Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Coraz więcej pustych lokali w Gryfinie

  • 12.02.2019, 19:18 (aktualizacja 12.02.2019 20:13)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Coraz więcej pustych lokali w Gryfinie
Niezbyt atrakcyjny wygląd targowiska miejskiego w Gryfinie jest chyba znany wszystkim mieszkańcom. Natomiast bazar przed Biedronką ma się dobrze i nie ma na razie zamiaru zmieniać miejsca, bo tak naprawdę nie bardzo miałby gdzie się przeprowadzić.

Gryfinianie przyzwyczaili się już do tego ryneczku. Jadący czy idący główną ulicą mają możliwość z daleka podziwiać ubrania, kapcie i różne pudła (również od tyłu). Co mieszkańcy sądzą o tym widoku?

Na pl. Barnima jakoś pustką powiało. Zniknęły snujące się zapachy frytek i smażonych kurczaków. Kiosk kosmetyczny funkcjonujący od lat na rogu ul. Piastów również zamknął swe podwoje. Jedna z kwiaciarni także jakby do odwrotu się szykowała. Robi się smutnawo.

Chodząc po Gryfinie prawie na każdym kroku napotykamy informacje na zamkniętych drzwiach i pustych wystawowych oknach: „Wynajmę”, „Do wynajęcia”, „Sprzedam”. Tylko pytanie: Komu?

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (193)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prawda
prawda 16.02.2019, 21:04
Na krytykę wyrzucenia sklepu z lokalu, który od 40 lat był sklepem sportowym i dawał czynsz dla gminy (lokal gminny) tępe sawaryniarze reagują ATAKIEM NA PRZEDSIĘBIORCĘ!

Otóż panowie z tercetu - nie da rady logicznie obronić tego działania.
Był na Szczecińskiej lokal użytkowy jeszcze przed wojną. Był przedsiębiorca, który tam działał. A od pół roku jest pustostan - i brak wpływów z czynszu do budżetu z gminy.

A zapowiedź wydawania setek tysięcy na przerobienie przedwojennego lokalu na mieszkania - i to dla niepełnosprawnych i to w takim miejscu (za sumę wyższą niż nowe kupione na wolnym rynku) jest tym bardziej żałosna.

Przy okazji - zabity dechami budynek na placu Barnima również jest smutnym widokiem.
Był comiesięczny czynsz, były podatki przedsiębiorcy, było ileś osób zatrudnionych - były od nich podatki i były pieniądze, które wydawali również w mieście.
I było miejsce, gdzie można było poczekać na autobus.

A co będzie w zamian?
vv i vv
vv i vv 15.02.2019, 20:44
jak będziemy kupować tylko w sklepach typu lidl biedronka to za 2 lata po ołówek lub inna pierdołkę bedziemy jeżdZić po 100 km
.....
..... 2 dni temu, 12:34
eureka ,na kwadracie jest sklep z ołówkami .nie trzeba daleko jechać .można zrobić zapas
......
...... 15.02.2019, 18:09
jeszcze raz mówię na GT jest pełno lokali sklepowych do wynajęcia i to przy parkingach .ale pewnikiem czynsz nie odpowiada.
tylko jeden...
tylko jeden... 16.02.2019, 20:43
„jeszcze raz powtarzam” – gościu, a ty tak tępy, że do ciebie nic nie dociera czy głosiciel prawdy objawionej – że tylko głosisz „maluczkim”?
sugerujesz świadome działanie na niekorzyść gminy?
sugerujesz świadome działanie na niekorzyść gminy? 15.02.2019, 22:30
Sugerujesz, że władza gminna jest na usługach handlarzy nieruchomości, że wyrzuca działających przedsiębiorców z gminnych lokali żeby wzbogacali budżety właścicieli lokali a nie gminy?
A to jest ciekawy wątek – pozbywać gminę dochodów wypychając z gminnych lokali. Ile to kosztuje?

