Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Gmina z naszego powiatu i stolica regionu połączą się… drogą rowerową

  • 27.12.2018, 18:14 (aktualizacja 27.12.2018, 20:13)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gmina z naszego powiatu i stolica regionu połączą się… drogą rowerową
9-kilometrowa trasa stanie się atrakcją turystyczną oraz pozwoli na dotarcie przez mieszkańców i turystów w wiele urokliwych zakątków gminy Stare Czarnowo, a także do pracy czy szkół. Inwestycja otrzyma zastrzyk unijnej gotówki z RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia podpisali w czwartek, 27 grudnia 2018 roku w Szczecinie, zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz i wójt Marzena Grzywińska.

Gmina Stare Czarnowo od wielu lat czeka na trasę rowerową z prawdziwego zdarzenia. Dziś oczekiwania mają szansę na realizację w praktyce. 9 km nowej ścieżki połączy Stare Czarnowo i Kołbacz ze stolicą regionu - Szczecinem.

- Konsekwentnie we współpracy z zachodniopomorskimi samorządami wdrażamy w życie założony plan budowy spójnej sieci tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim. Mają one służyć turystom i mieszkańcom. Moda na rower nie słabnie, dlatego każdy nowy odcinek infrastruktury dla cyklistów cieszy. W tym miejscu regionu cieszy podwójnie, bo to Szczeciński Obszar Metropolitalny, gdzie połączenia drogowe i trasy rowerowe mają szczególnie znaczenie dla codziennego życia - przekonywał marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Przedsięwzięcie jest największym turystyczno-rekreacyjnym projektem infrastrukturalnym w historii Starego Czarnowa. Zebranie pozwoleń i opracowanie dokumentacji projektowej dość skomplikowanej i wymagającej współpracy z innymi samorządami zajęło dwa lata.

- Nowa infrastruktura rowerowa dla mieszkańców i turystów staje się właśnie faktem. Wielu twierdziło, że budowa ścieżki rowerowej ze Starego Czarnowa przez Kołbacz do Szczecina nie ma szans powodzenia, a nam się to uda. To dobra wiadomość, bo rower stał się dziś zarówno sposobem na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, ale również sposobem docierania do pracy czy szkoły. Rozpoczęcie prac związanych z budową drogi dla cyklistów planujemy na wiosnę 2019 roku. Trasa powinna być gotowa do końca przyszłego roku - podkreśliła wójt gminy Marzena Grzywińska.

Inwestycja realizowana będzie wspólnie z Gminą Miasto Szczecin, które partycypuje w kosztach przedsięwzięcia. Najpierw droga dla cyklistów o długości 250 metrów powstanie w stolicy Pomorza Zachodniego, w ciągu ulicy Pyrzyckiej, tj. od ulicy Topolowej do pętli autobusowej „Śmierdnica”. Tam też ulokowany zostanie parking typu Bike & Ride z wiatą i z co najmniej 20 miejscami postojowymi. Dalej trasa przebiegnie na odcinku 9 km przez gminę Stare Czarnowo, po śladzie nieczynnej od 1949 roku i rozebranej w 1992 roku linii kolejowej. Połączy Szczecin z Kołbaczem i zakończy się w Starym Czarnowie
przy skrzyżowaniu z ulicami Szczecińską i Szkolną.

