Wstrzymano radnemu możliwość głosowania. Pierwsza sesja z kontrowersjami

  • 21.11.2018, 13:48 (aktualizacja 22.11.2018, 11:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wstrzymano radnemu możliwość głosowania. Pierwsza sesja z kontrowersjami Wójt Anna Kusy -Kłos.
Już szedł do urny. Miał właśnie oddać swój głos. Wtedy prawnik gminy zasugerował aby w swojej sprawie nie głosował. Podczas pierszej sesji Rady Gminy w Widuchowej przy wyborze przewodniczącego głosowało tylko 14 radnych. Zaproponowano na przewodniczacego rady Dariusza Filipiaka. I to jego wstrzymano z wrzuceniem do urny wypełnionej karty do głosowania.

Wcześniej ślubowanie złożyli nowi radni: Dariusz Filipiak, Janusz Kulka, Małgorzata Łęczewska, Jadwiga Hasiuk, Agnieszka Smętek, Grzegorz Gunia, Agnieszka Szefler, Małgorzata Paradisz, Zbigniew Pałka, Bogusława Siebert, Maria Markowicz, Anna Zawadzka, Łukasz Mańkowski, Jan Rębacz oraz Kamila Grzybowska.

Anna Kusy-Kłos złożyła krótkie oświadczenie i zaprosiła do współpracy.

 

Aktualizacja:

W końcu radnemu Dariuszowi Filipiakowi pozwolono głosować. Zdaniem prawnika, radny głosował w swojej sprawie... Dariusz Filipiak został przewodniczącym przy 12 głosach za, jednym przeciw i dwóch głosach wstrzymujących się. Małgorzata Paradisz i Janusz Kulka zostali wiceprzewodniczącymi.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czekam
czekam 27.11.2018, 10:16
Zobaczymy na pierwsze ruchy nowej-starej władzy i wtedy ocenimy. Na razie cicho.
Wróbel
Wróbel 25.11.2018, 23:48
Jejku jaki to jest wstyd ta obecna władza w gminie widuchowa same buractwo się rozszerzyło
klocek
klocek 25.11.2018, 12:39
Komisje zagarnęli dla siebie. Źle to wróży na przyszłość.
black
black 24.11.2018, 23:51
To jakaś paranoja z tym głosowanie. Dlaczego nie przygotowano wcześniej możliwości elektronicznego głosowania. Było wystarczająco dużo czasu.
klocek
klocek 25.11.2018, 12:41
Zapytaj pani wójt.
Wyborcy-rozlicza
Wyborcy-rozlicza 24.11.2018, 18:14
Liczę ze radni jak Pani Kamila czy Agnieszka beda umiały miec swoje zdanie Glosowalem na pania Kamile ale przeciwko pani Wojt Nie dajcie sie zmanipulować a bedzie dobrze zycze powodzenia
Kałuża
Kałuża 25.11.2018, 09:41
Oj naiwny,naiwny będą tańcować jak im będzie kazać A.K.K.
foto
foto 24.11.2018, 20:57
przecież kamilka ani słowa nie powie, nie zawalczy o dowozy dla benia..tylko fotki w głowie a juz tym bardziej gocha z lubicza
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.11.2018, 07:59
Do farsa!!! Jaki teatrzyk słyszysz siebie? Sołtys jako nauczyciel dał teatrzyk tylko w brutalny czyn zrobił a co myślisz że on bezinteresownie startował na radnego tylko się nie udało
humorek
humorek 22.11.2018, 15:03
Lisek już wszedł do kurnika, już witał się z gąską...Radny Filipiak też podszedł do urny już rękę z kartką do głosowania wyciągnął i ....stop! Ale w rezultacie wszystko dobrze się skończyło.Kochany dodatek do emeryturki zrekompensuje tę prawniczą niegodziwość.
Obserwator
Obserwator 23.11.2018, 19:08
Poziom prawnika w Widuchowej jest dostosowany do poziomu Wójt i jej radnych.
Dziwne, że długoletni radny nie wiedział czy może głosować. He, he, he przewodniczący do klaskania.
Przewodniczenie Radzie Gminy to nie wożenie cebuli w Gryf-Hurt.
ściśnięty sardynek
ściśnięty sardynek 22.11.2018, 14:49
Zawiedziona p. Kamilo Grzybowska. Nie dał fotograf pani zdjęcia ze ślubowania!? Może zły na panią jak wielu pasażerów z okresu wakacji gdy zostali wtłoczeni do busików , bo autobus miałby ze względu na ilość pasażerów za dużo wolnych miejsc.
babol
babol 22.11.2018, 13:22
11 radnych obłowiło się w ramach,, lepszej" zmiany w funkcjonowaniu Rady Gminy wszystkimi miejscami w 4 komisjach Rady Gminy i gdzie tu Statut Gminy gdzie każdy radny ma obowiązek/bez łachy większości/ uczestniczenia w pracach przynajmniej jednej stałej komisji rady dla 4 radnych złamano Statut Gminy/przez lepszą zmianę/ i uniemożliwiono wybór do komisji i co na to tzw.prawnik gminny.
Sprawa do nadzoru prawnego tj.wojewody.
Szeptucha
Szeptucha 24.11.2018, 21:13
Pokazali na czym im naprawdę zależy.
Na kolejnej Sesji bez mrugnięcia okiem uchwalą podwyżkę wody i ścieków. Później w górę podskoczą podatki.
Mieszkańcy nadal będą chodzić i jeździć po dziurawych drogach, nadal będą marzyć o chodnikach, radni z opcji AKK będą klaskać - bo mają za co - i będą "kadzić" mieszkańcom czego to Oni nie robią i nie zrobią. Ci co dali się omamić będą żałować. Smutny, oj smutny będzie koniec kadencji, nie tylko dla mieszkańców, dla wójt również jeśli dotrwa do jej końca.
gafa
gafa 23.11.2018, 19:13
Koniecznie należy to zgłosić do nadzoru prawnego wojewody.
Jaka Gmina taki prawnik, Nie wolno kalać ręki, która płaci, prawnik dawno to zrozumiał.
mecenas
mecenas 22.11.2018, 09:19
Przecież mógł wstrzymać się od głosu. Ten prawnik to przypadkiem nie Giertych?
trak
trak 22.11.2018, 11:52
Pomylic się każdy może.
miś
miś 23.11.2018, 19:16
To nie jest pomyłka,raczej niewiedza albo coś innego. Do CBA
Nowy radny
Nowy radny 22.11.2018, 07:28
Przy***s AKK nie bedzie teraz nagrywał i wstawiał filmów z sesji bo nie chce pokazywać jakie teraz przekręty będzie robić AKK i jej marionetki panie Piotrze weź sie pan za to i pokarz wyborcą co robi AKK i reszta hołoty
Krzywiniak
Krzywiniak 23.11.2018, 19:27
Pełnomocnik AKK Piotr Waydyk otrzymał w podziękowaniu stanowisko dyrektora Szkoły w Krzywinie i nadal jest marionetką AKK. Szkoda Krzywińskiej Podstawówki i Przedszkola.
Okres rozwoju Krzywina minął wraz z poprzednią władzą.
Nowy radny
Nowy radny 22.11.2018, 09:04
Trzeba trochę więcej się zainteresować nagrywaniem każdej sesji szkoda tłumaczyć . Żal dup... Ściska że wszystko będzie krócej trwało
gzik
gzik 21.11.2018, 23:53
Bardzo ładna stylizacja pani wójt.
Wiocha
Wiocha 22.11.2018, 08:53
Stylizacja może tak . Tylko morda nie w tamburyn
Hbb
Hbb 22.11.2018, 08:14
Chyba zapomniala sie uczesac
Odra
Odra 22.11.2018, 09:17
