Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Ledwo wyhamowałam przed pieszym w ciemnym ubraniu

  • 11.02.2019, 11:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ledwo wyhamowałam przed pieszym w ciemnym ubraniu
-Jechałam dziś Łużycką w Gryfinie ok. godz. 5 rano. Było ciemno, padał śnieg z deszczem. Od strony wjazdu przy stacji paliw nagle na jezdnię wtargnął pieszy w ciemnym ubraniu – opowiada nam przez telefon czytelniczka.

-Ledwo wyhamowałam – kontynuuje rozmówczyni. -To nie było pierwszy raz na tej ulicy. Piesi nie zdają sobie często sprawy, że po prostu ich nie widać, a samochód nie zatrzyma się w nagle gdy się jedzie przepisowe 50 km/. – dodaje nasza czytelniczka. – Rozwiązaniem byłyby choćby jeden odblask pieszego. Można też doświetlić przejścia lub zrobić tak ja w Szczecinie na niektórych przejściach, że po wejściu pieszego na ulicę zapalają się specjalne diody, które widać z daleka – podpowiada czytelniczka.

Problem w tym, że Łużycka w Gryfinie jest w „wiecznym remoncie” i nikt raczej nie zainwestuje w dodatkowe bezpieczeństwo dla pieszych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sts121
sts121 11.05.2019, 18:33
Norma jeżdżę codziennie i szlag mnie trafia jak piesi sie zachowują już kilka razy nie wytrzymałem i ***iłem zdrowo! Debil jeden z drugim że jest widoczny z kilometra zresztą takie sytuacje zdarzaja sie wszędzie niestety!
;/
;/ 15.02.2019, 22:56
w gryfnie jest bardzo duzo nieoświetlonych przejść dla pieszych. mają nas gdzieś....
koszt prądu z dodatkowych lamp?
koszt prądu z dodatkowych lamp? 15.02.2019, 10:25
To ile wyniósłby koszt prądu na DOŚWIETLONYCH i bezpieczniejszych przejściach?
Na ile władza gminna wycenia bezpieczeństwo pieszych (i kierowców i pasażerów przecież także)?
......
...... 15.02.2019, 06:33
a teraz druga strona medalu .chcecie światła wszędzie .Zgoda ,tylko pomyslcie o kosztach oswietlenia .Prąd nie jest tani .Z czego gmina zapłaci ,ano z naszych podatków . Im więcej wydamy na światełko tym mniej będzie na co innegotrzeba pomysleć o programie oswietlenia w zależności od pory,natęzeenia ruchu potrzeby.Czy potrzebne jest takie oswietlenie w porze stricte nocnej np.JP2 pomorskiej i innych .Tam mogła by sie swiecic co czwarta lampa .to samo w centrum .skupić sie na prawidówym oświetleniu przejśc dla pieszychTu padł słuszny wniosek o oswietleniach ledowo -fotowoltaniczne .Kwestia oświetlenia miasta wymaga fachowego rozpracowania .Tercet (jak mawiaja krytykanci) do dzieła
niewiarygodne
niewiarygodne 15.02.2019, 09:44
Kładziesz na szali życie z rachunkiem za prąd?
......
...... 15.02.2019, 14:20
nie rozdzieraj szat .do rejtana ci daleko.myśl po gospodarsku.w mieszkaniu tez świecisz całą noc ,a bo to pójdziesz do kibla czy napić sie .pomyśl
myślenie to widać nie twoja specjalność...
myślenie to widać nie twoja specjalność... 15.02.2019, 14:26
wiesz, że są czujki ruchu? A środek miasta to nie kibel w twojej chałupie!

