Potrójny jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich [ZDJĘCIA]

  • 18.04.2018, 16:43 (aktualizacja 18.04.2018, 18:00)
  • Barbara Nowicka, dyrektor MGOK Mieszkowice
Potrójny jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich [ZDJĘCIA] fot. MGOK w Mieszkowicach
Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie (gm. Mieszkowice) 14 kwietnia 2018 roku obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia oraz 15-lecia ciągłej aktywności koła pod przewodnictwem Zofii Szeremety. Świętowano także długoletnią współpracę Koła Gospodyń Wiejskich w Zielinie z Frauenzentrum ze Schwedt.
Uroczystość odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach pn. „Polsko-niemieckie spotkania integracyjne - Mieszkowice 2018” dofinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania i budżetu państwa.
 
W pięknie przystrojonej świetlicy wiejskiej gości przywitały przewodnicząca KGW Zofia Szeremeta i dyrektor MGOK Barbara Nowicka. Na uroczystość przybyli m.in. burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa i sekretarz gminy Teresa Hryniewicz, radny Rady Miejskiej Eugeniusz Bieliński, sołtys Józef Mroziak, ksiądz proboszcz Marek Siedlecki, komendant OSP Zielin Tadeusz Szymczak, dyrektor SP Zielin Joanna Flamer, Grzegorz Mazur - prezes Stowarzyszenia Sołtysów. Przybyła również 20-osobowa delegacja z Frauenzentrum pod przewodnictwem Annetty Lang oraz delegacje wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich gminy Mieszkowice i goście z KGW Stołeczna (gm. Trzcińsko-Zdrój), Witnica (gm. Moryń) i Stara Rudnica (gm. Cedynia).
 
Serdecznie powitano seniorki działające przed laty w KGW Zielin. Przewodnicząca Zofia Szeremeta przedstawiła skrótowo działalność koła. Zaprosiła do zapoznania się z treścią broszur wydanych z okazji jubileuszów 10-lecia (2003 – 2013) oraz broszury o latach 2013 – 2018, oglądania tablic informacyjnych z działalności koła i wystawy akwareli wykonanych na warsztatach w Frauenzentrun w Schwedt.
 
Następnie zaproszono członkinie KGW Zielin na scenę, a goście składali okolicznościowe życzenia. Burmistrz Andrzej Salwa pogratulował pięknego jubileuszu. Podkreślił znaczenie udziału wszystkich kół KGW w wielu imprezach gminnych, a w szczególności w jarmarkach, świętach gminy oraz dożynkach.
 
W krótkiej części artystycznej wystąpili uczniowie SP Zielin, Zuzanna Wesołowska i grupa taneczna oraz zespół wokalny SAMI SWOI. Niespodzianką był owacyjnie przyjęty pokaz taneczny w wykonaniu członkiń KGW Zielin – nazwany z żartem i z dystansem „wisienką na torcie” przygotowany przez Annę Stadler (Szkoła Tańca Siempre Latino). A po nim okazjonalny toast i gromkie "100 lat" dla KGW Zielin oraz jubileuszowy tort (prezent od Wojciecha Kadzikowskiego PHU Mieszko Mieszkowice).
 
Panie z KGW Zielin powiedziały, że serdeczności i życzenia będą je mobilizowały do dalszej twórczej aktywności, wspólnej pracy i bycia razem. Zapraszają jednocześnie w swoje szeregi nowe koleżanki.
Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada i zabawa integracyjna.
 
KGW Zielin dziękuje wszystkim bardzo serdeczne za przybycie na uroczystość oraz okazane wsparcie i pomoc.
Barbara Nowicka, dyrektor MGOK Mieszkowice

Zdjęcia (52)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Już po rozwodzie
Już po rozwodzie 19.04.2018, 01:41
Taaaak. Otyłość w Polsce to poważny problem.
wow
wow 18.04.2018, 18:22
Zielin jest super!

Pozostałe