Trzy pytania do Piotra Mroza - kandydata na burmistrza Chojny

  • 18.09.2018, 16:39 (aktualizacja 18.09.2018, 16:58)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trzy pytania do Piotra Mroza - kandydata na burmistrza Chojny
W związku z wyborami samorządowymi chcemy aby wyborcy lepiej poznali kandydatów. W związku z tym poprosiliśmy kandydatów na burmistrza z gminy Chojna o odpowiedzi na trzy pytania. Jako pierwszy odezwał się do nas Piotr Mróz.

Oto pierwsza seria pytań z naszego nowego wyborczego cyklu „Trzy pytania do…”

-Co Pana skłoniło aby startować w wyborach na stanowisko burmistrza gminy Chojna?

Piotr Mróz: - Obserwacja i ocena obecnego stanu gminy skutkująca chęcią pilnej zmiany tej sytuacji. W świetle prawa gminą rządzi burmistrz i w zasadzie tylko on ma realny wpływ na jej działanie ,majątek kierunki rozwoju, wizerunek, prestiż, współpracę z mieszkańcami, działalność urzędników czy podległych jednostek. Chcę jawności życia publicznego, gminnych finansów i równego traktowania mieszkańców, zarówno w kontekście i praw jak i obowiązków. Dorosłem do tego, aby podjąć wyzwanie i być dobrym gospodarzem w naszej gminie. W kontekście moich doświadczeń jako radnego chcę także wprowadzić nowe standardy współpracy na linii burmistrz – rada miejska, opartej na jawności, uczciwości, przejrzystości i współpracy w dążeniu do wspólnego celu. Mieszkańcy tego oczekują.

-Jaki jest Pańskim zdaniem priorytet do załatwienia dla burmistrza w nowej kadencji?

Piotr Mróz: - Naprawa finansów gminy i stworzenie profesjonalnej komórki pozyskiwania środków zewnętrznych, także dla gminnych stowarzyszeń, organizacji, klubów, zespołów czy pojedynczych mieszkańców. Nie obiecuję dużych inwestycji, bo one przyjdą z czasem. Na dzień dzisiejszy skupię się na realizacji zadań planowanych lub rozpoczętych, remontach obecnego mienia gminnego, zagospodarowaniu i trosce o przestrzeń publiczną. To także powrót do pracy u podstaw, czyli zaniedbanych spraw podstawowych typu kanalizacja, sieci wodociągowe, oświetlenie, drogi czy chodniki. Nie stawiam priorytetów w tych zadaniach, bo jednym z naszych punktów wyborczych jest stworzenie realnego dziesięcioletniego planu inwestycyjnego, w uzgodnieniu z mieszkańcami, który będzie następnie przez obie strony bezwzględnie respektowany.

-Jaka cecha charakteru może Panu pomóc w sprawowaniu tak ważnej funkcji, o którą się Pan ubiega?