No i wiesz ile zużywa prądu żarówka w momencie zapalania?
guru
guru 14.02.2019, 10:00
Indolencja władz w zakresie bezpieczeństwa na przejściach jest przerażająca.
......
...... 14.02.2019, 14:05
i to są najważniejsze sprawy.indolencja władzw zakresie bezpieczeństwa na przejściach .pierwszy raz spróbuję naśladować tago ajwaja.hahahahahahahahahahahahahaha
?
? 14.02.2019, 14:30
Sąsiad kolejny? A coś masz do powiedzenia w sprawie fatalnych przejść w mieście?
Tak trudno doświetlić, na niebezpiecznych dać światła?
......
...... 14.02.2019, 17:53
rodzinkę mam liczną i rozrzuconą po gryfinie .jeżdżę i wieczorami .jakoś nie mam kłopotów .co prawda w Gryfinie panuje dziwny zwyczaj ,że pieszy nie patrząc na sytuacji e wchodzi na przejście ,a ze jadę wieczorami 20km/h to nie ma problemu zatrzynmuje się aby przepuścić roztargnionego przechodnia .parę razy miałem i taki przypadek :wchodzi pieszy na przejście zatrzymuje sie przypala papierosa i spokojnie idzie dalej.
......
...... 13.02.2019, 20:32
nie macie jeszcze dosyć ???
do bydlaka co chce "przeczekać"
do bydlaka co chce "przeczekać" 13.02.2019, 21:21
Jak na takim ciemnym przejściu zginie twoja rodzina - to wtedy będziesz miał dosyć!
Bydlaki z urzędu igrają z bezpieczeństwem mieszkańców i bez reakcji na informacje medialne - przeczekują aż "będzie dosyć"?
......
...... 14.02.2019, 05:39
Po pierwsze "do bydlaka" no i już cię dyskwalifikuje jako kandydata do wymiany myśli .Kultura szanowny Panie ,kultura .i to wszystko
do roboty psycholu!!!
do roboty psycholu!!! 14.02.2019, 08:31
Bydlakiem jest ten, co przy artykule o zagrożeniu życia na niewidocznych przejściach w Gryfinie pyta "już skończyliście"?
Żeby wrócić pod kocyk?
......
...... 14.02.2019, 09:39
bydło ,bydlić .starosłowiańskie żyć mieszkać.Zagrożenie życia czycha wszędzie .taka jest natura.potkniesz sie w mieszkaniu walniesz potylicą o stół i trup.
"takie jest odwieczne prawo natury, pani kierowniczko"
"takie jest odwieczne prawo natury, pani kierowniczko" 14.02.2019, 14:32
To jest wyjaśnienie tercetu, dlaczego musi dojść do prawdziwej tragedii, żeby zajęli się przejściami dla pieszych w mieście?
Ciemno - bo "taki klimat"?
......
...... 14.02.2019, 17:56
no faktycznie taki klimat ,raz dzień raz noc. tylko ,że bozia przykazała w nocy rozmnażać się i spać a nie szlajać po mieście
olaboga
olaboga 14.02.2019, 18:11
jak tercet do pracy się nie "szlaja" w ogóle albo na 9 - to nie znaczy, że normalni ludzie o 5 do pracy nie idą!

Jakbyś leniu nie wiedział, niektórzy pracę zaczynają o 6 - a jeszcze do niej muszą dojść albo dojechać.

No ale skoro ci ciemne przejścia nie przeszkadzają...

