Odsłonięto odrestaurowane epitafium [WIDEO]

  • 18.07.2018, 09:13 (aktualizacja 18.07.2018, 10:37)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odsłonięto odrestaurowane epitafium [WIDEO] Zdjęcie odrestaurowanego epitafium w kościele w Moryniu pochodzi z profilu parafii Moryń na Fb.
Radni Rady Miejskiej w Moryniu dziękują serdecznie burmistrzowi Józefowi Piątkowi oraz księdzu kanonikowi Marianowi Augustynowi - proboszczowi Parafii pw. Ducha Świętego w Moryniu za zaproszenia na uroczystość związaną z oficjalnym odsłonięciem odrestaurowanego epitafium w kościele w Moryniu.
Radni Rady Miejskiej w Moryniu, podczas XXXIII sesji - 22 czerwca 2018 roku, jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji w roku 2018 na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków - epitafium w Moryniu.
Kwota dotacji z budżetu gminy Moryń wyniosła 13 500 zł.
 
Jest nam bardzo miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak doniosłym i ważnym wydarzeniu dla naszej gminy.
 
Radni Rady Miejskiej w Moryniu
 
 
Etapy renowacji epitafium (fot. Parafia w Moryniu)
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 19.07.2018, 22:24
Odzwierciedleniem poprawnego postępowania człowieka jest ojciec dyrektor, dlatego pisiory starają się go naśladować.
wyborowa
wyborowa 19.07.2018, 07:32
Chyba kampania wyborcza w Moryniu ruszyła na dobre. Konwencja wyborcza moryńskiego burmistrza odbyła się w niedziele w kościele. Program wyborczy zaprezentowano i jego priorytety. Kto był to słyszał nie tylko Słowo Boże ale i poparcie dla władzy moryńskiego parafianina.
Anka
Anka 20.07.2018, 07:41
Tajemnicze uchwały szykuje morynsky burmistrz przed wyborami
ministrant
ministrant 19.07.2018, 07:08
słyszałem, że radni moryńscy teraz ufundują jakieś wota do kościoła proponuję witraż z ich buziami i na głównym ołtarzu
porównanie
porównanie 19.07.2018, 00:24
ŁAdnie to teraz wygląda. Normalnie dzień do nocy.
miras turbo
miras turbo 18.07.2018, 23:30
tak wygląda moryniowo pan wójt i pleban
kasa misiu
kasa misiu 18.07.2018, 23:10
był już kiedyś w latach 90tych taki urzędnik w Moryniu, który pieniądze z budżetu rady osiedla dał na ogrodzenie kościoła ale operatywny ksiądz to i w tej kwocie mur parafii postawił.
kościelna
kościelna 18.07.2018, 22:50
No i stało jak przewidywałam, idiotyczny wpis, że radni dziękują i zaczęło się. Radny sam upomniał się swoim wpisem , że o nim zapominano i go nie zaproszono na pokaz odnowionego epitafium w kościele a teraz wszyscy hultajcie wyryjcie się tym wpisami. Ap ropo: Zaproszeń nie trzeba tylko do kościółka co niedziele chodzić i to by wystarczyło i uroczystość by się zobaczyło. Hej
kibol
kibol 18.07.2018, 23:03
to mój radny z Witnicy ma chodzić na masze do morynia razem z burmistrzem? to już jest przesada.
skryba
skryba 18.07.2018, 23:40
nawet sam pan Wojciech Kasztelan z Miechowic przybył do Moryńca. Przywitał go miejscowy kaznodziej Maryjan z wójtem Jozefem i rajcami. Lud miejscowy zgromadzono i odczytano dekret pochwalny na cześć darczyńców. Tak to też w Moryńcu dzieją się sprawy dla włodarzy i ich poddanych.
oluś
oluś 18.07.2018, 22:38
co z tablicą 100lecia Polski na rynku za 40 tysięcy, bo gminna wieść niesie, że kasy poszła na kościelne zabytki
budzio
budzio 19.07.2018, 07:23
Pan włodarz moryńskiego kraju wynajął architekta i debatują nad lokalizacją kamienia. Radni mu mogą co najwyżej rękę podnieść na sesji i tyle ich on ma swoje priorytety.
Ania
Ania 18.07.2018, 22:34
Jak to radni dziękują!!!???

przecież radni byli potrzebni tylko do podnoszenia ręki,
a zaproszeń nikt im nie wysłał!!!
nikt nawet nie zadzwonił!!!

