Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Dziś ogłoszą ponowny przetarg na halę

  • 02.07.2018, 10:22 (aktualizacja 02.07.2018, 10:51)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dziś ogłoszą ponowny przetarg na halę
Chwalili się nowym projektem. Chwalili się tanimi rozwiązaniami. Po dwóch przetargach widać, że hala sportowa może być znacznie droższa niż ta, którą proponował poprzedni burmistrz. Droższa, ale też i uboższa. Co ciekawe, przetarg poprzedziły spotkania z ewentualnymi inwestorami... Władze gminy stają teraz "na głowie", żeby planowana inwestycja szybko mogła doczekać się realizacji - właśnie dlatego opublikowaliśmy takie zdjęcie;)

Poniżej prezentujemy odpowiedź wiceburmistrza Tomasza Milera:  W sprawie budowy hali chciałbym poinformować, że drugi przetarg został unieważniony, a w poniedziałek 2 lipca ogłoszenie będzie ponowione. Gmina dysponuje projektem budowlanym oraz kosztorysem i to stanowić będzie podstawę do oceny tego, czy złożona oferta zostanie przyjęta. Od początku tej kadencji skutecznie szukamy wykonawców, często decydując się na powtarzanie postępowań przetargowych. Przyniosło to już wymierne, liczone setkami tysięcy złotych, oszczędności. Konsekwentnie, także w przypadku przetargu na budowę hali, kierować się będziemy przede wszystkim rozsądnym gospodarowaniem finansami publicznymi.

 

Była to odpowiedź na nasz mail z pytaniami:

Pragnę dopytać o drugi przetarg na budowę hali. 21 czerwca 2018 r. otworzono jedyną ofertę i okazało się, że cena jest jeszcze wyższa niż na przetargu kwietniowym. Czy przetarg czerwcowy będzie unieważniony bądź nierozstrzygnięty, czy też gmina zwiększy środki na budowę hali? Ile zdaniem władz gminy powinna kosztować taka hala? Czy sporządzono jakieś wiarygodne wyliczenia, koncepcje?

I druga sprawa- przebudowa stadionu. Tam też są problemy. Czy gmina może utracić dofinansowanie z powodu niewystarczających kompetencji osób odpowiedzialnych i braku nadzoru nad inwestycjami?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kryzys
kryzys 03.07.2018, 08:35
Nie wystarczy zniszczyć salę ślubów żeby zrobić sobie wypasioną salkę kinową. Hala w tym miejscu to absurd ze względów bezpieczeństwa. O innych absurdach już było tyle razy mówione i pisane – a tercet ani jednego kontrargumentu nie przedstawił...

O ustawkach przetargowych, o których pisze rozbrajająco szczerze wiceburmistrz to aż się nie chce mówić...
UZP
UZP 04.07.2018, 00:20
No to mamy fachowców od przetargów.Brawo biuro zamówień. Co trzeba to zrobią..
pustynia, ruina i chwasty
pustynia, ruina i chwasty 04.07.2018, 08:20
Jedno to manipulacje przy przetargach, żeby wygrał "dogadany" - o czym pisze burmistrz, drugie to nadzór nad wykonaniem - jak w parku...

To nie jest wina firmy, która rozwaliła cały park na lato - tylko gminy, że na to pozwoliła!
jaki pan, taki kram...
jaki pan, taki kram... 04.07.2018, 00:47
Jaki pan, taki kram...
antykorupcja
antykorupcja 03.07.2018, 00:22
Nie dość że negocjują z wykonawcami przed przetargiem, to manipulują samym przetargiem – i jak wygra nie ten, co trzeba, odwołują...

Przy okazji - to "haniebne" traktowanie uczestników przetargu! Przynajmniej tych uczciwych. Przecież przygotowanie dokumentacji kosztuje. A oni "jak się nam wykonawca nie spodoba, to odwołamy przetarg"...

Gdyby uczciwie podali cenę maksymalną, jaką gmina jest gotowa zapłacić, wszyscy wiedzieliby, czy mogą startować, czy nie.