Winić ludzi że o 5 ida przez miasto że "zamiast się rozmażać się szlajają"!
Kikii
Kikii 13.02.2019, 10:43
Dokładnie tam ludzie chodzą na czarno a nic nie widać tez kiedyś miałam podobna sytuacje a potem wina kierowcy jak ludzie nie potrafią nosić odblasków albo chociaż zaświecić telefon
owszem
owszem 13.02.2019, 10:56
To oznakowane przejście w centrum miasta. Wina kierowcy, jak nie widzi tego przejścia. I wina władz jak jest tam ciemno!
A czymś się różni droga między wioskami od ulicy w centrum miasta?
......
...... 13.02.2019, 05:05
relacje pieszy-kierowca to kwadratura koła "bez pał litra nie rozbieriosz"
owszem
owszem 13.02.2019, 10:57
Jak kierowcy proponujesz pół litra "dla odwagi" żeby się pieszych nie bal - to nieźle:)
Zaniepokojony
Zaniepokojony 12.02.2019, 15:04
Czy ktoś wie czy przejście graniczne w Mescherinie jest czynne ? Podobno nie wolno przekraczać granicy na niektórych przejściach bo jest stan wyjątkowy ogłoszony przez rząd. Czy to wojna ? Do kiedy to potrwa i jak jest u nas. Ja widziałem dzisiaj Arabów. Może to krwawi Saudowie z Al Kaidy albo ISIS ? Co w Gryfinie panie redaktorze ?!
ksiundz
ksiundz 12.02.2019, 15:11
Módlmy się !
Pisssss
Pisssss 12.02.2019, 15:11
Antoni nas obroni,spoko
TAKTYK
TAKTYK 12.02.2019, 19:02
Antoni prysnął by pierwszy na Wyspy Kanaryjskie
Pikuś
Pikuś 12.02.2019, 11:07
https://www.elektriko.pl/lampy… Proszę bardzo. Takie latarnie to nie jest żaden wielki koszt. Panie Miler masz pan gotowca.
Warto? Warto!
Warto? Warto! 12.02.2019, 08:59
Niektórzy uważają, że zawsze mają pierwszeństwo i że zawsze należy je egzekwować. Nawet za cenę swojego zdrowia i życia.
sts121
sts121 11.05.2019, 18:36
Ryzykują własnym życiem i zdrowiem czyli świadczy to o braku rozumu najwidoczniej
a niektórzy za cenę więzienia chcą udowodnić, że są silniejsi...
a niektórzy za cenę więzienia chcą udowodnić, że są silniejsi... 12.02.2019, 09:50
A niektórzy zapominają, że jak się jest silniejszym w samochodzie, klimatyzowanym i siedzi wygodnie - to wypada zatroszczyć się o słabszych, mniej sprawnych.
Ilu?
Ilu? 12.02.2019, 09:53
Ilu to potwierdza? A ilu po porostu nie zauważyło samobójcy?
silniejszy dba o słabszego...
silniejszy dba o słabszego... 12.02.2019, 10:08
Nie nazywaj samobójcą kogoś, kto w środku 20 tysiecznego miasta powiatowego chce przejść przez "oznakowane" przejście dla pieszych!

Tu nie mówi się o terenie niezabudowanym albo o przechodzeniu bez pasów.
Myślenie boli?
Myślenie boli? 12.02.2019, 13:26
Przeczytaj co on napisał. Jak nie potrafisz, to poproś kogoś starszego.
rózga
rózga 12.02.2019, 08:04
Po co kombinować ? A może wystarczy doświetlić ulice??
"ja jestem od spraw systemowych"...
"ja jestem od spraw systemowych"... 12.02.2019, 09:52
Za mały przetarg? Nie"swoi" będą go rozstrzygać? Co innego rondo albo inna milionowa przebudowa.
Ale światła albo zwykłe doświetlenie?
"ja jestem od spraw systemowych" usłyszała radna w ostatniej kadencji.......
Ewela
Ewela 12.02.2019, 00:36
Każdy kij ma dwa końce. Jedni krzyczą że kierowcy matoły inni że piesi chodzą jak krowy. Jest ciemno warunki takie a nie inne. Wystarczy aby kierowaca dostosował prędkość a i pieszemu korona z głowy by nie dpadła jak by odblask założył. Odblask -5zł życie-bezcenne....
Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek 12.02.2019, 15:39
Po prostu powinni uważać. I jedni i drudzy. I nie myśleć kategoriami takimi, jak niektórzy tutaj piszą, żeby dać się rozjechać, żeby ktoś poszedł siedzieć.
w innych krajach można...
w innych krajach można... 12.02.2019, 16:36
A może wreszcie odwrotnie - żeby nie kierowca nie udowadniał siedząc w samochodzie, że jest silniejszy więc pieszy może zawsze poczekać przed przejściem, aż jaśnie pan przejedzie?
Kierowca
Kierowca 11.02.2019, 20:47
Jestem kierowcą zawodowym. I doskonale rozumiem co ma na myśli czytelniczka czy czytelnik. Ledwo wychamowałam i tu się zgodzę deszcz i śnieg do tego przejście nie jest oświetlone słobo widać pieszego w takich warunkach który jest ubrany na czarno. Pieszy myśli a co tam wychamuje to jest samochód przy 50H na godzinę w takich warónkach niestety nie jest w stanie tego zrobić. Dzieciaki przebiegają przez przejście a niestety pieszy też nie widzi drugiej strony. Szacunek i postawienie się w sytuacji pieszego i kierowcy. Nikt nikomu nie każe zakładać kamizelki ale jeśli jest taka pogoda a nie inna załuż delikatny odblask. Nic więcej twoje bezpieczeństwo. Samochód to blacha a w taką pogodę nawet przy 20H na godzinę gdy pieszy wtargnie na drogę może być tragedia..
Zaklad pogrzebowy
Zaklad pogrzebowy 11.02.2019, 20:05
Ja prawie nie przejechałem ćwoka co biegł ostatnio z wełtynia do gryfina po zmroku !!! Debil
M
M 12.02.2019, 07:56
Biegacze zazwyczaj mają czołówki i odblaski na ciuchach. Może po prostu za szybko jechałeś i tego nie zauważyłeś?
Przestroga
Przestroga 11.02.2019, 19:43
Cmentarze pełne są tych, co mieli pierwszeństwo na pasach :(
do przestrogi
do przestrogi 11.02.2019, 20:19
A powinny być pełne morderców za kierownicą!

