piątek, 26 kwietnia 2024 06:24

Laguna gościła Mikołajkowe Zawody Pływackie

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. z myślą o swoich najmłodszych pływakach UKP „Marlin” zorganizował dla nich Mikołajkowe Zawody Pływackie, które były okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Wielu tych maluszków przygodę z pływaniem rozpoczęło dopiero w październiku. Nie mniej emocji niż indywidualne starty młodych pływaków i pływaczek wywołały sztafety rodzinne, w który zawodnicy płynęli z rodzicem/opiekunem.

W konkurencji 25m z przyborem w kategorii 4 lata i młodsi zwyciężył Wojciech Iwan, przed Igorem Małolepszym i Antonim Kadłubkiem. 4 miejsce zajął Bartosz Horniak, a 5 Ida Babińska.

W kategorii 5 lat najszybsi byli: Liwia Plombon i Wiktor Wróbel. 2 miejsce zajęli Lena Orłowska i Ksawery Czerlikowski, a 3 Antonina Suchecka i Mateusz Fabian. Na 4 miejscu dopłynęli Julia Grabowska i Maciej Dąbrowski, na 5 miejscu Antonina Derenowska i Oliwier Gut. 6 miejsce zajęli Hanna Zakrzewska i Dawid Zalewa, 7 Aleksandra Bober i Maciej Gościniec, 8 miejsce Antonina Kowalczyk i Adam Stępień, a 9 Wiktoria Wysota i Mateusz Wypchło. Jako 10 przypłynęła Marika Brodacka, 11 Hanna Wichucka, 12 Natalia Wojtuniak, 13 Amelia Mazur, 14 Marcelina Prokopowicz, 15 Franciszka Bartosiewicz.

W kategorii 6 lat na najwyższym stopniu podium stanęli: Aleksandra Biskupska i Hubert Malecki, drugi stopień zajęli: Aleksandra Karbowska i Mateusz Martyniak, a trzecie: Elena Kokoszka i Filip Ogrenicz. Tuż za podium znaleźli się: Lena Fijałkowska i Bartosz Zając, na 5 miejscu Adrianna Kozieł i Antoni Zabłocki, na 6 Hanna Małolepsza i Jan Stępień, na 7 Łucja Kujawa i Karol Jonasik, na 8 Marianna Rzewnik i Antoni Bober, na 9 Roksana Brodnicka i Piotr Mielczarek, na 10 Maria Kalin i Sebastian Kobzarów, na 11 Nikola Laskowska i Igor Duchowski, na 12 Gabriela Lisiecka i Bruno Dąbrowski, na 13 Igor Dąbrowski, na 14 Paweł Szczerbiński-Godlewski, na 15 Antoni Urbański i na 16 Maciej Juzyszyn.

Na dystansie 25m stylem dowolnym w kategorii 6 lat popłynęła tylko Oliwia Mizińska.

W kategorii 7 lat złoty medal wywalczyli: Julia Świeboda i Konrad Czerlikowski, srebro Katarzyna Dorawa i Stanisław Suchecki, a brąz Wiktoria Grzegorska i Maksymilian Plombon. 4 miejsce zajęła Aleksandra Kawczyńska i Filip Serafin, 5 miejsce wywalczyli Hanna Biskupska i Bartosz Dąbrowski, a 6 Mateusz Wichucki.

Wśród ośmiolatków pierwsze miejsce zajęli: Maja Kawicka i Tymoteusz Tarczyński, 2 miejsce zajęli Ala Walter-Jastrzębska i Hubert Wawrzyniak, na 3 stopniu podium stanęła Martyna Kurtz, a 4 była Malwina Szczęsna.

W kategorii wiekowej 8-10 lat najszybciej dystans 25m stylem dowolnym pokonali: Lena Bugajewska i Dominik Pasik. Tuż za nimi dopłynęli: Zuzanna Jazukiewicz i Stanisław Kadłubek, a 3 miejsce zdobyli: Natalia Brodacka i Wojciech Ochocki. Niewiele do podium zabrakło Nell Furgał i Stanisławowi Ulanowskiemu. Dzieci te dopiero w tym roku rozpoczęły przygodę z pływaniem.

Na dystansie 25m stylem grzbietowym w kategorii 6 lat zwyciężyli Jagoda Żeluk i Michał Mężyński, a druga była Natalia Kuliś.

W kategorii 7 lat najszybsi byli Lena Andrejczyk i Wojciech Sadłowski, przed Antonim Wieczorkiem.

Wśród 8-latków pierwsze miejsce zajęli: Pola Czyleko i Tomasz Szczygielski, a drugie Martyna Andrych.

Sztafety 2x25m z przyborem