W sytuacji, kiedy podają kosztorys palcem po wodzie za 9 milionów - to nie wiadomo, czy jak ktoś wyliczy 15 może startować, czy nie ma po co?

Albo się uaktualnia kosztorys. I postępuje uczciwie.

Ale jeśli kosztorys przygotowany przez gminę wynosi 9 milionów a oferenci dają 20 - i to w dwóch przetargach, to trzeba pomyśleć, że coś nie tak...
Gęsta atmosfera
Gęsta atmosfera 03.07.2018, 03:00
Potem oferent z najkorzystniejszą ofertą zniechęcony dwoma unieważnionymi przetargami odpuszcza, no to z tym dogadanym można dokonać woltę i rozstrzygnąć kolejny przetarg , na który niby przeznaczono 10 milionów i dołożyć kolejne sześć czy dziesięć podejmując uchwałę zwiększająca po przetargu. Jest o czym konferować i się układać. Podobno tą zwiększoną kwotą dzieli się pół na pół. Fifty - fifty, 50/50 - termin biznesowy w skorumpowanych społeczeństwach. A jak jest u nas ? Co ciekawe czy to prawda, że rozmawia się z inwestorami przed przetargiem i skąd wiedza, kto wystartuje w przetargu ? Czy inwestor jest wybrany przed przetargiem ?
skandal
skandal 03.07.2018, 08:04
Przecież to sama władza przyznała! Grzebią przy przetargach, żeby wygrywał ten "właściwy". A ci "frajerzy" co ominęli gabinety władzy - niech sobie składają. W razie czego jakby mieli wygrać z "naszymi" - unieważni się przetarg.
grande
grande 03.07.2018, 00:10
To bardzo dobrze ze się co jakiś czas spotykają z gryfińskimi wykonawcami i stwarzają moŻliwości aby ludzie w regionie mieli pracę.
kryzys
kryzys 03.07.2018, 08:39
Zdajesz sobie sprawę, że to co mówisz to układ mafijny - takie tajne spotkania i ustawianie przetargów "żeby swoi mieli konfitury"?

grande Dzisiaj, 00:10 To bardzo dobrze ze się co jakiś czas spotykają z gryfińskimi wykonawcami i stwarzają moŻliwości aby ludzie w regionie mieli pracę.
abc
abc 03.07.2018, 03:02
To kto z kim fifty fifty ? Wiesz ?
kryzys
kryzys 03.07.2018, 08:37
Chodzi o udział w odszkodowaniu? To po to tak prą do przetargu przed wyborami? Żeby jak następcy wycofają sie z durnej lokalizacji to firma zakosiła odszkodowanie?

ZE SWOICH NIE PŁACĄ - A ILE TO PROCENT PRZETARGU?
to która gryfińska firma się "dogadała"?
to która gryfińska firma się "dogadała"? 03.07.2018, 01:17
A to oni tylko z gryfińskimi rozmawiają? A w warunkach przetargu jest, że tylko miejscowy może wygrać? Bo jak nie, to odwołają przetarg?

To który gryfiński się dogadał i dostanie tyle milionów?


