Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Wiemy, ile i jakie drzewa zostaną wycięte w parku

  • 28.08.2018, 07:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiemy, ile i jakie drzewa zostaną wycięte w parku
Straszliwy los czeka kilkadziesiąt drzew w gryfińskim parku. Zostały oznaczone wyróżniającym się kolorem. Wycinka ruszy 15 października 2018 r.

Tomasz Miler, zastępca burmistrza potwierdził nam zaplanowanie wycinki drzew w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz. Pozwolenie na wycinkę wydał m.in. starosta Wojciech Konarski. W połowie października kończy się tzw. okres lęgowy ptaków. Wtedy pilarze mają wyciąć wyselekcjonowane drzewa. Oglądając je - oznaczone kolejnymi numerami (a największy to 58) - trudno dociec, jakimi przesłankami posłużyli się „wycinacze drzew”.

Tomasz Miler przekonuje, że wycinka jest niezbędna i zgodna z prawem.

-Na terenie Parku Miejskiego w Gryfinie zostaną wycięte 42 drzewa. Wszystkie drzewa zostały oznaczone przez inspektora nadzoru ds. pielęgnacji i ochrony drzew ze strony wykonawcy i inspektora nadzoru ds. zieleni ze strony inwestora – gminy Gryfino, jako chore i zagrażające bezpieczeństwu spacerujących po parku osób. Decyzję na wycinkę 27 drzew wydaje starosta gryfiński, a na kolejne 15 wojewódzki konserwator zabytków w Szczecinie. Na początku lipca odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Gryfinie, który zatwierdził 27 drzew do wycinki. W chwili obecnej czekamy na wydanie prawomocnej decyzji w tej sprawie. Wizja z udziałem przedstawiciela wojewódzkiego konserwatora zabytków w Szczecinie odbędzie się w dniu 27 sierpnia br. – informuje nas Tomasz Miler.

Wśród mieszkańców Gryfina słychać niezadowolenie.

-Jak będzie trzeba, będziemy się przykuwać do drzew – zapowiada jeden z gryfinian.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

drwal z Tyrolu
drwal z Tyrolu 30.08.2018, 01:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

nie ogarniam ich matematyki!
nie ogarniam ich matematyki! 30.08.2018, 00:38
Jak Sawaryn zamiast kosztorysowych 9mln chce zapłacić 14 to przekonuje że... oszczędza... 4. Miler mówi o 42 drzewach, chociaż do wycinki jest 58 czyli 500.

