Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Podpisano umowy na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i Radziszewa

  • 18.02.2019, 13:25 (aktualizacja 18.02.2019, 14:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podpisano umowy na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i Radziszewa Akt podpisania umowy na dokumntację dla odcinka Radziszewo -Gryfino. Od lwej stoją: Łukasz Lendner (dyr. GDDKiA Oddział Szczecin), burmistrz Mieczysław Sawaryn, poseł RP Artur Szałabawka i Marek Stalmach z firmy TRAKT
-Gryfino ma niekorzystny układ komunikacyjny ponieważ ruch lokalny miesza się z tranzytowym. Ta inwestycja to dla nas wyzwanie - powiedział inżynier Ryszard Kowalski, którego pracowania zajmie się projektowaniem alternetywnej drogi do Szczecina omijającej centrum Gryfina. Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie podpisano umowy na opracowanie dukumentacji dla dwóch inwestycji: obwodnicy Gryfina oraz drogi krajowej Gryfino - Radziszewo.

To już trzecie podejście do obwodnicy Gryfina w ostatnich 40 latach. Pomysł, w zasadzie podzielony na dwa zadania,  zaczyna być realizowany niemal od początku - od koncepcji. Jednak jest jeden dokument, bardzo ważny, przygotowany już w 2014 r. - raport środowiskowy.

Z dzisiejszego spotkania wynika, że w ciągu 15 miesięcy ma powstać koncepcja programowa z badaniami geologicznymi dla obwodnicy Gryfina o długości 5,6 km z kwotą 1,14 mln zł. I to ma przygotować Pracownia Projektowa Dróg i Mostów Ryszard Kowalski.

Druga umowa dotyczy wykonania koncepcji dla odcinka Radziszewo-Gryfino o długości 9,6 km. Te prace ma wykonać firma Trakt Sp. z.o.o. z Katowic za kwotę prawie 2,3 mln zł.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawa
Ciekawa 19.02.2019, 17:10
Coś mi tu czuć polityką. czy to dlatego, że maj zbliża się???
......
...... 21.02.2019, 12:54
jakoś pamietam ze lata temu chciano poprowadzić ta obwodnię od radziszewa do gryfina ale właściciele działek zarządali takich wykupów ze zrezygnowano .ja pamietam .to było30 lat temu .a teraz pretensje ?
pat
pat 19.02.2019, 17:17
Oczywista oczywistość
Na Rysia i Maćka zawsze można lczyć.
Na Rysia i Maćka zawsze można lczyć. 19.02.2019, 15:10
I już gotowe. https://www.gddkia.gov.pl/pl/a…
Anielka
Anielka 19.02.2019, 13:05
No to "szef" dopina swego! Czy zdajecie sobie sprawę ile kiedyś hektarów ziemi, przez którą ma przebiegac ta droga, wykupił na własność? Rzecz jasna nie na siebie tylko na babcie bądź pociotki! Warto było latami forsować tą inwestycje, zarobi krocie!
???
??? 19.02.2019, 14:11
czy trasa tej obwodnicy jest ta sama co w planach za Gierka? Nie uwzględniono rozwoju miasta - bo na tym zdjęciu widać, że praktycznie przebiegać będzie miejscami przez osiedle domków?
 sprawdzam
sprawdzam 19.02.2019, 14:04
Spoko Anielka p Urbański łebski gostek. Sprawdzi wszystko i wyciągnie na światło dzienne. Boją się tego człowieka tak jak p Dudar i dobrze , nareszcie ktoś im patrzy na lepkie łapki.
ciekawe
ciekawe 19.02.2019, 13:17
metoda "na słupa" - śmieszne byłoby, jakby tam hektary mieli jacyś biedni emeryci...
I to nie po swoich rodzicach a kupione calkiem niedawno...
przejezdny
przejezdny 19.02.2019, 12:01
Jak macie tutaj dalej mieszkać to coś zróbcie z tą władzą.
pasjonatka historii
pasjonatka historii 19.02.2019, 10:11
Mnie oczywiście pasjonuje już od 40 lat temat "obwodnica Gryfina" - jednak może pan Sawaryn ze swoimi wickami zająłby się gminną inwestycją, która blokuje Łużycką?
Bo to wstyd wystawiać "gęby" do zdjęć na temat koncepcji koncepcji - a samemu nie zrealizować umowy, która miała dać piękną wyremontowaną Łużycką - z chodnikami i ścieżkami rowerowymi - i to zdaje się w roku 2018!