Bo to dziwne, jeśli argumentujesz wyrzucenie przedsiębiorcy z gminnego lokalu tym, że „mogą sobie wynająć gdzie indziej”. Czyżby prowizja?
......
...... 16.02.2019, 20:26
co za idiotyczny wpis.ja nic nie sugeruję tylko mówie ,ze na GT pełno jest pustych pomieszczeń sklepowych .rozumiesz panie włascicielu sportowego?
jak ty komu, tak on tobie!
jak ty komu, tak on tobie! 16.02.2019, 20:56
Jak ty widzisz tu wpis przedsiebiorcy którego wściekle atakujesz, kazdy ma prawo w twoim wpisie widzieć wiceburmistrza!
tylko jeden może mieć taki odjazd, żeby atakować przedsiębiorcę!
tylko jeden może mieć taki odjazd, żeby atakować przedsiębiorcę! 16.02.2019, 20:43
A rozumiesz panie wiceburmistrzu, że WŁAŚCICIELEM LOKALU BYŁA GMINA? I dostawała czynsz?
A ty przez mściwość pozbawiłeś gminy czynszu?

A trzeba być zafajdańcem, żeby atakować przedsiębiorcę - skoro wpis jest anonimowy!
groźne!
groźne! 15.02.2019, 10:17
Tutaj o działających jeszcze do niedawna lokalach a ten o supermarketach! A kiedy otworzono ostatni z nich? I co to ma wspólnego z pustostanem (gminna własność) po sklepie sportowym i na placu Barnima?

Przerabiać przedwojenny lokal użytkowy na MIESZKANIE? W tamtym miejscu?
Za kwotę wyższą, niż kosztowałby zakup mieszkania na wolnym rynku?

A pomyślał ktoś o warunkach - wąski chodnik, okna nisko, tuż obok przystanek?
To mają być odpowiednie warunki dla niepełnosprawnych?

A pogróżki i pogardliwe określenia przedsiębiorcy - bardzo znamienne.

Dla milionerów od podwyższanych kwot przetargowych (albo unieważnianych przetargów) to "za mała zdobycz"...
racja
racja 15.02.2019, 21:55
Oni poświęcą dochody gminy, żeby zrealizować chore ambicje! A Nikitiński zamiast stawiać "warunki" współpracy radnym niech nie obsługuje prywatnego fejsa w godzinach pracy!
pstrykacz
pstrykacz 15.02.2019, 15:42
Widocznie nie o wynik ekonomiczny tu chodziło!
......
...... 15.02.2019, 06:05
sprawa pierwsza .Kto to tak ochoczo wpuszczał supermarkety .Sprawa druga .Wchodzisz do supermarketu i zaopatrujesz się praktycznie we wszystko co ci potrzeba .wybierasz wkładasz do koszyka i do kasy .szybko i przede wszystkim taniej .Ot i cała logika .Poza tym prośba .Niech były właściciel sklepiku "sportowego nie piska ,bo to już śmiesznie
psychopata grozi?
psychopata grozi? 15.02.2019, 09:45
BANDYTO GROZISZ I POGARDLIWIE WYRAŻASZ SIĘ O PRZEDSIĘBIORCY?
"niech nie piska"?

A TY CO - PODPALISZ GO, ŻEBY SIĘ UCISZYŁ?
.....
..... 15.02.2019, 14:03
wielki mi przedsiębiorca.hihihihihhi.chciałbyś aby cię ktoś podpalił .a moze to grunt pod podpalenie .za grubymi nićmi szyte.teraz w twoim stylu .jak ja jestem "bandyta "to ty jesteś gnój smierdzący napompowany gnojówką .lepiej ci?
grozisz?
grozisz? 15.02.2019, 14:36
Że jesteś "napompowany gnojówką" to widać na sesjach. Że grozisz i teraz jeszcze sugerujesz podpalenie (i że sam się podpali) to już ci odwaliło!
stoperan
stoperan 15.02.2019, 22:32
jemu odwala nawet publicznie! A "napompowany gnojówką" to jest, oj jest...
ludzie, kogo my wybraliśmy?!
ludzie, kogo my wybraliśmy?! 15.02.2019, 09:32
..... twój wpis to prawdziwa ignorancja władzy.
...
... 15.02.2019, 09:47
Nie ignorancja - pogardliwe określenia wobec człowieka oszukanego i wyrzuconego przez tercet w dodatku połączone z groźbami "niech nie piska" - to oznaka choroby psychicznej!
......
...... 15.02.2019, 14:06
że też taki prymityw umie obsługiwać kompa .ale cholerna grozba niech nie piska.chłopino wyjdż z tego dołka i weż się za pracę . praca czyni wolnym
do chłopinki sawaryniarskiej
do chłopinki sawaryniarskiej 15.02.2019, 14:35
Praca czyni wolnym - to na bramie obozów koncentracyjnych pisali. Chłopinka sawaryniarz z nienawiści już nie tylko mafijne zmuszanie do milczenia ale i pogróżki tego typu?

