Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka

Na sesji 13 grudnia burmistrz spróbuje odbić radę?

  • 3.12.2018, 19:05 (aktualizacja 03.12.2018 19:58)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na sesji 13 grudnia burmistrz spróbuje odbić radę?
Rafał Guga zwołał sesję na 13 grudnia. Czy po pierwszej przegranej w głosowaniach sesji Mieczysław Sawaryn i jego ludzie będą próbowali "odbić" prezydium rady oraz przewodniczących komisji?

Sam harmonogram obrad nie wskazuje na żadną rewolucję. Jednak w każdym momencie sesji może być przegłosowany wniosek o odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Wcześniej jednak Mieczysław Sawaryn musiałby „wyciągnąć” kilku radnych z PiS lub Koalicji Obywatelskiej. Albo musiałby zawiązać koalicję z jednym z wymienionych ugrupowań, a na to się na razie nie zanosi. Sytuacja jest jednak płynna.

Porządek obrad II sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

w dniu 13 grudnia 2018 r. o godz. 10.00

 

I. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołu z I sesji.

II. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

III. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

IV. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Gryfino za rok szkolny 2017/2018

V. Raport z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla miasta i gminy Gryfino za lata 2016-2017

VI. Informacja o podmiotach na terenie gminy Gryfino, w których wykonywana będzie kara ograniczenia wolności w formie pracy na cele społeczne lub pracy społecznie użytecznej w roku 2019.

VII. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy terenom zielonym w mieście Gryfino

VIII. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej przejazdu i przechodu

IX. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. na lata 2018-2022

X. Podjęcie uchwały w sprawie zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich

XI. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na remont zabytkowego obiektu sakralnego w roku 2018

XII. Podjęcie uchwały w sprawie desygnowania przedstawicieli Rady Miejskiej w Gryfinie do składu Komisji Mieszkaniowej

XIII. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino w obrębach nr 2 miasta Gryfino oraz Wełtyń II – tereny produkcyjno-usługowe

XIV. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny obowiązujących na obszarze gminy Gryfino

XV. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Gryfino na 2018 rok

XVI.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gryfino na lata 2018-2025

XVII. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

XVIII. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał Rady.

XIX. Wolne wnioski i informacje.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolej na następnych.
Kolej na następnych. 6.12.2018, 08:39
Jeden z sawaryniarzy, niejaki Hajdas (to ten od czerwonej koszulki Coca Cola z poprzednich wyborów, i mąż od kupcowej ...) Już odszczekuje swoje pomówienia wobec Nycz.
Dosiek
Dosiek 6.12.2018, 09:23
A jeszcze fikali przed wyborami i zamieszczali ogłoszenia. Ciekawe ile teraz wybula za swoją głupotę.
zor
zor 6.12.2018, 00:39
Pomyłka, bo to nie jest tak, że "naczelny" PiS nie chce współpracy w samorządach z Platformą.To Platforma zabrania swoim członkom współpracy w lokalnych koalicjach z PiS.
lokalni
lokalni 6.12.2018, 01:13
Gryfino nie Warszawa, tu każdy, kto głosował i na PiS i na KO był przeciw Sawarynowi i jego rządom w radzie i gminie.