A mamy rok 2019 i inwestycja zdaje się "spadła z grafika" GDDKiA - nic dziwnego, mają od groma dróg, na które lokalne społeczności bardziej czekają...
Fakt
Fakt 18.02.2019, 23:42
Jest i leń kłamca nie mający nic wspólnego z pisem
Pupis
Pupis 19.02.2019, 00:36
Tyle, że to pisuar.
ciekawe
ciekawe 18.02.2019, 21:25
No ciekawe - po pierwsze nazwiska właścicieli działek - czy jest ich dużo, czy mało.
No i faktycznie - ile straci budżet państwa na kupowaniu działek w obrębie miasta - więc drożej wycenianych?
Filozof
Filozof 18.02.2019, 20:43
O stycznia mamy większe miasto. Za miejskie a nie wiejskie tereny Generalna zapłaci więcej czy mniej? Inwestycja będzie tańsza, czy droższa dla grosza publicznego? Czy powiększenie miasta, które zbiegło się w czasie tak po prostu z ruchami w sprawie obwodnicy nie narażą Polski na dodatkowy wydatek i większe koszty obwodnicy, bo odszkodowania za grunty będą wyższe? Czy ktoś się nad tym zastanawiał? Wydaje mi się, że tak :-)
ajwaj alewluja i do przodu
ajwaj alewluja i do przodu 18.02.2019, 20:06
szałabawka to dziedziczy stołek po starej masłowskiej w tym jude cabarecie o mietku już pisałem i tw kaczorze tak ze brak słow KABARET JAKICH MAŁO HA HA AH
nochybanie
nochybanie 18.02.2019, 19:26
Czy te papiery są przygotowywane za nasze gminne pieniądze że tak się lenie lansują przy tej okazji?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 20:08
nie ku rwa eskimosi z marsjanami za to płacą ha ha ah chyba że to pytanie retoryczne ha ha ah
bo to kosmity są!
bo to kosmity są! 18.02.2019, 22:21
Patrząc na wicków zawsze mi się wydawało, że to kosmici. Ale tu gmina jedynie podwyższyła ceny działek do wykupu przez państwo.
Publiczne pieniądze z różnych budżetów - a wszystkie z naszych podatków....
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 19.02.2019, 07:04
ja wiedziałem o tym od zawsze ha ha ah oni są z saturna i tylko w takiej konfiguracji https://wmeritum.pl/wp-content… tworzą jedno KOSMICZNE ciało kolegialne ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 19:25
ten pacjent z Z GDDKIA juz oczami wyobrazni widzi te kopertówki ta mina dalekosiężnych planów tak go trapi że wątpi czy bedzie jeszcze dyrektorem tego przybytku a koperty czekają ha ha ah
Rychu to chyba trzeci raz to samo.
Rychu to chyba trzeci raz to samo. 18.02.2019, 19:02
Na zdjęciu: konia kują, żaba podstawia nogę. Panienka srutu tutu ma parcie na szkło.
Cha, cha, cha.
Cha, cha, cha. 18.02.2019, 18:32
A wiecie państwo, że poprzednią koncepcję obwodnicy w lipcu 2011r. robiła ta sama firma Kowalskiego. Można by powiedzieć, ze wróciliśmy do 2011 r. Tyle, że będzie robiony kolejny raport środowiskowy bo dotychczasowy był robiony pod koncepcję z 2011r. a teraz obwodnica pobiegnie po terenach miejskich a nie wiejskich jak wcześniej. Tu jest stara koncepcja - https://www.gddkia.gov.pl/user…
tylko pytam
tylko pytam 18.02.2019, 21:50
Kowalski hm czy to ten pan, którego na początku ( 2015 ) wykopali a jest teściem pracownicy urzędu ?
no no no
no no no 18.02.2019, 19:27
Czyli drugi raz zapłacimy za to samo! Brawa dla najtańszego Kasprzyka
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 18:37
koncepcja nie wypaliła bo jeszcze nie wszystkich frajerów wy je bali z ziemi ha ha ah a i swoi z trzy razy zarobią ha ha ah to coś jak z planem zagospodarowania przestrzennego tyle koncepcji ie studium do planu ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 18:32