Taka matematyka...
drzewo numer 49
drzewo numer 49 29.08.2018, 07:17
Jakieś krętactwo - skoro Miler mówi o 42 "drzewach" - skąd na zdjęciu numer 49? No i skąd numeracja niektórych drzew powyżej 500?
Problem z matma
Problem z matma 29.08.2018, 16:41
Jak będzie tak liczyć w Amazonie to kamizelki PG nie dostanie.
Nie  lubię krętaczy
Nie lubię krętaczy 29.08.2018, 03:36
Zdumiony z 19,53 spytał: " Czy to znaczy, że Miler kłamie?" Ja powiem tak. On dezinformuje. Odpowiada wycinkowo. Same niedomówienia. Skoro Kordylasiński pyta jakie drzewa i ile będzie wycinane w parku to dostaje odpowiedź. A powinien się spytać o jakim parku mówi Miler i co to jego zdaniem jest park. Otóż dokumentacja techniczna nie obejmuje terenu wzdłuż torów kolejowych, skarpy wzdłuż Armii Krajowej, szpaleru lip wzdłuż Parkowej i ciągu kasztanów wzdłuż ulicy 1 maja. Dla nas to park. Dla niego nie wiem co to jest. Parkiem też nie są drzewa pomiędzy liceum z alejką Parkową. Ale to nie wszystko! Miler mówi i rzuca liczby a nic się nie zgadza. A w SIWZP mowa jest o już posiadanych przez gminę pozwoleniach na wycinkę drzew od Wojewody i to od maja tego roku. A i to nie koniec bo drzewa o obwodach nie przekraczających wartości wskazanych w ustawie na wycinkę nie wymagają zgody. Jak się to zbierze to 500 drzew do wycinki może nie być ilością przesadzoną. Cóż dla nich park to tylko jego część no albo go zmniejszyli w dokumentacji aby było mniej hałasu. Myślą, że im to się uda. Może mają rację bo zielonych u nas nie ma.
Jeszcze jedno. To nieszczęsne wejście po schodach zagrodzone barierką nie jest przedmiotem rewaloryzacji parku z prostej przyczyny. Według dokumentacji technicznej te schody leżą poza terenem parku. Tam nie ma parku. Jeżeli więc któryś z tercetu opowiada, że to uwzględnią to kłamie. Chyba, ze będzie aneks. O schodach nigdzie w dokumentach nie ma mowy bo to nie park według nich.
???
??? 29.08.2018, 08:11
to na co te krętacze wydają miliony w tym parku, jak większość terenu nie jest według nich parkiem?
precz z niszczycielami!
precz z niszczycielami! 29.08.2018, 12:14
A ile drzew ma polec na Górce Miłości jak się ci partacze do niej dorwą?
park z drzewami!!!
park z drzewami!!! 28.08.2018, 22:32
Gnojki
precz ze szkodnikami!
precz ze szkodnikami! 29.08.2018, 07:16
Po tym, co napisał „botanik” – wtórną rzeczą jest, kto ich zastąpi. Sawaryniarze to szkodniki i niszczyciele i trzeba ich wytępić, jak oni tępią roślinność, stare budynki, niepokornych sklepikarzy, przestrzeń publiczną itp. itd.
precz z niszczycielami!
precz z niszczycielami! 29.08.2018, 12:16
czego się nie dotkną to niszczą! Nie ma rzeczy, którą stworzyli bez niszczenia i dewastacji!
Fakt
Fakt 28.08.2018, 21:54
Drzewko samorządowe samo się wycięło w dwa tygodnie z miłości do tych kłamców i oszustów
Drogowiec.
Drogowiec. 28.08.2018, 19:58
Botanik zapomniałeś dodać, że po wybudowaniu sali gimnastycznej ulica Parkowa ma być dwukierunkowa z chodnikami i parkingami.
kimich
kimich 28.08.2018, 20:09
Przerażająca wizja!
Rupert
Rupert 28.08.2018, 19:54
Szokujące jest to co pisze Botanik.
Botanik
Botanik 28.08.2018, 19:45
Panie redaktorze to nieprawda co do tej ilości drzew do wycięcia.. Będzie ich znacznie więcej. A ta informacja do dezinformacja. Czy nie umiecie zrozumieć prostej informacji ?! To informacja o ilości pozwoleń do wycięcia drzew a nie o ilości drzew. Jeżeli ktoś ma czas niech zajrzy do dokumentacji technicznej (na BIP przy dokumentacji przetargowej) i poświęci nawet sporo czasu na jej analizę. Bez zacietrzewienia, na spokojnie.
Otóż wycince mają podlegać wszystkie drzewa i krzewy na skarpie od strony torów. Szpaler drzew wzdłuż alejki czy ulicy Parkowej po jej lewej stronie idąc w stronę straży, wszystkie drzewa pomiędzy ul. Parkową a liceum (UWAGA - to nie jest już park według dokumentacji, wszystkie drzewa iglaste w centrum parku ( mają tam powstać klomby i trawniki a drzewa zacieniają). Dalej - drzewa przy ulicy 1 maja - ze względu na poszerzenie parkingu. Ponadto wszystkie drzewa chore i drzewa, na których wycinkę nie potrzeba zezwoleń ( to zdaje się drzewa poniżej 20 lat.) . Park ma być świetlisty i przejrzysty. Oby chore nie okazały się wszystkie drzewa.
zuza
zuza 29.08.2018, 10:15
To już po parku! Zostanie skwerek z alejkami i klombami(:
&^%$#@!
&^%$#@! 29.08.2018, 00:38
Jeśli połowa z tej wycinki to prawda to są podłymi bydlakami - i powtórzę im to w twarz przed każdym sądem!!!