RADNI SĄ TYLKO OD GŁOSOWANIA,
A PIĄTEK OD ORDERÓW I MEDALI!!!
witacz
witacz 19.07.2018, 07:11
Radni bezradni na kolana padli!
oko
oko 19.07.2018, 07:35
gdzie są zdjęcia radnych owieczek bożych z tej imprezy
pseudoremonty kościoła
pseudoremonty kościoła 18.07.2018, 22:29
remonty w kościele moryńskim nadzorował Czesław Skwirzyński ze Szczecina, który na 750 lecie parafii podsumował remonty moryńskiego kościoła w okresie 1956-2013. Pod jego okiem trwał ostatni remont i położenie nowego dachu, odnowiono elewację i wieżę, ciekawe, że dachówki lecą dalej.... może ten pan wie coś więcej na temat pseudoremontów posadzki w kościele i położenia paskudnych płytek oraz zasypania średniowiecznego ołtarza. Warto o to pytać ekspertów, których wybrał proboszcz, ktoś im za to płacił ....
alicja
alicja 18.07.2018, 22:36
Pan Czesław też się popisał przy projektowaniu moryńskiego targowiska, które ma być pomnikiem 4 letniej kadencji pana Piątka
była urzędniczka
była urzędniczka 18.07.2018, 22:47
Ten sam pan Czesław, który obsługuje parafię też urząd miejski słyszałam,że za projekt targowiska dostał 25 000 zł!
była urzędniczka
była urzędniczka 18.07.2018, 22:44
nie ma chętnego na jego wybudowanie bo urzędnik za to odpowiedzialny nie potrafił zrobić dobrej kalkulacji projektu, czy to prawda?
jaro
jaro 18.07.2018, 23:04
kim jest ten gość, że takie fuchy z gminy dostaje?
turysta
turysta 18.07.2018, 20:41
Teraz wygląda klasa!
tadeusz
tadeusz 18.07.2018, 19:22
dachówki dalej lecą z nowego dachu?
abc
abc 18.07.2018, 17:49
może wystarczy podejść i zapytać co się z tym stało a nie wypisywać ciągle te same głupoty, szczególnie, że senior - tak jak osoby w tym wieku - można przypuszczać - że raczej nie korzysta z internetu
jak się db o zabytki w Moryniu
jak się db o zabytki w Moryniu 18.07.2018, 18:14
jak to się stało, że pierwotna mensa ołtarzowa w kościele w Moryniu przez lata zabudowana metalową kratownicą za czasów proboszcza seniora została zasypana piaskiem i położona na tym płytki podłogowe. Kto o tym zadecydował? Czy była na to zgoda konserwatora zabytków. Może ABC wybierze się na plebanię i zapyta proboszczów i nam napisze co oni na to? Może też im pokazać pytania. Warto powiedzieć prawdę i tylko prawdę.

konserwator
konserwator 18.07.2018, 16:21
cyt. ...We wnętrzu świątyni jest granitowy ołtarz, starszy o około 100 lat od samego kościoła – jeden z nielicznych tego typu ołtarzy w całej Polsce". Dziurla H., Ołtarz granitowy z XIII wieku w Moryniu, „Materiały Zachodniopomorskie” 1956, t. 2
Nie mylić go należy z bocznym ołtarzem. Warto zapytać konserwatora zabytków i proboszczów seniora i obecnego jak ten ołtarz jest teraz eksponowany. Czy prawdą jest to, że jest on zabudowany płytkami podłogowymi?
atom
atom 18.07.2018, 18:27
to teraz pora odgruzować w kościele prawdziwe zabytki
wierny
wierny 18.07.2018, 16:09
Wierni pytają co stało się z drewnianą figurką z zabytkowej ambony w kościele w Moryniu? zostało po niej tylko wolne miejsce. Czy prawdą jest, że zaginęła? To prawdopodobnie stało się za czasów proboszcza seniora, co na to aktualny proboszcz? Na zdjęciach w internecie nie ma tej figurki już w 2012, czy "znikła" wcześniej, kto o tym zadecydował? Jeśli zaginęła, czy zgłoszono to na policję? Czy na to konserwator zabytków p. Stanecka? Może redakcja tym tematem się zainteresuje?
czytelnik
czytelnik 18.07.2018, 22:22
popatrzcie na zdjęcie nie ma figurki 2013 r. ale są osoby, które mogą może coś na ten temat powiedzieć
http://www.gazetachojenska.pl/…

Pozostałe