Projekt dofinansowany zostanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Planowany koszt inwestycji to prawie 5,5 mln zł. Unijne wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 4,6 mln zł.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kojot
Kojot 03.01.2019, 17:48
No do cbolery jasnej siarczystej czy jest ktoś w naszej gminie kto zareaguje na pełne smietniki w kołbaczu no kto to są po prostu [email protected][email protected]!! Na święta nie były opróżnianie aż do tej pory, o ludzie!!!!!! Jeszcze troche i szczury do klatek będą wchodzić ???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.01.2019, 08:06
Też bardzo popieram działania gminy - o 4 lat wszystko idzie w dobrym kierunku - to widać, słychać itp. - pozdrawiam wszystkich w gminie, za małymi wyjątkami........
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy 01.01.2019, 18:45
Pani Wójt gratulacje - to jest bardzo dobre zarządzanie przez Panią, dla dobra mieszkańców, które stawiane są na 1-szym planie - w P. działaniach.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 01.01.2019, 22:41
Słuszna uwaga Spostrzegawczy. Nic dodać, nic ująć. A ja korzystając z okazji chciałbym wszystkim mieszkańcom, naszym włodarzom oraz forumowiczom życzyć wszystkiego co najlepsze w 2019 roku.
Stach
Stach 01.01.2019, 22:46
Popieram!
Janek
Janek 28.12.2018, 18:01
W siną dal, w siną dal z wami poprzednikami.....
Pan
Pan 28.12.2018, 16:47
Zeby sie pogodzić z przegraną trzeba coś przegrać żeby cieszyć z wygranej trzeba wygrać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.12.2018, 15:17
Pozostało mu jeszcze 5 lat do pogodzenia się z przegraną, a potem następne , bo z pewnością dalej będziemy głosować na P. Marzenę - tak, tak kol. Mietku.
Z boku
Z boku 28.12.2018, 11:10
Co Ty Mietek ględzisz - była koncepcja 5 lat temu, ale nie zrobiono - więc co ? po prostu nic.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 28.12.2018, 11:39
Nie może pogodzić się z wynikami wyborów., więc marudzi.
Mietek
Mietek 28.12.2018, 07:23
Koncepcja ścieżki była już 5 lat temu niektórzy żyją przeszłością a udają nowoczesnych. Szanowni slizusy obecnej władzy pamiętajcie że nie przeszłością się dobrze gospodaruje lecz wlasnym pomysłem. Szczęśliwego nowego roku mniej gadania a więcej pracy tak jak u nas w Widuchowej!!
Pietrek
Pietrek 28.12.2018, 10:31
Kolejny zazdrośnik?
Jaki pan , taki kram.
Jaki pan , taki kram. 28.12.2018, 02:25
Chyba piąty rok z rzędu małe , dziesięć razy mniej liczne Stare Czarnowo wyda więcej na inwestycje niż gmina Gryfino. Ciekawe.
JJK
JJK 27.12.2018, 21:57
Pani Marzena podobna do Pani Gabrysi.Obie Ładne.
Zgroza
Zgroza 28.12.2018, 02:28
Nie ubliżaj pani Marzenie. Poza tym to dobry gospodarz a Gabrysia z dobrej gminy pozostawiła długi. Dopiero na tej sesji radni dowiedzieli się o dużym zadłużeniu.
Księgowa
Księgowa 27.12.2018, 20:35
Stare Czarnowo to mistrz w pozyskiwaniu inwestycji i środków zewnętrznych. Co roku dziesięć do dwudziestu razy więcej niż powiatowa metropolia Gryfino.
wyścigówka
wyścigówka 27.12.2018, 20:13
Aż 9 km? To ja się nie zdążę rozpędzić dobrze!
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy 27.12.2018, 20:04
Do poniższego wpisu - jeszcze tylko podpiąć Banie - śmiech w biały dzień. Łysik z W. prawie nic nie zrobili w Starym Czarnowie przez ponad 10 lat rządzenia, to tyle samo teraz zrobi w Baniach- i tyle na ten temat przyjaciele. Taka jest niestety szczera prawda.
fakty po faktach
fakty po faktach 27.12.2018, 20:12
Ale Łysik ma teraz kilkanaście kilometrów drogi rowerowej a wy zero.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 27.12.2018, 22:17
Masz rację, nie świadczy to dobrze o poprzednikach, że nie potrafili o to zadbać mimo tylu lat. Musiała przyjść nowa władza i dopiero się ruszyło.
Mieszkanie gminy  od urodzenia
Mieszkanie gminy od urodzenia 27.12.2018, 19:57
P. Wójt - to sie nazywa pozytywne działanie na rzecz gminy Stare Czarnowo. Kiedyś tego nie było- tylko klika i swoje sprawy. Brawo Pani Wójt, ąż sie chce teraz iść do Urzędu - wszędzie ład , skład i porządek. A jeszcze ta ścieżka rowerowa - po prostu morał, nigdy by nie było ścieżki rowerowej gdyby Pani Marzeny nie było w Gminie jako Wójtowej. Ale sie cieszymy, nawet nie wie Pani jak bardzo - i rowerek i męza i w trasę. Dziękujemy, dziekujemy i jeszcze raz bardzo dziekujemy.
Bozena
Bozena 27.12.2018, 22:57
To ja
Mieszkanka
Mieszkanka 27.12.2018, 22:11
Tylko rowerem potrafi ;)
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 27.12.2018, 19:55
No proszę, jak zapowiadali tak zrobili. A ponoć w Czarnowie nie pozyskuje się środków zewnętrznych. Z takim gospodarzem jak Pani Wójt i jej zespołem szykuje się nam 10 owocnych lat w gminie.
Szacunek
Szacunek 27.12.2018, 23:08
i jej zespolem? w u.g. niema zespolu bo brak jest szacunku dla zwyklego pracownika ale co sie dziwic szacunku niebylo nawet dla 1 radnego powiatu a 2 ktory byl lansowany na maxa przez 4lata prxegral.... z waszym pracownikiem ktorego tez lekcewazyliscie. Cxyba xe zespolem nazywasz dwoch najblizszych doradcow wojt.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 27.12.2018, 23:28
Napisz proszę jak mam na serio traktować twój wpis, skoro nie potrafisz nawet tego zrobić poprawnie? Proste błędy ortograficzne, literówki, brak ładu i składu. I ty piszesz o szacunku? Wiesz w ogóle co to znaczy? Popraw się na przyszłość i postaraj się napisać coś po polsku. Byle poprawnie, bo tych twoich wypocin nie da się czytać.
proszę
proszę 27.12.2018, 19:03
Jeszcze tylko podpiąć pod Banie!
krata
krata 27.12.2018, 19:24
Powolutku, pamalutku i droga pójdzie i w tamtym kierunku.

Pozostałe