Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019

Ruszył Włóczykij - promocja miasta i… władz

  • 21.02.2019, 22:53 (aktualizacja 22.02.2019, 03:00)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ruszył Włóczykij - promocja miasta i… władz
Dziś ruszyła 13. edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij. W ostatnich latach to - zdaniem wielu osób - coraz mniej popularna impreza i niemal nieznana w dalszej części powiatu. Jednak w tym czasie o Gryfinie jest głośno, to promocja stolicy powiatu. Organizatorzy promują przy okazji gryfińskie władze i związane z nimi media. Wszak w tym roku wybory…

Tematy związane z Włóczykijem cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem naszych czytelników, którzy są  głównie z terenu całego powiatu gryfińskiego. Impreza niewątpliwie w pewnym zakresie przeżywa kryzys. I szkoda, bo ma swój klimat oraz chętnych do przekazania i do wysłuchania opowieści często dziwnej treści, a nawet "wyznawców". A do tego w trakcie Włóczykija (tym razem potrwa do 3 marca) o Gryfinie mówi się nie tylko w Szczecinie.

Impreza umacnia jednak chory lokalny system. Do tej pory to również był swoisty przepływ pieniędzy z kasy gminnej na imprezę, a potem do ludzi i mediów, w tym także tych związanych z władzą. System zależności i płacenia publicznych pieniędzy jest skomplikowany, ale nici prowadzą w jeden splot.

A władza myślami zdaje się błądzić już nie po Gryfinie. Więc taka reklama na zewnątrz z pewnością jej się przyda…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (135)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

byłem widzialem
byłem widzialem 26.02.2019, 08:21
Nudziarnia z nawiedzonymi.
cudze chwalicie swego nie relacjonujecie
cudze chwalicie swego nie relacjonujecie 26.02.2019, 01:34
Wspaniałą impreza i ciekawe prezentacje. Dziwne że tabloidowy POrtalik nie zamieszcza żadnych relacji z tak ważnego i interesującego wydarzenia.
umba umba
umba umba 26.02.2019, 08:02
Relacje, że ktoś jeździl rowerem po Afryce. Pogięło cię? To nie afrykański portalik.
co za zgodność
co za zgodność 25.02.2019, 13:50
Najlepsze jest to, że wszyscy zjechali imprezę Włóczykija za to, że ona nie dla miejscowych nie tylko iGryfino, Nowe 7 Dni Gryfina ale także Gazeta Gryfińska - z woli władz główny promotor imprezy dla Szczecinian.
nisza
nisza 26.02.2019, 00:00
W organizowaniu imprezy dla przybyszów nie byłoby nic złego, gdyby miasto coś z tego miało. A tu ani promocji miasta ani promocji imprezy. Taka nisza.
znajomy królika
znajomy królika 26.02.2019, 08:03
najważniejsze kasę przytulić
pokrętna logika sawaryniarzy...
pokrętna logika sawaryniarzy... 25.02.2019, 08:38
Pogoda była ładna, więc nikogo ma nie obchodzić fatalna promocja Włóczykija i miasta przy okazji? Pokrętna sawaryniarska logika. Ale znamienna - nic na temat, tylko zamulić.
Nic dziwnego, że niektórzy na trzeźwo nie mogą tego wytrzymać...
......
...... 25.02.2019, 09:31
a lansowałeś teżę :po pijaku nie siadaj do klawiatury ? to jak z twoimi zasadami?hahahahibhihi
do skacowanego rechoczącego nie na temat...
do skacowanego rechoczącego nie na temat... 25.02.2019, 12:46
Nie - lansował to się radny od Sawaryna - aż mu policja prawko zabrała. Widać wstyd zapijał...
jaki pan, taki kram
jaki pan, taki kram 25.02.2019, 08:59
taka promocja to dla przyjezdnych była na dworcu. "Niezapomniane wrażenia"...
"odór wymiocin"...
......
...... 24.02.2019, 20:12
a dzisiaj była ładna pogoda ,nastrajała optymistycznie .w niedzielę tercet nie pracuje nikitiński(biedny ten chłopina)nie musi w niedzielę odchodzić .gałęzi w niedzielę nie scinaja ,ludzie bardziej odswiętnie nie smiecą .markety czynne .po prostu sielanka .ale uwaga .w poniedziałek ruszy maszyna
......
...... 25.02.2019, 05:40
przepraszam pomyliłem sie .Nie wszystkim spodobało sie ,że niedziela pogodny nastrój .dowalić mu niech się nie cieszy ,przyłozyc mu ,niech wie MY bnie śpimy ,MY czuwamy .Panowie jednak nie zawiedliście mnie .Nienawiśc do innosci to jednak WSPANIAŁE uczucie .Siądę ,napiszę paszkwil i od razu lzej na duszY(oczywiscie katolickiej)
do Napoleona od "paszkwili"
do Napoleona od "paszkwili" 25.02.2019, 08:35
"wesołe jest życie staruszka, co krok go zachywca biust i nóżka, bo nie ten już wzrok"
A coś na temat Napoleonie od "paszkwili"?
Przypomnij sobie co wypisywaliście na śp. Piłata - wtedy to nie były "paszkwile"?