Dzisiaj, 19:43 Cmentarze pełne są tych, co mieli pierwszeństwo na pasach :(
Nie morderców a zabójców.
Nie morderców a zabójców. 12.02.2019, 08:57
Pomoc w samobójstwie nie jest morderstwem
...
... 12.02.2019, 09:55
Zabicie na przejściu dla pieszych to morderstwo. Rzadko zdarza się że samochód potrąca na pierwszym pasie "zebry" - czyli pieszy faktycznie wszedł tuż przed samochodem.
Abc
Abc 11.02.2019, 19:21
Kłótnie nie zmienią istoty problemu, a mianowicie przejścia dla pieszych są niedoświetlone. Niestety burmistrz, ani vice problemu nie widzą
Adam
Adam 13.02.2019, 10:48
Dokładnie tak samo jak na Bolesława Chrobrego obok kiwi . Czy nikt nie widzi ze te przejście jest bardzo niebezpieczne ?! Po co było tak robić ? Jeśli Zaraz jest skręt w lewo ludzie wyłażą ze schodów nie patrzą na ulice. Czy ktoś się tym w końcu zajmie ? Już pare razy o tym pisze, bo już co nieco widziałem
owszem
owszem 13.02.2019, 11:01
"ludzie łażą"? A jak w grudniu kierowca uderzył starszą kobietę jak SCHODZIŁA z przejścia też był wrzask chamów za kierownicą (nie mylić z kierowcami) że "nie patrzyła, lazła, i w ogóle wtargnęła"!
A starszej kobiecie zabrakło metra do zejścia z drogi - ale dla chama "łazi i nie patrzy"...
Pikuś
Pikuś 11.02.2019, 20:57
BO TO NIE ICH ULICA!!! Rozumiecie tryb rozumowania burmiszczów? To nie jest droga gminna i tyle w temacie. A że mieszkańcy Gryfina z niej korzystają i jest tam niebezpiecznie to mają pecha! Władza sadza cztery litery w autko swoje za które my płacimy i nie widzi problemu. Spróbujcie uaktywnić swoich radnych bezradnych HAHAAHAAAA. Może cieniaki chociaż nie będą się bać zadać pytania wickowi od wszystkiego. Osobiście liczę na Panią radną Pieczyńską. Może chociaż raz usłyszę jej głos w tej kadencji....
gość
gość 11.02.2019, 18:53
kierowca ma obowiazek przepuscic pieszego na psach.....ale pieszy tez powinien przstzegac przepisów wchodzac na pasy.... niestety o tym zapomina.
Ja
Ja 11.02.2019, 17:28
Piesi lezą na Łużyckiej nie patrząc co za wysepką . Matoły nie wiedzą że jak jest WYSEPKA to są DWA przejścia ……..
do debila za kierownicą...
do debila za kierownicą... 11.02.2019, 17:38
Wyzywasz innych od "matołów" a sam takim DEBILEM JESTEŚ, ŻE DLA CIEBIE PIESZY MIĘDZY PASAMI TO ZASKOCZENIE?
Bo co, widoki podziwia?
"Panie władzo, nie spodziewałem się"?
miś
miś 11.02.2019, 16:05
Wczoraj jechałem tędy, tego pieszego jeszcze nie było.
– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego pieszego wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!
nie ma się z czego śmiać...
nie ma się z czego śmiać... 11.02.2019, 16:12
Nie ma się z czego śmiać - w Gryfinie dla pieszych to drogi śmierci. I faktycznie póki nie stanie się nic złego, władze miasta się nie obudzą!
Gorzej, jak "trafi" w naszych bliskich.

Pozostałe