O unijnych absurdach w Gryfinie

  • 12.01.2019, 13:30 (aktualizacja 12.01.2019 14:08)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O unijnych absurdach w Gryfinie TWS
Działacze partii Wolność, którego liderem jest Janusz Korwin-Mikke, manifestowali na pl. Ks. Barnima I w Gryfinie. Wytykali absurdalne decyzje podejmowane przez Unię Europejską. Mieli tablice i nagłośnienie.

Albo reforma, albo polexit, czyli wyjście Polski z Unii Europejskie - to główne przesłanie tej manifestacji. Z głównymi hasłami można było zapoznać się na tablicach.

Z niektórymi postulatami można by polemizować, a innym tylko przytaknąć. Młodzi ludzie z Gryfina i Szczecina prezentowali swoje poglądy i każdy mógł z nimi podyskutować. Były też pomysły lokalne. Jedna z propozycji dotyczyła możliwości przywrócenie chociaż jednego pociągu nocnego, kursującego na trasie Szczecina – Gryfino i z powrotem.

O akcji informowaliśmy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/30911,o-absurdach-na-placu-ks-barnima-i

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (111)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leszek
leszek 16.01.2019, 06:54
co wy wszyscy o tej Rosji.Rosja ma nas w d...e.po co jej to gniazdo walących się maczugami po łbach trylogitów.najwyżej potraktuje nas z buta jak przechodzeń ujadającego jamnika
Naiwniacy
Naiwniacy 15.01.2019, 18:11
Który jeszcze "myśli" że silna Polska z bogatymi Polakami jest w interesie Rosji?
a kto tak uważa?
a kto tak uważa? 15.01.2019, 18:44
kto uważa że Polska będzie silniejsza a Polacy bogatsi po polexicie ucieszy tym Rosję...
Absurd
Absurd 15.01.2019, 17:35
Oj ludziska, jednemu wytykacie, ze chce samemu o sobie decydować, innemu, że w sandałach chodzi, kolejnego nazywacie gównojadem... I wy uważacie, ze do Unii należycie? To jest dopiero absurd!
Chcą żeby to urzędnicy decydowali
Chcą żeby to urzędnicy decydowali 15.01.2019, 18:09
Dlatego tak cenią sobie niewolniczy stan sumysłu.
karuzela alkoholizmu
karuzela alkoholizmu 15.01.2019, 12:41
Weźmy taki alkohol, który jest jest bardzo kreatywny w sferze wyobraźni. Może mniej niż dopalacz, ale zawsze. Z drugiej strony mam skojarzenie z życiem pszczół, z społeczeństwem kastowym. Tu najniższy w hierarchii truteń (osobnik wg podręczników najkrócej żyjący) wypił, co powinien - z ręki pszczół robotnic, z około z punków alkoholu w Gryfinie w mieście (w tylu można go kupić), a zarobiła pszczoła królowa: najpierw z podatków os sklepów, z VAT, akcyzy, następnie z mandatu (pszczoły-robotnice przyleciały radiowozem i pobrały już ostatnią opłate). I tak się kręci, co ma się kręcić, w kraju z ponad milionem alkoholików.
leszek
leszek 14.01.2019, 20:03
panie Gładkow ,pan firmujesz te bzdety na planszach .wszak pan człowiek poważny nauczyciel .kogo obchodzi obieranie kiści winogron .po paru rozmowach z panem miałem lepsze mniemanie o p. rozsądku.
Hogg
Hogg 14.01.2019, 21:53
Co ty pleciesz? Jaki on tam poważny nauczyciel.On nigdy nie był poważny ,nie jest i nigdy nie będzie poważny.
Na co nam szkoła
Na co nam szkoła 15.01.2019, 06:26
Nie dostałeś się, czy wyleciałeś?
