Zorganizowali strażacki capstrzyk [FOTO, WIDEO]

  • 04.05.2018, 20:20 (aktualizacja 04.05.2018, 21:12)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zorganizowali strażacki capstrzyk [FOTO, WIDEO]
Uroczyste obchody Dnia Strażaka zorganizowano dzisiaj 4 maja 2018 r. w Moryniu. Uroczystość rozpoczęła się o godz.18:30 przed miejscową remizą OSP. Druhowie oraz władze gminy i ks. proboszcz Marian Augustyn wspólnie przemaszerowali ulicami miasta aż do cmentarza aby uczcić pamięć zmarłych strażaków.

Tam nazwiska druhów, którzy odeszli na wieczną służbę przypomniał prezes zarządu jednostki OSP w Moryniu Hubert Krysiak. Następnie delegacje strażaków i burmistrz Józef Piątek zapalili znicze przy głazie upamiętniającym zmarłych druhów.

Zapraszamy do obejrzenia trzech krótkich filmików z moryńskich obchodów strażackiego święta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (59)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 05.05.2018, 18:04
życzę najlepszego strażakom OSP w Morynia, ale nic już nie zatrzyma trendu, że za 5 lata może zabraknąć chętnych do służby w OSP w Moryniu i gminie. Są 3 jednostki OSP i zostanie może jedna działająca w tym już nie w KSRG a tylko na terenie gminy.
Sąsiad
Sąsiad 04.05.2018, 23:34
Byli strażacy z Witnicy.
popieram
popieram 04.05.2018, 23:16
Raz w roku należy się święto!
Strażakom najlepszego
Strażakom najlepszego 04.05.2018, 23:24
Brawo i Szacunek Druhowie OSP! widziałem OSP Stare Objezierze, mój tato też był strażakiem tej jednostki!
Szacunek dla OSP
Szacunek dla OSP 04.05.2018, 22:18
PIS przy pomocy politycznych działań rękami PSP niszczy systemowo OSP i jego związek. Fakty: odebrał związkowi odpis na ubezpieczeniu, odebrał dotacje dla związku, nie daje środków na szkolenia MDP itd. Daje naznaczone zakresem rzeczowym przez powiatowe i wojewódzkie PSP dotacje celowe dla jednostek OSP. Cel podporządkować OSP pod PSP. Efekty w regionie wielkopolskim (mateczniku komendanta gł. PSP z nadania PIS - emeryta od 8 lat) jednostki OSP rezygnują w bycia z KSRG mając poparcie lokalnych władz. O tym nie informują media ale portale ww osp już tak. W powiecie gryfińskim jednostki OSP z południa coraz głośniej mówią o braku środków na działania ratownicze i pożarowe w ramach KSRG i niedostatecznego wsparcia finansowego PSP dla jednostek OSP. Na wschodzie POLSKI PSP daje środki na remonty i budowy remiz OSP, zakup umundurowania, serwisowanie sprzętu ale w powiecie gryfińskim druhowie stają się "podwykonawcami" PSP. Druhowie OSP szacunek dla WAS za to, że pomimo tego nadal WAM nie brakuje sił i czasu w niesieniu pomocy!
strażak Sam
strażak Sam 05.05.2018, 18:05
Pisowcy zniszczą związek OSP krajowy i wojewódzki, a powiatowy podporządkują PSP.
Morynsky
Morynsky 04.05.2018, 21:53
Brawo Druhowie z Gminy Moryń. Szacunek i Pamięć dla Tych, którzy odeszli. Panie Prezesie OSP Moryń Gratulacje dla Pana i Strażaków z jednostek gminnych OSP za uroczystość i oprawę, warto na stronie www zrobić listę Druhów OSP Moryń, którzy odeszli na wieczną służbę, znajdziemy tam swoich dziadków, ojców. Cześć ich Pamięci!

Pozostałe