piątek, 26 kwietnia 2024 06:32

Znamy zwycięzców 19. Biegu Integracyjnego w Starym Objezierzu

Pierwsze miejsce w zorganizowanym dzisiaj 7 lipca 2018 r. Biegu Integracyjnym o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu (gm. Moryń) zdobył Łukasz Hryciuk z Dębna. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Andrzej Pańko z Żarczyna (gm. Widuchowa). Jako trzeci na metę przybiegł Tomasz Osowski z Dębna. Wśród kobiet najlepsza okazała się Barbara Pochranowicz z Dębna. Drugie miejsce zajęła Beata Białek z Żarczyna. Natomiast trzecią lokatę zdobyła Nikolina Szurgocińska z Chojny, reprezentująca KB Hermes Gryfino.

Bieg Integracyjny o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu jest cykliczną imprezą sportowo-rekreacyjną organizowaną nieprzerwalnie od 18 lat. Trasa biegu wytyczona jest przez malowniczo położone miejscowości gminy Moryń: Stare Objezierze – Nowe Objezierze – Klępicz – Stare Objezierze. Zawodnicy mają do pokonania w zależności od kategorii 10 km (mężczyźni) bądź 5 km (kobiety). Dyrektorem Biegu jest Aleksandra Domaradzka. Dodatkową atrakcją jest możliwość wzięcia udział w rodzinnym marszu nordic walking. Impreza jest bezpłatna i ma charakter ogólnodostępny.

W tym roku bieg jest poświęcony pamięci ks. Leszka Lubinieckiego - tragicznie zmarłego proboszcza parafii Klępicz oraz powiatowego kapelana strażaków.