Nowa grupa uprawnionych do świadczeń poza kolejnością

  • 30.10.2018, 09:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowa grupa uprawnionych do świadczeń poza kolejnością
Osoby deportowane do pracy przymusowej oraz osadzone w obozach pracy nabyły prawo do świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością, a w poradniach specjalistycznych – bez skierowania.

Od 30 października 2018 r. obowiązują nowe przepisy, dzięki którym osoby deportowane do pracy przymusowej oraz osadzone w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Radzieckich,którym przyznano uprawnienia do świadczenia pieniężnego z tego tytułu, mają prawo do korzystania:

· poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz do

· świadczeń w poradniach specjalistycznych bez skierowania.

 

Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oznacza, że świadczenia te udzielane są w dniu zgłoszenia, a jeśli nie jest możliwe – w najbliższym możliwym terminie, poza kolejką . Natomiast wizyta w poradni specjalistycznej powinna się odbyć w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia do poradni.

Osoby uprawnione korzystają ze świadczeń opieki zdrowotnej po okazaniu właściwego dokumentu potwierdzającego uprawnienia. Legitymacja, która umożliwia skorzystanie z powyższych uprawnień wydawana jest przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na wniosek osoby deportowanej do pracy przymusowej lub osadzonej w obozie pracy przez III Rzeszę lub Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

reCAPTCHA
reCAPTCHA 30.10.2018, 16:24
Smutne że dopiero teraz sobie o takich osobach przypomniano. O pokoleniu które odchodzi. No rychło w czas.
kodziaż
kodziaż 30.10.2018, 15:27
Nowa grupa uprawnionych do świadczeń poza kolejnością to pisowcy
Irena
Irena 30.10.2018, 14:41
Takie osoby bardzo duzo przeszly .Nalezy pomyslec aby otoczyc je szczegolna opieka .Opieka pielegnacyjna winna dla TAKICH OSOB BYC BEZPLATNA .Ich dzieci to osoby dojrzale ,ktore tez zmagaja sie z roznymi chorobami .Musza zajmowac sie bardzo wiekowymi rodzicami .Opieka 24 godzinna .Osrodki opiekuncze winny byc bezplatne .Dzieki dla Prezydenta Szczecina ktory pomyslal o opiekunach osob i przekazal dodatek pieniezny .Dodatek nalezy sie tylko dla mieszkancow Szczecina.Warto aby inni wlodarze poszli w slady Prezydenta Miasta Szczecina .Panu Prezydentowi dziekuje w imieniu opiekunow ,bo naprawde ciezka praca .Ludziom wojny nalezy poswiecic duzo uwagi za ich wklad jaki dali Oiczyznie .Pozdrowienia dla deportowanych i osadzonych w obozach itd.
Piotr
Piotr 30.10.2018, 13:42
Związek Socjalistycznych Radzieckich? Panie redaktorze proszę o podawanie pełnych nazw państw mimo że było to państwo totalitarne.
?????
????? 30.10.2018, 11:45
Bardzo dobrze. Tylko czy po 73 latach od zakończenia II Wojny Światowej ilu takich jest w Polsce ?

Pozostałe