Rozkładają na etapy, żeby nie drażnić ludzi? Raz bo parking, dwa bo chodnik, trzy bo chore, itd?
zdumiony
zdumiony 28.08.2018, 19:53
Botanik czy to znaczy, że Miler kłamie? Przecież wyraźnie mówi, że 42 drzew!
krętacze!
krętacze! 29.08.2018, 08:06
skoro Miler mówi 42, to skąd na zdjęciu 49 albo jak piszą 58 czy nawet 500? Sobie tak bez celu pomazali drzewa? Czy to nie wandalizm tak mazać po drzewach? Co na to Straż Miejska?
drzewo numer 49
drzewo numer 49 29.08.2018, 07:20
To dlaczego numeracja jest do 58? albo 500 na innych drzewach? Przecież na tych, co mają zostać nie mazaliby farbą!
!!!
!!! 29.08.2018, 01:16
Np. to co dla nas to teren parku to według dokumentacji nie jest teren parku. Przecież tam ma być droga z parkingami i chodnikami pod salą gimnastyczną.
krętacze!
krętacze! 29.08.2018, 08:04
Dlatego krętacko nie mówi o podwójnym szeregu wzdłuż Parkowej, akacjach w rogu boiska liceum, skarpie przy torach - "bo to nie jest park"?
&^%$#!
&^%$#! 29.08.2018, 00:41
O komendzie policji też powiedział, że będzie burzona, potem wyjaśnił, że się "przejęzyczył"...
A na drzewie przy zejściu na Niepodległości znak X i numer 520!!!
nauczycielka
nauczycielka 28.08.2018, 17:17
To straszne! Co ja dzieciom powiem na wycieczce?
kokosz
kokosz 28.08.2018, 14:58
Przetarg na wycinke _ pewnie utylizacja drewna w okresie zimowym w kominach swoich i znajomych:)
Kolor Rafał
Kolor Rafał 28.08.2018, 13:09
Nigdy nie zapomne pieknego starego, grubego drzewa na przeciwko LO, gdzie sie chowali uczniowie z papieroskami. Piekne było, najszersze ze wszystkich drzew w Parku. Wycieli by zrobić plac zabaw dla dzieci. Do dziś nie rozumiem i żal ściska w gardle. Teraz wycietych zostanie 50 drzew ? Nie chce sie wierzyć. Nie lepiej za schody do przejazdu kolejowego sie zabrać ? NIkt po nich nie chodzi, porastają mchem, ludzie wolą przejśc bokiem bo pasów. To przejście i przejazd kolejowy wraz ze schodami postawionymi pare lat wcześniej tworzą totalną pomyłkę.
barierka przed szlabanem
barierka przed szlabanem 28.08.2018, 13:52
tercet zamiast zdjąć barierki przed szlabanami - co jest absurdem totalnym, chce zbudować nowe schody dziesięć metrów od poprzednich - no bo i większy przetarg, większa kwota...
da
da 28.08.2018, 13:05
Pseudoekolodzy, zajmijcie się czymś poważnym..
coś poważnego:)
coś poważnego:) 28.08.2018, 13:48
pseudogospodarzu - tynkiem odlatującym z urzędu? Zgodnie z filozofią tercetu trzeba zburzyć urząd - bo tynk leci na chodnik. I wcale wiatru nie trzeba...
jestem za
jestem za 28.08.2018, 12:51
Panie Tomku, a nie można by postawić drzew odlanych z betonu i dookoła nich porobić płotki ze starych opon? Ciemny motłoch nie miałby problemów z liśćmi i pyłkami.
...
... 28.08.2018, 13:55
"najlepiej, żeby nic nie było" jak mawial klasyk tercetowej filozofii.

