Kocham Polskę

  • 09.11.2018, 18:10 (aktualizacja 09.11.2018, 22:39)
  • Magdalena Sowiak
Kocham Polskę
Dnia 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowała młodzież z gimnazjum i szkoły podstawowej. Aby uczcić dzień 11 listopada, apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego o godzinie 11.11.

Następnie nasi uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili fakty historyczne oraz bohaterów narodowych, którzy bezpośrednio przyczynili się do odzyskania upragnionej wolności. W czasie uroczystości wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne oraz piosenki żołnierskie. Młodzież recytowała wiersze mówiące o bohaterskiej walce, miłości do Ojczyzny oraz symbolach narodowych. Na zakończenie spotkania uczniowie i nauczyciele zaprezentowali taniec narodowy - polonez.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu. W przygotowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości włączył się Samorząd Uczniowski, przygotowując miłą niespodziankę. Wspólnie z opiekunem wykonali makietę z wizerunkiem postaci w oryginalnych strojach krakowskich. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w stroju ludowym. To będzie niezwykła pamiątka.

W tym dniu mieliśmy również inne ważne wydarzenie. Odbyło się uroczyste ślubowanie naszych najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. Dziękujemy pani dyrektor Julii Porwit za udostępnienie sali wielofunkcyjnej Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

Magdalena Sowiak

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 09.11.2018, 20:31
Dopuki bachory są na utrzymaniu rodziców to kochają Polskę zobaczymy jak dorosną ilu wyjedzie i ilu będzie na nią pluło zakłamane to wszystko jest i tyle.
Jacek P.
Jacek P. 09.11.2018, 19:11
Ja też!
positiv
positiv 12.11.2018, 23:02
Nie ty jeden!

Pozostałe