Przebieg rozprawy sądowej potwierdza czyn, do jakiego dopuściła się oskarżona – stwierdziła zastępca prokuratora rejonowego prok. Irena Kęska-Leońska.

Natomiast obrońca oskarżonej Joanna Bartkowiak poinformowała dziennikarza igryfino:

-Będziemy apelować. Nie zgadzamy się z sentencją wyroku.

 

Uzasadnienie nieprawomocnego wyroku oraz wnioski prokuratora i obrońcy przedstawimy w kolejnym artykule.

O procesie napisaliśmy wcześniej m.in. tutaj:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,25739,dyrektorka-domu-dziecka-przed-sadem-oskarzona-jest.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sprawiedliwy
sprawiedliwy 25.03.2018, 22:42
Ciekawe, czy się odwoła? Stawiam na nie, bo dostanie większy. Gdyby to trafiło na sądy krajów unijnych, to to wyrok nie byłby taki delikatny. Jej czyn był ohydny i jak mówi tajemnica poliszynela nie pierwszy.
Mojżesz
Mojżesz 23.03.2018, 19:24
Dlatego lepiej iść na księdza! Macają, obłapują, dotykają, a w razie draki dostają parafie obok, a nie jakieś kary... I to jest Ok, prawda „rybcie”? Hehe...
Pa
Pa 23.03.2018, 19:20
Kto pracował w tej placówce to wie,jaka była Pani R.Czuła się zbyt pewnie na tym staniwisku aż się doigrała i wcale mi jej nie żal.Uważam ,że to i tak zbyt łagodny wyrok,za te wszystkie lata,spędzone w tej placówce.Sprawiedliwości stało się zadość.
konar nie zapłonie
konar nie zapłonie 23.03.2018, 19:36
Wiedziała może że ma patrona w powiecie.
Saksa
Saksa 23.03.2018, 19:17
Dyrektor powinien być cierpliwym i spokojnym przykładem dla pracowników i wychowanków. Dzieci nie wybierają sobie życia w domu dziecka, to dorośli fundują im taką "przyjemność". A może trzeba było pomóc dziecku a nie okładać po twarzy?! Nikt nie chce być bity, a te dzieci w szczególności nie powinny tego doznawać. Pan Starosta powinien bardziej przyglądać się pracy swoich dyrektorów.
patrzę i nie wierzę
patrzę i nie wierzę 23.03.2018, 18:04
Starosta się kończy. Zawsze wiedział jak jest Róża. Główny błąd to pozbycie się Marianny, która była jedyna kompetentna osoba w tym burdelu. Powodzenia
Lokalny patriota
Lokalny patriota 24.03.2018, 20:27
Tak P.Marianna była konkretna z klasą i wiedzą czego nie można powiedzieć o obecnej dyrektor PCPR.Swoją drogą ciekawe kiedy starosta ogłosi konkurs? Może niech się tym prasa zainteresuje. Obecna p.o czuje się chyba bardzo pewnie bo swoim koleżankom z OPSu obiecuje pracę w PCPR - jest o tym głośno w OPSie. Układy układziki. Kiedy to się skończy?
Były pracownik
Były pracownik 23.03.2018, 17:11
Pani Róża byla zawsze krzykliwa ale stanowcza. Wprowadzala bardzo duzo dyscypliny i dzieci jej sie baly. Nie pacowalo tam sie dobrze. Ale jak slyszalam ze uderzyla dziecko nie mogłam w to uwierzyć. Bylam w szoku. Tego sie po niej nie spodziewalam. Z drugiej zaś strony dzieci z domu dziecka nie są latwymi dziecmi. Potrafia naprawde dopiec i dac ostro popalic. Spowodowane jest to zapewne tym ze pochodzacz rodzin patologicznych. A rodzice nie nauczyli ich kultury. Czasem naprawdę reka swiezbi bo ich bezczelność nie zna granic. Człowiek jest człowiekiem i tylko człowiekiem. Jrsli faktycznie uderzyla. No cóż... nie wytrzymała. Czesem tak sie zdarza. Niestety jeden blad i cala kariera zawodowa idzie w ...
P
P 23.03.2018, 19:23
Jeden błąd udowodniony
Ibisz
Ibisz 23.03.2018, 10:49
Konarski stracił szefa kampanii wyborczej. Kolejny cios osłabiający jego inicjatywę samorządową.
sąsiad
sąsiad 23.03.2018, 09:19
Moja sąsiadka jest nauczycielką i wiem ile kosztuje ją by nie rżnąć w uśmiechnięty bezczelny ryj ucznia, który doskonale wie , że może mu na pukiel. Jak mawia, tłumaczy to nie winą dziecka ale WINĄ RODZICÓW.
dyro
dyro 23.03.2018, 08:52
Szkoda, jeden błąd i wazy na całym zawodowym życiu. Smutne.
Precz z niestabilnymi oprawcami.
Precz z niestabilnymi oprawcami. 23.03.2018, 12:44
To nie był jeden błąd. Tylko się jej dalej boją. Ma silne poparcie starosty.

Pozostałe