To będą półkolonie pełne eksperymentów

  • 12.06.2018, 23:32
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To będą półkolonie pełne eksperymentów fot. UG Stare Czarnowo
Trwają zapisy na półkolonie organizowane w ramach Akademii aktywności. Półkolonie odbywać się będą w Zespole Szkół w Kołbaczu w terminie 16-27 lipca 2018 r. Gmina Stare Czarnowo zapewnia opiekunów, transport, wyżywienie i materiały edukacyjne na półkolonie.

W półkoloniach mogą wziąć udział wyłącznie dzieci i młodzież ucząca się w szkole podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu, która bierze udział w projekcie Akademia aktywności. Potwierdzeniem udziału w projekcie było złożenie formularza zgłoszeniowego przez rodziców lub prawnych opiekunów w listopadzie 2017 roku.

Półkolonie odbywać się będą przez dwa tygodnie w Zespole Szkół w Kołbaczu. Wszystkim dzieciom zapewniony zostanie bezpłatny transport. Każdego dnia w godz. 9-14, wykwalifikowana kadra przeprowadzać będzie z dziećmi eksperymenty i doświadczenia, dobrze się przy tym bawiąc.

Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały w szkole formularze zgłoszeniowe. Wypełnione formularze należy złożyć do dnia 18 czerwca 2018 r. do sekretariatu Zespołu Szkół w Kołbaczu.

Informacja dot. półkolonii: Urząd Gminy Stare Czarnowo, ul. Św. Floriana 10, Stare Czarnowo, tel. 91 485 70 50.

W projekcie „Akademia aktywności” udział biorą uczniowie oraz nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu. To w sumie ponad 200 osób. Rezultatem przedsięwzięcia ma być rozwój kompetencji kluczowych i naukowo-technicznych młodzieży, a także poradnictwo zawodowe. Edukacyjne działania kładą nacisk przede wszystkim na metody oparte o eksperyment np.: w laboratoriach oraz użycie narzędzi cyfrowych np.: przy robotyce.

- Ilość i rodzaj działań jest wprost przeogromna. Jestem przekonana, że każdy uczeń zainteresowany projektem będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Już dziś zapraszam do wzięcia udziału w półkoloniach, bo naprawdę warto - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Projekt dofinansowany został przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wartość edukacyjnego przedsięwzięcia oszacowano na prawie 780 tys. zł. Wkład własny niefinansowy Gminy Stare Czarnowo zapewniony zostanie w postaci sal lekcyjnych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pajace.
Pajace. 13.06.2018, 11:24
W Gryfinie ogłoszą wszystko po rozpoczęciu półkolonii. Napoleon już jest w kampanii wyborczej i przygotowuje obietnice Sewerynowi

Pozostałe