Hogg
Hogg 15.01.2019, 17:43
Niestety nie miałem tej nieprzyjemności uczęszczać do szkoły w której uczył.Wybrałem inną ale znam ludzi którzy wspominają do dziś wymyślane przez niego durnoty.
Spinelli Raporty K.Rz. Rudi D. itd.
Spinelli Raporty K.Rz. Rudi D. itd. 14.01.2019, 07:38
Ci co chwalą naszą obecność w UE, to tak na POważnie PiSzą, czy nie za darmo?
zielony ludzik?
zielony ludzik? 14.01.2019, 10:34
a ty krytykujesz za ruble, czy płacą ci jednak w Euro?
Kasa!
Kasa! 15.01.2019, 06:28
Patriota nie może za darmo bronić swojej Ojczyzny?
a patriotyzm to osłabienie Unii?
a patriotyzm to osłabienie Unii? 15.01.2019, 10:18
Jeśli jest patriotą rosyjskim, to pewnie tak. Jeśli szkodzi Polsce wzmacniając Rosję - to albo nie jest patriotą (polskim), albo nie jest rozumny....
wolny głupol
wolny głupol 13.01.2019, 22:14
A głupola z Gdańska nikt nie powstrzymał.
traszka
traszka 14.01.2019, 10:39
Nie wszystkich chorych można trzymać w psychiatryku.
zobaczymy...
zobaczymy... 14.01.2019, 10:51
zobaczymy, pytanie, czy sprawca przebywa cały czas pod monitoringiem i czy ktoś z nim rozmawiał "off the record"...
traszka
traszka 14.01.2019, 10:57
Sugerujesz, że ktoś go nasłał?
Juras
Juras 13.01.2019, 20:18
Bardzo współczuję tym ludziom.
A ja nie
A ja nie 13.01.2019, 20:47
Mają, co chcieli.
Świadomość boli. A mogli cieszyć się, jak większość z "dobrobytu" głoszonego w goownomediach.
dobrobyt za 65 tys miesięcznie
dobrobyt za 65 tys miesięcznie 13.01.2019, 21:05
media publiczne głoszą teraz "powstawanie z kolan". Szkoda, że nie zmierzyły, czy łbem o sufit tunelu nie walną...
Filemon
Filemon 13.01.2019, 16:22
Dostrzegam plakat z serii " czy wiesz że ..." dotyczący unijnej stołówki - WYPISZ WYMALUJ STOŁÓWKA W NBP !!
Wrożka
Wrożka 13.01.2019, 13:15
Jakby Ci wszyscy inwestorzy zagraniczni..... pozamykali fabryki, zakłady pracy, sklepy zalanda, amazony i. t. d. a ludzie poszli na bruk.... . to byście wiedzieli co to brak Uni. Głód i biedota opanowała by ten kraj szybko.
1997 AWS UW
1997 AWS UW 13.01.2019, 18:35
Jakie były warunki naszego wejścia do nieistniejącej wówczas UE?
No właśnie jakie?
No właśnie jakie? 13.01.2019, 20:52
I dlaczego większość cieszy się z tego, że musieliśmy zlikwidować nasz przemysł?
bonanza z PGRu
bonanza z PGRu 13.01.2019, 21:34
A jaki ty miałeś przemysł gównojadzie że ktoś ci kazał go zlikwidować?
?
? 13.01.2019, 21:07
a kto ci kazał likwidować TWÓJ przemysł? Przecież pan Gładkow nie uznaje urzędniczej regulacji w gospodarce. Silny wygrywa, słabszy przegrywa.
Demokracja
Demokracja 15.01.2019, 06:29
Mój zlikwidowali politycy, na których głosowali wyborcy.
wolny rynek?
wolny rynek? 15.01.2019, 10:21
raczej to brutalne prawa rynku wyznawane przez pana Gładkowa - nikt ci nie likwidował zakładu, jakbyś miał zyski a inni nie robili tego samego taniej i lepiej..
Trzeba było swoją firmę lepiej prowadzić...
wolny rynek
wolny rynek 13.01.2019, 11:20
"Były też pomysły lokalne. Jedna z propozycji dotyczyła możliwości przywrócenie chociaż jednego pociągu nocnego, kursującego na trasie Szczecina – Gryfino i z powrotem."