grande Dzisiaj, 00:10 To bardzo dobrze ze się co jakiś czas spotykają z gryfińskimi wykonawcami i stwarzają moŻliwości
Brudne ręce gminy ??? W co oni grają !
Brudne ręce gminy ??? W co oni grają ! 02.07.2018, 19:03
Psychiatra ma rację . Rozmowy z potencjalnymi wykonawcami przed przetargiem to naruszenie ustawy prawo zamówień publicznych. To też naruszenie wielu przepisów ustawy prawo zamówień publicznych i kodeksu karnego. Bez wdawania się w szczegóły, to przede wszystkim naruszenie zasady jawności czy celowe wykluczenie z postępowania wielu wykonawców bo Miler nie wie przed przetargiem kto wystartuje. Bo jeżeli wie to skąd ? Z kim już rozmawiał ? A może ustawił już przetarg i wie z kim gra ? Wskazywała by na to treść artykułu i stwierdzenie, że rozmawiano z inwestorami przed przetargiem. Więc do przestępstwa już doszło ? Co na to burmistrz i CBA ? Z kim i kiedy z inwestorów prowadzono rozmowy przed przetargiem ?!!!!!!!!!!! To przestępstwo !!!!!!!!!!!!!!!! Panie burmistrzu niech to pan natychmiast wyjaśni publicznie i zawiesi podejrzanych !!!!!!!!! Taka afera wymaga publicznych wyjaśnień. Czy Miler stosuje w przetargach praktykę , że z niektórymi prowadzi zakulisowe rozmowy przed przetargiem i w jego trakcie ?
ryba psuje się od głowy...
ryba psuje się od głowy... 02.07.2018, 21:33
A pan burmistrz Sawaryn razem z wickiem Nikitińskim podpisywał dziwną umowę na dzierżawę kortów. Był jakiś konkurs, pokazali, że wybrali najlepszą ofertę, inni potencjalni wiedzieli?

Zresztą, zerwanie dzierżawy po roku i stan obecny kortów wskazują, że pierwszy gryfinianin z ulicy za te pieniądze byłby lepszy - przynajmniej porządnie wyplewiłby chwasty...
skorpion
skorpion 02.07.2018, 19:23
Na jakiej podstawie oceniasz ? Na podstawie tekstu który napisał pan redaktor ?? Bo w wypowiedzi T. Milera nie ma mowy o takich sytuacjach. Weźcie puknijcie się w głowy co wy już wymyślacie co wy jeszcze jesteście w stanie wymyślić i napisać.? Kogo ty straszysz CBA ? Uważaj żeby tobie ktoś się do d....py nie dobrał za te szykany i pomówienia. Jak już taki mądrala z ciebie to nie pisz jako anonim miej odwagę użyj mózgu i nazwiska ale na to ciebie nie stać bo wiesz dobrze że to pomówienia kłamstwa ale co tam aby zrobić zadymę bo może jakiś idiota taki jak ty się na to nabierze napiszesz wszystko. Uważaj bo nie jeden się na tym przejechał a był bohaterem. Twój mocodawca na pewno jest z ciebie dumny ale aby ta duma nie trwała za krótko :))
I nie strasz anonimie. Ujawnij się tchórzu.
I nie strasz anonimie. Ujawnij się tchórzu. 02.07.2018, 23:38
To jak można zgodnie z prawem dowiedzieć się przed ogłoszeniem przetargu kto w nim wystartuje i robić z nim naradę ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ciekawe na jaki temat ? !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wymień choć jeden. To zgodnie z prawem zamówień publicznych i kodeksem karnym przestępstwo panie skorpionie.
po1przed2
po1przed2 03.07.2018, 00:02
Po pierwszym przetargu, a przed drugim to możliwe...
antykorupcja
antykorupcja 03.07.2018, 00:30
A o czym rozmawiają? O prowizji? Po to jest przetarg, żeby nie negocjować. Negocjacje też są chyba dopuszczalne - ale muszą być uczciwe i przejrzyste!
A nie mieszanie obu systemów wyboru...
ryba psuje się od głowy...
ryba psuje się od głowy... 02.07.2018, 21:38
Dzięki ujawnianiu przekrętów władzy przez „przeklętych pismaków” – uczciwszy skalę – niejeden rząd a nawet jeden prezydent USA odszedł...
do skorpiona z 19.23
do skorpiona z 19.23 02.07.2018, 19:46
Ho ho ho skorupiaku toś poleciał....ale jak już kogoś oceniasz , to może zacznij od siebie ?! Użyj mózgu,dawaj nazwisko i nie ukrywaj się cwaniaczku pod nickiem !! Jak widzisz też tak potrafię. No i przestań straszyć niemoto, twój czas już się kończy, filcujesz się hahaha
ryba psuje się od głowy
ryba psuje się od głowy 02.07.2018, 21:43
Gdyby w poprzedniej kadencji były takie zachowania, to by tercet grzmiał z oburzenia! A tu "szykany, kłamstwa"...
skorpion
skorpion 02.07.2018, 19:56
Nie martw się o mnie martw o siebie. Uważaj żeby twój się nie skończył prędzej niż myślisz bohaterze sezonu letniego :)) I tylko nie niemoto ćwoku :))
Każdy orze jak może.
Każdy orze jak może. 02.07.2018, 23:46
Grozisz bo prasa ujawniła - delikatnie mówiąc - przewał ? Wygląda na to , że przetargi to tylko przykrywka chyba, że to nieprawda.
antykorupcja
antykorupcja 03.07.2018, 00:28
Żeby tak oficjalnie przyznawać się do dogadywania się z wykonawcami i manipulowania przetargami, to albo szczery żal za grzechy i wyrzuty sumienia albo bezczelność.
5,10,15 a może 50/50.
5,10,15 a może 50/50. 03.07.2018, 03:07
Stracił hamulce. Tak działa pycha.
groźba????????
groźba???????? 02.07.2018, 21:44
Sugerujesz Słowację, ćwokowaty niemoto oszalały z nienawiści?