Piotr Mróz: -Z jednej strony to zapewne odpowiedzialność za innych, patriotyzm, zdyscyplinowanie i pełna dyspozycyjność wyniesiona z pracy w służbach mundurowych, z drugiej to wartości wyniesione z domu, szkoły i katechezy – otwartość i szacunek dla ludzi. Myślę, że to dobra mieszanka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak to widzę
tak to widzę 21.09.2018, 12:25
Na mocnego kandydata pieski szczekają...
obiektywny
obiektywny 21.09.2018, 08:47
Przez ostanie lata rządził Fedorowicz/Długoborski , a nie Mróz! To tak gwoli przypomnienia dla niezorientowanych.
Wyborca nie konkurent
Wyborca nie konkurent 20.09.2018, 14:58
Piotr Mróz ! Ja się pytam jaki bałagan ty chcesz sprzątać ? Ten który sam zrobiłeś z aktuaknym burmistrzem ? Stałeś przy jego boku, popierales w kazdej decyzji . Teraz udajesz ze nie brales w niczym udzialu. Jako przewodniczacy rady mogłeś dużo. Nie zrobiłeś nic. Odchodząc od burmistrza i tworząc swój wlasny komitet wyborczy nie zatrzesz tego co było, co robiles w ciagu ostatnich lat. Czym sie różnisz od aktualnego burmistrza ? Nagle ci się piorytety pozmienialy ? Teraz przed wyborami ? Gdzie byłeś wczesniej ? Katecheza ? Religia ? Prosze cie. Ty masz byc burmistrzem a nie biskupem czy papiezem. Nie mieszajmy w to religi.
?
? 20.09.2018, 20:45
Zapewne nie konkurent ha, :))))
A na poważnie Mróz, Stec i inni radni choćby Raweckiej mogli pogadać a Fedor i tak robił co chciał. Coś na ten temat wiem w przeciwieństwie do ciebie więc nie bij celowo wyborczej sieczko- piany.
kruczek
kruczek 20.09.2018, 15:52
Widać, że nie znasz sie na samorządzie. W gminie Chojna rządzi Adam Fedowowicz i tak sie składa że z Wojciechem Długoborskim. Ich pytaj o bałagan, bo oni odpowiadają za rządzenie.
g
g 21.09.2018, 08:29
Pomyłka. W Chojnie zawsze rządził Długoborski, przy pomocy Fedorowicza. On nic nie może. Z Mrozem to prawda. Tańczył jak mu grali, a teraz udaje że go tam nie było.
?
? 21.09.2018, 11:48
Raczej nie, Mróz i inni , odszedł jak się zorientował ze to nie jego bajka dobre 3 łata temu...moje pytanie do kandydata- co można realnie zmienić? I czy mamy pieniądze?
wyborca
wyborca 20.09.2018, 07:56
Wartości wyniesione z katechezy? Proszę się nie ośmieszać. To wybory na gospodarza gminy, a nie króla parafii.
na plus
na plus 19.09.2018, 20:21
I teraz widać w całej krasie różnice pracowitości między obecnym burmistrzem, a tym szanownym kandydatem.
Kolega
Kolega 19.09.2018, 15:05
Kto pod kim dolki kopie sam w nie wpada. Lubie Cie Piotrze, cenie Cie za twoje kompetencje, ale stawiam Cie w tym "wyscigu" na drugim miejscu. Gdyby nie te dolki to bylbys moim faworytem.
Żania
Żania 19.09.2018, 07:09
Skarbnik który tylko zgadza sie na wszystko kiedy gmina ma brak kasy .jak mozna wydawac pieniadze ktorych sie niema
pod ścianą
pod ścianą 19.09.2018, 08:35
Gdyby się nie zgodziła, to by było BRAK SKARBNIKA :)
sznyta
sznyta 18.09.2018, 23:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kanar
Kanar 18.09.2018, 22:35
Co udowodnil nie pamietam
na marginesie
na marginesie 18.09.2018, 22:28
Tylko po ilości wpisów widać jakie ma poparcie...
Kanar
Kanar 18.09.2018, 22:26
Pan piotr jak zwykle tylko obicuje
żółty kanarek
żółty kanarek 18.09.2018, 22:32
Po to jest kampania Kanar aby przedstawić co się zamierza. A że to człowiek czynu, to już nie raz udowodnił.
Żania
Żania 18.09.2018, 22:18
Z Tą skarbnik zmian nie bedzie.
Sonia
Sonia 18.09.2018, 22:24
Każdy skarbnik na jej miejscu robiłby to samo. Taka gimnastyka przy tym duecie Długoborski/Fedorowicz (właściwa kolejność!).
mieszkaniec Lotniska
mieszkaniec Lotniska 18.09.2018, 22:09