......
...... 25.02.2019, 16:41
tego pana od "angielskich dróg"?
nisza
nisza 26.02.2019, 00:03
czyli konkretnie od czego - przypomnij szczegóły, potem nazywaj krytykę postępków tercetu "paszkwilem" - bo takich paszkwili, jakie rozpuszczał tercet prąc do władzy to trudno sobie wyobrazić...
tego pana od przetargów...
tego pana od przetargów... 25.02.2019, 19:49
nie - tego od autostrady w las i dróg dla radnych - na które w styczniu chciał zmieniać budżet i zabierać z zaplanowanych w harmonogramie innych dróg - tak go przypiliło....
......
...... 25.02.2019, 21:01
szarpnęły cię te "angielskie drogi "! a ta limuzyna ś.. piłata?.poza tym czy ty naprawdę musisz iśc do okulisty .zobacz na drogi na GTjak nie widzisz to ci je opiszę dokładnie z koordynatami.autostrady w las i drogi dla radnych .masz jednak fantazje
łowca czerepachów
łowca czerepachów 27.02.2019, 06:23
A od kiedy kropkowany Leszku „emeryt z elektrowni” zna „koordynaty gminnych dróg”? Z roli po pijaku wypadłeś?
To "opisz dokładnie z koordynatami" - te decyzje, pokaż uchwalony harmonogram i realizację.
Jak Kukiz popłynąłeś i pokazałeś że znasz "koordynaty dróg" - cokolwiek w żargonie urzędniczym by to znaczyło...

2 dni temu, 21:01 to ci je opiszę dokładnie z koordynatami.autostrady w las i drogi dla radnych
nisza
nisza 26.02.2019, 00:05
super - opisz te "koordynaty". a co do ślepoty - cóż, z wiekiem trudno zapamiętać, które robiła spółdzielnia a które powstały 5 lat temu i wcześniej...
"opiszę dokładnie z koordynatami"????
"opiszę dokładnie z koordynatami"???? 25.02.2019, 21:48
"koordyaty" to sobie wicku opisuj żeby budżetu uchwalonego w grudniu nie zmieniać w styczniu, zabierając z dróg innym mieszkańcom na drogi dla tych, co nie płacą podatku przez 10 lat!
oh, "emerycie" - znasz "KOORDYNATY"????
oh, "emerycie" - znasz "KOORDYNATY"???? 25.02.2019, 21:22
Sawaryniarzu - "angielskie drogi" to idealny PASZKWIL, jakim tercet szkalował śp. Piłata. Takiego słowa używa tercet na każdą krytykę.
Droga wykonana, wykonawca skrewił, i to sam śp. zgłosił sprawę w prokuraturze.
A obłudny tercet zrobił kaczystowską metodą z Birgfelnera przestępcę!

A co do "limuzyny" - podaj, ile kosztują wyjazdy prywatnymi samochodami od czasu, jak Sawaryn z wickami sprzedał samochód, żeby nikt nie mógł skontrolować ile kilometrów i gdzie jechał.
Podaj "koordynaty" panie pseudoemerycie - bo jakoś słownictwo "paszkwile, koordynaty" - zdradzają tercetowość.