skorpion Dzisiaj, 19:56 Uważaj żeby twój się nie skończył prędzej niż myślisz bohaterze sezonu letniego
antykorupcja
antykorupcja 03.07.2018, 00:33
Na Słowacji zabity dziennikarz między innymi pisał o dziwnych przetargach. A ten wyjeżdża "Uważaj żeby twój się nie skończył prędzej niż myślisz bohaterze sezonu letniego"...

Czas czego???
Ciekawski
Ciekawski 03.07.2018, 03:09
Kto to jest ten skorpion ? To przypadkiem nie jeden z nich ?
czytelnik
czytelnik 02.07.2018, 20:41
Skorpion obrażasz się za niemotę a kogoś nazywasz idiotą. Wszystko jest z tobą ok?
przed lekami i po...
przed lekami i po... 02.07.2018, 21:46
to zależy, czy przed wzięciem leków, czy po...

Dzisiaj, 20:41 Skorpion obrażasz się za niemotę a kogoś nazywasz idiotą. Wszystko jest z tobą ok?
Psychiatra
Psychiatra 02.07.2018, 16:49
Rozmowy z wykonawcami przed przetargiem ?! Facet publicznie ogłasza , że działać będzie korupcyjnie. Gdzie jest CBA ? Już za tą wypowiedź powinien siedzieć na krzesełku w CBA. To jakaś paranoja. Czy Miler ma fiksum dyrdum ?
skorpion
skorpion 02.07.2018, 17:58
Tej psychiatra idź sam do dobrego psychiatry chociaż w twoim przypadku to nic nie da :))) Masakra jakim to trzeba być walniętym żeby takie głupoty wypisywać...
ryba psuje się od głowy...
ryba psuje się od głowy... 02.07.2018, 21:49
Skorpion „miej odwagę, użyj mózgu i nazwiska” – "daj nam przykład...", jak śpiewamy w hymnie...

skorpion Dzisiaj, 19:23 Jak już taki mądrala z ciebie to nie pisz jako anonim miej odwagę użyj mózgu i nazwiska
Meliorant
Meliorant 02.07.2018, 16:38
Cięcia oszczędnościowe w kosztorysach i projektach doprowadziły do wybudowania w mieście ulicy bez chodników z płyt betonowych i kilkuset metrów bocznych dróg bez chodników i parkingów z wadliwym odwodnieniem. To oczywiste katastrofy drogowe czy budowlane. Czy w hali zaplanowano już tańszą konstrukcje nośną, jak w hali MTS w Katowicach ? Układanie mniejszych przekroi deszczówki powoduje podtopienia.
20 - 30 - 40%?
20 - 30 - 40%? 02.07.2018, 16:25
A czemuż to taką decyzję bez szans realizacji chcą podjąć tuż przed wyborami? 20 milionów przetarg - nawet gdy następcy zechcą odkręcać, trzeba będzie płacić odszkodowanie firmom!