odkupiliście juz wszystkie działki gdzie ma iść droga od frajerów czy ich wykańczacie powoli ha ha ah
ajwaj aleluja i fo przodu
ajwaj aleluja i fo przodu 18.02.2019, 18:25
tadek wasilewski zaspiewa https://youtu.be/itvOrUaeOXk ha ha ah tercet http://grafik.rp.pl/g4a/126493… ojciec mietek syn tomaszek i duch sw pawełek ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 18:02
https://youtu.be/i0VSXQrAL98 ha ha ah https://youtu.be/itvOrUaeOXk la la la ha ha ah a co to za jedni to dzieci do nagonki z czworaków ha ha ah jude teatrzyk https://youtu.be/GYlPTNeq5X4
Siostra Basen
Siostra Basen 18.02.2019, 18:05
Pozwól się wyleczyć ,to nie boli
ajkwaj aleluja i do przodu
ajkwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 18:16
mój przypadek jest nieuleczalny ha ha ha jak głupota w polinie ha ha ah
miś
miś 18.02.2019, 17:41
– Hej, młody junaku, smutek zwalcz i strach,
Może na tym piachu za 30 lat,
Przebiegnie, być może, jasna, długa, prosta,
Szeroka jak morze obwodnica gryfińska…
– A tego nie rozumiem… A dlaczego „być może”?
– No… „być może”, bo… on jeszcze nie wie…
– Dlaczego nie wie? No jak to – nie wie? Ty popatrz, bracie! No? Młody człowiek… chłopak, tak? Na Górnym tarasie i dookoła pracują jego koledzy. Ty widzisz to? (…)
Przecież na tym piachu za 30 lat,
Przebiegnie, z pewnością, jasna, długa, prosta…
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 17:51
to słuszna koncepcja ha ha ah https://youtu.be/Alv9Qbe3aG8
Ejsza
Ejsza 18.02.2019, 18:01
Dobrze gadasz Mosze,scyzorykiem ochrzczony,szalom
icek
icek 18.02.2019, 17:34
Moska "Ajwaj".. cos nie widać,pewnie dzis ma zabieg prądoterapeutyczny w szpitalu psychiatrycznym?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 18.02.2019, 17:44
już jestem obrzezany kondonie ha ha ah budują ci drogę icku bedziesz miał gdzie dopy dawać ha ha ah stojąc przy drodze ha ha ah
Pikuś
Pikuś 18.02.2019, 17:13
Nie rozumiem tego Sawaryna. Niby gość inteligentny, po szkołach. Nawet wyższych. I poukładany bardzo. Fucha w Dolnej, fucha w gminie, plus do tego kapie z kancelarii i od kolesi z rad różnych. Ludzie tu piszą otwarcie że frajer i leń o on dalej uparcie na stołku i twierdzi że wszystko jest ok i zgodnie z planem i programem co obiecał. Wyjaśni mi ktoś o co kaman?
do Pikusia
do Pikusia 19.02.2019, 17:02
No z tym poukładaniem to bym raczej polemizował ...ma facio za uszami i to sporo....
?????
????? 18.02.2019, 18:40
Może od początku pomagał mu stały codzienny kontakt z PZPR a teraz z PiS ?
Zły
Zły 18.02.2019, 16:15
Makabra
Burmistrz nie ogarnia podstawowych obowiązkow w miascie.. Na każdym kroku zaniedbania, brud ,nie wykonane obiecane inwestycje ! ( to już jest piąty rok). Teraz żeby zatkać ludziom buzie, udają, że coś robią ? Bo podpisali UMOWĘ NA DOKUMENTACJĘ ( trzeci raz )?? Na prywatnym fejsie przeprowadzają konsultacje z mieszkańcami? To będzie jak referendum atomowe!! NIE WIERZYMY JUŻ w te jaja niespodzianki !! WSTYD
Cha, cha, cha.
Cha, cha, cha. 18.02.2019, 18:51
On z tym podpisaniem nie ma nic wspólnego. On tam tylko przystawka do zdjęcia i srutu tutu. Umowę podpisał Lendner z GDDKiA z Rychem Kowalskim ( na koncepcję obwodnicy Gryfina) i z Stalmachem( na koncepcję obwodnicy Radziszewa). Żeby było wesoło to poprzednią koncepcję też opracowywał Rychu a robił ten co nie daje i nie bierze Kac pryk.

Pozostałe