Sprawdzam - podaj, co ustaliły sądy przez te 5 lat w sprawie "angielskich dróg".
Sprawdzam - podaj ile mniej wydaje gmina na przejazdy urzędników od 5 lat.
pamiętam
pamiętam 25.02.2019, 21:46
Na trzy dni przed śmiercią wysyłano komisję lekarską, czy aby nie symuluje. A Sawaryn milczał?
i tyle w sprawie promocji imprezy:)
i tyle w sprawie promocji imprezy:) 24.02.2019, 21:00
a na Włóczykiju byłeś? Bo zachwalasz tercet, a zapomniałeś o jego imprezie. I tyle w sprawie promocji imprezy - skoro sawaryniarz o niej zapomniał:)
:)
:) 24.02.2019, 22:26
Sawaryniarz powiedział szczerze, że lepsza wizyta w markecie w niedzielę niż na "Włóczykiju" - chi chi - może łyknął coś i szczerze gada? Tylko niech nie siada za kierownicą....
kucyk
kucyk 24.02.2019, 22:31
Mówca z Sawaryna to jak z koziej doopy trąbka!
ad rem
ad rem 24.02.2019, 18:25
Prawdą jest, że władze gminy nie umieją wykorzystać potencjału "Włóczykija" ani na lokalną, ani na większą skalę.
wojenka na moście
wojenka na moście 24.02.2019, 18:52
Robią jak potrafią czyli beznadziejnie i jak prawie ze wszystkim. Bo to nie są nawet przeciętniacy, a Sawaryn to najgorszy burmistrz od 1945 r.!
sprawdzam
sprawdzam 24.02.2019, 11:09
Wykropkowany czytaj swoje posty, ze zrozumieniem, to będziesz wiedział dlaczego ludzie uważają, że jesteś jednym Z NICH he he he zresztą ja też tak uważam, a pisanie ( takiej pewnie nowej?) CV na portalu to Twój sposób na zdobywanie zaufania ludzi ???? Rób grila z sąsiadem i będzie git ???
skąd my to znamy?
skąd my to znamy? 24.02.2019, 11:29
Przecież gościu nie pisze na temat, tylko "głosi prawdy objawione". Nie potrafi zobaczyć jak prawdziwy sekciarz niczego, co psułoby mu jego układankę...

Ba, nawet potrafi najeżdżać na PiS a wielbić Sawaryna, co z pisowskiego nadania siedzi we władzach spółki.

I nie przeszkadza mu, że tematem jest zła promocja Włóczykija - jak mu coś przeszkadza, to to ignoruje. Tak mają sekciarze...
I z nienawiścią do każdego, kto ma inne zdanie o guru tej sekty..
Artur
Artur 24.02.2019, 15:08
Skrupulatnie podsumowałeś Nycza ale moim zdaniem to akurat nie o niego tutaj chodzi.
ta ulica, tylko nie ten adres...
ta ulica, tylko nie ten adres... 24.02.2019, 15:19
raczej o sąsiada z Czechosłowackiej, co swego czasu musiał wykupować ogłoszenia na pierwszych stronach przepraszające za stalking!
......
...... 24.02.2019, 12:11
"sprawdzam" i "skkąd my to znamy"Niby jestem jednym z nich .Znowu to oni.widzisz ja nie muśzę pisać nowej CV(jak naprzykład kaczyński end ska).Zaufanie ludzi w moim środowisku mam..Głosi "prawdy objawione"czyli nie to co ci wytyczyła linia partii.akurat jestem agnostykiem wiec sekciarstwo mnie nie interesuje .Ba nawet potrafię najeżdżać na PIS co już jest karygodneJeśli zaś chodzi o nienawiść to obiektywnie spojzyjcie na własne wpisy.dochodzę do wniosku ,że załośni jesteście .i nie ma w tym nienawiści,tylko szkoda mi Was.
do żalosnego hejtera każdego, "kto nie z Mieciem"....
do żalosnego hejtera każdego, "kto nie z Mieciem".... 24.02.2019, 15:30
Hejt od krytyki różni się między innymi tym, że ty Romanicza nienawidzisz "jak całe Kargulowe plemię" za to, że jest, a krytycy tercetu podają konkretne przykłady i powody - ich działania, słowa, zachowania. Albo ich brak.

A ty atakujesz osobę za to, że jest.

Podaj chociaż jeden swój wpis, w którym atakowałeś Romanicza za JEGO słowa albo czyny.

I nie pisz fake newsów, zanim nie sprawdzisz tych swoich "niebotycznych" kwot, co to je według ciebie od Sawaryna dostaje, bo to wręcz żenujące - w dodatku bijące w Sawaryna.
Masz jakiś swój wpis dotyczący SŁOW LUB CZYNÓW radnego, który ośmielił się być krytyczny wobec tercetu?

Za to, że propisowskie sympatie to bardziej możesz krytykować swojego Sawaryna - ten NIE MUSI - a dla fuchy jest...
🙄
🙄 24.02.2019, 14:12
Mnietek to ty ten wielokropek? Tyle byków w komentarzu ? nie ośmieszaj się!
do wielbiciela, co sekciarstwo myli z wiarą...
do wielbiciela, co sekciarstwo myli z wiarą... 24.02.2019, 12:41
Leszku - jak "zabraniasz" radnemu Romaniczowi pracy zawodowej a nie przeszkadza ci praca innych radnych i burmistrza Sawaryna w PGE (z pisowskiego nadania) - to jest to albo bezdenna głupota albo bezdenne sekciarstwo.
Co jedno nie wyklucza drugiego...