Jak już zmarnowali cztery lata mając gotowe projekty poprzedniej hali - to niech poczekają na czas po wyborach...
WŚCIEKŁY budowlaniec
WŚCIEKŁY budowlaniec 02.07.2018, 15:22
Panie adminie DZIĘKUJEMY, za bieżące i obiektywne informacje!! Żeby nie portal igryfino o wielu podłościach i przekrętach mieszkańcy by nie mieli pojęcia. Gadzinówka pisze na co dzefowie im pozwalają, ale jeszcze trochę i się skończy..
tercet w działaniu
tercet w działaniu 02.07.2018, 14:20
Przy dopilnowaniu inwestycji okazuje się, że „angielska” ulica Sportowa za którą ciągali poprzedników to mały pikuś...
sroce spod ogona
sroce spod ogona 02.07.2018, 12:58
Jak się ma projekt do d..y to nic się z tym neiz robi panie Miler.
chichot losu
chichot losu 02.07.2018, 12:54
I tak oto, świat stanął do góry nogami! :)
gryfuś
gryfuś 02.07.2018, 12:51
Wymierne korzyści liczone w setkach tysięcy pisze Miler... A jakie są straty i ilu przetargów gmina nie jest w stanie zrealizować ze względu na zaniżone kosztorysy inwestorskie? Polecam lekturę BIP. Niekompetemcja i nieudolność urzędu poraża!
20 milionów z budżetu gminy
20 milionów z budżetu gminy 02.07.2018, 12:48
Prezent dla powiatu w postaci sali przy szkole powiatowej. Szkoły gminne sal gimnastycznych nie potrzebują?
diler
diler 02.07.2018, 12:51
Ważne czyja działka anie czyja szkoła!
Urzędnik
Urzędnik 02.07.2018, 16:40
Działka jest powiatu.
Uczycielka.
Uczycielka. 02.07.2018, 23:52
I szkoła też. Gmina tylko w nieruchomości powiatu prowadzi (ostatni rok) łączoną szkołę - wygasające gimnazjum i liceum. A liceum to nie kompetencja burmistrza. Aż dziw, że tego "NIE MOJA KOMPETENCJA" nie wie.. Tam nic nie jest własnością gminy Gryfino.
:):):)
:):):) 03.07.2018, 00:36
Wicek od oświaty zaczynał z 7 podstawówkami, 4 gimnazjami i 1 liceum a ma kończyć z samymi podstawówkami? Ego nie zniesienie...
szkoła gminna
szkoła gminna 02.07.2018, 13:22
To niech na tej działce wyremontują boiska, i udostępnią mieszkańcom, bo teraz furtki są zaspawane od strony parku i Niepodległości!