Róże na cmentarzu - kilka tysięcy krzewów w czasie kwitnienia wykarczowali, bo im zwrócono uwagę na chwasty między nimi.
Teraz park wycinają, bo tylko z nim kłopot dla rządzących...
To masz
To masz 28.08.2018, 12:49
A dla mnie ciekawe jest w czyich kominkach będzie się palić to darmowe drewno i to jest chyba powodem tych wycinek
Pikuś
Pikuś 28.08.2018, 13:41
Ono nie będzie się palić w kominkach. To bardzo drogie drewno jest. I bardzo rzadko można takie spotkać w lesie. Drzewo już jest sprzedane a kasa podzielona. Dlatego muszą to wyciąć bo już za nie wzięli.
dzięcioł
dzięcioł 28.08.2018, 12:42
Miler po politologii przecież najlepiej zna się na drzewach!!!!!!!!!!!!!!
???
??? 28.08.2018, 13:52
Miler po politologii? Ale magister? Gdzie ją kończył? W czasie kadencji?
Kto coś wie ?
Kto coś wie ? 28.08.2018, 19:49
Nigdy nie miał tytułu magister i nie ma. Ma maturę. Chyba?
wagry
wagry 28.08.2018, 12:35
Miler lubi wycinki bo to jego dzialka, ze tak powiem.
Smutna prawda.
Smutna prawda. 28.08.2018, 12:03
PIS lubi wycinki. Jak dopadną to tną w pień.
Anty
Anty 28.08.2018, 12:13
Żeby nie protesty i unia puszczy białoeieskiej też już by nie było. Kornikiem chcieli świat ogłupic.
park
park 28.08.2018, 12:02
Przestańcie podli ludzie bić ciągle pianę. Nagle sami specjaliści od drzew się znaleźli. Do tego powołane są odpowiednie służby i one są za to odpowiedzialne. Kto będzie odpowiadał jak się coś złego wydarzy? Ci którzy teraz tyle krzyczą?
https://wawalove.wp.pl/na-matk…
https://wawalove.wp.pl/drzewo-…
https://wiadomosci.wp.pl/konar…
to ci argument...
to ci argument... 28.08.2018, 12:45
Tomuś, a urząd zburzysz? Bo tynk odlatuje, wcale nie hipotetycznie – i to na drodze do przychodni i szpitala...

I jeszcze "podli ludzie"...
Po deszczu ?
Po deszczu ? 28.08.2018, 19:51
Wczoraj odpadł znów kawałek a jakiś facet wykopał okruchy na jezdnię.
^%$#!
^%$#! 29.08.2018, 00:43
znowu z urzędu tynk odpadł? I nie burzą budynku ze względu na zagrożenie? Ludzie do przychodni, szpitala, na dworzec...
kornik
kornik 28.08.2018, 12:36
Nie no spoko. To oczywiste że na drzewach najlepiej znają się historycy prądu spod Waterloo
nożycoręki z alei wiązów
nożycoręki z alei wiązów 28.08.2018, 12:34
Prymitywny człowiek jesteś jesli to mają byc dowody na to aby zostawić po sobie pustynię.
Ana
Ana 28.08.2018, 12:16
Wystarczy suche konary przyciąć a nie całe drzewa usuwać.. Potrzebowały setek lat by urosnąć.


do podłego
do podłego 28.08.2018, 12:14
Podły człowieku - gdzie pod drzewami na zdjęciach zmieści się wózek z dziećmi? Obłudna i fałsz - jak z cisami, że "je pielęgnowali i żadnych gniazd nie widzieli"
Pikuś
Pikuś 28.08.2018, 11:52
Wizja z inspektorem 27 sierpnia a informacja dzisiaj 28 sierpnia. Złodzieje po prostu kradną cenne drzewa. Teraz wiadomo jak się buduje chałupę w ciągu jednej kadencji.

Pozostałe