Przy okazji jak tam zarzuty które stawiałeś, że "radny dostaje niebotyczne wynagrodzenie z gminy"?
No i czy to były zarzuty wobec Romanicza, czy Sawaryna?
......
...... 24.02.2019, 12:47
a dostaje czy nie dostaje ?
zarzucasz Sawarynowi korupcję?????
zarzucasz Sawarynowi korupcję????? 24.02.2019, 12:50
A Sawaryn mu daje, czy nie daje? Bo to byłaby chyba korupcja?
rykoszet:)
rykoszet:) 24.02.2019, 13:32
To sawaryniarz swoje "guru" wkopał, cha cha - to jak - daje, czy nie daje?
dobre!
dobre! 25.02.2019, 19:50
to jak - Sawaryn daje, czy nie daje?
......
...... 24.02.2019, 10:26
do przypisujących mi rózne postacie .Prawda wiele w życiu przeszedłem .cały czas pracowałem jako robol .Tak sie złozyło ,że srednie i studia kończyłem wieczowowo ..ale tak to jest ,za młodu bulki bulki ,to na starosc bez koszulki .jestem emerytem i nie przypisujcie mi róznych postaci.A ze mam własne zdanie na otaczającą mnie rzeczywistośc ? wolno mi .jedni wpatrzeni jak w boga w kaczora inni widzą zbawienie w PO a ja chciałbym życ w normalnym kraju,gdzie sąsiad z sąsiadem umówi sie na grilla ,dzieci w piaskownicy .a wy nie ,tylko żółc i nienawiśc .co sie stało z tym społeczeństwem po 1989 roku .no co!!!???
Fakt
Fakt 24.02.2019, 12:26
Chłopino,sam się wykropkowałeś
do wielbiciela tercetu, co pisze przy temacie włóczykija...
do wielbiciela tercetu, co pisze przy temacie włóczykija... 24.02.2019, 11:25
odezwa jak Nikitińskiego, swego czasu:) I tak samo nie w temacie...
gryfinianin
gryfinianin 24.02.2019, 10:20
Trzynasta impreza a prowizorka jak na początku. My nie idziemy do przodu a się cofamy.
njr
njr 23.02.2019, 21:01
Słuchaj Nikita i Ty burku. Syf jest w GDK, nie ma GDK. Odremontowany kibel nie wystarczy. Ale nawet o tym, ze zagrożone jest bezpieczeństwo uczestników nie wolno mówić, bo sie Nikita może wk---wić. Więc morda w kubeł i rozsypujemy sie dalej! Nie jestem robotem jak oni, bezmózgim tworem. Nieudacznicy.
zdolny inaczej
zdolny inaczej 24.02.2019, 08:48
Nikitinski musi odejść!!!
oni tak mają...
oni tak mają... 23.02.2019, 23:08
Sawaryniarze na najmniejsze krytyczne uwagi rzucają cholerami - problem z osobowością? A co, bóstwa nieomylne, które wszystko robią idealnie, wspaniale i nic nie można zrobić lepiej?
vizje i białe myszki
vizje i białe myszki 24.02.2019, 09:01
Lepiej to już było :-)
tężnie i białe proszki
tężnie i białe proszki 24.02.2019, 09:39
Teraz gdzie się nie spojrzy - to gorzej - jeśli chodzi o gminną organizację czy majątek...
......
...... 23.02.2019, 20:05
do cholery ,to co w końcu wam sie podoba.TYlko jak ten smerf maruda :tosię nie uda.ludzie jak wy mozecie żyć w takim stresie .macie pretensje do wszystkich i o wszystko.Jak czytam te wpisy o beznadzieji to az mi sie na płacz zbiera nad waszym losem
sprawdzam
sprawdzam 24.02.2019, 08:46
Panie Leszku BEZNADZIEI nie beznadzieJI ( ji) !!!!
zła
zła 23.02.2019, 21:45
Ty wykropkowany leszku płacz nad sobą, bo wciąż jest więcej wkurzonych ludzi na rządzących tym miastem! Odrobina samokrytyki i pokory nie bałwochwalczej miłości do siebie.
......
...... 24.02.2019, 04:22
z logicznym myśleniem jest u ciebie coś nie tak Jeżeli jest więcej wkurzonych niz zwolenników "wadzy" to dlaczego wybrano sawaryna .Sugerujesz ,ze wybory były sfałszowane ????
zły
zły 24.02.2019, 09:04
"bo wciąż jest więcej wkurzonych ludzi na rządzących tym miastem! "

