Na Wielkanoc sypnęło śniegiem

  • 01.04.2018, 11:47 (aktualizacja 01.04.2018, 14:28)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na Wielkanoc sypnęło śniegiem
Na południu powiatu dziś 1 kwietnia 2018 r. od rana sypie śnieg. Aura przypomina raczej Boże Narodzenie niż Wielkanoc, kiedy to wszystko budzi się do życia. Nie wszędzie opady były intensywne. Na południu powiatu gryfińskiego warstwa śniegu miała ok. 20 cm grubości. Plusowa temperatura powoduje, że śnieg dość szybko się topi, tworząc breję.

Rano musiał wyjeżdżać na drogi sprzęt, którego zadaniem było odśnieżenie głównych ulic. Dzieci lepiły bałwany, a nawet próbowały zjeżdżać z górki na sankach!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rubież
rubież 02.04.2018, 00:00
W nocy to wszystko przymarznie i będzie ładna ślizgawka!
Maris
Maris 01.04.2018, 15:56
Anomalia pogodowa
klaas
klaas 01.04.2018, 15:31
Pięknie i nastrojowo...
z Chojny
z Chojny 01.04.2018, 15:21
W CHojnie śniegu tylko co nie co.
nowa świecka tradycja
nowa świecka tradycja 01.04.2018, 15:12
Dzisiaj nie lepimy bałwana śniegowego, tylko zająca ze śniegu!
plebs
plebs 01.04.2018, 15:19
Słuszna uwaga bo bałwanów ci u nas dostatek
konopielka
konopielka 01.04.2018, 14:55
Od pogody, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało, że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! (...)
Wy wiecie ludkowie, co sie teraz na świecie wyprawia? Mężowie żony rzucajo, matki dzieci! Z ludziow mydło sie robi! Żyto kosami żno: bywajo całe wioski, że sierpa nie uraczysz! (...)
A w miastach, co w miastach się wyprawia! W dzień śpio, w nocy pracujo, w piątki nie poszczo, niedzielow nie świętujo! Sodomagomora!
1 kwietnia
1 kwietnia 01.04.2018, 14:35
prima aprillis
Malwina
Malwina 01.04.2018, 14:29
Na Boże Narodzenie padał deszcz, a na Wielkanoc spadł śnieg. Wszystko staje w tej pogodzie do góry nogami.

Pozostałe