Widzę, że niektórym jeszcze nie minęły przedwyborcze emocje. Szkoda, bo trzeba pracować wspólnie dla dobra gminy.
Kamila Grzybowska
Kamila Grzybowska 21.11.2018, 23:50
Ja też złożyłam ślubowanie szkoda że redaktor mnie pominął :( Kamila Grzybowska
luby
luby 22.11.2018, 09:19
Zdjęcie dał, a nazwiska nie wymienił. Ciekawe dlaczego?
farsa
farsa 22.11.2018, 10:52
bo nie dba o rodzinę, czyli teścia, obca firma ma dowozy
matematyk
matematyk 22.11.2018, 09:51
Pewno nie potrafi liczyć do 15 i wydawało mu się , że wymienił wszystkich.
rzeka
rzeka 22.11.2018, 10:30
Mógłby chociaż poczytać te komentarze i poprawić swoja pomyłke. Dzwonię do redakcji!
autobus
autobus 22.11.2018, 07:52
ty to walcz o dowozy dla Beniaw całosc, bo wstyd żeby tak sie stało..
robert
robert 21.11.2018, 23:01
No a gdzie jest sołtys Wełpa, taka uroczysta sesja ? Podejrzewam że po ostatniej sesji tak miażdżącej dla niego tak po ludzku abdykował !
farsa
farsa 22.11.2018, 07:53
po co ma patrzyc na teatrzyk farsy
Prawnik nie z Krakowa.
Prawnik nie z Krakowa. 21.11.2018, 22:17
Ten prawnik nie powinien pracować nigdzie gdzie potrzebna jest znajomość prawa. To raczej osioł niż prawnik. Ja bym sprawdził jego dokumenty.
Nieistotne naruszenie prawa
Nieistotne naruszenie prawa 22.11.2018, 12:07
To namaszczony kolega Judka który potrzebuje dorobić do emerytury.
Zadowolony
Zadowolony 21.11.2018, 21:56
Do Rozczarowanego!!! Jak Pani Wójt obstawila swoimi przecież zostali wybrani nie przez Panią Wójt tylko Wyborcy wybrali tych ludzi i bardzo dobrze się stało a w poprzedniej kadencji miała przeciwników i co oni robili uśmieszki i głupie docinki
najbardziej wiedzący
najbardziej wiedzący 21.11.2018, 21:54
No cóż, są głosy, że ta rada jest słaba. To co będzie jak zabraknie obecnej wójtowej, bo przesłanki prawne są takie, że najdalej za parę miesięcy może stracić mandat. Jaki nowy Wójt będzie chciał z tą radą żądzić?
czarny
czarny 21.11.2018, 20:21
Chciałbym poznać tego pseudo - prawnika , który tak interpretuje czynne i bierne prawo głosowania !! To skandal , on nie ma ,, zielonego ,, pojęcia o przepisach prawa ...!!!
a pani wójt i radni 21 października głosowali???
a pani wójt i radni 21 października głosowali??? 21.11.2018, 21:45
No, żaden kandydat na posła, senatora, radnego, prezydenta też nie mógłby iść na wybory – bo przecież mógłby zagłosować we własnej sprawie....
kontem O K
kontem O K 21.11.2018, 20:03
Marionetki już na swoich miejscach. Cyrk jedzie dalej! A gdzie przyszły dyrektor krzywińskiej podstawówki? Zmieniał dres na bardziej wyjściowy?
farsa
farsa 21.11.2018, 21:52
teraz to byłyby cyrki do ogladania gdyby poplamiony dalej nagrywał. teraz bedzie farsa
Rozczarowany Wyborca
Rozczarowany Wyborca 21.11.2018, 19:59
O jakiej współpracy Pani Wójt mówi wszystkie komisje obstawiła swoimi radnymi, nie dopuszczając Radnych z tak zwanej opozycji. Po co mają wiedzieć jakie przekręty w Gminie się robi. Teraz jedna klika w Gminie. Brawo.Tą Gminę puszczą z torbami. Dla tej Rady liczy się tylko kasa. Pensje Radni Pani Wójt podnieśli o ok 2000- 3000 tys. Tamta Rada tak bardzo chciała ryczałtu, ciekawe czy teraz będzie ryczałt zaproponowany przez Radnego Merskiego. Zobaczymy co Ci radni zrobią dla nas mieszkańców, teraz mają przewagę i nie będzie możliwości oczerniania i kłamania,że radni opozycyjni blokują Wójt i nic dlatego nie zrobiła. Filipiak wreszcie dopchał się do koryta i 1500zł miesięcznie będzie brał. Wyborcy brawo dobrego wyboru dokonaliście!!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 23.11.2018, 19:39
Czyżby długi Widuchowej się zmniejszyły , że takie duże podwyżki sobie dano? Poprzednicy dbali o Gminę i jej mieszkańców a obecna wójt i jej radni dbają tylko o swoje finanse i rozrywki. Może to jest dążenie do licytacji Gminy.
Tylko patrzeć jak na następnej Sesji uchwalą podwyżki za wodę i ścieki.
Jullitta
Jullitta 22.11.2018, 19:47
Podwyżka wójt o niecałe 1800 ale ktoś tu liczyć nie potrafi samemu nic się nie robi ale wytykać łatwo
Widuch
Widuch 21.11.2018, 20:14
Szkoda ,ze rozcaroway wyborca niepamieta kto mial wiekszosc w radzie i czyje byly komisie. Widocznie ma pamiec wybiurcza. Jakos sie wtedy radnymi opozycyjnymi nie przejmowal. A. Filipiakowi ne zazdrosc mogles stanac do wybrow i pokaac jaki jestes kozak
Obeznany
Obeznany 22.11.2018, 20:55
Tak się składa, że w ubiegłej kadencji radni, którzy mieli większość współpracowali w komisjach z radnymi z opozycji. Wystarczy tylko wejść na stronę gminy i się zapoznać z wyciągiem z bip-u. Tutaj link http://bip.widuchowa.pl/dokume…

W komisji samorządu i oświaty na 7 członków 3 z opozycji,
komisja finansów i gospodarki na 7 członków 3 z opozycji,
komisja rewizyjna na 6 członków 2 z opozycji chociaż jeden z nich dopiero od 20.09.2017 roku.

Także ktoś tu chyba jest zachłanny na członkostwo.
albert
albert 22.11.2018, 18:51
Widuch dobrze powiedziane,oj kwiczą przegrani oj kwiczą

Pozostałe