było ich dwóch, jest już czterech i wciąż jest coraz więcej i więcej!!!
do wielokropka z 04. 22 ( sam śpi  ?)
do wielokropka z 04. 22 ( sam śpi ?) 24.02.2019, 08:39
a ty piszesz to celowo, żeby dowalić burmistrzowi? Już tyle razy przy innych art zadajesz to pytanie,że nawet sklerotyk by zapamiętał. Wspomnę jeszcze o Bartkowie ,bo warto, tam też były cuda na patyku ! Prawda ?
a były???
a były??? 24.02.2019, 08:09
ty i logika - przypomnij sobie kilkudziesięcioprocentowe podwyżki na sesji starej rady po wyborze nowej. Ilu oszukał? Ile zagłosowałoby inaczej, gdyby wiedziało o tym przekręcie?
A o wyborach na wsi posłuchaj mieszkańców. Również tych, co oficjalnie na sesji o tym mówili...
zła
zła 24.02.2019, 08:05
Nie sugeruję niczego, bo i po co ? Wystarczy odsłuchać sesję, na której prezes stowarzyszenia w Steklnie opowiadał jakim to sposobem wygrał P Sawaryn. Rozmawiaj z ludźmi, też będziesz wiedział.! Manipulowaliście ludźmi, zostali okłamani ! Nie WSTYD CI logicznie myślący ??
to popłacz - i przypomnij sobie, coś wyrabial 5 lat temu!
to popłacz - i przypomnij sobie, coś wyrabial 5 lat temu! 23.02.2019, 20:49
wicku - wracaj na fejsa. Bo taki sens jest tam wielu twoich wypowiedzi - i żadna na temat.
Masz coś na temat artykułu?
Masz coś na temat konkretnych postów?

Uważasz, że formuła jest idealna?
Promocja imprezy idealna?
Promocja miasta przy okazji idealna?

Przepływy gotówki właściwe?

To napisz coś na temat...
turban
turban 23.02.2019, 17:39
Przesympatyczny młody człowiek z dobrymi pomysłami.
Nikoś Dyzma
Nikoś Dyzma 23.02.2019, 14:03
to jest nasze, polskie i trzeba to wspierać
W
W 23.02.2019, 02:11
Promocja Gryfina
jaki pan, taki kram
jaki pan, taki kram 23.02.2019, 09:36
Przejeżdżając przez miasto zauważysz, że jest coś ciekawego? W Szczecinie albo innych miejscowościach powiatu zauważysz? To MOGŁABY być promocja... A wyszło jak zwykle - w zeszłych latach ciągle billboard przy stacji benzynowej zawieszali w dniu otwarcia. A teraz słupa nie ma, to i przynajmniej się nie spóźnili.
Artek
Artek 22.02.2019, 22:04
Bedzie dzisiaj jakas relacja z wloczykija?
z pierwszej ręki
z pierwszej ręki 22.02.2019, 22:32
Przecież dziś była relacja było o mietkowym włóczykiju co go policjanci złapali na bani i zabrali prawko.
ten co liczy
ten co liczy 22.02.2019, 16:34
Jest takie starożydne chazarskie przysłowie, "pokaż mi główną ulicę miasta i siedzibę domu kultury a powiem ci czy nadajesz się na burmistrza miasta".
Jak to mówią przysłowia są mądrością narodów, nawet takich chazarów.
Naczelnik
Naczelnik 22.02.2019, 16:24
Ta impreza to zawsze był totalny układ kolesiostwa. Rozmieszyly mnie wypowiedzi w ostatnim numerze gazety brata pana burmistrza że wszystko robią za darmo w imię współpracy. A za coroczny dodatek nikt nie placi? Oj chyba są fakturki.
kasar
kasar 22.02.2019, 16:09
Niech Sawaryn powie ile publicznych pieniędzy zostało wydanych mna promocję jak isza samego siebie.
Taaaka prawda
Taaaka prawda 22.02.2019, 14:53
Nie ma domu kultury, to i impreza nie istnieje w Gryfinie. To bajer za gminne pieniądze dal gości i kilkudziesięciu swojaków.
abuzus
abuzus 22.02.2019, 13:45
najlepiej usiąść i płakać
foch
foch 27.02.2019, 17:00
A może lepiej nie siadać, tylko zabrać się do roboty, poczytać krytyczne uwagi, przedyskutować i coś zmienić - albo uzasadnić, dlaczego nie zmienia się?
Strzelać focha "moja piaskownica, moje zabawki"?
Ani piaskownica, ani zabawki nie są prywatne, tylko to impreza za publiczne pieniądze....

Pozostałe