Pierwsza pomoc w praktyce

  • 17.05.2018, 12:49 (aktualizacja 17.05.2018, 17:09)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pierwsza pomoc w praktyce
10 zachodniopomorskich szkół (w tym z Gryfina i Chojny) będzie rywalizować w Szczecinie w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na Wałach Chrobrego i w budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z udziałem pozorantów zainscenizowane zostaną realistyczne sytuacje, w których młodzi ratownicy - uczniowie gimnazjów, będą wykonywali zadania praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie i Wydział Zdrowia Publicznego ZUW. Nad wykonywaniem zadań będą czuwali ratownicy OSP w Szczecinie i ratownicy WOPR oraz funkcjonariusze Policji z referatu wodnego Komendy Miejskiej w Szczecinie.

Zawody odbędą się w piątek, 18 maja 2018 roku, w godzinach 9.00-12.00.

Po rywalizacji zespołów, o godz. 12.45, na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego planowany jest pokaz umiejętności ratunkowych WOPR i policji wodnej.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się o godz. 13.40 w Sali Rycerskiej ZUW.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 56 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W pierwszym, teoretycznym etapie wyłoniono 10 najlepszych grup, które wezmą udział w części praktycznej.

Do finału konkursu zakwalifikowały się Szkoły Podstawowe: nr 21 ze Szczecina, nr 1 z Chojny, z Chwiramu, nr 3 z Gryfina, z Kalisza Pomorskiego, z Gryfic, nr 10 ze Stargardu, nr 8 z Polic, nr 7 z Kołobrzegu oraz Gimnazjum nr 46 ze Szczecina.

Piotr Pieleszek, Centrum prasowe wojewody

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

morys
morys 17.05.2018, 14:17
A to były jakieś zawody powiatowe?

Pozostałe