Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nastolatek rzucił się na policjantów

  • 25.02.2019, 16:52 (aktualizacja 25.02.2019, 19:39)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nastolatek rzucił się na policjantów
-Podczas interwencji funkcjonariuszy 18-letni mieszkaniec naszego powiatu znieważył policjantów słowami uważanymi za wulgarne oraz naruszył nietykalność cielesną policjanta – informuje asp. sztab. Marcin Karpierz, oficer prasowy powiatowego komendanta policji.

Do zdarzenia doszło 23 lutego ok. godz. 21 w Piasecznie.

Sprawca przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego (jeżeli znieważenie nastąpiło w czasie pełnienia obowiązków służbowych i w związku z ich pełnieniem) jest ścigany z urzędu. Oznacza to, że organ ścigania, np. prokurator, ma obowiązek wszczęcia postępowania niezwłocznie po wpłynięciu zawiadomienia, niezależnie od woli policjanta.

Natomiast art. 222 par. 1 Kodeksu Karnego mówi: Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Jeżeli czyn określony w § 1 wywołało niewłaściwe zachowanie się funkcjonariusza lub osoby do pomocy mu przybranej, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

......
...... 26.02.2019, 17:06
milicjant wzbudzał za PRLu szacunek .a teraz .widzisz gdzieś krawęznika ?osobiście nie czuje szacunku do policjanta za kierownicą . a na patrol marsz
......
...... 26.02.2019, 13:06
ciekawe jak by to był syn czy wnuk?????"
kobalt
kobalt 25.02.2019, 22:54
Do 3 lat? Powinno sie takich przywiązywac do pręgierza i mieszkańcy mogliby sobie ich fotografować łącznie z selfie, łącznie z wklejaniem na Fb, a to by podziałało skuteczniej niż szkolenie u najlepszych złodziei w mamrze przez pól roku, bo pewnie tylko tyle wypsnie z siebie Najwyższa Kasta na procesie, by, jak w przypadku mordercy Adamowicza kilka lat temu, " szybko wyszedł i się zresocjalizował".
emeryt
emeryt 25.02.2019, 21:02
To straszne. Kolejny młody człowiek opuścił naszą wieś.
......
...... 25.02.2019, 20:51
co to za policja co da sie znieważać .pamiętam w gryfinie milicjantów .znali wszystkich szemranych .i mieli szacunek u tzw nizin.a teraz teksty o znieważeniu funkcjonariusza .śmiech na sali
mial szczęście
mial szczęście 25.02.2019, 20:52
A mogli jak w Gryfinie broni użyć.,..
......
...... 25.02.2019, 21:14
e tam .te ich TTki jeszcze strzelały?
gumowiec
gumowiec 25.02.2019, 19:22
Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak gumy na milicji.
Obelrzywe
Obelrzywe 25.02.2019, 22:41
Więc twierdzisz , że znasz smak gumy ? Z boku. Jakiej orientacji jesteś?
???
??? 25.02.2019, 19:17
Pijany czy pod wpływem narkotyków?

Pozostałe