Bo ludzie widzą bezsens wyrzucenia sklepu sportowego, co był tam od 40 lat?
radniak
radniak 14.02.2019, 18:16
Sklepy puste, całe centrum okupują auta (czyli mieszkańcy centrum) , sklepy chyba są dla wszystkich, ale jak skorzystać usług czy zakupu, trzeba jechać do Szczecina lub marketu z parkingiem.
tobie o wyrzucaniu przedsiębiorców z gminnych lokali, ty o... wyrzucaniu…
tobie o wyrzucaniu przedsiębiorców z gminnych lokali, ty o... wyrzucaniu mieszkańców z parkingów... 14.02.2019, 18:21
A czemu zabraniasz mieszkańcom centrum mieć samochodów? Za tercetu liczba miejsc parkingowych w mieście zmalała! A liczba samochodów przecież nie maleje.
Ludzie w centrum miasta też mieszkają.
......
...... 15.02.2019, 08:24
błędna wiadomośc .zwiększyła się .na GT .zapraszam
...
... 15.02.2019, 09:50
Tak się zwiększyła, że "najważniejsza familia" chodnik blokuje na gminnej uliczce gdzie się "zwiększyła"!
Ile miejsc parkingowych dzięki gminie PRZYBYŁO?

https://www.igryfino.pl/wiadom…
Tercet musi odejść!
Tercet musi odejść! 14.02.2019, 12:18
Tercet nad niczym nie panuje. Nie mają żadnych pomysłów i inicjatyw, a co gorsza zamiast wspierać stowarzyszenia, inicjatywy obywatelskie czy projekty z BO sypią im piasek w tryby i jawnie traktują jak "politycznych wrogów".
Zamiast gospodarskim podejściem emanują zawiścią i kompleksami.
nie dziwię się
nie dziwię się 14.02.2019, 12:00
Mnie to nie dziwi, że właściciele zamykają swoje interesy. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest się utrzymać, ponieważ klientów coraz mniej a rachunki coraz wyższe. Ludzie wolą dziś wszystko kupować przez internet, już zanika radość kupowania bezpośrednio w sklepach. A miasto umiera i przestaje tętnić życiem. Przykre.
prawda
prawda 14.02.2019, 14:11
Problem z tymi władzami polega na tym, że sklep sportowy działał - i chciał działać. A tercet woli pustkę.
To samo z placem Barnima.

To się nazywa klimat - nie dość, że czasy w ogóle trudne dla małych przedsiębiorców, to jeszcze tych, którzy walczą o byt - i płacą i czynsz do gminy i podatki - wyrzucają...
UMIG
UMIG 14.02.2019, 10:04
Puste lokale? Żaden problem! Zagospodarujemy na biura dla urzędników!
Podłość
Podłość 14.02.2019, 08:35
A dlaczego lokal po sklepie sportowym na Szczecińskiej od pół roku stoi pusty ? Dlaczego kupiec stracił lokal ? Wygląda to jak klasyczny przykład korupcji. Władza pokazała, że udowodni kupcowi kto ma rację i udowodniła. Nie było nic za kulisami i kupiec nie ma lokalu. Ale czemu on stoi pusty i niszczeje ? Czyżby Mnietek zmiatał tych co nie z nim.
gwarek
gwarek 14.02.2019, 09:30
Podłość to tylko dowody, że miasto nie ma gospodarza, z czym przed wyborami nawet się sąd zgodził, źe można tak mówić.
do gwarek
do gwarek 14.02.2019, 12:08
Pewnie najlepiej wszystko zgonić na burmistrza. Jaki on nie dobry, ktoś plajtuje jego wina bo pewnie powinien ich finansowo wspomóc :). Sami nie wiecie co już macie pisać na tego burmistrza. Gwarek ty się ciesz, że mamy takiego gospodarza, bo gdyby nie on to ta gmina wyglądałaby tak jak 4 lata temu. A co 4 lata temu nie zamykali sklepów ? Pewnie 4 lata temu to Gryfino było krainą mlekiem i miodem płynącą :))). Chcesz dowalić komuś ? Nie lubisz kogoś ? To chociaż zastanów się co piszesz, bo ludzie takiej taniej tandety nie kupią. Siedzicie tu całymi dniami i pierdoły popychacie. Kampania już się skończyła. To nie wina ani burmistrza ani moja ani Kowalskiego że nie załapaliście się w wyborach. Widać ludzie wiedzieli na kogo nie głosować i chwała im za to bo już sobie wyobrażam was u władzy................
obiektywnie
obiektywnie 14.02.2019, 21:21
obiektywnie 4 lata temu w Gryfinie było mniej pustych lokali i na pewno było czyściej. Oczywiście puste albo działające lokale to nie jest wyłącznie sprawa władz miasta a szerszy problem.