Jakież to socjalistyczne czerwone pomysły :-) Przecież gdyby firmie takie połączenie przynosiło zyski to byłoby już dawno uruchomione.




może tak może nie
może tak może nie 13.01.2019, 12:24
Ale tu chyba nie chodzi o prywatną firmę, tylko o przedsiębiorstwo skarbu państwa, czyli coś co z założenia i tak nie przynosi zysków. ;)
Pikuś
Pikuś 13.01.2019, 21:35
Wolnorynkowcom zależy na tym aby np. PKP zamiast zysków maksymalizowało straty? Dziwne to trochę
smutne
smutne 13.01.2019, 11:05
Większe absurdy to są w tej gminie i dotyczą tercetu niestety.
leszek
leszek 13.01.2019, 10:07
gladkow zimą w sandałkach na rowerze.dobre
Jola
Jola 13.01.2019, 08:39
I jeszcze unia każe te dziki zabijać. To dopiszcie na tablicy.
Kabanosy z ASF są bogatsze smakowo.
Kabanosy z ASF są bogatsze smakowo. 13.01.2019, 03:38
ASF to zdrowa choroba. Świat się czepia polski.
małej moskwy już nie ma
małej moskwy już nie ma 13.01.2019, 11:06
A ty jestes proklemlowsim trollem, że wypisujesz takie hasła?
A co oni mogą?
A co oni mogą? 12.01.2019, 23:27
2,5 wieku pracy okupantów i zaborców, jak widać, nie poszło na marne. To przykre, że większość to cieszy.
kurica nie ptica Polsza nie zagranica
kurica nie ptica Polsza nie zagranica 13.01.2019, 00:55
No – tyle trudu Rosji a Polacy wciąż wolą sami decydować... I nie chcą pozostać sami, jak zwykle w historii...
Nie tylko Rosja
Nie tylko Rosja 13.01.2019, 09:30
I dobrze decydują, bo są ze swoich wyborów zadowoleni.
szok
szok 12.01.2019, 23:34
A jak ześ to chłopie policzył?
1772
1772 13.01.2019, 09:29
Licząc od I rozbioru tak wychodzi
WW
WW 12.01.2019, 22:43
Przestańcie truć. Wiem jak wyglądała Polska przed Unią i jak wygląda teraz. Stare dziadki, bojące się świata i tęskniące za szaro-buro-przaśną rzeczywistością.
Oczywiście że tak
Oczywiście że tak 12.01.2019, 23:01
Bo młodzi wyjechali na Zachód, aby pracować na ich emerytów. To był jeden w wielu warunków do spełnienia, aby nas przyjęli.
wolny rynek
wolny rynek 13.01.2019, 11:22
Gdyby mieli na tym stracić to by nie wyjeżdzali czerwony komuchu :-)
Logika
Logika 13.01.2019, 09:06
Bredzisz. Wyjechali bo żyją tam godniej..A dlaczego Polska nie daje takich możliwości..?? Wtedy pracowaliby na naszych emerytów.
Qltura
Qltura 13.01.2019, 11:18
Bredzę? OK
A tak mniej merytorycznie, to nie można?
a nie?
a nie? 13.01.2019, 21:10
doczytaj ze zrozumieniem do końca, nie będziesz bredził o "tajnym przymusie wywózki Polaków na roboty do Unii"

