Dzięki aplikacji Blisko policja prześle ci ostrzeżenia i ważne komunikaty

  • 09.10.2018, 10:02
  • KPP w Gryfinie
Dzięki aplikacji Blisko policja prześle ci ostrzeżenia i ważne komunikaty
Pod koniec 2017 roku, po licznych konsultacjach, Komendant Główny Policji podjął decyzję o przyłączeniu się do ogólnopolskiej aplikacji BLISKO, za pomocą której Policja będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty. Zachodniopomorska Policja rozpoczęła nadawanie w aplikacji pod koniec września br. Wówczas zostały przesłane pierwsze komunikaty do mieszkańców

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysięcy polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie mieszkańcowi swobodny wybór serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Tym bardziej dla Policji jest cenne, iż może powiadamiać skutecznie, bo informacje trafią tylko do tych osób, które wyraziły na to zgodę.

O czym zamierza nas informować zachodniopomorska Policja w aplikacji BLISKO? Przede wszystkim o utrudnieniach na drogach regionu, o zagrożeniach konkretnymi przestępstwami lub zmianami w obowiązujących przepisach. Wszystkie informacje z KWP w Szczecinie mogą być odbierane przez użytkowników, którzy wybiorą w aplikacji miejscowość z obszaru województwa zachodniopomorskiego.

Aplikacja BLISKO jest bardzo wygodna, ponieważ sama powiadamia o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości SMS. Umożliwia użytkownikom wybranie wielu lokalizacji, tzn. można zaznaczyć Koszalin, ale też inne miejscowości, w których bywamy. Po wskazaniu miejsca aplikacja wyświetli aktualną listę nadawców, którzy informują na danym obszarze. Są takie lokalizacje, w których znajdziemy jedynie nadawców ogólnopolskich, jednak można mieć pewność, że będą przesyłać jedynie wiadomości o charakterze lokalnym.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących o jakości powietrza, czy o planowanych wyłączeniach prądu. Dostawca aplikacji zapewnia, że z każdym miesiącem lista nadawców się powiększa.

Jednym z powodów, dla którego Policja zdecydowała się na nadawanie w BLISKO jest to, że aplikacja należy do bezpiecznego systemu SISMS, którego działanie sprawdza się w kilkuset samorządach, od dużych miast do niewielkich gmin m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Radomiu, Częstochowie, Bełchatowie, Legnicy.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.

Zdajemy sobie sprawę, iż są osoby, dla których korzystanie z aplikacji mobilnych może stanowić trudność, dlatego gorąco zachęcamy, aby poświęcić im trochę czasu, zainstalować aplikację BLISKO i zarejestrować serwisy od nadawców, którzy mogą przekazać cenne wiadomości.

Dostawcą systemu jest wrocławska spółka SISMS, która specjalizuje się w informatycznych usługach dla instytucji samorządowych i administracyjnych. SISMS Sp. z o. o. od 2009 dostarcza bezpieczne systemy do masowego zarządzania informacją w sytuacjach kryzysowych.

KPP w Gryfinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gumofilc
Gumofilc 09.10.2018, 18:48
Najlepsza aplikacja to guma,tylko solidne gumowanie kazdego wedlug wzrostu i zarostu moze uratowac ten kraj,tylko dobra guma.
N
N 09.10.2018, 11:28
Ty administrator ! Blokuj tego ćwoka
W
W 09.10.2018, 19:33
luzuj majty N {icponiu) i nie tykaj administratora galganie
Nie dajmy się oszukać i wrobić. Brońmy naszej wolności.
Nie dajmy się oszukać i wrobić. Brońmy naszej wolności. 09.10.2018, 10:43
Dzięki aplikacji BLISKO jesteś non stop , 24 godziny na dobę inwigilowany przez policję. Jak będą potrzebowali kozła ofiarnego do wrobienia - zawsze jesteś pod ręką. Pamiętaj ! Na polskich komendach torturują i zdarzają się mordy. Oprawcy nie są karani. Nie bądź kozłem ofiarnym. Nie daj się wrobić jak Stachowiak, jak Komenda jak wielu innych. Działa to jak zwykły algorytm. Jest zbrodnia to cię komputer wrzuci na listę jak jesteś BLISKO. Dwa razy na liście jesteś w kręgu podejrzanych . Trzy razy i zarzuty. To w Polsce nie będzie nic dziwnego. Walczmy o naszą wolność. Dlaczego unijne sądy nie wydają poszukiwanych przez Polskę ? Dlaczego sądy USA nie wydają poszukiwanych przez Polskę ? Jak Mazura. Do ekstradycji niewinnego człowieka Ziobro uruchomił cały aparat polityczny i prawny a przede wszystkim wykorzystał polskie prawo do walki politycznej. Dlaczego działacze walczący o prawa człowieka w Polsce są z Polski wydalani a w innych państwach UE są honorowani - jak Kozłowska. NIE UFAJMY AUTORYTARNRMU PAŃSTWU. Zawsze mogą zrobić ci proces za nic. BROŃMY NASZEJ WOLNOŚCI !
Obudźmy się.
Obudźmy się. 10.10.2018, 00:35
To coś w rodzaju obręczy noszonych na nogach przez odbywających karę pozbawienia wolności w "domu" .Ten dom to nie tak dosłownie. Zawsze wiedzą gdzie jesteś. A po co im ta wiedza o wszystkich ludziach ? Dyktatura musi wiedzieć kto, z kim, jak i gdzie. Spisek kryje się wszędzie. I to jest zadanie policji w autorytarnym państwie prezesa.
lol
lol 09.10.2018, 10:54
Tak, jeśli jesteś przestępcą to lepiej się nie aplikuj :)))))))))))))))))
Tacy są
Tacy są 09.10.2018, 11:17
Już lolą grozisz ?
Pacyfka
Pacyfka 09.10.2018, 13:38
Ci wolność kojarzy się tylko z pałowaniem. Zapewniam cię lolo, że pała nie ma nic wspólnego z wolnością.
Takie państwo.
Takie państwo. 09.10.2018, 11:06
Raczej jest potencjalną ofiarą policji. Jak Stachowiak, jak Komenda, jak Iwona Cygan.
Antyfaszysta
Antyfaszysta 09.10.2018, 16:36
W sprawie Iwony Cygan posadzili 13 policjantów na ławie oskarżonych. Okazało się, że ci stróże prawa byli stróżami bezprawia. A wracając do rzeczy mało to przypadków gdy podsłuchy były oficjalnie wykorzystywane przez policję do załatwiania prywatnych spraw w procesach cywilnych ? Państwo totalitarne czy autorytarne wykorzystuje podsłuchy, podglądy przeciw obywatelom. Prezes tego nie kryje.
Praca dla bezpieczników, szpicli i tajniakówczeka wna młodych w totalitarnym…
Praca dla bezpieczników, szpicli i tajniakówczeka wna młodych w totalitarnym państwie. 10.10.2018, 00:38
Przez policję i służby tak zwaną esbecję.

Pozostałe