Jednak przywoływane tu wyrzucenie sklepu sportowego z gminnego lokalu, czy gastronomii z placu Barnima - też z gminnego lokalu to przykład skrajnej niegospodarności.

Co gorsze - w zamian gmina nic z tego nie ma - poza straszącymi pustostanami...
prawda
prawda 14.02.2019, 14:14
Głupolu - ale sklep sportowy nie splajtował! Konkretny przykład - był sklep (od 40 lat w tym samym miejscu ta sama branża), płacił czynsz i podatki.
Od pół roku stoi pusty!

To samo z placem Barnima - było kilkanaście miejsc pracy, czynsz, podatki - i pracowników i pracodawcy - jest zabite dechami. Po co?
A bo tak.
Mania wielkości
Mania wielkości 14.02.2019, 12:20
Pawełku daj spokój. Nawet lustro wie że jesteś zaje ;-)
......
...... 14.02.2019, 09:27
były najemca lokalu po księgarni dwoi sie i troi.a tak w ogóle Gryfino to tylko hala ,pustostany ,Nikitiński ,Guga. Lokale do wynajęcia na sklep sportowy:ul.Krasińskiego(GT) na dojściu na kwadrat od krasińskiego(GT) na JP2 cały ciąg.Jeden konkretny poruszony temat to ul.Łuzycka i nieszczęsna burzówka.Ale rozumię ze fredry i przyległe ulice oraz mazurska i opolska były ważniejsze.Bardzo dobrz e i płynnie jeżdzi sie na rondach.Marzy mi sie jeszcze rondo u zbiegu krasińskiego i kołlątaja ,wełtyńska i JP2 no i przy strazy aż sie prosi o rondo.największe natężenie ruchu to Armii Krajowej -Łuzycka.to są panwie ważne tematy.tak psioczyliście na bramki przy gminie,popatrzcie jak fajnie funkcjonują .Cieszcie się ze swojego miasta a nie żółć,żółć
dlaczego gmina mieszkań nie robiła w pustostanach a wurzucała działający…
dlaczego gmina mieszkań nie robiła w pustostanach a wurzucała działający sklep? 14.02.2019, 14:17
Lokal po księgarni (potem były tam chwilówki) na Chrobrego stoi pusty - ale to chyba nie jest własność gminy.
A lokal po sportowym, który to (różnych właścicieli) był tam co najmniej 40 lat na Szczecińskiej - własność gminy -stoi pusty!
Na placu Barnima - własność gminy - stoi puste!
Do pajaca z kropkami
Do pajaca z kropkami 14.02.2019, 12:48
Każdy wg swoich ambicji... Niektórym wystarczy miska ryżu.
prawda
prawda 14.02.2019, 14:20
Nie - zauważ, że jego pomysły to wielomilionowe przetargi, duże "konkursy" na najtańszych projektantów i kontrolerów.
Więc co ich obchodzi, że sklep to również tradycja, miejsce i przyzwyczajenie klientów - wyrzucą działający. Żeby przerobić na mieszkania - za sumę większą, niż by zapłacili w biurze nieruchomości (nie marzę o tym, żeby gminna spółka BUDOWNICTWA coś wybudowała)...
......
...... 14.02.2019, 13:00
a co kawiorek się marzy? Chińczyk za miskę ryżu podbija gospodarczo(i nie tylko) świat
To ci to powiem.
To ci to powiem. 14.02.2019, 14:25
Już ci ktoś mówił że jesteś denny prymityw?
......
...... 14.02.2019, 17:44
jesteś pierwszy w kolejce .ale dlaczego denny i prymityw ,nie wiem .ale ty wiesz lep[iej.tak ustalmy
prawda
prawda 14.02.2019, 14:23
Kawiorek się marzy? Dlatego wpadający co miesiąc czynsz jest za mały. Dlatego sala 4 razy droższa niż gdzie indziej jest taka "potrzebna"...
konkret
konkret 14.02.2019, 08:49
I od pół roku czynsz do gminy za ten lokal nie wpływa. A przerabianie przedwojennego lokalu na mieszkania za cenę wyższą niż zakup mieszkania - to już w ogóle poniżej krytyki!