Dlatego teraz kontrola władzy wykonawczej i brak pralinek i laurek dobrze tercetowi zrobi...
lokalni cd
lokalni cd 6.12.2018, 01:19
..tym bardziej pamiętając, jak sawaryniarze reagowali obelgami i wyzwiskami i brudnymi atakami zarówno na PiS jak i KO, gdy choćby najdelikatniej krytykowali nawet najdrobniejszą sprawę - łącznie z procesami sądowymi wytaczanymi w trybie wyborczym. I to o co?
Pies
Pies 5.12.2018, 23:33
Czekam na decyzję burmiszcza o odwołaniu Nikityńskiego i Milera.
Może niech zrobi to dyrektor LO
Może niech zrobi to dyrektor LO 5.12.2018, 23:19
Te wykopy na terenie liceum powinny być jakoś zabezpieczone.Przecież nie wiadomo czy będzie nowy przetarg czy aneksy na miliony. Na tej sesji przesuną inwestycję na 2020r.
kiszka w kolubrynę
kiszka w kolubrynę 5.12.2018, 23:43
we wrześniu zrobią oblężenie Częstochowy. Kto w roli kolubryny i Kmicica?
seniorka
seniorka 5.12.2018, 20:59
Nikitiński musi odejść!
do tomcia fikołka
do tomcia fikołka 5.12.2018, 22:49
Tomuś, przecież to wiadomo, ale jeśli ci brat powiedział, że ty jesteś świetny, to nie wierz każdemu jego słowu...
proste
proste 5.12.2018, 20:52
gdyby sawaryniarze nie mieli nic do ukrycia nie baliby się utraty kontroli nad radą i komisją rewizyjną. Im bardziej się szarpią, tym bardziej widać, że czegoś się obawiają...
ciekawy
ciekawy 5.12.2018, 17:20
interesujące jest to, że na bip-ie cuwu jest/był konkurs na specjalistę, a nie było go na bipie gminy. Na głownego księgowego i zastępcę był umieszczony na obu biuletynach....
INFO
INFO 6.12.2018, 09:38
INFO : Niczego nie trzeba publikować w dwóch BIP-ach. CUW tak jak inne jednostki organizacyjne gminy - ma swój BIP. Tam musi ogłaszać informacje o naborze na stanowiska. Jeśli dodatkowo ogłasza coś w BIP-ie UMiG - to dlatego, że zależy dyr. CUW na szerszym udostępnieniu informacji o naborze na wolne stanowisko.
UMiG grzecznościowo zamieszcza takie ogłoszenia. W przypadku konkursu na głównego księgowego i zastępcę głównego księgowego CUW, tak właśnie było, bo do pracy w samorządzie na tak trudnym stanowisku w CUW- mimo powtarzania konkursu - nie było tłumu chętnych. Nota bene -na stanowisko specjalisty ds. administracyjno-organizacyjnych też nie.
jawność
jawność 6.12.2018, 19:48
to nie kwestia trudnego stanowiska a otoczenia i środowiska pracy. Ktoś musiałby się podpisywać pod śmierdzącymi (petami;)) dokumentami i brać za nie odpowiedzialność...
Jaki wynik paździrnikowego przetargu na budynek przy Opolskej ?
Jaki wynik paździrnikowego przetargu na budynek przy Opolskej ? 6.12.2018, 15:05
GTBS o rozstrzygnięciu przetargu w ogóle nie informuje na BIP. Jądro korupcji. Dziwne, że developer radzi sobie bez problemu w kilkanaście miesięcy a GTBS nic nie robi ?
on
on 5.12.2018, 14:01
temat jest prosty pawelek idzie precz i wszyscy sa szczęśliwi :) poza nim oczywiscie :)
proste
proste 5.12.2018, 20:54
a niby kto po całym tercecie ma sprzątać? Niech piją, co nawarzyli. Zaczynając od okopów na boisku powiatowej szkoły.
kolej losu
kolej losu 5.12.2018, 17:49
Nikitiński musi odejść do lamusa!!!