Większy pożytek dla zwykłych mieszkańców - i większa dostępność...
20 - 30 - 40%
20 - 30 - 40% 02.07.2018, 16:28
Dostępne dla mieszkańców boiska razem z przestrzenią parku i siłowniami i placami zabaw - to byłoby piękne. Ale to oznacza, że szkarady zdewastują park, siłownie, place zabaw i "zielone płuca" miasta - BYLE ZROBIĆ PRZETARG NA INWESTYCJĘ BEZ SENSU - W DODATKU PREZENT DLA POWIATU ZA 20 MILIONÓW!!!
taka prawda
taka prawda 02.07.2018, 12:34
Jeśli chodzi o przetargi i pozyskiwanie środków unijnych to wszystko stoi na głowie!!!!!!!!!!! Przykładów mnóstwo!
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 12:49
„od początku kadencji się staramy o pozyskanie wykonawców” – coś nie wyszło.
takie opowiedzenie
takie opowiedzenie 02.07.2018, 12:52
Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane a propos deklaracji wiceburmistrza.
Papaj
Papaj 02.07.2018, 23:55
Może wszyscy boją się korupcyjnej propozycji i uciekają. Plotka głosi, że wykonawców znają przed ogłoszeniem.
ustawka? ależ skąd:):):)
ustawka? ależ skąd:):):) 03.07.2018, 01:17
Zawsze jakby miał wygrać nie ten, co trzeba odwołają przetarg. Aż wszyscy się zniechęcą, poza tym wybranym...
???
??? 02.07.2018, 12:14
Zaczna od dachu jek na zdjeciu do goóry kolami?
puszka
puszka 02.07.2018, 12:26
Zaczęli od pijaru , narzekania na poprzednika a nic oprócz na marne wydanych pieniędzy na nowy projekt nie zrobili.
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 12:50
„zaoszczędziliśmy setki tysięcy” – tak, hala z kosztorysu sprzed 4 lat 9 milionów teraz kosztuje 20. I mamy się cieszyć, że nie 20 i pół?
Tomala
Tomala 02.07.2018, 12:05
Temat parku i hali łączą sie nierozerwalnie ponieważ obok siebie mają funkcjonować!
niestety
niestety 02.07.2018, 12:47
Nie funkcjonować ale zdewastować! Nie będzie boisk, nie będzie parku. A hali też nie będzie, bo to powiatowa sala gimnastyczna.
Wuja
Wuja 02.07.2018, 11:23
Hala bez parkingu na przyszkolnym boisku paranoja. Prawie w centrum za cmentarzem na morenach piękne tereny zajęte dzisiaj przez ogrody działkowe pomału nielegalnie zabudowywane domami jednorodzinnymi. Tam hala miała by sens ale idą wybory i zadzieranie z działkowiczami nie wchodzi w rachubę. Po wyborach wszystko wróci do normy nie będzie hali tak jak nie ma obwodnicy obiecanej w poprzednich kampaniach.
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 12:53
do niszczenia i psucia są jedyni. Teren przy GMINNEJ szkole SP1 od strony stadionu - i hala, i szkoła i parking, i kompleks sportowy.

Ale to zbyt logiczne dla tercetu.

Więc chcą wydać 20 milionów dla powiatowej szkoły, dewastując boiska, park, centrum miasta.
drwal
drwal 02.07.2018, 12:04
Jak się wytnie jesienią drzewa w parku to i zrobi się więcej miejsca!
dziwne obyczaje
dziwne obyczaje 02.07.2018, 11:20
Gdyby śp. burmistrz Piłat przed ogłoszeniem przetargu rozmawiał z nominalnymi wykonawcami to by go wiceprzewodniczacy i z przewodniczącym zjedli na sesji!
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 12:55
Dogadywanie się z inwestorami przed ogłoszeniem przetargu albo dziwna dzierżawa kortów bez przetargu w ogóle - CBA powinno to zbadać...
cba?
cba? 02.07.2018, 10:55
Na dzierżawę kortów nie było żadnego ogłoszenia ani konkursu najlepszych ofert. Tutaj przed przetargiem spotykają się z inwestorami. Nieźle...

Ciekawe, co by mówił o tym w poprzedniej kadencji redaktor, przewodniczący rady i radny z komisji rewizyjnej...
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 12:57
Tercet przed wyborami usiłował wmówić, że poprzednia ekipa to "dno". Nie ostrzegli, że oni do tego "dna" nie potrafią podskoczyć, żeby dotknąć od spodu...

Dogadywanie się z inwestorami przed przetargiem... Albo w ogóle bez przetargu...
hej
hej 02.07.2018, 10:49
Zdjęcie wam się przekręcilo!
doczytaj!
doczytaj! 02.07.2018, 10:53
Nie, to gospodarka gminna milionerów stoi na głowie. Po czterech latach raciechowicki projekt wiejskiej sali gimnastycznej za cenę hali sprzed 4 lat!

Pozostałe