Sklep sportowy był tam co najmniej od 40 lat. W handlu miejsce i przyzwyczajenie klientów liczy się bardzo!
AJWAJ ALELUJA IO DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA IO DO PRZODU 14.02.2019, 07:52
co tam nabrzeże siano czeka ha ha ah praca praca praca co chcecie zeby NIEMIECCY KUŁACY WRÓCILI HA HA AH ALBO RUSCY ONUCOWCY https://youtu.be/hSM987xKu9Y
Do psychola.
Do psychola. 14.02.2019, 07:51
Czytaliście wypociny Nikitynskiego na fejsie? Poczytajcie. Och jak boli go urażone ego... Ma facet kompleksy z dzieciństwa, chory na władze. Nikitynski!!! Jesteś tylko urzędnikiem z nadania!!! A przewodniczący rady jest Panem Radnym którym został w wyniku WYBORÓW!!! W Y B O R Ó W!!! Wbij to sobie do łba i powtarzaj 100 razy dziennie żeby zapamiętać. Bo widać że pamięć masz ograniczoną. Dużo ludzi pamięta kto był w BBS i kto był w radzie nadzorczej PUK w latach o których tak się dopytujesz. A jak nie wiesz to zapytaj swojego szefa.
Stop niszczycielom miasta!
Stop niszczycielom miasta! 14.02.2019, 12:22
Nikitiński musi odejść!
sekretarz urzędu
sekretarz urzędu 14.02.2019, 12:38
Nikitiński nie odejdzie, a odjedzie bo ma samochód. I nie teraz, a o 15.30. Wtedy właśnie kończy pracę.
prawda
prawda 14.02.2019, 14:24
Co więcej nie martwi się o miejsce parkingowe, bo stoi za szlabanem na podwórku...
Niech zmieni psychotropy
Niech zmieni psychotropy 14.02.2019, 08:38
Dobrze, że furiant nie strzela z pistoletu.
"nie moja kompetencja"...
"nie moja kompetencja"... 14.02.2019, 08:28
Kiedy radny w zeszłej kadencji zadał pytanie w sprawie PUK, Sawaryn z Nikitińskim napadli na niego i jego pracę zawodową - i odpowiedzieli - ŻE PUK TO NIE KOMPETENCJA BURMISTRZA A RADY NADZORCZEJ...
Do psychola cd.
Do psychola cd. 14.02.2019, 08:27
Temat: PD:
Niezwykle szanuję i proponuję zgodę

Chciałbym radnemu, od niedawna przewodniczącemu Rafałowi Gudze zaproponować pracę dla Gminy ponad podziałami, także politycznymi. Stawiam jednak trzy warunki. Pierwszy, opamiętanie w kwestiach emocjonalnych, czyli prowadzenie sesji w zgodzie ze Statutem Gminy, a nie w oparciu o osobiste wyobrażenie przewodniczącego. Drugi, publiczne odcięcie się od politykierstwa szczebla krajowego i porzucenie języka nienawiści, polegającego między innymi na powielaniu głupich tez o mordzie politycznym. Trzeci, włączenie się w merytoryczne prace na komisjach, co umożliwi Panu przewodniczącemu lepsze zapoznanie się ze szczegółami i merytoryką zagadnień. Historia minionych kadencji pokazuje świetnie na przykładzie Pana radnego Gugi, jak bardzo ilość spędzonych lat w radzie może pomagać w stworzeniu fałszywego obrazu własnych dokonań. 12 lat to długi okres, szczególnie, że owocował takimi osiągnięciami jak 80 000 000 zadłużenia i kilkoma aferami w których główne role odgrywali prominentni działacze BBS – u. Liderem tych struktur w radzie i nawet szerzej, był przez pewien czas Pan radny Guga. Być może te doświadczenia popychają Go ku prowokacjom, nie wiem. Puszczam to jednak w niepamięć i proponuję nowe otwarcie. Praca Panie radny dla mieszkańców. Żadnych deklaracji tylko czyny, zapraszam.

