Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Odwołali skarbnik Ewę Winkel i zawiadamiają prokuraturę [FILM]

  • 27.03.2018, 23:36 (aktualizacja 29.03.2018, 01:33)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odwołali skarbnik Ewę Winkel i zawiadamiają prokuraturę [FILM] Skarbnik Ewa Winkel, wiceburmistrz Emilian Osetek i burmistrz Zbigniew Kitlas
-Zgłaszam wniosek o podanie do prokuratury sprawy niedopełnienia obowiązków przez burmistrza podczas zatrudniania skarbnika gminy – powiedział dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju wiceprzewodniczący rady Robert Kowalski.

-Nie muszę wiedzieć, czy powinienem domagać się od przyszłego skarbnika gminy zaświadczenia o niekaralności. Sądziłem, że oświadczenie pani Ewy Winkel, że nie jest karana w zupełności wystarczy – tłumaczył się burmistrz Trzcińska-Zdroju.

Radni dzisiaj 27 marca 2018 r. na sesji zadawali pytania dotyczące figurowania nazwiska skarbniczki gminy Ewy Winkel w Krajowym Rejestrze Karnym. Zarzucono burmistrzowi Zbigniewowi Kitlasowi niedopełnienie obowiązków przy zatrudnianiu skarbniczki i zdecydowano się w tej kwestii powiadomić prokuraturę.

Skarbnik Ewa Winkiel została dziś odwołana ze stanowiska skarbnika Trzcińska-Zdroju. Funkcję tę piastowała od 1 lutego 2018 r.

O tym, że nazwisko skarbnik gminy figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27513,nazwisko-skarbniczki-gminy-w-rejestrze-karnym-nie-

 

Oto nagranie fragmentu sesji z 28.03.2018 r.:

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zmorro
zmorro 30.03.2018, 21:52
Dziś piątek. Czy wiadomo jak sytuacja się rozwinęła?
Urzedas
Urzedas 29.03.2018, 16:36
Kto wogóle przyjmuje do pracy kobietę która była prezeską kilku spółek doprowadzonych do bankrutctwa. Tak sobie porządziła.
Niezadowolony elwis
Niezadowolony elwis 29.03.2018, 10:02
A niemowilem pani prezes spolek ktore zbankrutowaly wtym arno - eko
Zbyszek Kieliszek
Zbyszek Kieliszek 29.03.2018, 00:05
To wina Rady!
Hieronim
Hieronim 28.03.2018, 22:51
Oj Ewcia , Ewcia. Ale narobiłaś dymu. Stara baba a rozumu brak. Poświadczyłaś nieprawdę i wszystko skupiło się na burmistrzu. Ale jaja.
banie
banie 28.03.2018, 22:45
A czy Ruda z Gminy Banie złożyła odpowiednie zaświadczenie?
burasek
burasek 28.03.2018, 22:18
Sprawę zawalił OSetek, który był przewodniczącym komisji. Teraz zastawia się niepamięcią...
lotka
lotka 28.03.2018, 23:33
A co jemu się udało ? Nawet badmintona rozwalił
ORMO
ORMO 28.03.2018, 22:05
Cyrk na kółkach, Kowalski daje prokuratora na Kitlsa, Kitlas na Kowalskiego, karuzela się kręci, a podatnicy za to płaca.
DETEKTYW
DETEKTYW 28.03.2018, 19:04
TO BYŁ STRZAŁ ZZA WINKLA!
Zajączek
Zajączek 28.03.2018, 19:01
Chciałoby się powiedzieć "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Mam nadzieję że prokuratura się odpowiednio panem burmistrzem zajmie.
Swoją drogą, Pani skarbnik oświadczyła nieprawdę. Czy to nie jest złamanie prawa?
Marys
Marys 28.03.2018, 17:54
Co za cyrk!!!!!
Obrońca
Obrońca 28.03.2018, 17:48
Ustawa o pracownikach samorządowych NIE NAKŁADA OBOWIĄZKU przedłożenia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego! Radni chyba nie czytają przepisów. W ustawie jest wskazane że taka osoba nie może być karana ALE nie wskazano a raczej nie nakazują tutaj przepisy udokumentowania tego zaświadczeniem z Krk. Prawidłowym było więc zatrudnienie na podstawie oświadczenia. Co innego w przypadku nauczyciela, przepis NAKAZUJE takie zaświadczenie. Radni powinni się przygotować do tego, sprawdzić przepisy. Tutaj więc Burmistrz może spać spokojnie... w tej sprawie...
PROKURATOR
PROKURATOR 28.03.2018, 19:08
oświadczenie kandydata o niekaralności prawomocnym wyrokiem sądu
za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe (osoba wybrana do zatrudnienia będzie zobowiązana do przedstawienia oryginału zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego)
Może ustawa Nie, ale burmistrz swoim zarządzeniem tak. Kto pisze prawo powinien się do niego stosować. Zachęcam do lektury. BIP TRZINSKO ZDRÓJ
Wielbiciel
Wielbiciel 28.03.2018, 16:23
Burmistrz zarządzeniem z 10 listopada 2017 roku zobowiązuje osobę na stanowisko skarbnika do złożenia oryginału zaświadczenia z KRS, ale od Pani Ewy takiego zaświadczenia nie wymaga...dziwne..
Czyżby wiedział o całej sprawie?

Laps
Laps 28.03.2018, 17:51
Oczywiście że wiedział... skoro nie wymagał przy zatrudnieniu zaświadczenia pytanie nasuwa się samo DLACZEGO wystąpił niedawno o to zaświadczenie, po co? Moim zdaniem Pani Skarbnik mu powiedziała, wystarczył się i wystąpił do Krk. Z tym zarządzeniem też dziwna sprawa.
Wielbiciel
Wielbiciel 28.03.2018, 18:56
Wystąpił o zaświadczenie bo zapewne sprawa się wydała i chciał ratować sobie swoją szanowną
hehe
hehe 28.03.2018, 12:31
Coś chyba macie wirusa na filmie. Co ta murzynka będzie przesłuchiwana przez prokuraturę?
Admin
Admin 28.03.2018, 14:29
To YouTube serwuje taki obrazek :-D
Zobaczcie te 2 adresy:
https://i.ytimg.com/vi_webp/XZ…
https://i.ytimg.com/vi_webp/XZ…
W obydwu przypadkach jest ten sam Identyfikator Filmu XZYcQIp_UCU, mimo to YouTube pokazuje MURZYNÓW (przepraszam za rasizm)!
Ryszard Ochódzki
Ryszard Ochódzki 28.03.2018, 14:02
Jak byłem młody, to też byłem Murzynem i grałem w kosza.
Zwykły szary człowiek
Zwykły szary człowiek 28.03.2018, 11:29
No i tak powinno być.
Zainteresowany
Zainteresowany 28.03.2018, 10:16
Jak to jest, że skarbnik owi wystarczy OŚWIADCZENIE o niekaralności a inne osoby np. Nauczyciele muszą dostarczyć ZAŚWIADCZENIE z sądu o niekaralności.... Ach ????????????
Robert
Robert 28.03.2018, 09:39
Szok ten film...
oczywiście
oczywiście 28.03.2018, 02:05
To nie Zbyszek winien a Ewa!
Ada
Ada 28.03.2018, 01:00
I kto teraz będzie skarbnikiem?
wuzel
wuzel 28.03.2018, 15:02
Jak to kto? Zastępca!
spioch
spioch 28.03.2018, 00:35
Ten film to horror. Będę teraz miał problemy.

Pozostałe