Odpust razem z bierzmowaniem - fotorelacja z uroczystości

  • 14.05.2018, 15:04 (aktualizacja 14.05.2018, 16:25)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odpust razem z bierzmowaniem - fotorelacja z uroczystości fot. dost.
W niedzielę 13 maja 2018 r. w Czepinie (gm. Gryfino) odbył się odpust ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Mszę świętą celebrował ks. biskup M.B. Kruszyłowicz oraz ks. proboszcz Jerzy Brocławik. Podczas mszy św. po raz pierwszy w czepińskim kościele odbyło się bierzmowanie.

Uroczystość składała się z kilku niezwykle ważnych aspektów historycznych dla całej społeczności. Został odsłonięty obelisk z tablicą upamiętniającą :

- 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę,

- 270. rocznicę lokacji Czepina i Nowych Brynek,

- pierwszych osadników Czepina i Nowych Brynek, którzy osiedlili się tu po II wojnie światowej.

Obelisk odsłoniła wraz z władzami samorządowymi, ks.biskupem, ks. proboszczem, radnym i sołtysem najstarsza mieszkanka Czepina pani Helena Zimecka. Na uroczystość przybyli m.in. wicestarosta Jerzy Miler, burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn, zastępca burmistrza Paweł Nikitiński, poczty sztandarowe i przedstawiciele stowarzyszeń.

Organizatorzy przygotowali również festyn integracyjny z licznymi atrakcjami takimi jak: występy artystyczne zespołu Gardnianki, Tadka Wasilewskiego oraz Wiktorii Słoneckiej, loteria fantowa (z nagrodą główną - rowerem), stanowiska kulinarne, wata cukrowa, lody dla dzieci, konkursy LZS oraz zabawa taneczna z miejscowym muzykiem Józefem Brejwo.

Obelisk wraz z tablicą pamiątkową sfinansowano z gminnego funduszu sołeckiego.

Patronat honorowy nad uroczystością w sołectwie Czepino objął burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Mieszkańcy poczynili wiele starań przy organizacji wyżej wymienionej uroczystości.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i mieszkańcom zaangażowanym w powyższe przedsięwzięcie.

org.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czepinianka
Czepinianka 16.05.2018, 13:06
Była b.dobra uroczystość i zabawa .
J
J 15.05.2018, 20:12
Było super , tak trzymać Czepino, brawo , wielkie dzięki.
gwóźdź
gwóźdź 15.05.2018, 09:35
Impreza dobra to się fotek czepiają. Śmiechu warte.
leszek
leszek 15.05.2018, 16:32
nie chodzi po imprezę .to jest dobre .tylko kościół zawłaszcza wszystkie uroczystości
śmiechu warte, kto się czepia:)
śmiechu warte, kto się czepia:) 15.05.2018, 14:15
Żeby było bardziej śmiechu warte czepili się portalu, zanim zobaczyli, że to organizatorzy przesłali.
I to jest dopiero śmiechu warte!
Bo po tym jak zwrócono uwagę, że to mieszkańcy Czepina robili - już nikt nie "czepiał się zdjęć"...
leszek
leszek 15.05.2018, 09:18
w którym to wieku luter wystąpił przeciw odpustom .teraz mamy XXI.dalej średniowieczna ciemnota i zabobon.co na to wszechpolscy ,że czci sie żydówke miriam.
Ludźmin
Ludźmin 15.05.2018, 09:30
I dodaj jeszcze brak tolerancji ze swojej strony.
leszek
leszek 15.05.2018, 12:29
jaka tolerancja .nie ochrzcij dziecka nie wyślij do kopmunii i bierzmowania .dopiero zobaczysz co to tolerancja
Damaszek czy Canossa?
Damaszek czy Canossa? 15.05.2018, 00:19
Parafii na terenie gminy pewnie z dziesięć, kościołów filialnych jak w Czepinie drugie tyle aż się nam pan Sawaryn do listopada nawróci na łono Kościoła...
wierzący
wierzący 15.05.2018, 00:25
Będę się za niego modlił!
J
J 15.05.2018, 00:07
Było super, .....czapki z głów!!!
riki
riki 14.05.2018, 22:25
Krzyżacy tacy nadąsani jak bąki .A zwłaszcza ten gruby co to niby profeserro.
grippen
grippen 15.05.2018, 00:18
Może się czegoś najadł?
Lis
Lis 14.05.2018, 21:57
Potrafią się bawić a zazdrośnikom niech piana z pyska tryska!
fotograf
fotograf 14.05.2018, 21:43
A to zdjęcia nie od lansera z Czepina?
rykoszet
rykoszet 15.05.2018, 00:15
Bo wszystko, co za Kargulowym płotem to wróg!
A tymczasem biją w swoich - bo materiały nadesłali organizatorzy:)
dwururka
dwururka 15.05.2018, 04:19
Czyli parafia nadesłała.