A na marginesie, prowadziłem więcej sesji niż Pan, wszak burmistrz Sawaryn, w czasach kiedy był przewodniczącym, dzielił obowiązki i umożliwiał prowadzenie sesji wiceprzewodniczącym rady. Niech Pan to rozważy, polecam.

To w kontekście matematyki stosowanej🙂.
Logika stosowana a nie historia
Logika stosowana a nie historia 14.02.2019, 12:25
Wicek jest jak duda od srania i ma robić to co władza czyli RADA mu nakazuje. Czyli ma pracować bez kocyka i głupkowatych komentarzy!
Sesja to nie burdel.
Sesja to nie burdel. 14.02.2019, 08:45
Ta choroba to rodzinne. Ja żądam od burmiszcza aby zarządził przeszukanie psychola przed wejściem na salę sesyjną przez wystawiony tam posterunek straży miejskiej. Radni zaczynają się go bać . Potem będzie że wszyscy wiedzieli i nikt nie zareagował.
odlot
odlot 14.02.2019, 08:40
Nikitiński odleciał. Jest urzędnikiem z wyboru Sawaryna - a nie wyborców.
To nie on stawia "warunki współpracy" przewodniczącemu rady (z potężną liczbą głosów)!
To jego PSI (przepraszam psy) obowiązek - współpracować w WŁADZĄ w Gryfinie - bez żadnych warunków!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.02.2019, 07:41
mietek robi pustostany a wieczorki i spółka wykupuje za grosze ha ha ah chyba wspólnicy ha ha ah kibuc po podstawówce w borzymiu nie wypalił zrobia go na placu barnima ha ha ah
Jarmułka aj waj
Jarmułka aj waj 14.02.2019, 01:58
PrzyPOminam leniwemu tercetowi że minął już okres unijnej "kwarantanny" dla pustego nabrzeża więc możecie wymyślać już nowe wykręty usprawiedliwiające waszą skandaliczną niekompetencję
proste
proste 14.02.2019, 02:02
A po co wymyślać - przecież zagospodarowaniu Unia nie przeszkadzała. Przeszkadzała puszczeniu wyremontowanego terenu w prywatne łapki...
smutne
smutne 14.02.2019, 01:47
Zamiast pobierać czynsz co miesiąc od przedsiębiorców, podatki od nich i od pracowników itp - wolą wyrzucić sklep z miejsca, co od czasów niemieckich był lokalem użytkowym i tych z placu Barnima.
I co w zamian - pustynia, ruina....

A później na każde pytanie o najmniejszą sprawę - jak wiaty przystankowe "szukamy środków".
To wskazuję: tu BYŁY środki: czynsz, podatki, podatki pracowników i pochodne od wydawanych przez nich pieniędzy...
Fakt
Fakt 14.02.2019, 08:48
Przecież mają miliony złotych wolnych środków na kontach to czego szukają ? Na ten rok budżetowy to planowane 3 miliony.
Zombiaki
Zombiaki 14.02.2019, 00:40
Chadzam ulicami Gryfina słucham jak gwiżdże wiatr w pustostanach czy to już miasto meneli ?
Widziałem jak świ nia skręciła kark na ulicy łużyckiej , niestety już nie żyje została zjedzona.
Zombiaki
Zombiaki 14.02.2019, 00:38
Chadzam ulicami Gryfina słucham jak gwiżdże wiatr w pustostanach czy to już miasto meneli ?
Widziałem jak *** skręciła kark na ulicy łużyckiej , niestety już nie żyje została zjedzona.
wprost proporcjonalnie
wprost proporcjonalnie 14.02.2019, 00:06
Im więcej tłustych kotów w UMIG
tym więcej pustych lokali na mieście.
Miasto dziadów
Miasto dziadów 13.02.2019, 23:12
Lumpeksy i pustotany a oni eksmitują dalej.
tercet
tercet 14.02.2019, 00:06
Miasto 3 dziadów!
byly f.
byly f. 13.02.2019, 23:07
To kościół też jest pustostanem???

Pozostałe