(tak jak stowarzyszenia z budynku dworca)
Muszą odejść.
Muszą odejść. 5.12.2018, 14:25
I Miler. Na tej sesji odstąpią od remontu stadionu i przesuną termin budowy hali. Będą aneksy, nowa kasa, może nowy przetarg. Nie mają zamiaru remontować kortów. Przepadła dotacja na remont stadionu jak i ta na remont pałacyku. Nieudolni frajerzy.
proste
proste 5.12.2018, 20:56
niech zostają, skoro Sawaryn zapewniał, że robią to, co on chce. Niby kto teraz ma posprzątać? Kontrola rady pomoże im się zebrać - i ponosić odpowiedzialność...
jaś
jaś 5.12.2018, 10:46
to teraz przez pięć lat będą się kotłować o to kto ma usiąść na którym stołku a te trio to najlepiej pogonić
lupa
lupa 5.12.2018, 00:08
.Szanowni Mieszkańcy, nie mamy żadnego wpływu na układ sił w radzie. Kręgosłupy niektórych radnych są plastyczne, jak guma i nic na to nie poradzimy. Dostali mandat, klamka zapadła.
zaradna
zaradna 5.12.2018, 21:01
Kobieta zmienną jest
nie sądzę...
nie sądzę... 5.12.2018, 11:14
Nie sądzę, żeby sawaryniarze "złamali kręgoslup moralny" komukolwiek od Romanicza lub Urbańskiego.W radzie ich "wycie za utraconym korytem" jak sami kwitowali w zeszłej kadencji każdą krytykę tercetu to jedno, drugie to funkcja kontrolna rady i komisji rewizyjnej...
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 23:43
Przeczytałem ten BiP spokojnie. Uważam że burmistrz powinien mieć prowizje od wykonania uchwał jako wynagrodzenie.
Fakt
Fakt 5.12.2018, 16:41
Znów wykazałby dochód roczny 50 zł
:)
:) 5.12.2018, 11:15
do pomocy socjalnej by się zgłosił po zapomogę:)
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 22:30
Trzeba iść i posłuchać. Podobno trzech radnych dało się Sawarynowi s***. Trzeba zobaczyć konieczne kto.
PaN PiKuŚ kmiocie
PaN PiKuŚ kmiocie 4.12.2018, 23:09
W telewizji będzie...tylko o 19.30 prawdziwe treści :D
Ty nie idziesz, bo masz w planach trzepanie :))))
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 23:20
Proponujesz mi pomoc?
PaN PiKuŚ kmiocie
PaN PiKuŚ kmiocie 4.12.2018, 23:22
Oczywiście, 14 dniowe wczasy w Międzyzdrojach...żebyś się do piachu przyzwyczajał :D
?
? 4.12.2018, 23:26
Świnoujście dla "elyty"? A komu do piachu najszybciej, to nie kuś losu...
nie wierzę...
nie wierzę... 4.12.2018, 22:52
nie wierzę, żeby wśród radnych PiS albo KO były sprzedajne k..rwy. Bo inaczej takiego "transferu" nazwać nie można byłoby...
pamiętajcie o 13 grudnia
pamiętajcie o 13 grudnia 4.12.2018, 21:23
13 grudnia roku pamiętnego
opozycja wpadnie do szamba gminnego
najbardziej zawzięci na Gugę Rafała,
wycie za korytem słyszy gmina cała
ani kukuryku
ani kukuryku 4.12.2018, 18:10
Nikitiński musi odejść!
nie pods... kolegi
nie pods... kolegi 4.12.2018, 19:22
Tomuś, bo jak trolla bagiennego za stalking cię ujawnią i gdzie ty biedaku ogłosisz swoje przeprosiny?
Do...............
Do............... 4.12.2018, 18:47
Panie redaktorze trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości, że Sawaryn wygrał wybory i to w pierwszej turze. Nie zaszkodziły mu w tym żadne pana sensacje i pomówienia. Nie szkoda Panu czasu na pisanie tych paszkwili ? Przecież to i tak Pana nie uszczęśliwi a może po prostu należałoby zmienić zawód i poszukać szczęścia gdzie indziej. Meczy Pan tą klawiaturę, męczy a to nic nie daje. Sawaryn ma się dobrze, jego zastępcy również i dalej będą pracowali dla dobra naszej gminy. Pozdrawiam
grozisz dziennikarzom, żeby zamilkli???
grozisz dziennikarzom, żeby zamilkli??? 5.12.2018, 11:38
Na Słowacji przed zamordowaniem dziennikarza też mu jeden miliarder wrzeszczał „gwarantuję, że przestaniesz pisać na mnie” Kuczner do Kuczaka...

Wczoraj, 18:47 po prostu należałoby zmienić zawód i poszukać szczęścia gdzie indziej.
sumienie gryzie? Zaszczuliście niejednego...
sumienie gryzie? Zaszczuliście niejednego... 4.12.2018, 22:21
Te narkotyki jednak szkodzą – to inni redaktorzy innego burmistrza szkalowani, preparowali „paszkwile” i insynuacje. Mechanizm wyparcia, żeby wyrzuty sumienia zanadto na cmentarzu nie przeszkadzały???
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 22:13
Sawaryn jako radny dostał coś około 600 głosów. Jako burmistrz przeszedł w pierwszej turze. Dziwne i śmieszne. Ale nie w Gryfinie tylko na wsiach. Sprawdźcie ilu ludzi zameldowano przed wyborami w gminie! Podobno u samej Kasprzyk kilkuset. Ludzie szli głosować i pełno nowych twarzy we wiosce...
Znajoma
Znajoma 5.12.2018, 17:04
Sawaryn jako radny dostał coś około 420,a to Radny Rafał Guga ponad 600 głosów.
PaN PiKuŚ kmiocie
PaN PiKuŚ kmiocie 4.12.2018, 23:11
Fakt, ja zameldowałem 6 dziewczyn z Filipin :D
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 23:27
Ale sprawdź jeszcze u weterynarza co żeś przywiózł. Lub dermatologa.
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 23:23
Z Filipin??? Z ostatnich wakacji pamiątki? A sprawdziłeś czy to dziewczyny? A czy pełnoletnie byli?
poprawka
poprawka 4.12.2018, 22:54
Poprawka - Sawaryn jako radny na "dole" dostał ponad 400 głosów. Ponad 600 mieli Guga i Romanicz. A na górce ponad 700 Urbański...