A czemu ty maciusiu już tu widzisz w swej manii prześladowczej "bicie w swoich" i inne takie teorie spiskowe? Wóda chlana z Heniem wyżarła ci resztki galarety pod przetłuszczonymi włosami?
zaczeska a'la Łukaszenka
zaczeska a'la Łukaszenka 15.05.2018, 06:20
NO i goebbelsik gryfiński piszący imiona małymi literami nie uszanował nawet tego tematu! Hitlerowskie metody propagandy nakazują zapytać - jakie narkotyki były popularne w III Rzeszy?
psychoza z zaczesanymi włoskami...
psychoza z zaczesanymi włoskami... 15.05.2018, 07:11
Nie dojrzał kto robił zdjęcia, "przywalił" portalowi - i teraz naćpany psychopata wściekły, że się ośmieszył!

Fakt - to jak kult jednostki wygląda. Jak burmistrz chlapnął, że ma tyle lat co biblioteka - zamiast się zaśmiać i już - tępy wściekły atak, jakby najgorszą zbrodnię mu insynuowano...
Lokis
Lokis 15.05.2018, 09:45
A czemu w swojej psychozie maniakalnej uparcie insynuujesz że czegoś ktoś " nie dojrzał" ?

To że ty jesteś w czarnej dziurze, samotny i opuszczony nie POwinno ci rzutować na maniakalne POstrzeganie świata - świat jest różnorodny i nawet za Kargulowym płotem są różni naćpani i najarani psychopaci a nie jeden i zawsze ten sam - twój wróg :-)))

Pozdrawiam serdecznie i nie pisz ciągle te same brednie skorumPOwana POpierdółko
do Pawełka...
do Pawełka... 15.05.2018, 14:16
Oj Paweł, gubisz się... To krytykujesz te zdjęcia, czy nie krytykujesz?
do maciusia od nie Pawełka
do maciusia od nie Pawełka 15.05.2018, 15:04
To ty się gubisz z*** POpierdółko bo ja nie wiem kto je krytykuje a tak na marginesie Paweł to mój sąsiad jest a nie ja
ja z mną:)
ja z mną:) 15.05.2018, 15:10
A ty goebbelsiku gryfiński nadal imiona małymi literami piszesz.
światło
światło 14.05.2018, 20:50
Redaktor kup sobie lepszego smarfona bo marne zdjęcia!
rykoszet
rykoszet 15.05.2018, 00:17
Proburmistrzowskie trolle tak z przyzwyczajenia chciały przywalić portalowi, że nie zauważyły, ŻE W SWOICH BIJĄ – bo materiał nadesłali organizatorzy...
dwururka
dwururka 15.05.2018, 04:20
Faktycznie słabe fotki a ty się lepiej lecz maciusiu
do psychopaty - idź na jubileusz biblioteki!
do psychopaty - idź na jubileusz biblioteki! 15.05.2018, 06:22
goebbelsiku gryfiński piszący imiona małymi literami - HAMUJ SIĘ PSYCHOPATO!!!

Nie masz szacunku ani do społeczności Czepina, ani do jubileuszu biblioteki!

Wszędzie swoją faszystowską mowę nienawiści uskuteczniasz!

Lokis
Lokis 15.05.2018, 09:47
Sam się hamuj skowycząca złodziejska mordo z tym ujadaniem za utraconym korytem
wysoki
wysoki 15.05.2018, 09:56
Lokis ty pana prezesa słów nie wypowiadaj, nie naśladuj, bo mu do pięt nie dorastasz!
Niezłomny
Niezłomny 15.05.2018, 10:16
Kim ty jesteś karle aby mi zycie w internecie układać , co ? Cha, cha, chaaaaaaaaaaa
do Pawełka co ma duże mniemanie o sobie...
do Pawełka co ma duże mniemanie o sobie... 15.05.2018, 14:18
Kto ty jesteś Pawle, żebyś tak wyzywał innych od "karłów" - i to pod nickiem "niezłomny"
Niezłomny
Niezłomny 15.05.2018, 15:13
Takie głupie pytania zadawaj Pawłowi, a nie mnie, ty zryty obleśny berecie kwiczący za korytem
karzeł
karzeł 15.05.2018, 11:48
Twój guru!
ops
ops 14.05.2018, 20:41
zdjecia masakra!!!!!!!!!!!! a zdzichu ze wspólnoty musi wszędzie sie wkręcic..
zzzzzzzzzz
zzzzzzzzzz 14.05.2018, 21:33
Kobitka musi kupić lepszy telefon
~~ ~~
~~ ~~ 14.05.2018, 19:40
A tego agnostyka burmistrza Sawaryna też wybieżmowali ha?
zadowolony mieszkaniec
zadowolony mieszkaniec 14.05.2018, 19:06
Kolejna udana impreza.
zniesmaczony wazeliniarstwem
zniesmaczony wazeliniarstwem 14.05.2018, 18:45
A kogo normalnego to obchodzi ? Na głównym zdjęciu, sami bierzmowani. Próżna wasza rozczochrana, i tak nie zostaniecie wybrani w jesiennych wyborach samorządowych. Watykańscy kolaboranci.
Kondom to produkt jednorazowy, a jednak jak widać nie zawsze i nie wszędzie.
gryfinianka
gryfinianka 14.05.2018, 19:07
A co cie tak dziwi? To, że się chwalą że potrafią się zorganizować. Nie bądź śmieszny.
J
J 14.05.2018, 16:31
Piękna uroczystość.
plich
plich 14.05.2018, 16:22
O matko! Krzyżacy wrócili w płaszczach!

Pozostałe