Wczoraj, 23:01
popatrz, a jednak na siłę nie wywożą...
popatrz, a jednak na siłę nie wywożą... 13.01.2019, 00:59
Pomyliło ci się – tym razem to nie hitlerowskie albo stalinowskie transporty. Wreszcie ludzie NIE MUSZĄ być skazani na robotę tam, gdzie muszą, tylko mogą wybrać.
A gwoli ścisłości zapomniałeś, ilu z Gryfina przed 2004 pracowało na zachodzie? Nawet za PRL w Berlinie Zachodnim?
Wybór?
Wybór? 13.01.2019, 09:32
I bardzo dobrze! Powinna być możliwość wyboru. Ci co wyjechali, nie zrobili tego pod przymusem ekonomicznym, no bo przecież mogli nadal żyć na zasiłkach, albo na garnuszku rodziców. Niektórzy nawet mieli pracę. Tak dobrą pracę, że nie musieli wyjeżdżać za chlebem.
Absurd
Absurd 12.01.2019, 21:19
Niesamowita ta większości naiwna wiara w unię i niewiara we własny naród. Czyżby ktoś sądził, że unia za darmo nam coś dała i tego sobie nie odbierze!! Czyżby ktoś myślał, że nie przyczynia się do rozpasanej biurokracji i nie płaci kosztów jako coraz większy niewolnik dyrektyw? Poziom niewolnictwa doszedł do tego poziomu, że niewolnik chwali pana - z przekonaniem - i nie śmie go w żadnej mierze krytykować. :-( Płakać się chce! z jednej strony świadomość niewolnicza, z drugiej polskie cwaniactwo bez patrzenia w przyszlość.
Masz wybór.
Masz wybór. 13.01.2019, 09:09
Przeprowadz się do kraju który nie ma szans do Uni.. . Może Afganistan. Tam będziesz miał odpowiednią przyszłość.
nie wyzywaj od niewolników tych, co nie mają 65 tys miesięcznie...
nie wyzywaj od niewolników tych, co nie mają 65 tys miesięcznie... 12.01.2019, 22:38
Wiesz co – schowaj sobie te bzdety o niewolnikach dla Polaków zatrudnianych za minimalną, dla rodziców niepełnosprawnych i dla emerytów z 1000 zł emerytury.
A potem gadaj idiotyzmy o „potędze”. Tak jakby potęgę budowało się w oderwaniu od innych.
Chciałbyś Chin i chińskich standardów pracy i płacy? To dla ciebie wzorzec?

To dzięki Unii, otwarciu granic Polska również w standardach człowieczeństwa równa do Unii a nie do Chin i Rosji...
Ja to im zazdroszczę. Naprawdę!
Ja to im zazdroszczę. Naprawdę! 12.01.2019, 22:13
Świadomość boli . Niestety, tylko ludzi myślących.
spróbuj pomyśleć samodzielnie...
spróbuj pomyśleć samodzielnie... 12.01.2019, 22:40
Myślenie nie boli. O ile ktoś potrafi myśleć...
Tak!
Tak! 12.01.2019, 23:07
My to wiemy, ale większość woli gównomediowe "prawdy" .
Czy należy im współczuć głupoty?
NIE!
Im tak dobrze jest w ich świecie.
A czy należy współczuć ludziom myślącym?
NIE!
Mają to, co chcieli. Volenti non fit iniuria
fakt
fakt 12.01.2019, 20:15
W czerwcu obecnego roku saldo Polski z Unią Europejską wykazało 100 mld euro „na czysto”. Dzięki funduszom europejskim kraj przeszedł infrastrukturalną rewolucję.

Od maja 2004 Polska otrzymała w ramach funduszy europejskich 150,2 mld € oraz wpłaciła składki warte 49,3 mld €. Daje to 100 mld euro zysku. Dane pochodzą z oficjalnej strony Ministerstwa Finansów.
Ile
Ile 12.01.2019, 22:24
płacą?
zależy komu
zależy komu 12.01.2019, 22:43
65 tys miesięcznie. Ale trzeba mieć "kwalifikacje". Dla innych zostaje 28letni wiceminister cyfryzacji po stosunkach międzynarodowych, słynący z idiotycznych interpelacji, na które nawet minister rolnictwa odpowiedział kapitalnie!
:)
:) 13.01.2019, 10:22
ten wiceminister cyfryzacji zgłaszał interpelacje poselskie o "sławiące pogaństwo" nazwy pociągów Światowid, Światopełk itp...

Więc nie mówcie, że to "łunia" ma absurdy - bo "łunia" - to my i nasi dzielni przedstawiciele...
Za Unią
Za Unią 12.01.2019, 19:06
Do najmłodszych jak widać nie należycie. Ale pamięć macie krótką, skoro zapomnieliscie jak Polska przed Unią wyglądała... ..Szczujcie swoje psy. a nie ludzi przeciw Uni.

Pozostałe