Do mieszkańca Chojny, przypominam że to z inicjatywy Piotra odbyło się referendum w sprawie odwołania Burmistrza obecnego, to on głosował za nie udzieleniem absolutorium, sprawdź sprawozdania z sesji, poczytaj.....
Przemo
Przemo 18.09.2018, 21:59
Jeden z niewielu którzy chca coś zrobić a nie tylko brać pensje. Mam nadzieje że cały hejt jaki sie na niego wyleje w tej kampanii tego nie zmieni.
Chojnianka
Chojnianka 18.09.2018, 23:11
A co robił 8 lat? Jak już było niżej napisane jest odpowiedzialny w pewnym stopniu za zapaść gminy i ciągły program naprawczy ale fajnie że przed wyborami znalazło się trochę pieniędzy na to i owo....
lew
lew 18.09.2018, 22:05
A spodziewasz się jakiegoś hejtu? Kogo ma zamiar drażnić?
fifty
fifty 18.09.2018, 22:25
Ferdek podrażniony bo może stracić stanowisko, wpływy i profity.
over
over 18.09.2018, 21:24
Super kandydat, najlepszy na dziś!
brrrr
brrrr 18.09.2018, 23:31
(...)
Komentarz usunięty. administrator
Mieszkaniec Chojny
Mieszkaniec Chojny 18.09.2018, 20:43
Przecież to rada miejska uchwala budżet i jego zmiany. Gdzie on był przez 8 lat. Jest współodpowiedzialny za stan gminy. A on teraz chce naprawiać finanse publiczne . A gdzie był do tej pory. Głosował tak jak Adam mu powiedział i nie przejmował się mieszkańcami Chojny i naszym miastem.
przejrzałem cię
przejrzałem cię 21.09.2018, 12:27
To takie tylko probumistrzowskie głupie tłumaczenie.
HHHM
HHHM 19.09.2018, 07:21
Nie wiem czy mieszkaniec Chojny się orientuje, ale to Burmistrz jest autorem budżetu i zdecydowanej większości uchwał, nie mówiąc już, iż może i to robi wydawać pieniądze bez informowania rady, niestety
?
? 18.09.2018, 20:53
Hejt pierwsza klasa!!
Radni róznych opcji glosowali nad budzetami przez wiele lat?
I tak nie realizował ich burmistrz w wiekszosci przypadkow a skarbnik to kamuflowała...?
?
? 18.09.2018, 20:28
Lotnisko murem za Piotrem, zmienił oblicze naszej ziemi, tej ziemi..???
Żaneta
Żaneta 18.09.2018, 20:21
Oby realnie chciał coś zmienić.... ciekawe jaki ma pomysł na Gminę. Ważne jest to jakimi ludźmi się otoczy.
spacerowiczka
spacerowiczka 18.09.2018, 19:15
Piotr Mróz już rządzi w Chojnie. Powiesili właśnie jego banery! Ładnie to zrobił. I jak zwykle pierwszy!
Mieszkanka
Mieszkanka 18.09.2018, 22:11
Bardzo ładne banery i szybka kampania. Widać że zależy na akytwnej polityce. Zaskoczeniem pozytywnym od Pana Mroza jest Radny Bucyk i Pani Justyna Kubik. W sumie ci panowie mogli by stworzyć niezły duet dlatego maja moje pełne poparcie.
uuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuu 18.09.2018, 22:16
To Bucyk nie startuje już od Raweckiej, tylko od Mroza?
Swiadek JHW
Swiadek JHW 18.09.2018, 21:20
Jak pewnie p. Mroz swietnie pamieta z katechezy: "ostatni beda pierwszymi, pierwsi ostatnimi" :D
Chojnianka
Chojnianka 18.09.2018, 19:03
Katecheza i religia.... ;) Co by tu jeszcze a patriotyzm, żeby PiS był za... Jako dlugoletni radny osiedla Lotnisko Pan Piotr nie wiele pokazał... Gdzie obiecany Orlik, zagospodarowanie Wąwozu takie piękne były plany....
?
? 18.09.2018, 19:48
Ha, ha , ha moze jeszcze podziemne parkingi? Za Mroza lotnisko zmienilo się akurat zdecydowanie. Drogi, parkingi, wąwóz oczyszczony i dlugo oczekiwane schody. Życzę każdemu kandydatowi aby tak niewiele pokazał. Czy ty chojnianka na pewno z Chojny????????
Chojnianka
Chojnianka 19.09.2018, 07:32
Obiecane go parkingu przed Leningradem jednak nie ma.... A wąwóz? To trochę mało że jest od czasu do czasu koszowy miały być alejki i Bóg na katechezie wie co jeszcze....
rada dla Chojnianki
rada dla Chojnianki 18.09.2018, 19:17
Przez ostanie lata Chojną i gminą rządził Adam Fedorowicz. Tam prosze kierowac pytania o osiągniecia czy zaniedbania.
Chojnianka
Chojnianka 19.09.2018, 10:25
Nie sam burmistrz tylko rada, nie bądź śmieszny.

Pozostałe