Ale wątek z zameldowaniami ciekawy...
nie pdsr... kolegi
nie pdsr... kolegi 4.12.2018, 19:23
Pawełku - trop do redaktora prawidłowy tylko inne medium i inne stanowisko teraz - podaj go do sądu za stalking, to się zdziwisz....
Koalicja w radzie
Koalicja w radzie 4.12.2018, 23:37
Nikitiński musi odejść!!!
do Tomasza:)
do Tomasza:) 5.12.2018, 11:18
Tomaszu - przestań z bratem pozować na tego "dobrego glinę" i pods.wać kolegę, bo polecisz za stalking jak sawarynowy troll bagienny...
Jkuh
Jkuh 4.12.2018, 18:56
Ma się dobrze czego nie można powiedzieć o gminie.
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 16:44
Sawaryn wraz ze swoimi wazelinami nadaje się tylko do spuszczenia w kiblu. Niech ktoś z urzędu sprawdzi i poda do wiadomości ilu set ludzi przed wyborami zameldowało się w gminie i u kogo. Tzn konkretnie u radnych Sawaryna.
Hipolit
Hipolit 4.12.2018, 18:29
Pikuś daj już sobie na wstrzymanie z tymi swoimi sensacjami. Nie wybrali cię przyjmij to z pokorą a nie wypisujesz głupoty. Widać na mózg ci padło.:)))
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 22:19
Ty jesteś ten idiota co na facebuku stronę Gryfina prowadzi?
do Hipolita:):):)
do Hipolita:):):) 4.12.2018, 19:28
jak tym, których nie wybrali mialoby padać na mózg - to wśrod sawaryniarzy popłoch - tylko 8 radnych i żaden przewodniczącym wybrany nie został...
ciekawe
ciekawe 4.12.2018, 18:08
a podatek śmieciowy zapłacili? Ciekawe byłoby, jakby w jednym mieszkaniu było pomeldowanych po ileś osób, a opłat by nie było...
Miłośnuk BIP
Miłośnuk BIP 4.12.2018, 16:32
Na stronach BIP gminy w materiałach na najbliższą sesję opublikowany jest raport z realizacji zadań z ochrony środowiska w latach 2016i 2017. To obraz klęski i nieróbstwa tej ekipy. To zadania , których Sawarynowi nikt nie narzucał. Ani Piłat ani Zły ani Dobry. Sam sobie je wyznaczył. Stopień realizacji zakrawa na kpinę z wyborców. Tam między innymi w latach 2016 i 2017 miała być zrealizowana kanalizacja ściekowa i deszczowa w Łużyckiej. Generalnie realizacja to ZERO. Są też dwójki i trójki tylko na jakiej podstawie te oceny jak nawet do dzisiaj nic nie zrobiono ? To za co ta trójka ? Jest już koniec 2018 i nic. Polecam wszystkim. To prawdziwy obraz tej ekipy.
Pikuś
Pikuś 4.12.2018, 15:50
Idiota od wycinki drzew w Parku na Facebooku robi konsultacje wśród swoich znajomych....
Hipolit
Hipolit 4.12.2018, 18:32
A co ma się ciebie pytać ? :)) Idioty nad idiotami :))
do Hipolita:):):)
do Hipolita:):):) 4.12.2018, 19:26
idiota nad idiotami - to żeś określił Sawaryna... Nieładnie sugerować, że nikt go nie pyta o zdanie...
kolo
kolo 4.12.2018, 15:38
caly problem jest w nikitynskim
to ze kurczowo trzyma sie stolka to dziala na niekorzyść mieszkańców ! zatrudniał swoich znajomych ! toleruje tylko bezwzględną podleglosc ! jestes podpierda......em to masz dobrze !
teraz slonczylo sie ! nie ma wiekszosci i zobaczy co to znaczy brak możliwości decyzyjnej
dalej wyjazdy do raciechowic za pieniadze podatnikow ! rozliczyc ich prosze
To układ potencjalnie korupcyjny.
To układ potencjalnie korupcyjny. 4.12.2018, 15:08
Czy Sawaryn długo będzie tolerował ten chory układ Nikityńskich ?
PO-PiS
PO-PiS 4.12.2018, 12:11
Precz z Nikitińskim!
nie pods.ywa się kolegi...
nie pods.ywa się kolegi... 4.12.2018, 12:41
Tomuś, nie wierz wszystkiemu, co w gazecie wyczytasz... Ty jesteś lepszy i nietykalny?

Pozostałe